o. Qyie Jidcr Bibliotheek Heiloo: 'Spelen met je baby' en 'Tabletcafé' IVN: wandel en leer over bomen 8 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Cambridge Weight Stappenplan ook in Heiloo ft. Workshop 'Ontdek en ervaar je natuurlijke stem' Cursusaankondiging Groei Bloei voorjaar 2017 Meander: thema-avond over Hoogsensitiviteit |sport| Verslag Meervogels dames 1 |sport| Old Alkmaar Boardingtoernooi INGEZONDEN BRIEF Boek gestolen Alzheimer Café Heiloo Het programma van de maand j'anuari: UITKIJKPOST 11 JANUARI 2017 HEILOO - Cambridge Weight Plan Benelux is dit jaar twintig jaar actief in Nederland en introduceert het nieuwe Cambridge Weight Plan Stappenplan, onderdeel van het vernieuwde en verbeterde programma. Ook is het aantal producten uitgebreid, waaronder de warme maaltijden. Elk jaar bereiken honderdduizend vrouwen en mannen hun ideale gewicht met het Cambridge-dieet en velen weten dit, met behulp van hun consu lent, te behouden. Het Cambridge Weight Plan Stappenplan maakt het mogelijk een gezond gewicht en een gezonde leefstijl te bereiken en te behouden, ongeacht het aantal kilo's dat men wil afvallen. Het Stappenplan is flexibel en helpt op een manier die het beste past bij iemands leefstijl - maatwerk dus. Bij elke stap worden er productgroepen toegevoegd om de balans te vinden met gevarieerde, gezonde voeding. Men gaat ervaren dat gezond en lekker uitstekend samen gaan. Daarnaast worden er ook beweegtips- en tricks aangeboden, net als hulp om de leefstijl blijvend te veranderen en tips om gezond eten op verschillende manieren te bereiden. Uw Cambridge Weight Plan consulent in Heiloo, Ron Pander, kunt u bereiken via ronpander@live.nl of 06-13363545. HEILOO - De Australische Chris James geeft op 4 en 5 februari de work shop 'Ontdek en ervaar je natuurlijke stem' in Cultureel Centrum De Strandwal. Deze tweedaagse workshop is bedoeld voor iedereen die - privé en/of in het werk - met stem, spreken en zingen bezig is of wil zijn. Ook mensen die denken niet te kunnen zingen zijn van harte welkom. De cur sist leert hoe je je stem authentiek en zonder stress kunt gebruiken, dus vrij of nog vrijer. De workshop duurt op beide dagen van 9.30 uur tot 16.00 uur. Andere activiteiten? Het is ook mogelijk een privésessie met Chris te boeken. Dat doet hij in de week van 6 tot en met 10 februari. Verder verzorgt Chris op de Jan van Rijckenborghschool een kinderworkshop voor de kinderen en leerkrach ten en een avondworkshop voor de ouders. Voor meer informatie over de workshops of privésessies en voor aanmelden, kunt u contact opnemen met Nicole Suylen. Dat kan via telefoonnummer 06-51103960 en het e-mail-adres is chrisjames@workinservice.nl. HEILOO - De drie onderstaande cursussen vinden plaats in Heiloo: In de cursus moestuinieren wordt o.a. behandeld: vruchtwisseling, de teelt van groenten, bloemen en (klein)fruit, zaaien, verspenen en andere teelthandelingen, bemesting en compostering, ziekten en plagen, nuttige en schadelijke organismen. U krijgt niet alleen de basisbeginselen van het moestuinieren. Het is ook voor de tuinder die al een paar jaar tuiniert en wat meer wil weten. De cursus bestaat uit 5 avonden (23 januari, 6 en 27 februari 13 en 27 maart) én een excursie in juni in Heiloo. Voor informatie: wessel@vanschagen.speedlinq.nl of 072-5330667 0f 0649096596 In de cursus tuinontwerpen maakt u in zes avonden een ontwerpteke ning voor uw eigen tuin. Aan het eind van de cursus heeft u een ontwerp waar u zelf mee aan de slag kunt of dat u door een hovenier kunt laten uitvoeren. De avonden zijn: 28 februari, 7, 14, 21 en 28 maart en 11 april. In deze cursus gaat het vooral om de ruimtelijke indeling van de paden, terras, beplantingsvakken, evt. gazon, hagen en bomen. Voor informatie: bkorf.1@kpnmail.nl of 072-5054203 of 06-51339359 In de cursus mandenvlechten maakt u in 3 avonden (2, 9 en 16 febru ari) een ronde mand. De cursus wordt gegeven door mandenmakerij "de Mythe" uit Zuid-Schermer. Dit is het echte pittige handwerk. Voor info: wessel@vanschagem.speedlinq.nl of 072-5330667 of 064906596 HEILOO - Openbare basisschool De Meander in Heiloo houdt op 25 januari een thema-avond over hoogsensitiviteit bij kinderen. Sandra Schot- van Baar geeft een presentatie over dit onderwerp en Astrid Kops vertelt welke positieve invloed kinderyoga heeft op het welzijn van kinderen. De school verloot tijdens deze avond drie gratis boeken van Sandra Schot- van Baar en drie spellen Kinderyoga-kaarten van Helen Purper. De thema-avond begint om 19.15 uur met inloop met koffie. De presentatie van Sandra Schot- van Baar start om 19.30 uur. Astrid Kops praat vanaf 20.30 uur over kinderyoga. De thema-avond eindigt om 21.15 uur. De Meander is geves tigd aan de Hucht 2 in Heiloo. Interesse? Graag opgeven voor de thema-avond via info.meander@isobscholen.nl. Sfeerimpressie tabletcafé. Aangeleverde foto HEILOO - Uitkijkpost meldt twee activiteiten in de Bibliotheek Heiloo. Workshop 'Spelen