Sportinstuif met sport én jeugddisco in de voorjaarsvakantie Vredeburg: burenstrijd eindigt onbeslist Klaverjasdrive in De Strandwal Rachelle van de Griek Nederlands Kampioen allround sport 14 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Nicole Weijling wint zilver bij NK indoor 15 FEBRUARI 2017 Sportief plezier in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 21 februari organiseert de buurtsportcoach van Heiloo een Sportspektakel in sporthal het Vennewater in Heiloo, in samenwerking met Jongerenwerk Heiloo. Deze zeer sportieve dag in de voorjaarsvakantie is er speciaal voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Van 9.30 tot 16.30 uur kunnen kinderen meedoen aan een grote variatie aan sportcli- nics, terwijl zij zich tussendoor vermaken op de luchtkussens en met andere sportieve activiteiten. Jongerenwerk organiseert om 12.15 uur een jeugddisco voor alle deelne mers. Het Sportspektakel wordt meer dere keren per jaar georganiseerd door de buurtsportcoach van Heiloo. Kinderen kunnen deze dag diverse sportclinics volgen, waaron der bootcamp, atletiek, schermen, kickboksen en streetdance. Ook in de voorjaarsvakantie is het leuk én gezond om lekker in beweging te komen! Vooraf aanmelden voor het Sportspektakel is niet noodzakelijk maar wel gewens. U kunt dit doen via www.sportinheiloo.nl. De kos ten bedragen 3,50 euro per kind, inclusief deelname aan twee sport- clinics naar keuze. Informeer bij de buurtsport- coach, Pascale de Hoogh, naar de speciale tarieven die gelden voor BSO's en groepen. Dit kan via p.dehoogh@alkmaarsport.nl of 06 - 11149728. HEILOO - EHK organiseert maandag 20 februari haar maan delijks terugkerende klaverjas- drive. De club nodigt u, liefst met part ner, uit in cultureel centrum De Strandwal naast de kapel op het GGZ-terrein in Heiloo. De zaal is open vanaf 19.00 uur en er wordt gespeeld van 19.30 uur tot ongeveer 23.00 uur. Er zijn prijzen te winnen. Bent u een regelmatige bezoeker en kunt u een keer niet, of komt u voor de eerste keer, meld dit dan bij bestuurslid Gerda. Bel hiervoor 072 - 5123271 of neem contact op met Ria via 072 - 5339345. REGIO - Vrijdag 10 februari stond het affiche Vredeburg 2 - Castricum 3 op het programma. Ook ronde zeventien van de interne competitie was aan de orde. Eerder in de week kwam Vredeburg 4 in actie. Barry Blekemolen bracht Vredeburg 2 op een voorsprong door te profiteren van slap ope- ningsspel van zijn tegenstander. Dat leverde winst van maar liefst twee gezonde pionnen op. Hans de Goede verdubbelde de voorsprong door een voordelig pionneneindspel bekwaam naar winst te schuiven. Maar de vreugde verstomde toen snel na elkaar Gertjan Hafkamp, Remi Aafjes en Sandra Hollander de koning moesten omleggen. Teamcaptain Dick Aafjes moest plots zijn remise-achtige eindspel zien te winnen om Vredeburg 2 te behoeden voor een nederlaag. Met enig fortuin slaagde Aafjes daarin: in de tijdnoodfase tastte zijn tegen stander mis en Aafjes kon materiaal en de partij winnen. De 3-3-eind- score houdt zowel Vredeburg 2 als Castricum 3 gevangen in de midden moot van de ranglijst van de derde klasse E. Ver opgerukte pion Eerder in de week bezocht het viertal van Vredeburg 4 het Paard van Ree 2 in Wijk aan Zee. Dat leidde tot een nipte nederlaag: 2,5 1,5. Harry Levering en Ed van Duin verloren hun partij. Marcel Wester boekte een knappe zege, terwijl Adri Beentjes goed was voor een half punt. Vredeburg 4 staat in de ach terhoede in de vierde klasse F. In de interne competitie liet Jaap Limmen een gewonnen eindspel tegen Gijs Pouw glippen: hij verzuimde een cruciale loperzet die nodig was om een ver opgerukte pion van Pouw van promotie te weerhouden. Nu werd het een nul voor Limmen en een één voor Pouw. Robin Rommel haalde vlot een punt: de aanval met dubbele torens en dame over de h-lijn was te machtig voor Marcel Wester. Bert Hollander hoopte Harold Ebels te verrassen met een wilde aanval op de koningsvleugel. Ebels echter haalde de angel eruit door middel van een tegenaanval in het centrum. Na een fikse ruil van stukken res teerde niet meer dan een remise stelling. Theo Al scoorde het volle punt. Dat was een koud kunstje: zijn tegenstander Harry Levering had onderweg de dame verkwan seld. Nico 'Bam Bam' Pepping won de strijd van Ed van Duin, die mop perde dat hij eerst beter stond, maar het toch nog had weggegeven. Ed Stolp en Jan Levering speelden een lange partij. Stolp won een stuk in het middenspel, maar Levering ver kocht zijn huid duur. Toch gaf de materiële plus van Stolp de door slag. Adri Beentjes toonde zich ster ker dan Jan Brantjes. Komende week bezoekt Vredeburg 1 de buren van Oppositie 2. Enkele dagen later wacht ronde achttien van de interne competitie. Foto: via Google.nl HEILOO - Schaatsster Rachelle van de Griek uit Heiloo (17) reed de race van haar leven op de 3 kilometer en pakte daar mee haar eerste Nederlandse titel allround bij de junioren B. Op de laatste afstand van het allroundkampioenschap ver sloeg ze de Friese Michelle de Jong, die er met het zilver van door ging. Maud Lugters won het brons. Na drie afstanden moest Rachelle van de Griek op de drie kilometer bijna vijf seconden goedmaken op haar concurrente Michelle de Jong. De Jong had de tweede dag een ijzersterke 1000 meter gereden (dik PR van 1.19'23, red.) en stond na drie afstanden fier bovenaan in het allroundklassement van de junio ren B. "Ik wist dat ik vijf seconden op Michelle goed moest maken", zei Van de Griek, die bij het RTC Noordwest in Haarlem traint. "Dat was op zich te doen, maar met zo'n drie kilometer weet ik het nooit zo goed. Soms gaat dat goed en soms gaat het verschrikkelijk. Ik moest een heel goede race rijden." 'Beste drie kilometer ooit' Ze ging voortvarend van start. De zeventienjarige schaatsster uit Heiloo kwam gelijk goed in haar ritme en pakte ten opzichte van De Jong gelijk een mooie voorsprong van een paar seconden. "Ik begon lekker en kon goed in mijn ritme blijven", zei ze. "Ik kon goed door rijden en viel niet stil. Uiteindelijk heb ik een erg goede drie kilometer gereden en bijna vijf seconden van mijn persoonlijk record afgehaald. Dit was mijn beste drie kilometer ooit." Zo nam Rachelle van de Griek de leiding over en pakte voor Michelle de Jong de winst weg in het all roundklassement. "Ik had echt niet verwacht dat ik de allroundtitel zou winnen'', zei ze. "Dit is mijn eerste allroundtitel ooit en daar ben ik heel blij mee.'' Met deze prestatie plaatste van de Griek zich ook voor de Vikingrace op 3 en 4 maart in Heerenveen. Op de Vikingrace gaat Rachelle strijden tegen de beste leeftijdsgenoten van Europa. Rachelle van de Griek, gefeliciteerd! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13