Anna Hartman speelt internationaal NK 1e klasse driebanden in Akersloot Klaverjassen in Akersloot 10 jaar TC Heiloo United start flitsend Diplomazwemmen zwembad Loos Diplomasysteem voor jeugdleden Badminton Club Castricum SPORT 19 HEiLfSü UITKIJKPOST 11 JANUARI 2017 Anna Hartman (rechts op de foto). Foto: Olaf Hahn/www.7mfoto.de HEILOO - Voormalig Flashing Heiloo speelster Anna Hartman speelde van 4 tot en met 6 janu ari met Nederland onder zestien op een sterk bezet internatio naal toernooi in Wolfenbüttel, Duitsland. De zogenoemde Orange Angels VU16 speelden tegen drie toplanden uit de A-divisie. De eerste wedstrijd tegen gastland Duitsland ging met 77-38 verloren. In een bomvolle en sfeerrijke sporthal Lindenhalle kreeg de thuisploeg veel support vanaf de tribunes. Al snel bleek waarom de Duitse meiden tot de Europese top behoren. De Angels werden op alle fronten overklast en de eindstand was niet meer dan terecht. De tweede wedstrijd tegen Kroatië een dag later ging ook met grote cijfers (46-81) verloren. Anna kreeg in deze wedstrijd veel speeltijd om de boomlange center (1.96 m) van Kroatië uit te scha- kelen en zij slaagde daar redelijk in. De Angels hadden echter geen antwoord op het snelle spel van de Kroaten wat leidde tot opnieuw een duidelijke nederlaag. Op de slotdag van het toernooi was Litouwen met 69-48 te sterk voor de jonge Orange Angels. De wedstrijd werd eigenlijk in de beginfase al verloren. Nederland begon uitermate ongelukkig aan het duel met een dramatisch schotpercentage. Maar het grootste probleem was het reboundoverwicht van de fysiek sterke en hard spelende tegenstan der. Voor Anna Hartman was het een goede ervaring op weg naar het Europees Kampioensschap in Bourges (Frankrijk) deze zomer. Zij hoopt tot de uiteindelijke selec tie van twaalf speelsters door te dringen die het EK gaan spelen. Tot de voorbereidingen op het EK - die in mei beginnen - speelt Anna VU16 landelijk en eredivisie VU20 bij haar huidige club Dozy Den Helder. AKERSLOOT - Het weekend van 13 tot en met 15 janu ari wordt in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot het NK driebanden 1ste klasse gehouden. Het is een grote eer voor de orga nisatie dat zij dit NK krijgen toege wezen. Drie geleden was hetzelfde NK 1ste klasse ook in Akersloot en daaruit blijkt dat het organisato risch prima in orde is. Dit NK begint vrijdag 13 januari om 19.00 uur en er wordt gespeeld op vier biljarts. Dan spelen alle deelnemers twee partijen. Zaterdag 14 januari is de aanvangstijd 11.00 uur en spelen zij drie partijen. Dan wordt uitsluitend 's morgens en 's middags gespeeld. Zondag 15 januari is de aanvangstijd 13.00 uur en worden de laatste twee partijen gespeeld. De Noord-Hollandse Jos Houtman uit Hoorn is een van de titelkandidaten. Hij kent biljartcentrum de Vriendschap omdat hij daar in november gewes telijk kampioen werd, maar dat is uiteraard geen garantie voor een titel. AKERSLOOT - Een klaverjas- drive vindt plaats op zaterdag 14 januari in café De Vriendschap in Akersloot. Alhoewel de belangstelling voor het klaverjassen lijkt af te nemen mogen zij in de Vriendschap nog steeds niet klagen. Een mooi prij zenpakket wacht de winnaars met onder andere paling, emmers met levensmiddelen, fruitmanden, kof- fiezetapparatuur, koffers, gereed schap en nog veel meer om op te noemen. Wie niet zo gelukkig is met het klaverjassen kan altijd zijn geluk proberen met de grote verlo ting, want ook daarmee zijn prach tige prijzen te winnen. Telefonisch opgeven is mogelijk via 0251-312866. De klaverjasdrive begint om 20.00 uur. Badmintonjeugd op de foto. Foto: Erika Dekker-de Groot HEILOO - Tennisvereniging TC Heiloo United gaf tijdens een