Heiloo vierde MKB-vriendelijke gemeente van Noord-Holland Gemeente neemt verhuur Wijkgebouw Ypsalon over Middag voor vluchtelingen op Paulusschool 'Houden zo' I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Kunst- en Cultuurgeschiedenis in de Kleine Kapel UITKIJKPOST 4 JANUARI 2017 Johan Steenhoek is schrijver en ondernemer. De helft van zijn tijd woont hij in Duitsland en afkomstig uit Heiloo. In zijn columns beschrijft hij het leven in beide landen. Ik fiets vanaf de Rosendaal het GGZ-terrein op en sla linksaf bij theeschenkerij de Trog, vandaag geen appelgebak. Daarna rijd ik om de werkplaats heen en passeer aan mijn linkerhand het gebouw 'de Beuk' bij het voetbalveld. Daar waar ik met Leo en René mijn zestigste verjaardag vierde. De letter 'e' van 'de Beuk' is slecht te lezen doordat we die destijds hadden afge plakt als verwijzing naar ons roemruchte BukBuk verleden. Het verwijderen van het plakband heeft onuitwisbare sporen achtergelaten. Vandalisme door puberende bejaarden. Ik rijd verder en passeer het hertenkampje, wat is het hier mooi. Bij het hoofdgebouw denk ik aan Wenhua Zheng, die naalden stak in mijn knieholte en nek om mij van de rugpijn af te helpen en die vergeefs heeft getracht om mij de beginselen van Tai Chi bij te brengen. Vervolgens ga ik onder de zuidelijke doorgang door en parkeer ik mijn fiets voor de hoofdingang van het gebouw, dat op een schilderij dat in mijn woonkamer hangt prominent aanwezig is. Hier ga ik twee Uitkijkposten ophalen die Janneke voor mij bewaard heeft. Uitgerekend de uitgave waarin mijn foto prijkt en waarin melding wordt gedaan van het verschijnen van mijn eerste boek, vond ik bij terugkomst uit Duitsland niet op de deurmat. Met mijn twee krantjes onder de arm vervolg ik mijn weg en neem de noord-doorgang weer terug en fiets langs de verha- lenkamer, waar ik kortgeleden ook twee keer mijn verhaal mocht vertellen. Ik denk terug aan de mooie dagen van het 'Willibrordus draait door'-festival waar ik met vele bekenden en vrienden gezellig een biertje dronk en ik naar muziek luisterde van amateurs en beroepsartiesten. Waar Nico Adrichem drie dagen met een grote glimlach heeft rondgelopen en waar vele ex BukBukkers als vrijwilligers actief waren. Niet alleen de toenmalige Bukkers die ruim vijfendertig jaar geleden de Buk groot maakten, maar ook hun kinderen, achter de bar of op een van de podia. Wat is dit een geweldig dorp en wat zal ik het ooit missen. Heiloo is mooi, nee.... Heilooers zijn mooi, houden zo. HEILOO - Jan van der Giessen geeft vanaf 16 en 17 januari cursussen in de serie Westerse Kunst Cultuurgeschiedenis. Dat doet hij in de Kleine Kapel van de Cultuurkoepel aan Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. In de cursus Neoclassicisme die op maandagmiddag 16 januari begint geeft Jan zowel aandacht aan de Rococo als aan de reactie daarop: het Neoclassicisme. Hij start dinsdagmiddag 17 januari de cursus over de Realisme waarin hij de tweede helft van de negentiende eeuw behandelt. Kernthema daarvan is het morele aspect dat de 'L'Art pour l'art' ver drong. De zeven lessen van beide cursussen zijn als volgt ingedeeld: in de eerste les behandelt Jan de historische context en in de tweede les legt hij de kenmerken van de kunst en cultuur uit. Daarbij behandelt hij het wereld beeld van de mensen die toen leefden en wat hun gedrag beïnvloedde. Daarna vanaf les 3 start een reis door Europa; elke les naar andere lan den of gebieden met als laatste de Nederlanden. De enthousiaste presen tatie met mooie afbeeldingen van kunst en architectuur gecombineerd met muziekfragmenten spreekt u zeker aan. De cursus is goed te volgen voor iedereen met belangstelling voor kunstgeschiedenis. Echter in de stof zit zoveel uitdagend materiaal dat ook gevorderden geboeid zullen zijn. Elke cursus bestaat uit zeven middagen van 14.00 tot 16.