Musicians Without Borders Benefietconcert in Cultuurkoepel Dankzij mediation minder gedupeerde kinderen bij scheiding Help Stichting Opkikker met uw lege cartridges Behn Quartet presenteert subliem Nederlands debuut in Witte Kerk 5 r i Het Behn Quartet toont wederom haar topklasse UITKIJKPOST 11 JANUARI 2017 Danique van Es, Kids First Mediator/ Kindercoach. Aangeleverde foto HEILOO - Wanneer u en uw partner in scheiding liggen, kan de communicatie tussen jullie moeizaam verlopen. Hoe voor komt u dat de kinderen hier last van hebben? Een scheiding is voor alle betrok kenen een moeilijke periode. Vaak is het al langer onrustig binnen uw relatie en hebben de kinderen dit meegekregen. Diezelfde spanning kan het lastig maken om de belan gen van de kinderen echt centraal te stellen bij de afspraken die er wor den gemaakt. Het is belangrijk dat uw partner en u met elkaar de zaken omtrent de kinderen bespreken. Betrek de kinderen vooral niet in grote men sendiscussies of de reden waarom jullie uit elkaar gaan. Veel kinderen komen in een loyaliteitsconflict en denken te moeten kiezen tussen de ouders. Voorkom dit door aan te blijven geven dat de scheiding niet HEILOO - Stichting Opkikker zoekt organisaties die hun lege cartridges aan hen wil len doneren. Voor elke ingele verde cartridge krijgt Stichting Opkikker een vergoeding. Met de opbrengst kunnen zij nóg meer gezinnen met een langdu rig ziek kind de ontspanning en de mentale energie bieden die zij zo hard nodig hebben. Ziet u moge lijkheden binnen uw organisatie of daarbuiten, dan hoort Stichting Opkikker dit graag. Meedoen is simpel: 1. Vraag als organisatie telefonisch of per e-mail een inzamelbox aan bij hun partner Eeko, via info@eeko.nl of bel 0570 - 85 85 85. 2 .Geef aan dat u de opbrengst wilt doneren aan Stichting Opkikker. 3. Wanneer u meer dan 20 cartridges heeft ingezameld, komt Eeko deze kosteloos bij u ophalen. Makkelijk en duurzaam! HEILOO - Masterstudenten van het Conservatorium van Amsterdam gaan 25 januari optreden in de Cultuurkoepel in Heiloo. Studenten van de oude muziekafdeling zingen en spe len twee korte oratoria van de zeventiende-eeuwse componist Giacomo Carissimi. Maar liefst acht solozangers, allen in de laatste fase van hun opleiding, worden begeleid door evenzoveel instrumentalisten die spelen op his torische instrumenten als klavecim bel, theorbe en luit, aangevuld met violen en orgel. De eeuwenoude spirituele muziek klinkt verrassend fris en nieuw en lijkt gecomponeerd voor de gewijde ruimte van de Cultuurkoepel. Teunis van der Zwart gaat het concert om 19.00 uur inleiden met een lezing in de serie 'Het gewas sen oor; lessen in luisteren'. Na een koffiepauze begint het concert om 20.00 uur en zal ongeveer een uur duren. Toegangskaarten kosten 15 euro en de opbrengst van dit bij zondere concert komt geheel ten goede aan de stichting Musicans Without Borders. Zie ook www. musicianswithoutborders.org. hun schuld is, dat zij er niets aan kunnen doen, dat ze nooit hoeven kiezen en van jullie allebei mogen houden. Als jullie uit elkaar gaan (getrouwd of samenwonend) moe ten jullie volgens de wet een ouder schapsplan opstellen met afspra ken over de financiën en zorg. Kids First Mediation helpt ouders om goede afspraken te maken. Als kin- dercoach, mediator en financieel echtscheidingsadviseur begeleidt Kids First Mediator Danique van Es-Schoorl ouders en kinderen tij dens en na de scheiding. Zij helpt de communicatie te herstellen zodat er meer rust komt binnen het gezin. Kids First Mediation is de speci alist in familiezaken en echtschei ding. U kunt elke woensdagmiddag terecht op het gratis inloopspreek uur. Kijk op www.kidsfirstmedia- tion.nl of bel 0251-700263 voor meer informatie. HEILOO - Het eerste con cert van het nieuwe jaar 2017 in de Witte Kerk van Heiloo mag een overweldigend suc ces genoemd worden. Het Behn String Quartet uit Londen pre senteerde op 8 januari onder goede