met je baby' Kinderfysiotherapeut Linda Andriessen-Nelissen laat dinsdag 17 januari in Bibliotheek Heiloo zien hoe u op een leuke en leerzame wijze kunt spelen met uw kind. U leert wat een baby kan in de leeftijd van nul tot twaalf maanden maar ook wat hij of zij kan leren op het gebied van interactie en communi catie met ouders en omgeving. Aan bod komen de ontwikkelingsfases, hoe u uw kind zo optimaal mogelijk kunt stimuleren, en hoe u een voor keurshouding en/of scheef hoofdje kunt tegengaan. De workshop in de bibliotheek duurt van 9.30 uur tot 11.00 uur. De toegang is vrij. Tabletcafé Het tabletcafé in Bibliotheek Heiloo staat op dinsdagmiddag 17 januari in het teken van veilig internetten. Zoals u weet hengelen criminelen steeds gewiekster naar uw gegevens op internet. Ook kun nen al uw persoonlijke gegevens na het klikken op een verkeerde link worden gegijzeld. Kunt u eigenlijk alle goede en valse e-mails nog uit elkaar houden? Indien u hieraan twijfelt is het eerste tabletcafé van 2017 wellicht iets voor u. De middag begint met een presentatie over het nut en de noodzaak van effectieve wacht woorden. Daarna is er aandacht voor het herkennen van (on)veilige e-mails met behulp van de 'Phishing quiz' van de Consumentenbond. Uiteraard kunt u vervolgens infor matie en ervaringen uitwisselen met andere tabletcafé-bezoekers. Het tabletcafé duurt van 16.30 uur tot 18.00 uur. De toegang is vrij, koffie of thee kosten 1 euro. HEILOO - In een bos staan bomen, anders is het geen bos. Dat is zo vanzelfsprekend dat we vaak helemaal niet naar die bomen kijken. Tijdens de IVN- natuurwandeling in het Heilooër Bos op zondag 15 januari gaan de wandelaars dat nu eens wél doen. Bomen zijn levende organis men die gemiddeld langer leven dan mensen. Hoe groeien, bloeien en sterven ze? Hoe verhouden ze zich tot hun omgeving? Ze heb ben licht nodig en ze wisselen van alles uit met de lucht, de bodem en het water. Dat doen ze vooral met hulp van schimmels. Die ziet u niet, maar de bomen zelf zijn in de winter zonder bladeren juist extra goed te zien. Kom kijken en luisteren, luidt het advies van IVN. De wandeling start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mai len naar ons emailadres: IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen naar 072-532 5110. Kijk ook eens op www.ivnnkl.nl. Aangeleverde foto Na twee weekenden geen compe titiewedstrijd te hebben gespeeld, reisden de dames van Meervogels op zaterdagavond 7 januari af naar Julianadorp voor een wedstrijd tegen JHC. Een wedstrijdverslag met een positieve uitslag: 19-26 in het voordeel van Meervogels. lees verder op www.uitkijkpost.nl De tiende editie van het Old Alkmaar Boardingtoernooi wordt van 13 tot 15 januari gespeeld. Dit spetterende zaalvoetbaltoernooi vindt plaats in Sporthal de Lelie in Akersloot. Naast de vele teams uit de regio doen er dit jaar maar liefst vier profploegen mee van Ajax, AZ, FC Utrecht en FC Volendam. Zij maken hun opwachting op zondag 15 januari. lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Ik gaf vorige week een boek mee aan een kennis om aan iemand anders te brengen. Deze kennis fietste met het boek naar de kringloopwinkel Keer op Keer. Hoewel de fietstas goed dicht was, is mijn boek uit de fiets gesto len, evenals een overhemd. Het betreft het boek 'De Vikingen en de Noormannen'. Dit boek is uit sluitend te begrijpen voor mensen die verstand hebben van dit onder werp en van archeologie. Degene die het boek gestolen heeft, kan er dus niets mee. Ik zou graag zien dat het boek terugkomt. Deze kunt u inleveren aan Bestevaerslaan 11 in Heiloo of bij de redactie van Uitkijkpost. Elly Verplanke, Heiloo HEILOO - Alzheimer Noord- Kennemerland houdt woensdag 18 januari in het Trefpunt in Heiloo een Alzheimer Café over het onderwerp 'dementie en juridische zaken'. Hoe neemt u samen beslissingen en wie kan u daarbij helpen? Mr. van Leersum, notaris in Heiloo, spreekt over zaken als levenstestament, wils beschikking, mentorschap en curatele. Er is veel gelegenheid vragen te stellen. Het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2, Heiloo. Aanvang om 19.30 tot ongeveer 21.00 uur. Koffie en thee staat voor u klaar. De toegang is gratis, aanmelden is niet nodig. Meer weten? Bel Riet Steenhoek via 072-5337612. Spiritualiteit en Geloofsverdieping Donderdag 12 januari film over Dietrich Bonhoeffer; 19.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo, 4,-. Zondag 15 januari 'Preek van de Leek' met Marius Prein; 16.00 uur, Witte Kerk in Heiloo (collecte). Dinsdag 17 januari 'Nieuwe Ruimte en Tijd' door Allan de Monchy; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk Heiloo, 3,-. Donderdag 26 januari 'Hemels Perspectief van schilder Ton Schuiten; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk Heiloo, 3,-. Dinsdag 31 januari 'Kent gastvrijheid grenzen' door Annego Hogebrink; 20.00 uur Willibrordushuis Heiloo, 3,-. Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8