Discussie voorrangssituatie Kanaalweg en Boekel 'utkijke*£ Nieuwjaarsconcert Caecilia Tien vragen aan... Rick Robert Vervolg van de voorpagina: Kerstpuzzel KORTOM Muziek maken met uw dreumes of peuter 2/ Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 11 JANUARI 2017 Veel verkeer Tijdens mijn bezoek aan de krui sing, die eigenlijk een T-sp]itsing is met nog twee wegen die respectie velijk naar de betonfabriek en naar een aantal bedrijven lopen, is wel duidelijk dat er heel wat verkeer langs het punt komt. Vanuit Heiloo betreft het verkeer naar Akersloot en Alkmaar. Vanuit Alkmaar uiteraard verkeer naar Heiloo en Akersloot. En, wat op het forum enigszins onderschat werd: er is ook veel verkeer vanuit Akersloot. In de tijd dat ik vanuit het raam van Diana Bos op het punt keek, werd duidelijk dat veel mensen niet eens de moeite nemen om naar rechts te kijken. Ze rijden, soms op een best hoog tempo, gewoon door omdat ze blijkbaar denken dat de Kanaalweg nog steeds een voorrangsweg is. Bij dezen een oproep om vaart te min deren en te onthouden dat verkeer van rechts hier toch echt voorrang heeft. Diana heeft gelukkig nog geen ongelukken gezien, zowel nu niet als in de oude situatie, maar wel een hoop 'bijna-ongelukken en geluid van piepende remmen' zoals zij het noemt. Diana benadrukt: "De verandering is niet zo erg als ieder een doet overkomen op Facebook. Mensen moeten gewoon goed kijken en zich aanpassen aan de nieuwe regel, dan is er niets aan de hand." Ook zij geeft aan dat er een beter bord zou moeten komen. Gemeente Castricum Waarom is de verkeerssitu atie eigenlijk veranderd en onder wiens verantwoordelijkheid valt dit? De woning van Diana Bos staat in Akersloot en valt dus, net als het verkeerspunt, onder de gemeente Castricum. Volgens Bram Rodenburg van de gemeente Castricum heeft deze verandering te maken met het plan om een afslag op de A9 te maken naar Heiloo. Hij vertelt: "Als de afslag er is, wordt het verkeer via een parallelweg naar bedrijventerrein Boekelermeer geleid en door naar Alkmaar. Dan wordt dus veel minder verkeer verwacht op het punt waar deze discussie over gaat. Dat deel van de Kanaalweg is daarom nu al van voorrangsweg gewijzigd in een zogenaamde erftoegangsweg buiten de bebouwde kom." Daaraan gekoppeld is de maxi male snelheid verlaagd van tachtig kilometer naar zestig kilometer per uur. Deze verlaging zou ook het verkeer van fietsers en voetgangers op dit punt veiliger moeten maken. Om die reden is de 'kruising' ook kleiner gemaakt. In de oude situatie gingen auto's nog wel eens naast elkaar staan en haalden ze elkaar ongeoorloofd in. Dat zorgde voor gevaarlijke situaties. De gemeente Castricum ziet niet direct de nood zaak om andere borden te plaatsen. Bram Rodenburg: "Er staan bor den die aangeven dat de snelheid nu zestig kilometer per uur is en er staan borden met de duiding van een gewijzigde situatie en dat rechts voorrang heeft. We kunnen nog wel meer borden plaatsen, maar we gaan er vanuit dat dit voldoende is." Tekst: Natalie Bottemanne Veel lezers maakten de puzzel die Uitkijkpost publiceerde in de krant van 21 december. De oplossing van de kerstpuzzel is 'Kerstmis is het feest van samen zijn'. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Heilooër Harmonie Caecilia presenteert zaterdag avond 14 januari in cultureel centrum De Strandwal in Heiloo haar nieuwjaarsconcert. Dit jaar is de (swing-)folkband Unicorn als gast aanwezig. Het concert staat in het teken van Keltische muziek, variërend van opzwepende klanken uit Ierland tot gevoelige ballads van de Schotse Hooglanden. Caecilia en folkband Unicorn met zang, gitaar, accor deon en viool treden ook samen op, onder meer met muziek uit The Lord Of The Dance. