PCC-leerlingen op Snowcamp in Oostenrijk Kinderen leren beeldhouwen in was 'Sporten op kunstgrasvelden met rubbergranulaat is veilig' Klassieke muziek in het Trefpunt 10 HEILOO - Stichting Philomela brengt met de concertserie l'Amour est un Oiseau klassieke muziek letterlijk in huis. Op 15 januari bezoekt Philomela acti viteitencentrum Het Trefpunt in Heiloo. INGEZONDEN BRIEF Afvalkalender 2017 UITKIJKPOST 11 JANUARI 2017 De kinderen bij de HobbyFarm. Aangeleverde foto Pien en Yoeri hebben er zin in! Aangeleverde foto HEILOO/BERGEN - Voor vele tientallen sportklasleerlin- gen uit de brugklassen op PCC Heiloo en PCC Bergen stijgt de spanning. Eind januari vertrekken ze naar Oostenrijk voor het Snowcamp! Pien Borst (12 jaar, Heiloo) zit in de sportklas van PCC Heiloo: "De skiclinic is de voorbereiding van ons Snowcamp in januari. Daar heb ik heel veel zin in! Ik hoop dat ik tech nisch beter leer skiën. En natuur lijk mooier, dus met mijn benen parallel. Dat moet ik nog wel even oefenen!" Omringd door klasgeno ten voegt ze toe: "We gaan met alle meiden van de klas op één kamer. Dat wordt vast heel gezellig!" Voetballer Yoeri van der Velden (12 jaar, Heiloo) trekt speciaal voor de clinic een warme jas aan en zijn nieuwe handschoenen, waar het prijskaartje nog aan hangt: "Dit is de tweede skiles. Ik had het nog niet eerder gedaan, maar het gaat al best goed! Ik heb voor PCC Heiloo gekozen vanwege de sportklas. We gaan lekker lol maken tijdens het Snowcamp én natuurlijk heel goed leren skiën!" Janine Terpstra (12 jaar, Alkmaar) die later misschien sportlerares wil worden, is helemaal op haar plek in de sportklas van PCC Bergen: "De clinic klimmen vond ik top, omdat we een wedstrijd deden tegen leer lingen van andere scholen. Ik had nog nooit gesnowboard, maar ik hoop dat ik het op Snowcamp net zo goed leer als mijn klasgenoten die het al langer doen!" Loek van den Berg (12 jaar, Warmenhuizen) vindt het fijn dat hij op PCC Bergen bijna elke dag sport les krijgt: "De clinics van sporten die ik nog niet ken, vind ik het leukst. Ik ben benieuwd welke we nog krijgen dit jaar. Snowboarden kon ik al een beetje, maar ik wil nog werken aan mijn bochten." PCC Heiloo en PCC Bergen zijn de onderbouwvestigingen van het Petrus Canisius College. Beide scho len hebben een aantal bijzondere mogelijkheden, waarvan de sport- klas de meest in het oog springende is. De scholen zijn aangesloten bij de Nederlandse SportAccentScholen en dat betekent voor de leerlingen van de sportklas wekelijks vijf extra sporturen. Daarnaast volgen ze allerlei clinics, zoals boksen, klim- men, trampolinespringen en baan- wielrennen. De maanden december en janu ari staan in het kader van skiën en snowboarden ter voorberei ding op de reis naar Maria Alm in Oostenrijk. Op 22 januari vertrek ken ruim vijftig leerlingen van PCC Bergen, op 29 januari is het de beurt aan de bijna honderd sportklas- sers van PCC Heiloo. De overwe gend twaalfjarigen zijn vaak voor het eerst weg zonder hun ouders en werken overdag hard aan hun techniek in de sneeuw. De gezellige avonden worden gevuld met samen spelletjes doen of een keer lekker bobsleeën. De leerlingen kunnen niet wachten totdat het zover is, want het Snowcamp is het absolute hoogtepunt van het schooljaar. Leerling van groep 8 en hun ouders zijn hartelijk welkom tijdens het Open Huis op dins dag 14 februari (PCC Bergen) en woensdag 15 februari (PCC Heiloo), van 18.30-21.00 uur. De Ouderinformatieavonden vinden plaats op maandag 16 januari (PCC Bergen) en dinsdag 17 januari (PCC Heiloo). Inloop vanaf 19.15 uur. HEILOO - Antoinette en Trudy staan weer klaar om kinderen vanaf zes jaar te leren hoe ze een beeldje uit was kunnen maken. Antoinette: "Je werkt met zwarte bijenwas, die je eerst soepeler gaat maken door het met je handen te kneden. Door de warmte van je handen wordt de was zachter en door het knijpen en kneden wordt het soepeler en kun je gemakkelijk stukjes aan elkaar plakken. Deze