Certificaten voor elf vluchtelingen Gezond Natuur Wandelen start 12 januari Rolstoelbus Heiloo: afscheid van een vrijwilliger 9 Vindt u het leuk om regelma tig in een groep een uurtje langs een natuurrijke route te wande len? U bent van harte welkom. De wandelingen zijn gratis en u hoeft zich niet van tevoren op te geven. Na afloop is er de mogelijkheid om samen een kopje koffie of thee te drinken. De wandelingen starten vanaf 12 januari om 10.00 uur bij het Activiteitencentrum op Landgoed WiHibrordus (GGZ- NHN) aan Bullaan 2 in Heiloo. Het Activiteitencentrum ligt naast kwe kerij de Buitenkans. Neem hier voor de ingang tegenover de brand weer. I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Nivon: spelen met mixed media UITKIJKPOST 4 JANUARI 2017 Actief in de natnnr. Aangeleverde foto HEILOO - Zin om te wandelen in de natnnr? De werkgroep Gezond Natnnr Wandelen Heiloo biedt vanaf 12 jannari elke week een gratis en aantrek kelijke begeleide wandeling aan in het groen in en om Heiloo. Iedereen die het lenk vindt om in een rnstig tempo een nnrtje te wandelen is welkom. Gezond natnnrwandelen Naast het feit dat het wandelen met eikaar vooral heel gezellig is, heeft onderzoek aangetoond dat door elke dag minstens dertig minu ten te bewegen er enorme gezond heidswinst geboekt kan worden. U voelt zich er veel beter door. Wandelen in de natuur versterkt deze effecten nog. De wandelingen zijn geen natuurexcursies maar onderweg vertellen de begeleiders kort iets over de natuur en de omge ving. Deelname Voor meer informatie over Gezond Natuur Wandelen kunt u kijken op www.gezondnatuurwan- delen.nl. HEILOO - Bnrgemeester Hans Romeyn overhandigde donder dag 22 december aan elf vlnch- telingen (statnshonders) een certificaat. Zij kregen dit omdat zij deelnamen aan drie workshops Participatieverkla ring. De elf vluchtelingen zijn afkom stig uit Syrië en werken nog volop aan hun inburgering. Zij kwamen in 2016 in Nederland. Sommigen spre ken al een beetje de Nederlandse taal en voor anderen is het nog te moeilijk. Er is een groot verschil van afkomst in de groep. Er lopen mensen tussen die naar de univer siteit geweest zijn en dus Engels spreken en in ieder geval het alfa bet beheersen. Anderen beginnen helemaal bij het begin en moeten het alfabet nog leren. Voor deze groep zijn inmiddels huurhuizen beschikbaar en is men bezig werk te vinden. Sommigen zijn aangemeld bij het WNK. Ook is het de bedoe ling dat eventuele partners en kin- deren binnen afzienbare tijd naar Nederland komen. De statushouders kregen drie dagen les over Nederland. Men behandelde de Participatieverkla ring maar ook de democratie van vroeger en nu. Gesproken werd bijvoorbeeld over de Eerste en Tweede kamer, de Provinciale Staten en gemeenten. Ook cultuur kwam aan bod, vooral de verschil len in culturen want deze dienen opgelost te worden. Er was veel aandacht voor de opvoeding van kinderen. Uiteindelijke komen de kinderen ook naar Nederland en hier leven wij in een andere cultuur. Hoe ga je daar dan mee om? Werk en sociale contacten kwamen kwa men eveneens aan de orde. Daarbij was het de vraag 'wie ben ik in de samenleving' en 'hoe kan je een toe komst in Nederland opbouwen'. De conclusie na de drie dagen was dat een Participatieverklaring niet uit sluitend een A4'tje ondertekenen is maar dat het inhoudt meer te weten over bijvoorbeeld de samenleving en het gezin. 'Geniet in Heiloo' Burgemeester Hans Romeyn begon zijn toespraak met 'Welkom in Heiloo'. Een aantal van de status houders had hij al mogen begroeten tijdens de Vredesmaaltijd een aantal weken geleden. Tevens gaf de bur gemeester aan dat het belangrijk is een eenheid in Heiloo te vormen. Alle burgers worden gelijk behan deld en het is belangrijk om daar samen aan te werken ondanks dat er partijen zijn die daar anders over denken. De burgemeester heeft de sta tushouders uitgenodigd voor de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie om te laten zien dat wij in Heiloo een eenheid vormen. Nadat de bur gemeester de woorden 'welkom en geniet in Heiloo' had uitgesproken, ondertekenden de burgemeester en de elf statushouders de certificaten. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Reinier Poelman reed woensdag 28 december zijn laatste rit als vrijwilliger op de rolstoelbus. De rolstoelbus is zeven dagen per week gedurende driehonderdvijf enzestig dagen per jaar inzetbaar voor mensen die voor hun vervoer afhankelijk zijn van een voertuig met een speciale voorziening voor rolstoelgebruikers. Meer dan der tien jaar heeft Reinier zich met overgave ingezet voor deze gebrui kers. Hoeveel kilometers hij in die jaren reed heeft hij jammer genoeg niet bijgehouden, maar het zullen er vele duizenden geweest zijn. Met een smoesje had het bestuur hem gelokt naar garagebedrijf Martin Rajk. Hier werd hij opge wacht door twee bestuursleden en zijn echtgenote Riet. Namens het bestuur overhandigde zij hem een Reinier Poelman verdient een eerbetoon met bloemen. V.l.n.r: vader en zoon Rajk, Riet (echtgenote van Reinier), voorzitter Dick Beemster van Rolstoelbns Heiloo, Reinier Poelman en Theo Groot, manager bij Rabobank Noord-Kenne- merland. Foto: Rob van Tuin bos bloemen als dank voor zijn langjarige inzet. Niet toevallig was garagebedrijf Martin Rajk gekozen als locatie voor deze huldiging. Sinds de oprichting van de Rolstoelbus Heiloo in 1984 is de bus in onderhoud bij dit gara gebedrijf. Het bestuur wilde van de gelegenheid gebruikmaken om de medewerkers te danken voor hun onvoorwaardelijke inzet om de bus in topconditie te houden en in geval van een probleem snel weer inzet baar te maken, zodat de gebruikers kunnen rekenen op de rolstoelbus. Ook was aanwezig een mede werker van de Rabobank Noord Kennemerland. Door de bijdrage (975 euro) uit de Rabo clubkas-actie 2016 kon de organisatie bij Rajk winterbanden aanschaffen. Zo was de cirkel rond! Overigens, begin april 2017 organiseert Rabobank Noord Kennemerland opnieuw een clubkas-actie voor stichtingen, clubs en verenigingen met deze keer een te verdelen bedrag van 65.000 euro. Rolstoelbus Heiloo hoopt ook dit keer op veel stemmen! Het doel deze keer is de aanschaf van een modern navigatiesysteem in de in 2017 nieuw aan te schaffen rolstoel bus. Tekst: Berend Izaks HEILOO - Het Nivon Heiloo start donderdag 18 januari met de nieuwe cur sus 'Spelen met Mixed Media'. Dit is een geheel nieuwe creatieve cursus, waarin u veel schilder- en tekentechnieken gaat ontdekken en deze leert te combineren. Gezichten en dieren zullen de voornaamste onderwerpen zijn, maar er is ook ruimte voor andere onderwerpen. Volgens docent Herma Starreveld gaan de cursisten zich vooral richten op het ontwikkelen en/of ontdekken van hun eigen stijl en manier van werken. Het maakt niet uit of u wel of geen teken- of schilderervaring hebt. De cursus start donderdagmorgen 18 januari 2017. Het geheel bestaat uit zeven lessen, éénmaal per veertien dagen van 9.30 tot 11.30 uur. De cursuskosten bedragen voor nivonleden 48 euro en anderen 63 euro, exclusief materiaalkosten. De curus vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk aan Marienstein 178A in Heiloo. Voor inlichtingen/opgave kunt u bellen met Reina Mulder via 072-5333127. Opgeven is ook mogelijk via info@nivonheiloo.nl. De vlnchtelingen met in hnn midden bnrgemeester Hans Romeyn en rechts de bnrgemeester Aziz Azizi. Hij ontwikkelde het project en werkt inmiddels 22 jaar in het vlnchtelingenwerk. Foto: Stip fotografie 4/ 975 {564 stemmt*) fojgtotiius Htiioo Spelen met Mixed Media. Foto: Herma Starreveld

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9