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 95 euro en daarvoor krijgt u ook een uitgebreide geïllustreerde syllabus. Op www.janvandergiessen.nl staat meer informatie en een inschrijf formulier. Telefonisch of via e-mail contact opnemen kan ook. Bel 06-51578425 of stuur een e-mail naar info@janvandergiessen.nl. HEILOO - Heiloo staat op een vierde plek als meest aantrekke lijke vestigingsplek voor MKB- ers in Noord-Holland. Landelijk eindigt de gemeente op de twee- nedertigse positie (van de drie honderdnegentig gemeenten). Heiloo steeg dit jaar flink op de ranglijst. Het onderzoek geeft aan wat de relatieve positie is van iedere gemeente in Nederland als het gaat om kwaliteit van het ondernemers klimaat. De informatie geeft met name de prestaties in vergelijking met andere gemeenten weer. Aanspreekpunt Fred Dellemijn, wethouder Economische zaken: "Wat een prachtig resultaat en goed om te zien dat ondernemers Heiloo waar deren als goede vestigingslocatie. Daar zetten wij ons ook voor in. Zo hebben wij één aanspreekpunt voor ondernemers en voeren we struc tureel overleg met ondernemers en middenstanders. Dat wordt gewaar deerd. Ook het college zorgt dat ze in gesprek is met de ondernemers. Zo bezoeken wij met regelmaat bedrijven in het dorp en zijn wij aan wezig bij ondernemersbijeenkom sten." Actief beleid De prijs/kwaliteitsverhouding van de gemeentelijke lasten wordt door de ondernemers als goed ervaren. De gemeente hanteert bij aanvragen het 'Ja mits' in plaats van het 'Nee tenzij'-principe. Een ondernemer zegt in het onderzoek: "Ondernemers worden gewaar deerd en gerespecteerd. De gemeen te voert actief beleid om het onder nemingsklimaat te verbeteren en luistert daarbij naar de wensen van de ondernemers." Snelheid van betalen Daarnaast waarderen de onder nemers de snelheid van betalen van de gemeente. De betalingen van facturen is gemiddeld al negen dagen sneller dan vorig jaar en de verwachting is dat het door de digi talisering van de facturen nog snel ler wordt. De gemeente Heiloo heeft drie bedrijventerreinen. De Boeke- lermeer Heiloo, De Oude Werf en de Oosterzij. Daarnaast biedt het Willibrordus Business Center plek aan kleine zelfstandigen. In totaal telt Heiloo 1830 vestigingen. Bron: Gemeente Heiloo HEILOO - De gemeente Heiloo verhuurt vanaf 1 januari 2017 het wijkgebouw Ypsalon recht streeks aan (potentiële) gebruikers. Het wijkge bouw wordt momenteel nog geëxploiteerd door Stichting Beheer Wijkgebouw Ypsalon, die het gebouw huurt van de gemeente. De huurover eenkomst met de stichting loopt eind van dit jaar af. De huidige gebruikers kunnen ook na 1 januari het gebouw blijven gebruiken. De huurovereenkomst tussen Stichting Beheer Wijkgebouw Ypsalon en de gemeente loopt af omdat zij geen overeenstemming hebben bereikt over een nieuwe huurovereenkomst. SRO Kennemerland gaat voor de gemeente Heiloo de verhuuradministratie van het wijkgebouw verzorgen. Meer informatie over de verhuur van het gebouw vindt u op de website van de gemeente Heiloo (www.heiloo.nl). Met de huidige gebruikers heeft de gemeente de nodige voorbereidingen voor de overdracht en de verandering getroffen. De insteek is dat een en ander geruisloos verloopt en de huidige gebruikers geen hinder van de verandering ondervinden. De gemeente bedankt alle gebruikers voor hun hulp en inzet hierbij. Ook bedankt de gemeente het bestuur van Stichting Wijkgebouw Ypsalon voor haar jarenlange en geheel vrijwillige inzet om het wijkge- bouw te exploiteren. Bron: Gemeente Heiloo Foto: www.ypsalon.nl HEILOO - Groep 8 van de Paulusschool in Heiloo organiseert op donderdag 12 januari een crea tieve middag voor vluchtelingen. De school vindt dat alle kinderen een leuke middag verdienen. De vluchtelingenkinderen kunnen tij dens de creatieve middag meer con tacten krijgen en met elkaar praten over wat ze allemaal hebben meege maakt. Of ze kunnen afleiding zoe ken door leuke knutselwerkjes te maken. Groep 8 van de Paulusschool verdeelde de organisatie in drie werkgroepen. Dit is bijvoorbeeld de werkgroep 'Communicatie' die deze vermelding in de Uitkijkpost regelde en zorgt dat de vluchtelin- gen op school kunnen komen. De werkgroep 'Creatief' regelt de knut selwerkjes en alles wat daar mee te maken heeft. Kinderen uit de werk groep 'Organisatie' regelen het ver voer, de plattegrond en het schema voor de creatieve middag. De creatieve middag op de Paulusschool duurt van 12.30 tot 13.45 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7