Bewoning paardenstal Egmond ter discussie Inloopspreekuur dyslexie Jeugd zoekt bosuilen Paardenbeeld Hellen van Meene opnieuw beklad REGIO 15 'Op tijd ingrijpen, anders is het te laat' Texels zangtrio in De Oude Keuken UITKIJKPOST 11 JANUARI 2017 Ingrid Schouw met haar Duinrand's Zafier. zelf gefokte wedstrijdpaard Foto: SNB Photography/www.snb-photo.nl EGMOND-BINNEN - "Toezicht op mijn paarden is noodzakelijk. Als een paard ziek is of bijvoor beeld op zijn rug ligt - waardoor het de volgende dag al dood kan zijn - dan is het belangrijk snel in te grijpen. Hetzelfde geldt in een situatie van paardenmis- handeling, brand en inbraak. Daarom is het vreselijk dat het wonen boven mijn stal wellicht niet meer is toegestaan", ver telt Ingrid Schouw, eigenaar van Pension- en dressuursta! De Duinrand aan de Duinweg in Egmond-Binnen. Na jarenlang procederen tegen de gemeente Bergen, die bewoning wil tegengaan omdat een woonver gunning ontbreekt, is ze blij met de recente uitspraak van burgemeester Hetty Hafkamp. Zij besloot vorige week een dwangsom van 75.000 euro voorlopig in te trekken. De gemeente had de dwangsom opge legd als ze op 3 januari nog in de manege zou wonen. De Raad van State doet waarschijnlijk eind janu ari of begin februari uitspraak. Ingrid huisvest en verzorgt onge veer vijftig paarden en organiseert tevens regionale dressuurwedstrij- den. Daarnaast woont ze sinds 2006 in een etage boven de pensioenstal. Eerdere bewoners huisden van 1988 tot 2006 in het pand. De Egmondse vertelt dat bewoning boven de stal al na een bestemmingsplanwijziging in 1989 niet meer was toegestaan. Vervolgens had de toenmalige huur der de bewoning niet aangegeven, waarna het werd gedoogd, zegt ze. In 2014 liet de gemeente Bergen weten bewoning te verbieden. Dat gebeurde toen Bergen de bewo ning van recreatiehuisjes intensief controleerde. Sinds die tijd passeer den drie rechtszaken, de laatste in december bij de Raad van State. Steun De Egmondse noemt de visie van de gemeente Bergen inconsequent. "De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), waarvan de gemeente Bergen zelf deel uit maakt, ziet eveneens het belang in van wonen bij een stal. Daarmee gaat Bergen tegen haar eigen beleid in." Ingrid krijgt volgens eigen zeg gen veel steun uit alle hoeken van de samenleving. "De Federatie van Nederlandse Ruitersportcentra (FNRS), die onze stal erkent en het bekroonde met drie sterren, steunt ons door brieven te schrij ven naar de gemeente Bergen en de de Commissaris van de Koning Johan Remkes. Hij liet zich vervol gens informeren over deze zaak. Daarnaast ziet Gemeentebelangen bewoning als noodzakelijk vanwege dierenwelzijn. De lokale politieke partij stelde kritische vragen aan het College van B&W en burge meester Hetty Hafkamp beloofde polshoogte te komen nemen. Ook 'druppelen' raadsleden van diver se partijen een voor een langs. Bijzonder is dat zij een lullig klein schuurtje verwachtten met een huis ervoor. Nu zien ze dat dit een vol wassen bedrijf is." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser CASTRICUM - De onderwijs begeleidingsdienst (OBD) Noordwest houdt maandag 16 januari van 16.00 tot 17.30 uur een spreekuur in de bibliotheek in Castricum over de inzet van ICT-hulpmiddelen bij dyslexie. Het spreekuur is bedoeld voor ouders en kinderen, maar ook voor leerkrachten, intern begeleiders en andere belangstellenden. U kunt tijdens dit spreekuur terecht met al uw vragen over dyslexie, lees- problemen en de behandeling daar van met als specifiek thema 'ICT- middelen'. Ziet