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De Strandwal van GGZ Willibrord is gevestigd aan Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De toegang bedraagt 14,50 euro, inclusief een consump tie. Donateurs betalen 12 euro, kin deren tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. De voorverkoop van kaarten is bij de Schrijverij aan de Stationsweg en 't Hoekstuk. Kaarten reserveren kan via www.caeciha-heiloo.nl/contact. Zie ook www.caecilia-heiloo.nl. HEILOO - Houden u en uw (klein)kind van muziek? Dan zijn jullie vanaf vrijdag 20 januari van harte uitgenodigd om mee te zingen, te dansen en te spelen bij de cursus 'Muziek op Schoot' in Heiloo. Docente Daniëlle de Ruijter maakt de lessen iedere keer weer tot een feestje. Muziek maken is ook nog eens nuttig voor de emotionele, cogni tieve, motorische en taalontwikkeling van uw kind. Kijkt u voor meer informatie en/of aanmelding op www.spelenderwijsmuziek.nl of bel 06-18360486. Bij voldoende animo start er ook een babycursus. noKtï Deze week Rick Robert, een gepassioneerd loodgieter. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Mariënstein en gedoopt in het kapel op de Hoge- weg. Een paar maanden voordat ik vier werd, verhuisden we naar Ypenstijn waar ik mijn jeugd heb doorgebracht. Na een paar jaar in Alkmaar te hebben gewoond, wonen we nu weer heerlijk in Heiloo en gaan daar niet meer vandaan. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu heb ben? Dan zou ik nog steeds hetzelfde beroep uitoefenen. Ik vind het leuk en een uitdaging om de problemen en wensen van de klant op te lossen of te realiseren. Ik doe het loodgieterswerk met veel pas sie en plezier; is de klant tevreden dan ben ik ook tevreden. 3. Wie zou je graag willen ontmoeten? Ik heb geen idee wie ik wil ontmoeten, ik ontmoet elke dag nieuwe mensen. De één is een huisvrouw en de ander is weer een direc teur van een miljoenenbedrijf. In mijn vak ontmoet ik zo veel ver schillende mensen dat ik eigenlijk altijd wel een bijzonder persoon ontmoet. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik ben op gegroeid in Ypenstein, die toen ik er kwam wonen vol in aanbouw was. Ik heb 3/4 van mijn jeugd doorgebracht in de huizen die in aanbouw waren, voor een klein jongetje was dat het al lerleukste wat er was. Daar is ook de liefde voor het vak ontstaan, denk ik. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo of omgeving? Het Heilooër bos is altijd mooi, leuk om te wandelen en leuk om met de kinderen te spelen. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Dat hoeft eigenlijk niet want ik ben altijd vroeg wakker. Maar te gen een leuke activiteit met het gezin of vrienden zeg ik nooit nee. 7. Wat is het beste advies dat je ooit heb gekregen? Ik heb al vaak adviezen gekregen maar er zijn er een paar blijven hangen. Kennis die je niet hebt moet je kopen en maak het zoals bij jezelf thuis. Met deze adviezen ga ik ook naar mijn klanten toe en daar zijn ze altijd heel tevreden over 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik ben voor de meeste mensen redelijk open, de mensen die mij kennen weten dat ik altijd in ben voor een geintje of een goed gesprek. 9. Wat zou je veranderen als je burgermeester was? Ik zou de afslag op de Kennemerstraatweg tegenover de oude Rabobank naar plan Oost veranderen. De parkeerplaatsen weer weghalen zodat er meer overzicht komt om de wijk in te rijden. De oude situatie waar er een kleine afrit was is in mijn ogen de beste methode in verband met de doorstroming van het verkeer. 10. Waarom heb jij voor het loodgietersvak gekozen? Ik heb voor dit vak gekozen om mensen te helpen met problemen waar ze zelf niet meer uitkomen. Het geeft voldoening als ik de deur dichtdoe bij een tevreden klant. Gaat het nu om een storing van de cv-ketel of van een verstopte afvoer, de blijdschap van de klant als de klus klaar is, dat geeft een goed gevoel. Ik nomineer Tim Bijvoet voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: Waarom heb je gekozen voor een klussenbedrijf en niet voor een timmerbedrijf? (Swing-)folkband Unicorn Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3