Tien vragen aan... Nieuw riool in deel Noordwest Heiloo PCC Bergen én PCC Heiloo 'superschool' Afsplitsing Heiloo-2000 'a 3 Vervolg van voorpagina: Weekblad Elsevier: Of, Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST FEBRUARI 2017 Samen aan de slag Volgens de woordvoerder zijn buurtbewoners nauw betrokken bij dit project. "Vanaf de eerste fase denken ze mee over de nieuwe inrichting van de straten, de par keergelegenheid en het groen. Alles is in een aantal bijeenkomsten geïn ventariseerd en besproken. Ook met basisschool Jan van Rijckenborgh en het Orthopedagogisch dagcen trum De Vijfhoek waren er gesprek ken. Met een kleine groep van vijf tien buurtbewoners is uiteindelijk gewerkt aan een definitief ontwerp dat eind oktober aan alle bewoners is gepresenteerd. Het ontwerp is daarna nog op een aantal punten aangepast en onlangs door het college goedge- keurd." De gemeente laat weten dat het nieuwe ontwerp rekening houdt met extra parkeerplaatsen in de wijk. Deze komen in de Driestal, Laan van Muys en op het Vierkant ter hoogte van De Vijfhoek. Verder komt er extra ruimte om je fiets te stallen bij de basisschool en komen er een aantal parkeerplaatsen om de overzichtelijkheid en verkeers veiligheid bij het halen en brengen te verbeteren. Volgens de gemeen tewoordvoerder is de grootste wijziging het instellen van eenrich tingsverkeer in de Bayershoffweg. "Door het gebrek aan parkeerruimte parkeren automobilisten nu half op de stoep, waardoor voetgangers de stoep slecht kunnen gebrui ken. Het eenrichtingsverkeer zorgt ervoor dat men aan twee zijden kan parkeren en de stoep voor de voetgangers is." Het college neemt hiervoor nog een apart verkeersbe- sluit. Wethouder Rob Opdam is blij met het resultaat: "Dit project is een voorbeeld van goede samenwer king. Buurtbewoners waren zeer betrokken en hebben er veel tijd in gestopt. Het eindresultaat zorgt ervoor dat alle bewoners de komen de jaren met veel plezier wonen in dit mooie groene stukje van Heiloo." De aanbesteding van het werk vindt plaats in april/mei waarna in het voorjaar van 2017 (mei/juni) de werkzaamheden starten. Ook voe ren wij nog persoonlijke gesprekken met de bewoners, over de mogelijk heden voor het afkoppelen van de woningen. HEILOO/BERGEN - Jaarlijks scholenonderzoek door week blad Elsevier wijst uit: PCC Bergen én PCC Heiloo zijn 'superschool'. Eigenlijk wordt op het Petrus Canisius College niet zoveel waarde gehecht aan 'lijstjes', het oordeel van leerlingen en hun ouders is wat telt. De school helpt en sti- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. muleert zijn leerlingen hun ambi tie waar te maken en werkt eraan ze optimaal voor te bereiden op een samenleving die voortdurend verandert. Ook goede eindexa menresultaten worden belangrijk gevonden. In januari 2017 pre senteerde weekblad Elsevier zijn gebruikelijke jaarlijkse scholen- lijst met daarin zijn oordeel over de vo-scholen in het land. Daarin is te zien dat de PCC-vestigingen allemaal 'boven de norm' presteren (bron: Onderwijsinspectie), maar PCC Bergen én PCC Heiloo worden door Elsevier beoordeeld als 'super- school' en dat geldt maar voor 15% van de scholen in Nederland. In het online scholenonderzoek van Elsevier is te lezen: "De term 'super- school' is nieuw in het jaarlijkse Elsevier-onderzoek, om te mar keren dat de onderzoeksmethode van Beste scholen na vijftien jaar drastisch is gewijzigd en om aan te geven dat het om een andere, pre ciezere kwalificatie gaat dan het populaire 'excellent'. Die term zorgt voor nogal wat verwarring - zowel over de betekenis ervan als de vraag om welke scholen het gaat." Het PCC is uiteraard bijzonder blij met de mooie beoordeling. De schoolband van het PCC Bergen. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Heiloo 2000 is uit eengevallen. Drie leden gaan als zelfstandige fractie verder in de Heiloose politiek: Tijmen Valkering, Mieke Beemsterboer en Matthijs de Moel vormen samen een nieuwe partij, waar van de naam nog niet bekend is. Tijmen Valkering maakte dit nieuws deze week bekend en ver woordt de splitsing als volgt: "Een lokale partij als Heiloo-2000 ken merkt zich door leden van een divers pluimage. Zo zijn er verschil len in achtergrond, opvattingen, aanpak en persoonlijkheid. Het is dan ook niet verwonderlijk dat dit tot verhitte discussies en interne strubbelingen kan voeren. Zo ont stond bij Heiloo 2000 in het afge lopen jaar een toenemende fric tie binnen de fractie. Uiteindelijk bleken de verschillen niet meer te overbruggen." Tijmen Valkering, Mieke Beemsterboer en Matthijs de Moel willen het huidige coalitiebe- leid positief kritisch volgen en waar mogelijk steunen. Lees voor meer informatie het verslag van de gemeenteraadsverga dering van afgelopen maandag, ver derop in deze krant. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Uitgeest en heb daar tot mijn twintigste jaar ge woond. Ik ontmoette mijn grote liefde Jolanda, die in de binnenstad van Alkmaar woonde. Samen hebben we een tijdje in de binnenstad gewoond. We verhuisden naar Uitgeest, waar onze zoon Coen werd geboren. Uitgeest bleek niet de plek waar wij onze zoon wilden laten opgroeien. Jolanda is in Heiloo geboren en getogen dus de keuze was niet zo moeilijk. We verhuisden in 1998 naar Plan Oost en daar wonen we nog steeds met heel veel plezier. Inmiddels zijn we alweer zestien jaar met z'n vieren want in 2000 werd ons gezin uitgebreid met een prachtige dochter: Anna. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu dan hebben? Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt. Ik had altijd al veel plezier in het schildersvak en toen ik in 2009 min of meer gedwongen werd ander werk te zoeken, was de keuze dan ook niet zo moeilijk. Ik begon mijn eigen schildersbedrijf S.O.S. Joep Ursem en daar heb ik nog geen dag spijt van gehad. 3. Wie zou jij graag willen ontmoeten? Het lijkt mij fantastisch een keer te barbecueën met Herman den Blijker. Een groot open vuur met een prachtig stuk vlees op de grill. En dan natuurlijk met familie en vrienden onder het genot van een goed glas wijn samen dat heerlijke maal verorberen. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik heb mijn jeugd doorgebracht op en rond het Uitgeester- en Alkmaar- dermeer. Wij woonden in de haven van Uitgeest dus de watersport en liefde voor het water werd me met de paplepel ingegoten. Veel zeilen, surfen, waterskiën, etcetera. Ik ben nog steeds liefhebber van water sporten en ben dan ook met grote regelmaat op het water te vinden. Heerlijk varen met onze sloep in en rond Amsterdam is mijn favoriete vrijetijdsbesteding. 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Het mooiste plekje van Heiloo is toch wel het Heilooërbos. Heerlijk om te wandelen of om doorheen te fietsen naar Alkmaar. In alle jaarge tijden een heerlijke plek om naar toe te gaan en uiteraard wordt de wandeling afgesloten op het terras van Herberg Jan of met een ijsje bij Di Fiorentina. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Ik ben erg gesteld op mijn nachtrust maar als ik familie of vrienden kan helpen dan kom ik met alle liefde mijn bed uit. Trouwens: ook voor een portie poffertjes of een goed feestje kun je me wakker ma ken. 7. Wat is het beste advies dat je ooit hebt gekregen? Het beste advies dat ik ooit heb gekregen is: vertrouw op je eigen kracht en ga ervoor. Dit was het advies van mijn vrouw toen ik voor de keuze stond om wel of niet voor mezelf te beginnen en dat heeft goed uitgepakt 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik in het verleden kok ben geweest en jaren in de horeca heb gewerkt. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik ben heel tevreden over onze burgemeester maar als ik burgemees ter was dan zou ik de belofte die ooit gedaan is aan de bewoners van plan Oost inlossen. We hebben daar al jaren last van een toename van geluidsoverlast van de A9. In 2010 zou er een geluidswal worden aan gelegd, echter dit is door allerlei politieke redenen nooit uitgevoerd. Wellicht dat de geluidswal geen afdoende oplossing biedt maar het zou fijn zijn als hier een oplossing voor zou komen. 10. Persoonlijke vraag: "Ik zie jou in de zomer heel vaak vrolijk schilderend op een ladder staan, maar wat doe je eigenlijk in de winter?" In de winter doe ik hetzelfde als in de zomer, het schilderen van wo ningen en bedrijfspanden. Het werk verplaatst zich dan naar binnen en bestaat uit behangwerk en schilderen. Ik nomineer Martijn van Dijken voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: "Hoe handhaaft een horecaman als jij zich in de NW Ziekenhuisgroep in Alkmaar en Den Helder en wat merken de pati- enten daarvan?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3