Ambtelijke fusie BUCH-gemeenten een feit c Sportweekend Egmond op Radio en TV80 Cabaretier Pieter Jouke in Castricum Cursus beeldhouwen in speksteen Dankzij mediation minder gedupeerde kinderen bij scheiding 19 rt UITKIJKPOST 4 JANUARI 2017 REGIO - Met ingang van het nieuwe jaar is de ambtelijke fusie van Heiloo met haar buur gemeenten een feit. De ambtelij ke organisaties van de gemeen ten Bergen, Castricum, Heiloo en Uitgeest zijn nu één organi satie. De verandering is vooral voor ambtenaren van belang. Velen heb ben nu een andere standplaats. Inwoners zullen maar beperkt iets gaan merken van de veranderingen. Inwoners van BUCH kunnen nog steeds het eigen gemeentehuis een paspoort aanvragen. Ambtenaren, waarmee een afspraak wordt gemaakt, gaan pendelen tussen de diverse gemeentehuizen. Zo krijgen inwoners en ondernemers altijd een gesprek in hun eigen gemeentehuis. De ambtelijke fusie werd in gang gezet om de kwetsbaarheid van de individuele gemeenten te verkleinen en om de kwaliteit van het ambtena renapparaat, door specialisatie bij voorbeeld, te bevorderen. Geldstromen BUCH-gemeenten hebben de voorgenomen begroting voor de geldstromen binnen de gemeen schappelijke regeling Werkorga nisatie BUCH ook bekendgemaakt. Niet alleen voor 2017 maar ook met een voor 2018, omdat het tijdstip voor het aanleveren van de begro ting 2018 zo dicht ligt op het tijdstip van het aanleveren van de begroting 2017. In tegenstelling tot de deelne mende gemeenten, heeft De BUCH geen eigen inkomsten anders dan de bijdragen van de deelnemende gemeenten. Er is voor 56,8 miljoen euro aan uitgaven begroot voor zaken als bestuur en ondersteuning, veilig heid, verkeer, economie, onderwijs, sport, cultuur en recreatie, het soci aal domein, volksgezondheid, milieu en volkshuisvesting. Het grootste bedrag, ruim 30 miljoen euro wordt besteed aan bestuur en ondersteu ning. De tweede grote kostenpost is het sociaal domein, waarvoor ruim 7 miljoen euro wordt uitgetrokken. Van het totaalbedrag van 58,8 mil joen euro komt 18,5 miljoen euro voor rekening van de gemeente Bergen (32,61%), 6,8 miljoen voor Uitgeest (12,04%), 19,4 miljoen voor Castricum (34,19%) en 12,0 HEILQ miljoen voor de gemeente Heiloo (21,16%). De ontwerp begroting voor 2018 bedraagt 58,1 miljoen euro. Binnen de BUCH-organisatie willen de gemeenten vaker in gesprek gaan met de inwoners en ondernemers bij het maken van beleid en het ver beteren van dienstverlening. Bron: Beatfm Pieter Jouke: een avond die omvliegt van de leukigheid. Foto: Thierry Schut CASTRICUM - Televisie, radio, de grotere theaters en al vier avondvullende caba retprogramma's. Dat is infor matie over Pieter Jouke die donderdag 12 januari in Franks Huiskamertheater in Castricum zijn vijfde avondvul lende voorstelling komt spe len. Met enige trots meldt de Huiskamertheaterdirecteur de waarschijnlijkheid van een his torische donderdagavond. Pieter Jouke presenteert zich als de maatschappelijk betrokken man die hij is. "Je moet alles kunnen zeg gen," zegt hij, "maar het hoeft niet." Doodgewone dingen trekt de drie enveertig jarige cabaretier/stand-up comedian in het absurde met veel aandacht voor kloppende teksten. Pieter streeft in zijn voorstellingen naar een avond die omvliegt van de leukigheid. Donderdag 12 janu ari om 20.30 uur trapt hij de eerste avondvullende voorstelling van 2017 af in de intimiteit van het groeiende theatertje aan de Dorpsstraat 23 in Castricum. Dan is er ook nog de nieuwjaar- cabaretceptie op 6 en 7 januari, op beide avonden vanaf 19.00 uur. Dit is een uitgelezen kans eens kennis te maken met Huiskamertheater. Franks Huiskamertheater trak teert die twee avonden op het nieuwe jaar en het vijfde succes volle Huiskamertheaterseizoen. Op dezelfde twee avonden speelt Janneke Jager haar inzending voor het Leids Cabaretfestival. Daar kun nen Huiskamertheaterliefhebbers - en zij die dat willen worden - vrij naar binnen lopen om te proos ten en te genieten van een half uur durend cabaretprogramma door Janneke, dat al een paar keer eerder te zien was bij Frank. Deze avonden zijn vrij toegankelijk tenzij u besluit een vrijwillige bijdrage te doen. Voor het 'all-in-uitje' met Pieter Jouke is uw bijdrage 18 euro. Reserveren kan alleen via www. dorpsstraat23.nl. Daar vindt u ook meer informatie. EGMOND AAN DEN HOEF - Hanny Kracht start maandagmiddag 9 januari in Egmond aan den Hoef een cursus beeldhouwen in speksteen. Tijdens deze cursus leert u een beeld te maken uit een ruw brok spek steen. Er zijn voorbeelden en uitstekend