'Grote broer' AZ ook dit jaar weer actief op het ICGT Start RaboAZ Voetbaltoer op CBS de Duif Nicole Weijling wint zilver bij NK indoor Kickbokstraining voor Foresters 0-11 worden van deze krant? www.uitkijkpost.nl 0226 333311 RODI Bel Hassani en Schouten (AZ) bezoeken CBS de Duif. Aangeleverde foto UITGEEST - AZ doet ook dit jaar mee aan het ICGT in Uitgeest. De toernooiorgani- satie is er opnieuw in geslaagd deze 'grote broer' uit Alkmaar vast te leggen. AZ is dit jaar één van de twee groepshoofden voor het toernooi van 2017. Met het vastleggen van AZ bete kent dat het ICGT ook in 2017 weer een ijzersterke bezetting zal heb ben. De club uit Alkmaar heeft één van de beste jeugdopleidingen van Nederland. Het voetbal is aanval lend en verzorgd: precies waar het publiek op het ICGT graag op zit te wachten. Bovendien zou het natuur lijk extra mooi zijn als Uitgeester Ferdy Druijf ook dit jaar met AZ meedoet aan het ICGT. AZ is zeker geen onbekende op het ICGT. De 'grote broer' van het toernooi heeft al meer dan tien keer aan het toernooi meegedaan en wist in 1994 zelfs te winnen. Vorig jaar verloor AZ na strafschoppen van de latere winnaar, Atletico Paranaense. In 2013 haalde AZ nog de finale en voor minder zal de club in 2017 waarschijnlijk niet naar Uitgeest komen. Uiteraard is de toernooiorganisa- tie blij dat het kwalitatief ijzersterke AZ ook in 2017 weer van de partij is. "AZ verrast elk jaar weer met aanvallend en verzorgd voetbal dat ijzersterk is", vertelt toernooivoor- zitter Gerrit Idema. "De ploeg barst van de talenten die doorstromen naar het eerste, zoals bijvoorbeeld Levi Opdam. Mede hierdoor is AZ elk jaar weer één van de interes santste ploegen van het ICGT." Het ICGT is een tweedaags professioneel jeugdvoetbaltoer- nooi voor O19-teams. Dit toernooi wordt elk jaar met Pinksteren georganiseerd op het terrein van FC Uitgeest. Dit jaar is dat op 3 en 5 juni. In tegenstelling tot andere toernooien is de entree bij het ICGT altijd gratis. HEILOO - Voor de zesde keer op rij doen de leerlingen van groep 8 van CBS de Duif mee aan het educatieve programma van de RaboAZ Voetbaltoer. Vorige week woensdag verrichtte middenvelder Iliass Bel Hassani uit de AZ A-selectie de aftrap. Dat deed hij samen met Robin Schouten, ver dediger van jong-AZ. De twee voet ballers werden vergezeld door AZ trainer Leeroy van Echteld. Na de officiële aftrap volgde een vragen- vuur in groep 8. Bel Hassani had goede tips voor de leerlingen: "Maak je school af, leef en eet gezond en zet je honderd procent in als je je droom wilt berei ken." Het toeval wil dat deze ele menten - naast respect voor elkaar en leren omgaan met geld - onder deel zijn van het RaboAZ lespro gramma. EGMOND AAN DEN HOEF - Nicole Weijling-Dissel (49) uit Egmond aan den hoef behaalde vorige week in de Omnium-hal in Apeldoorn zilver tijdens het Nederlands kampioenschap indoor op de 1500 meter atle tiek. Ze eindigde achter Jasmijn Bakker van AV Triatlon in het sportcentrum Apeldoorn. Op je eerste indoor wedstrijd op Nederlandse bodem zilver halen is van ongekend grote klasse. Haar trainingsarbeid is beloond in de samenwerking met haar coach Frans Thuijs. Zij bedachten vooraf een strategie die in de race goed uitpakte. Het is ongelooflijk dat een vrouw die dit jaar vijftig jaar wordt zo'n prestatie levert. Nicole: "Het was een tactische race en ik kwam als laatste de eer ste ronde uit. Daarna raakte ik opge sloten en moest ik naar een gaatje zoeken, buitenom erlangs en naar de kop van de wedstrijd." Het deel nemersveld was groot omdat de series waren vervallen. Dan is het moeilijk lopen op zo'n indoorbaan met steile bochten. Ik moest telkens op de rechte stukken mijn slag slaan en er langs gaan. Ik heb twee ron den op kop gelopen. Uiteindelijk op het laatste rechte stuk gaf ik alles met dit fantastische resultaat als gevolg. Zilver op mijn eerste indoor NK bij de senioren." Nicole verbe terde hiermee ook haar record. "Er zit zeker nog meer in als ik er hele maal voor ga. Maar de laatste tijd - met al die huldigingen - ben je in je voorbereiding met de vele trai ningen die je moet doen toch teveel afgeleid." Voor de toekomst ziet het er allemaal rooskleurig uit voor de inwoonster uit Egmond aan den Hoef. Uitslagen 1. Jasmijn Bakker in 4:39,91, 2. Nicole Weijling - Dissel 4:44,35, 3. Anouk van Gils 4:44,65. Foto KNAU/Cor Mooij Nicole tussen het gedrang in de kopgroep. Voetballen is leuk, maar kickboksen... zeker ook! Aangeleverde foto ADVERTENTIE HEILOO - Wat doe je als voet baltrainer als de velden door sneeuw zijn afgekeurd? Juist, dan ga je je spelers laten kick boksen! Steeds vaker verschijnen er voetballers in het nieuws die naast hun voetbaltrainingen ook kick- bokstrainingen beoefenen. Zo bereidde Wesley Sneijder zich vorig jaar samen met wereldkampioen Gökhan Saki voor op het WK in Brazilië. Ook Zlatan Ibrahimovic maakt er geen geheim van dol te zijn op kickbokstrainingen. Afgelopen zaterdag mochten de spelers van Foresters O-11 kennis maken met deze vechtsport. Onder leiding van twee medewerkers van Fitnesscentrum Heiloo en trainer/ coach Dico Blei werden de jongens getraind op explosiviteit, concen tratie, conditie, lichtvoetigheid én mentaliteit. De spelertjes genoten zichtbaar, al waren zij na ruim een uur com pleet afgemat. Ook de dag erna werkte de training nog even door. Iedereen had spierpijn op plaatsen waar zij dat nog niet eerder hadden gevoeld! vexipxeidlng bv

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 14