publieke belangstelling een gloedvol rijk geschakeerd programma waarbij zowel tra ditionele muziek van Haydn en Mendelssohn als moderne muziek van de Finse componist Saariaho (1952) werd uitge voerd. Het Behn Quartet bestaat uit Kate Oswin en Alicia Berendse (viool), Lydia Abell (altviool) en Ghislaine McMullin (cello). Al in de eerste maten valt het Behn String Quartet op door het nauwgezet gecontro leerde, krachtige, expressieve geluid dat veel belooft voor het verdere verloop van het concert. Het strijk kwartet op. 64 nr. 5 'De Leeuwerik' van Joseph Haydn begint met mon tere lyriek in volle adeldom van klank van cello en viool. De subtiele accenten van de eerste violiste tonen een kleurrijk transparant geluid in een bedding van trage, beschouwelijke streken van de overige musiciennes. Het menuetto wordt voortvarend inge zet met korte opwentelende bewe ging van wisselende intensiteit, de leeuwerik vliegt op. Finale, vivace wordt gebracht in feestelijke barok ke sfeer en vlot tempo met speelse lichtheid van melodie, de vlucht van de leeuwerik verbeeldend. Er volgt een complex modern klassiek stuk getiteld 'Terra Memoria' waarbij het gehoor op indringende wijze wordt gecon fronteerd met donkere abstracte klankmaterie, een virtuoos stuk waar Finse componisten zoals Kaija Saariaho patent op hebben. Ook hier weer uitmuntende expressivi teit en instrumenthantering op het scherp van de snede. Dit stuk is noodlotsgeladen en heeft een tragi sche dimensie. Wrange, schurende geluiden en jankende, schril fluiten de violen zijn waarneembaar in een verstilde klankruimte die uitvloeit in de tijd. Genadeloos en indrukwek kend. Het is een genot om te kijken naar de instrumenthantering van de uitvoerende musici. De magie van de schepping van levende muziek is hierbij aanwezig. Het veeleisende en compromisloze muzikale idioom vormt een uitdaging voor de luiste raar die zijn ervaring met moderne klassieke muziek wil verdiepen. Na de pauze wordt het strijk kwartet op. 44 nr. 2 van Felix Mendelssohn Bartholdy uitgevoerd. Het eerste deel 'allegro assai appas- ionato' begint met ernst en intensi teit waarna de lyriek opbloeit. Ook hier weer de verfijnde transparante accenten van de eerste violiste. De beide violisten en celliste bewe gen gracieus met de muziek mee, de alt-violiste toont een wat meer statische speelhouding. Er wordt een bewegelijk scherzo gespeeld met vlugge, korte, gepassioneerde streken en spanningsopbouw naar een climax. Een winters stemmings beeld is waarneembaar bij de inzet van het andante in een beschou welijke sfeer terwijl de schemer invalt, hetgeen te zien is door de kerkramen. Het Behn Quartet toont wederom haar topklasse. Na een krachtig bevesti gend applaus volgt als toegift de Bohemian Rhapsodie van Queen in een bewerking voor strijkkwartet. Het welbekende stuk, waarbij de formatie Queen zijn muzikale mate riaal heeft ontleend aan Mozart's Zauberflte, werd op onderhoudende wijze gebracht met de volledige nuance en kwaliteit van het kwartet. Met passie en kracht. De concertserie in de Witte Kerk van Heiloo toont keer op keer een avontuurlijk programma van uitste kende kwaliteit. Om de concerten ook in de toekomst te kunnen blij ven organiseren is ruime publieke belangstelling noodzakelijk. De con certen bieden aan ieder de moge lijkheid om in de eigen regio van klassieke muziek te genieten. De muzikale ervaring is een gevoels kwestie, mensen die niet zo ver trouwd zijn met het klassieke genre zouden zich kunnen laten verrassen door een concert en daarmee hun drempelvrees overwinnen. Voor jon geren tot vijfentwintig jaar bedraagt de toegangsprijs 10 euro. Personen boven de vijfentwintig jaar betalen 15 euro. Voor meer informatie zie: www.concertenwittekerk.nl Tekst: Felix Hogeboom Het Behn String Quartet uit Londen. Foto: Felix Hogeboom l Verrassend frisse muziek in de gewijde ruimte van de Cultuurkoepel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5