gereedschap aanwezig. Wij werken met een kleine groep. Er is nog plaats voor twee cursisten. De cursus is geschikt voor mensen die nog geen of weinig ervaring hebben met beeldhouwen. De cursus wordt gehouden in de Meubelmakersvakschool aan de Lamoraalweg 59 in Egmond aan den Hoef. Er zijn acht cursusmidda gen van 13.30 tot 16.00 uur. Het cursusgeld bedraagt 140 euro, inclu sief een mooi brok speksteen, het gebruik van alle gereedschappen, en koffie of thee in de pauze. Meer informatie is verkrijgbaar via www. hannykracht.nl. Email: info@hannykracht.nl, telefoon: 072-5054019/ 06-20642420. EGMOND - TV80 en Radio 80 verzorgen zaterdag 6 janu ari een live-verslag van de Strandrace Egmond-Pier- Egmond. De omroep presen teert een dag later, op zondag 7 januari, een verslag van de Halve Marathon van Egmond. De uitzendingen beginnen al op vrijdag, dan presenteert Radio 80 een voorbeschouwing op de Halve Marathon. Vrijdag: voorbeschouwing Halve Marathon Radio 80 brengt vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur een voorbeschou wing van de Halve Marathon. Dat gebeurt live vanuit de sporthal in Egmond aan Zee. Jan Hopman en Cees Kager blikken vooruit en pra ten met deelnemende atleten. Zaterdag: Egmond-Pier-Egmond De sportuitzendingen op Radio 80 beginnen zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur met de 'Warming up'. Meewerkende organisaties doen in dit programma het woord, zoals het Rode Kruis en de Egmondse Reddingsbrigade. Het ATB-live verslag van Egmond-Pier-Egmond volgt tussen 12.00 en 16.00 uur, ook op TV80. Verslaggevers volgen de wedstrijd van start tot finish. Hierbij zijn beelden van vier camera's te zien. Dit gebeurt in samenwerking met de organisatie Le Champion. Zondag: Halve marathon Radio 80 start ook zondag met de 'Warming-up'. Dit programma is te horen tussen 08.00 en 11.00 uur. Vervolgens presenteren Radio en TV80 tussen 11.00 en 14.30 uur hét liveverslag van de vijfenveertig ste Halve Marathon van Egmond. Verslaggevers houden de tv-kijkers en radioluisteraars op de hoogte van alle ins en outs, van start tot finish. Een nabeschouwing van dit sport- spektakel op Radio 80 volgt tussen 14.30 uur en 17.00 uur. De radio makers interviewen deelnemers en publiek en komen met uitslagen van lokale en regionale deelnemers. Frequenties TV-frequenties: Analoog: kanaal S12+ en digitaal via Ziggo TV: kanaal 44. Meeluisteren én kijken kan ook via TV80. Radio-frequenties: 105.9 FM (autoradio in de hele regio), 96.5 kabel (in de gemeente Bergen). Meeluisteren naar het gecombi neerde tv- en radioverslag kan ook via TV80. Internet (tv en radio-verslag): www.rtv80.nl. Voor radio klik 'Radio' en 'luister live'. Voor tv: klik 'TV80' en 'kijk live'. Ook via Uitkijkpost.nl, YouTube en Ustream zijn de uitzendingen te volgen. Sportverslaggever Adri Wittebrood in actie. Aangeleverde foto Wanneer u en uw partner in scheiding liggen, kan de commu nicatie tussen jullie moeizaam verlopen. Hoe voorkomt u dat de kinderen hier last van heb ben? Een scheiding is voor alle betrok kenen een moeilijke periode. Vaak is het al langer onrustig binnen uw relatie en hebben de kinderen dit meegekregen. Diezelfde spanning kan het lastig maken om de belan gen van de kinderen echt centraal te stellen bij de afspraken die er wor den gemaakt. Het is belangrijk dat uw partner en u met elkaar de zaken omtrent de kinderen bespreken. Betrek de kinderen vooral niet in grote men sendiscussies of de reden waarom jullie uit elkaar gaan. Veel kinderen komen in een loyaliteitsconflict en denken te moeten kiezen tussen de ouders. Voorkom dit door aan te blijven geven dat de scheiding niet hun schuld is, dat zij er niets aan kunnen doen, dat ze nooit hoeven kiezen en van jullie allebei mogen houden. Als jullie uit elkaar gaan (getrouwd of samenwonend) moe ten jullie volgens de wet een ouder schapsplan opstellen met afspra ken over de financiën en zorg. Kids First Mediation helpt ouders om goede afspraken te maken. Als kin- dercoach, mediator en financieel echtscheidingsadviseur begeleidt Kids First Mediator Danique van Es-Schoorl ouders en kinderen tij dens en na de scheiding. Zij helpt de communicatie te herstellen zodat er meer rust komt binnen het gezin. Kids First Mediation is de speci alist in familiezaken en echtschei ding. U kunt elke woensdagmiddag terecht op het gratis inloopspreek uur. Kijk op www.kidsfirstmedia- tion.nl of bel 0251-700263 voor meer informatie. Danique van Es, Kids First Mediator/Kindercoach. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19