Terugblik: kerst in de regio Lever uw kerstboom in Conny Lahnstein nieuwe voorzitter Dichterskring Alkmaar 't Praethuys: avond voor nabestaanden 17 UITKIJKPOST 4 JANUARI 2017 Kerstviering in de Cultuurkoepel Het was op kerstavond zeer druk in de Cultuurkoepel in Heiloo. Stoelen werden bijgeschoven en er werden zelfs houten bankjes van achteren gehaald. Het aantal boek jes schoot tekort, maar dit probleem werd snel opgelost door de boek jes samen te delen en weg te geven aan mensen die dat niet konden. Zo ontstond er meteen een pret tige kerstsfeer en na het zingen van vele kerstliederen startte de mis. De mis was van voorganger Marie- José van Bolhuis met medewerking van de Zangroep Leonie Hennekens en Mechteld Hennekens. Deze mis stond in teken van 'Goed Nieuws'. Veel praten en grapjes maken werd afgewisseld met prachtige liedjes van het koor. Dit jaar gingen de gelddonaties naar de moestuintjes voor mensen in Bolivia zodat zij hun eigen eten kunnen gaan kweken in de toekomst. Onder gehoor van het slotlied 'Go, tell it on the mountain' verliet iedereen met een glimlach de kerk. Kerstbijeenkomst Vrouwen van Nu Wie dinsdagavond 20 december tussen 19.00 uur en 19.30 uur langs de Witte Kerk reed zal verbaasd hebben opgekeken. Bij de hoofd ingang zat een man en hij blies op een alpenhoorn. De alpenhoorn wordt sinds oude tijden gebruikt om signalen te geven. Om de alpen hoorn te bespelen gebruikt men dezelfde techniek als bij koperen blaasinstrumenten. Het was een bijzonder geheel: de blazer Joop Lemmink met de hoorn naast de deur van het oude kerkje in com binatie met het mistige avondlicht. Dit als een welkomstgroet voor de ruim honderddertig vrouwen van de vereniging Vrouwen van Nu die naar hun kerstbijeenkomst gingen. Zij werden ontvangen met koffie en om halfacht trad het Rusalki quartet op met het programma Winter. Het quartet bestaat uit vier zangeressen/ actrices. Zij vertolken en showen meerstemmige winter- en kerstlie deren uit alle windstreken van de wereld. Het concert was een sfeer vol schouwspel over lange nachten, sneeuwlandschappen en uitbundige feesten om zo de magie van de win ter te vieren en het terugkeer van het licht te duiden. In de pauze was er ruimte voor ontmoeting met elkaar waarbij heer lijke drankjes en hapjes het geheel omlijstten. Het was een mooie afsluiting van een jaar waarin weer duidelijk werd dat de vereniging Vrouwen van Nu voor veel vrouwen een inspirerende rol speelt. De ver eniging is een ontmoetingsplaats voor vrouwen die hart hebben voor hun leefomgeving, die hun creativi teit willen ontplooien, die aan hun persoonlijke ontwikkeling willen werken en hun stem willen laten horen in de maatschappij. Het is een gezellige vereniging met tal van activiteiten zoals uitstapjes, diverse bijeenkomsten en lezingen. Ook worden via verschillende 'interesse groepjes' hobby's gedeeld. De winnaars: Bart, Spyke en Isa van stichting Rurik. Aangeleverde foto EGMOND E.O. - U kunt uw kerstboom - zonder plastic pot of houten kruis - inleveren bij de HVC-afvalbrengstations in Egmond, Bergen en Schoorl. De stations in Egmond en Schoorl zijn 11 januari uitsluitend open voor de kerstbomeninzameling. Kijk op www.bergen-nh.nl voor de adressen. Ook kunt u uw kerstboom inleveren op de Slotweg, ter hoogte van de kruising naar Weg naar de Oude Veert in Egmond aan den Hoef, en het parkeerterrein bij De Schulp aan de Visweg in Egmond-Binnen. U kunt natuurlijk ook op een andere dag uw boom naar de HVC- afvalbrengstations brengen, tijdens de openingstijden. U krijgt er dan geen vergoeding voor. Een andere optie: u knipt de boom in kleine stuk jes en gooit hem in de groene rolcontainer. Zie ook www.bergen-nh.nl. Joop Lemmink en zijn alpen hoorn. Aangeleverde foto Goede sfeer in Slotkapel tijdens kerstconcert Erato Het Egmondse koor Erato presen teerde zondag 18 december voor de vierde keer een kerstconcert in deze historische omgeving. De Slotkapel, met z'n prachtige akoestiek, was sfeervol verlicht met kaarsenkroon luchters en bovendien tot op de laatste plek bezet met een toege wijd publiek van liefhebbers dat ook de gelegenheid kreeg - en nam - om mee te zingen met al dan niet traditionele kerstliederen. Naast de traditionele meezingers, waar bij ook het orgel van de Slotkapel werd bespeeld, waren er veelal Engelstalige kerstliederen te horen. Daarnaast waren er ook vocale solisten te beluisteren, de Russische sopraan Yulia Lebedeva zong en ook de uit eigen gelederen komende Jan Peetoom trad op als solist. Ter afwisseling