drukbezochte nieuwjaarsbijeen komst officieel het startschot voor het jubileumjaar. Met de lancering van een jubileumlogo en een club-app maakte de ver eniging een flitsende start van het nieuwe jaar. Het is tien jaar geleden dat TC Heiloo United werd opgericht na het samengaan van de tennisver enigingen TV Heiloo en TV HSV. TC Heiloo United kiest er bewust voor om de festiviteiten niet te beperken tot een feestavond of een feestwee kend. Het hele jaar staan alle activi teiten in het teken van het jubileum. In de volle activiteitenkalender is daarnaast nog ruimte gevonden voor nieuwe activiteiten. Zo wordt dit jaar samen met de stichting gehandicaptensport Heiloo en de toernooicommissie van het Eiland de Wild-toernooi een special-tennis- day georganiseerd. Voor de jeugd staan naast de toernooien onder andere ook weer de gezellige 'sjoe- mel'avonden en een tenniskamp op het programma. Nieuw dit jaar is dat ook de sportklassen van het PCC tennisclinics krijgen bij TCHU. De nieuwe App en het jubileum logo sluiten aan bij de speerpunten die voorzitter Ton Verberne namens het bestuur tijdens de nieuwjaars- speech heeft aangekondigd voor 2017. TC Heiloo United gaat dit jaar bestaande en nieuwe leden nog meer betrekken bij de club. Dit doet zij onder het motto 'Thuis bij TCHU'. Verder wordt werk gemaakt van de communicatie. Zo blijft iedereen op de hoogte van de activiteiten en kunnen leden elkaar nog makkelijker vinden om samen te tennissen. Het derde speerpunt is het concretiseren van de plan- nen voor vervanging van banen. Het park ligt er ook volgens de tennis- bond nog perfect bij, maar TCHU wil klaar zijn voor de toekomst. Door goed beleid kan de club hierbij terugvallen op eigen middelen. Voor meer informatie over alle mogelijkheden bij TC Heiloo United kunt u terecht op www.tcheiloou- nited.nl of beter nog: kom langs op het park aan De Dors! De jeugdleden Hugo en Sofie dragen het logo. Aangeleverde foto HEILOO - Leerlingen van zwem bad Loos hebben zaterdagmor gen 24 december nog één keer in 2016 afgezwommen. Dat deden ze in zwembad De Beeck in Bergen. Na veel zwemmen en een groot applaus ontvingen alle twintig leerlingen het felbegeerde A- of B-diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's. De geslaagden Diploma A: Indy Blom, Benjamin Boesten, Sebastian Haasnoot, Lotte Kramer, Sare Nijland, Dean Oosterhoff, Jitze Spit. Diploma B: Julia van den Akker, Felix Beentjes, Rosa van den Berg, Jip van den Bos, Thijs Duinmeijer, Tippe Hanraads, Fenna van der Kolk, Jauke Meijne, Fay Mosselaar, Tijn van Sligter, Fee Visser, Manos Vogelzang, Anoek Weel. CASTRICUM - Badminton Club Castricum start in januari met een diplomasysteem voor de jeugdspelers. Dit is een com pleet nieuw systeem dat ont wikkeld is door BV Floriande uit Hoofddorp en waar BC Castricum - naast BV Floriande - als enige vereniging in Noord Holland gebruik van mag maken. Het systeem bestaat uit een per soonlijk voortgangsboekje en ver schillende (deel)diploma's.In het voortgangsboekje staat beschre ven wat er van de leden wordt ver wacht voor het behalen van een diploma en hierin kunnen zij zelf hun vorderingen bijhouden. Op het moment dat het jeugdlid klaar is om op te gaan voor zijn of haar diploma, komt er een trainer van BV Floriande om de vaardigheden te beoordelen en indien het resul taat goed is wordt het diploma uitgereikt. Op 4 januari zijn tij dens een extra training de boekjes uitgereikt en gaven de trainers alvast een voorproefje van de oefenin- gen. Aansluitend hebben de jeugd leden gezellig samen gegeten en even teruggekeken op het afgelopen jaar. Trotse diplomabezitters op de foto. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19