Oliebollentoernooi bij Dojo 't Loo weer een groot judofeest Bridgen bij Bricas 7 januari nieuwjaarsevenementen De Foresters Bowlend Heiloo schrijft geschiedenis fr, SPORTNIEUWS UIT DE REGIO DEGELS WÖ/SÖOE «ROT 20171 <pM 4 JANUARI 2017 HEILOO - Traditioneel is het judojaar bij Dojo 't Loo weer afgesloten met het jaarlijkse Oliebollentoernooi. Maar liefst tachtig deelnemende jeugdleden van de vereniging in de leeftijd van vier tot veertien jaar waren door de organisatie inge deeld in zes gelijkwaardige teams en toegewezen aan een team captain/coach. De teamnamen waren in de sfeer van het jaar: de Sterretjes, de Aansteeklontjes, de Duizendklappers, de Knalerwten, de Grondbloemen en de Gillende Keukenmeiden, waarbij de laatsten regelmatig hun naam volledig eer aandeden. Eigenlijk deden ze dat allemaal wel, want het was regelma- Het winnende team, de Gillende Keukenmeiden, onder leiding van Birgit Stevenson. Foto: Fred Stevenson tig een waar sportief vuurwerk op de tatami. Het mooie aan een judoteamtoer- nooi is dat kinderen soms boven zichzelf uit kunnen stijgen. Luid aangemoedigd door coaches en teamleden werden soms geheel onverwachts de mooiste punten gescoord. De uitslagen zijn daar door vaak volkomen onvoorspel baar, wat de spanning in het toer nooi ten goede komt. Het toernooi was dan ook spannend tot de laat ste ronde. Ook de partijen tussen de teamcaptains zorgden voor het nodige spektakel. Want hoe vaak zie je nou je eigen judotrainsters tegen elkaar staan knokken op de judo- mat? De arbitrage werd verzorgd door Johan Zoon en gastarbiter Cor Boerigter. Onder hun toezicht werd een deel van de partijen ook geleid door eigen jeugdleden die zo het jureren konden oefenen. Uiteindelijk gingen alle deelne mers in ieder geval met een mooie herinneringsmedaille naar huis, maar het ging natuurlijk toch ook om de echte prijzen. Het goud bleek veroverd door de Gillende Keukenmeiden onder leiding van Birgit Stevenson. Zilver was er voor de Grondbloemen onder leiding van Melanie Tabak. De Sterretjes onder leiding van Maaike Stevenson gin gen met het brons naar huis. Een Ohebollentoemooi is natuurlijk pas echt compleet met een flinke berg oliebollen. Die gingen er na afloop van het toernooi in als zoete broodjes na al het harde werk op de judomat. Al met al was het weer een geslaagd evenement waarvan de foto's te zien zijn in het fotoalbum op www.dojotloo.nl. CASTRICUM - Bricas organiseert op 15 januari de zondagmiddagdrive, net zoals elke tweede zondagmiddag van de maand. De aanvang is 13.30 uur en inschrijven kan via de website of in de zaal. Iedereen kan meedoen. Verder start Bricas in januari met twee cursussen, met als eerste de beginnerscursus die bestaat uit twaalf dinsdagmiddagen. Deze begint op 10 januari 2017. De spelverbeteringscursus bestaat uit zes vrijdagmiddagen en start op 13 januari 2017. Er is geen (verplicht) lidmaatschap aan Bricas verbonden. Verdere informatie over deze cursussen vindt u op www.bricas.nl. HEILOO - Op 7 januari kan er bij De Foresters geproost worden op een sportief en gezond 2017. Traditiegetrouw vinden op de eerste zaterdag van het jaar nieuwjaarsevenementen plaats. Het boar- dingtoernooi voor seniorenteams start om 12.30 uur. Later in de middag komen 55+ (het inmiddels bekende Walking Football Heiloo) en 35+ in actie. Iedereen die interesse heeft mag meespelen met 35+ en 55+, aanmel den is niet nodig. Neem wel sportkleding en douchespul len mee. Om 18.30 uur start de nieuwjaarsreceptie met muziek van Foresters DJ Bart. Kijk voor meer informatie op www.deforesters.nl. VienwjaarSrecepfie en evenerrenten »f> 7 januari tf.iJef-M-esters.nl De winnende trioteams. Aangeleverde foto HEILOO - Met het organise ren van 'een kwart eeuw' voor De Deel Wijnkoperij Kerst- Bowlingtoernooi werd met de finale op 22 december het 'veertigjarig bestaan' van Bow lingvereniging Heiloo afgeslo ten. Voorzitter Ad de Boer verraste tijdens de prijsuitreiking Arij de Graaf, bowler van het eerst uur, met bloemen en een fraai kerstpakket. Hij was bij de oprichtersvergade ring van BVH in 1976 aanwezig. Ad speelt vanaf het begin nog altijd, wekelijks veertig seizoenen lang, onafgebroken zijn huisleague. Arij was een tijd voorzitter en Erelid van Bowlingvereniging Heiloo. Aan het einde van drie avonden met voor ronden waren de trio's met de hoog ste score van het vijfentwintigste De Deel Wijnkoperij Bowlingtoernooi al bekend. 1ste team: Het Kersttrio met Frits Buis, Patricia Buis-Groot en Hans Groot. 2de team: Garant Klus met Ruud Bakker, Mark Smidt en Willem Bakker. 3de team: De Kerstfamilie met Frank en Linda van Stroe en Ramon Stoop. Op de finaleavond werden de finales gespeeld in twee klassen vrouwen en twee klassen mannen. Bij de uitreiking van de wisseltro feeën voor de hoogste score van het toernooi verraste Ans Barning, de winnares van de tweede klasse, met een score van gemiddeld 223,33. De winnares van de eerste klasse, Corrie Keller, behaalde gemiddeld 220,83. De winnaar van de eerste klasse mannen, Frits Buis, werd dan ook met de hoogste score van gemid deld 242,33 verdiend tijdelijk eige naar van de Wisseltrofee mannen. De inhaalrace, die Piet Stuif bergen tijdens de finale van de tweede klasse mannen liet zien, was voor de medefinalisten teveel. Met een 230,17 mocht Piet de hoogste plaats van het podium betreden. Alle finalisten werden, evenals de voorgaande vierentwintig jaren, weer voorzien van de door de Deel Wijnkoperij beschikbaar gestelde kerstsurprises. Kijk voor foto's en uitslagen op www.bowlingverenigingheiloo.nl. Arij de Graaf. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21