was er eveneens een muzikaal intermezzo van het bege leidingscombo. Verder werden een aantal liederen aangenaam opgeluis terd door een slagwerker. Het koor Erato, onder leiding van dirigente Marlies Meiners, maakte met dit kerstconcert en goede indruk, waar bij in veel werken meerstemmig werd gezongen. De kerstviering in de Cultuurkoepel. Aangeleverde foto bij de Kerststallenexpositie Abdij van Egmond De Abdij van Egmond organi seerde dit najaar oeen Haak-In voor dames en een enkele heer. Samen haakten zij aan een kerststal voor de abdij. De heren bleken talent voor timmeren te hebben en maakten de stal, de dames haakten het kindeke en alle andere figuren. De kerststal heeft een ereplaats gekregen in de kerststallenexpositie die nog tot en met 6 januari te zien is in de abdij (van 10.00 tot 17.00 uur). De broe ders demonstreren hun ambacht in ALKMAAR - Tijdens een feeste lijke bijeenkomst met dichter lijke voordrachten en pianomu ziek met zang in de theekoepel van Cantina Architectura werd op zondag 18 december de uit Egmond aan den Hoef afkom stige Conny Lahnstein voorzit ter van Dichterskring Alkmaar. Daarmee was Agatha Bekker, oprichter van de dichters kring in 1984 - samen met de uit Heiloo afkomstige Ton Verplanke - voorzitter af. Conny Lahnstein is beeldend kun stenaar en was enkele jaren geleden coördinator van de Heilooër kunst- zesdaagse. Het delen en bespreken van poëzie en het plezier behouden in het maken ervan vindt zij belang rijke uitgangspunten binnen een dichterskring. Daarbij zouden meer mensen enthousiast gemaakt kun nen worden voor de poëzie, waarbij leden en toehoorders zeer welkom zijn. Het afstemmen van de plan ning van de poëzieactiviteiten in de regio is ook nodig. Er is overleg met schrijverscollectief Schrijvenswaard om te voorkomen dat er op hetzelf de tijdstip meerdere evenementen plaatsvinden. Poëziekringen zouden Conny Lahnstein. ook gemeenschappelijk naar buiten kunnen treden, waarbij de ene kring de organisator is en de andere partij deelnemer en viceversa. De kers verse kringvoorzitster stelt zich ook Aangeleverde foto meer plekken voor waar dichters in het openbaar kunnen optreden, een soort speakers corners. "Poëzie met muziek is de mooi ste combinatie, maar er is niet altijd een muzikant beschikbaar. Ik kan het allemaal wel verzinnen, maar we moeten het doen met de men sen die we hebben en proberen om de ideeën uit te werken die bij ons passen", zegt Conny Lahnstein. Zij leeft vanuit passie, ademt poëzie, en vormt met haar geliefde dichter en vriend Elbert Gonggrijp een kun stenaarsduo. Met klassieke zangles als achtergrond zingt ze gedich ten van zijn en haar hand die een levensverhaal en zoektocht naar schoonheid en zuiverheid omspelen in trefzekere bespiegelingen. Thuis wordt dagelijks na de avondmaal tijd een gedicht gelezen. In een sfeer van verbondenheid met respect voor ieders poëtische stem treffen de dichters elkaar maandelijks op woensdag bij Cantina Architectura aan de Geestersingel in Alkmaar. Humor, light verse, lyriek, spits vondigheid en taalvirtuositeit kun nen worden geproefd. De dichters scherpen zich aan elkaar en aan de confrontatie met het publiek Meer informatie vindt u op www.dichterskringalkmaar.nl. Tekst: Felix Hogeboom de kaarsenmakerij en er zijn kloos terproducten te koop. Meer informatie is te vinden op www.abdijvanegmond.nl. Stichting Rurik viert Kerstmis Scouting Rurik vierde vorige week vrijdag gezellig kerst. De Welpen, de Scouts en de RowShe's hadden voor het kerstdiner wat lek kers meegenomen. Zo hadden ze samen een heerlijk kerstdiner. Net als vorig jaar was er dit jaar weer een 'foute kersttrui'-verkiezing. Vorige week maakten de Welpen en Scouts hun foute kerstrui. Vrijdag mocht iedereen de eigen trui sho wen en er daarna mee op de foto. De trotse winnaars waren Bart, Spyke en Isa. Ook Stichting Rurik heeft de nagellak trend voortgezet: zij hebben - door nagels te laten lakken - samen vijftig euro opge haald voor de 3-FM-actie Serious Request. ALKMAAR - 't Praethuys in Alkmaar organiseert donderdag 5 januari een avond voor nabe staanden. Heeft u uw partner aan kanker verloren en wilt u graag horen hoe anderen met dezelfde ervaring hiermee omgaan? De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Na afloop wordt er onder het genot van een drankje nog even nagepraat. Het adres: Westerweg 50 in Alkmaar. Meer weten? Bel 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Zie ook www.praethuys.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17