Beroemde beeldhouwer Fayez Al-Adeeb start bij Perspectief Lezing 'Vogels kijken in Eilat' Baby's lezen zwart-wit Bewoning paardenstal Egmond ter discussie regio 15 B ezorger worden Adempauze voor mantelzorgers van deze krant? CASTRICUM - De Vogelwerk groep Midden-kennemerland geeft zaterdag 21 januari in De Hoep een lezing met beelden onder de titel 'Vogels kijken in Eilat'. Dit gebeurt in samenwer king met PWN. Waarderingsspeld voor CALorie op Nieuwjaarsreceptie 11 JANUARI 2017 www.u1tk1jkpost.nl 0220 333311 RODI Vorkstaartplevier. Foto: Luc Knijnsberg CASTRICUM - Vereniging Perspectief, ateliers voor beel dende vormgeving, organiseer de op de eerste maandag van het nieuwe jaar hun jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Om dit nieuwe jaar feestelijk te beginnen wilden zij Fayez Al-Adeeb, een beroemd beeldhouwer uit Syrië, in het (winterse) zonnetje zetten. De heer Al-Adeeb woont sinds oktober 2015 in Nederland en heeft één droom: ook in Nederland een beroemde beeldhouwer worden. Hij wil zijn kunst betekenis geven vanuit zijn hart. De beeldhouwer had in Syrië het juiste gereedschap om mooie sculpturen te maken, maar hier heeft hij niets en gebruikt hij enkel zijn handen. U kunt hem regelmatig op het Castricumse strand vinden waar hij met zijn han den sculpturen uit zand maakt. Om zijn droom waar te maken nodigt Perspectief de heer Al-Adeeb uit om een jaar lang als gast mee te draaien bij hun vereniging. Naast het maken van sculpturen van zand kan hij nu met het daar aanwezige gereedschap andere materialen, zoals stenen en blikken, bewerken. Fayez Al-Adeeb: "Heel bijzonder dat deze kans mij wordt gebo den. Elke dag leer ik meer over de Nederlandse cultuur en taal. Nu kan ik bij Perspectief mijn passie voor mijn werk delen." Perspectief bestaat dit jaar vijftig jaar. Daarom worden er verschillen de leuke activiteiten voor hun twee honderdzestig leden georganiseerd, zoals een uitstapje naar het COBRA museum. Tekst en foto: Anne-Marie Sjardin Foto: via Google.nl ALKMAAR/HETLOO - Het Mantelzorgcentrum verzorgt 19 januari een rondleiding met uitleg in het Respijthuis in Alkmaar. Deze rondleiding is bedoeld voor mantelzorgers. U kunt uw vragen stellen over deze en andere vor men van respijt. Van even de zorg loslaten krijgt de mantelzorger weer nieuwe energie. De bijeenkomst duurt van 10.30 tot 11.30 uur. Adres: Van de Veldelaan 972, Alkmaar. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met het Mantelzorgcentrum via 072 5627618 of mailt u naar info@ mantelzorgcentrum.nl. Op www. mantelzorgcentrum.nl staat meer nieuws en een volledig overzicht van activiteiten voor mantelzor- gers. De lezing wordt verzorgd door boswachter Luc Knijnsberg. Hij ging in het voorjaar van 2013 samen met twee andere vogelkenners van de Vinkenbaan Castricum op 'Vogelringreis' naar Eilat in Tsraël. Daar liepen ze twee weken mee met het vangen en ringen van trekvogels die vanuit Afrika Tsraël passeren om door te vliegen naar onder andere de Balkan. Men vangt in Eilat vogels met onder andere mistnetten en zoge naamde Helgolandvallen. Na het vogels ringen ging men vaak op pad om te vogelen in de zoutpannen of in de woestijn. De lezing vindt plaats in Bezoekerscentrum De Hoep aan de Johannisweg 2 in Castricum, aan vang 14.00 uur. De lezing is gratis voor leden van de vogelwerkgroep. Niet-leden betalen drie euro. CASTRICUM - Baby's slapen veel als ze net geboren zijn. Dat is maar goed ook en onder andere heel nuttig voor de ontwikkeling van de hersenen. Als baby's wakker zijn, heb ben ze een drukke bezigheid: de wereld om zich heen ontdekken. Ze doen dat met al hun zintuigen waarvan het zien er één is. Maar pasgeboren baby's zien nog niet zo veel, zeker nog geen kleuren. Zwart-wit-beelden hebben het grootste contrast en zijn dus het best waarneembaar voor de klei ne. Baby's vinden het leuk om te ontdekken en zo worden boekjes met zwart-wit-afbeeldingen met alle zintuigen bekeken, gevoeld, geproefd, beluisterd en betast. En dat is het begin van het plezier van lezen, wat zo handig is in je verdere leven. Inspireer een liefde voor lezen met dit leuke babyboekje! Het is de bedoeling dat het boekje in de box wordt opgehangen zodat de baby liggend kan kijken naar de vrolijke stippen of dieren. Verder kan het zichzelf bewonderen in het schattige hartvormige spie geltje. Ook buiten de box is het een superleuk boekje; je kunt het namelijk tegen de rand van de wandelwagen zetten zodat de kleine er onderweg ook naar kan kijken. Daarnaast kun je de touw tjes aan elkaar knopen zodat het een heerlijk knuffelboekje wordt met grappige touwtjes om mee te spelen. Kortom, niet alleen leuk voor in de box! Ts dit nu een win-win- situatie? Nee, dat is té zwart-wit. Dit is namelijk een win-win-win- (etcetera)-situatie. Het impliceert tegelijkertijd een sneeuwbalef fect, maar daarover later meer. Tekst: Rachel de Wit van Boekhandel Laan in Castricum Ondertussen gaat de ontwikke ling van het zenuwstelsel, de her senen en de reflexen in een rap tempo door. Boekjes ontwikkelen ook steeds verder door. Zo had je vroeger stukken krant en plastic wat baby's interessant vonden om mee te kraken en vast te grijpen. Tegenwoordig kan het op een vei lige en verantwoorde manier met zogenaamde 'knisperboekjes'. Doordat de baby de kraakstof voelt en hoort, zal het meteen de grijpreflex gebruiken en daardoor knispert het nog meer. Een leuke ontdekking waar de kleine nog lang zoet mee zal zijn. Het is inte ressant dat door het grijpen ook myeline wordt aangemaakt, een belangrijke stof die de ontwikke ling van het zenuwstelsel stimu leert. CASTRICUM, Tijdens een goed bezochte nieuwjaarsreceptie van Castricum werd door burgemees ter Toon Mans de gemeentelijke waarderingsspeld aan CALorie uitgereikt. CALorie voert projecten uit die leiden tot een energie-onafhankelijk Castricum in 2030. Verder geeft CALorie voorlichting en houdt het discussieavonden. De organisatie brengt mensen bij elkaar en maakt Castricummers bewust van duurzaamheid. Foto: Annemieke Ederzeel Fayez Al-Adeeb met de voor zitter en penningmeester van Perspectief.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13