stukjes plak je om een armatuur, zoals dat genoemd wordt, een soort skeletje van het beeld wat je gaat maken. Zo kun je stukje bij beetje een beeld opbouwen. Natuurlijk word je geholpen als het even niet gaat lukken! Vanzelfsprekend slui ten we deze workshop ook af met een echte expositie van de werk stukken. Hiervoor kun je je vrien den, familieleden en buren uitnodi gen." De kinderen kunnen vijf zater dagmiddagen van 16.00 tot 17.30 uur aan de slag in De Hofdijk aan Mariënstein 178a in Heiloo. De data: 4, 11, 18 en 25 februari en 4 maart. Voor meer informatie, bel Antoinette Bontje via 072-5338968 en/of Trudy Keyzer via 072-5337293 of 06-10585278. U kunt ook een e-mail sturen naar kunstkids@ hobbyfarmheiloo.nl. HEILOO - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft de onderzoeksre sultaten bekendgemaakt over sporten op kunstgrasvelden met rubbergranulaat. Uit het onderzoek blijkt dat spor ten op kunstgrasvelden die met rubbergranulaat zijn ingestrooid verantwoord is. Het college van gemeente Heiloo neemt het advies van het RIVM over. Op www. sportengemeenten.nl kunt u een samenvatting van het onderzoek lezen. Bron: gemeente Heiloo Tijdens L'Amour est un Oiseau (De liefde is een vogel) presente ren mezzosopraan Merel Huizinga en pianiste Dessy Raveda verschil lende hoogtepunten uit de klas sieke muziek. Op het programma staan beroemde aria's uit Italiaanse opera's, mooie Franse liederen en prachtige pianoklassiekers. Huizinga en Raveda vertellen ook het verhaal achter de muziek die zij spelen. De stichting richt zich met deze concertserie op mensen die moeilijk of helemaal niet meer de deur uit komen. Interactie met de bewoners vormt een vast onderdeel van het concert. Merel Huizinga: "We stellen bewoners vragen en vertellen leuke anekdotes. Soms doe ik een kleine muziekquiz of laat een bewoner even meezingen en acteren. Je moet ouderen niet zien als oude, zieke mensen die veel klagen. Ik probeer de mens ach ter een oud persoon te zien, zoals iemand werkelijk is. Het is genieten als de bewoners lekker meeneu- riën of een beetje met elkaar gaan flirten. Muziek maakt mensen blij en gelukkig." Het concert in Heiloo is licht van toon en wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van Associatie Uitvaartverzorging. Bewoners van het zorgcentrum, hun families en mensen van buiten zijn van harte welkom. Het concert in Het Trefpunt (productie: Philomela Amsterdam) begint 15 januari om 14.00 uur en duurt ongeveer tot 16.00 uur. Het adres: Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. HEILOO - Tot 2016 ontving ieder huishouden in Heiloo jaarlijks huis-aan- huis een 'glossy' afvalkalender voor het gehele komende kalenderjaar. Hierdoor kon je per wijk of straat precies nagaan in welke week de grijze dan wel groene container werd geleegd. Na het al eerder afschaffen van de schoonmaak van de afvalcontainers een aantal jaren geleden is nu ook deze 'service' door de gemeente wegbezuinigd. Dat zal ons beslist een fikse besparing hebben opgeleverd! Wat zal het zijn, 1000 euro? Ondanks dat de correcte informatie over het ophaalschema 2017 onge twijfeld op de gemeentelijke website (of wellicht ook in deze krant?) is gepubliceerd, werden velen met mij op woensdag 4 januari toch verrast dat de groene bakken in Baetenburg niet werden geleegd. Een snelle ronde door de wijk om 16.30 uur wees uit dat er nog vele tientallen bakken op de diverse verzamelpunten stonden. Dus ook als de communicatie vanuit de gemeente formeel aan 'de eisen' zou hebben voldaan, valt te constateren dat deze ineffectief is geweest. Ik noem dat zelf 'het paard achter de wagen spannen'. Vooral ons Ministerie van Onderwijs heeft dit tot een ware kunst verheven (maar dit even terzijde). Jammer dat de gemeente niet meer in staat of bereid lijkt eenmaal per jaar een eenvoudig A4-tje bij de inwoners te (laten) bezorgen. Het Trefpunt. Foto: via Google.nl Ton Förch, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 10