u door de bomen het bos niet meer door het grote aanbod van digitale hulpmiddelen voor kin deren met dyslexie? De experts van de OBD geven u advies. Heeft u vragen of wilt u meer informatie? U bent welkom tijdens het inloopspreekuur dyslexie op maandag 16 januari in de biblio theek aan Geesterduinweg 1 in Castricum. Het spreekuur wordt gehouden van 16.00 tot 17.30 uur. CASTRICUM - De Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland organiseert op vrijdagavond 20 januari een avondexcursie voor jongeren. De bedoeling van deze excursie is om bosuilen waar te nemen. Al in de winter vormen de bos uilen paren die zich voorbereiden op het nieuwe broedseizoen. Bij de excursies bootst de uilenroeper Arend de Jong het geluid van de bos uilen na. Als het goed is antwoorden de bosuilen en laten zij zich even zien. Op deze manier inventariseert Arend de Jong de broedparen in dit gebied en krijgt hij zo inzicht in hoe het met de bosuilen gaat. Jongeren en hun begeleiders worden uitgenodigd om aan een van deze excursies deel te nemen. Deelnemers verzamelen zich vrij dagavond 20 januari op de parkeer plaats tegenover Johanneshof aan de Zeeweg in Castricum. De excur sie begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. Aanmelden voor de bosuilenexcursies is niet nodig. Aan de excursies zijn geen kosten verbonden. Jongeren van tien jaar of ouder die graag buiten zijn en naar vogels kijken, kunnen aan de excursieleiders een flyer van de Jeugdvogelclub vragen. Hierin staat hoe je je kunt aanmelden voor de jongerenexcursies van de Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland. Deze worden een keer in de maand georganiseerd. De deelname aan deze excursies is gratis. Jongeren die zich opgeven als jeugdlid van de vogelwerkgroep betalen 5 euro contributie per jaar. Neem voor meer informatie over deze of volgende excursies contact op met Cees Baart via 06-43677458. Cees Baart is coördinator van de Jeugdvogelclub. Zie ook www.vwgmidden-kennemerland.nl. BAKKUM - De Texelse groep Anyway is zondag 15 januari in De Oude Keuken in Bakkum te zien en te horen. De groep bestaat uit Anneke Brons, Irisabella Bakker en Ruthie Vazana. EGMOND AAN ZEE - Het kunst werk van een paard dat langs de weg staat in Egmond aan Zee is opnieuw beklad. Ditmaal heb ben vandalen het paard onder meer een snor gegeven. Het beeld is eerder ook al in juli vorig jaar beklad. Toen werd het paard bekrast met oranje en blauwe strepen. Nu heeft het dier ineens een zwart-roze vacht gekre gen. Het is niet duidelijk wie ach ter de bekladding zit en wat zijn of haar motief is. Het kunstwerk heet 'Stairway to Ringo' en is gemaakt door Hellen van Meene. Zij liet per e-mail aan NH weten: "Zucht, is 't weer zover? Het ging goed, maar ja oud en nieuw is geweest.. Ik was er al bang voor..." Het beeld is onderdeel van 'De Paardenparade', een kunst- en cultuurroute die de gemeenten Alkmaar, Bergen, Heiloo, Schermer en Graft-De Rijp met elkaar ver bindt. Bron: NH Nieuws Anyway betreedt ruim vijftien jaar de podia in Nederland. De liedjes zijn divers en met humor gearrangeerd door verschillende arrangeurs en in diverse stijlen, van cabaret tot klassiek 'and all in between'. Het optreden duurt zondag van 14.00 tot 16.00 uur. De Oude Keuken vindt u op het ter rein van Dijk en Duin, bereikbaar via de ingang aan de Zeeweg. Anyway, van caberet tot klassiek. Aangeleverde foto Het paardenbeeld van Hellen van Meene. Foto: NH/Anne Klijnstra De Bosuil. Foto: Cees Baart

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15