Tien vragen aan... BukBuk weer open voor jongeren van Dijken 3 Vervolg van de voorpagina: te,:-?,-. Kunstparade Heiloo in juni Cohesie: zonnepanelen op Sporthal Vennewater KTERS DIENSTEN Praktijk E. Gianotten is GESLOTEN van 20 tot en met 25 februari Dr. Ruurda neemt waar tel. 072-5333080 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2017 Coachen en doorverwijzen Maarten maakte samen met beleidsmedewerkers van de gemeente Heiloo een ambitieus plan dat jeugd en jongerenwerk in Heiloo een 'boost' moet geven. De Uitkijkpost kreeg een mooi inkijkje in de plannen. Maarten: "Wij onder steunen jongeren om aansluiting in de maatschappij te vinden, zelf- redzaam te worden en hun talen ten te ontwikkelen. Zo stimuleren wij hen bijvoorbeeld om zich als vrijwillige medewerker of organi sator van evenementen in te zetten. Zonodig kunnen we ervoor kiezen een coachingstraject te starten en de jongeren structureel een op een te begeleiden. Natuurlijk kunnen we niet alle problemen zelf oplossen, we hebben ook een adviserende rol. Zo kunnen we doorverwijzen naar mensen die de deskundigheid in huis hebben om de juiste hulp te bieden. We willen dat bijvoorbeeld leraren op school, trainers op de sportclubs en ouders de juiste weg naar hulp weten te vinden op het moment dat ze problemen bij jon geren signaleren." De jongerenwer ker benadrukt nogmaals dat het hiervoor belangrijk is de jeugd te vinden op meerdere locaties. "Op straat is structureel contact zoeken en krijgen lastig. We zoeken daarom de jongeren op diverse manieren op. Dat gaat steeds beter", vertelt hij. "We zoeken een geschikte buitenlo- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. catie voor 'hangjeugd'. De jongeren denken zelf na over een plek en de invulling hiervan. Daarnaast wil len we de Jongerenbus weer laten rijden. Deze mobiele NZH-hangbus was tot tweeëneenhalf jaar terug in de zomermaanden regelmatig in Heiloo te vinden. De jongeren wil len de bus opknappen met hulp van handige volwassenen. Daarnaast willen we laagdrempelige inloop activiteiten organiseren waarbij jongeren, vrijwilligers en jongeren werkers bij elkaar komen. En we willen het jeugd- en jongerenwerk zichtbaarder maken bij organisaties waar jongeren komen en de bekend heid van het jongerenwerk bij alle jongeren in Heiloo vergroten. "Ik laat mij overal zien en geef aan iedereen mijn visitekaartje. Ook een goede website waarop de jeugd ons kan vinden, hoort daarbij, evenals het volgen van jongeren op social media." Verder wil Stichting Jeugd Heiloo jongeren die tijdens de schoolva kanties niet op vakantie kunnen een mooie tijd bezorgen in Heiloo. "Nieuw is de meidenavond 'Girls Night Out'. De eerste meidenavond vindt plaats op 18 februari in Het Trefpunt in Heiloo. Daarnaast starten we binnenkort met De Uitkijkpost een project waarbij jon geren eigenhandig redactionele arti kelen schrijven, advertenties verko- pen en de vormgeving van de krant verzorgen." Sociaal Team Maarten geeft voorlichting op scholen waarbij het voorkomen of veranderen van negatief gedrag cen traal staat. Stichting Jeugd Heiloo heeft daarnaast een belangrijke bemiddelende rol bij overlastmel- dingen op straat, vertelt Maarten. "Hiervoor hebben we korte lijnen met jeugdhulpverlening en jeugd zorg, de politie, Openbare Orde en Veiligheid (OVV, red.), de buurt- sportcoach, de leerplichtambtenaar en jeugdconsulenten. Dit integraal werken is mogelijk omdat jongeren werk deel uitmaakt van het Sociaal Team in Heiloo." Verder werkt de organisatie aan integratiebevorde ring van jongeren met verschillende achtergronden of uit verschillende leefwerelden. Maarten: "Denk aan het samenbrengen van jongeren met en zonder beperking en inte gratiebevordering van autochtone en allochtone jeugd." Kortom: een groot aantal actiepunten die jonge renwerk nog beter gefundeerd in de kijker moeten zetten. Het hoge re doel is daarbij duidelijk: laag drempelig met jongeren in contact komen en hen volgen en zonodig coachen of doorverwijzen bij pro blemen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Meer interesse in gebruik Bruno gebouw Naast het jongerenwerk in Heiloo - zoals is te lezen op de voorpagina in deze krant - denken andere organisaties erover gebruik te maken van het Brunogebouw in Heiloo. De gemeente Heiloo praat momenteel met Falkland, Heilooër Operette Vereniging en Stichting Jeugdtheater Heiloo. Doel is decors te gaan bouwen in het gebouw. Dat meldt een gemeen tewoordvoerder. "Er is gekeken welke ruimten beschikbaar zijn en wat er nodig is om deze geschikt te maken voor het gewenste gebruik. Alle partijen zijn constructief met elkaar in overleg om dit gebruik concreet mogelijk te gaan maken." Verder praat Heiloo met Stichting Welzijn Heiloo en Harmonieorkest Caecilia om delen van het Bruno-gebouw weer 'nieuw leven in te blazen'. "Per ruimte wordt gekeken wat de moge lijkheden zijn. Deze constructieve gesprekken zijn in de verkennende fase." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - De Kunstparade komt, na een jaar te hebben overgesla gen, terug in Heiloo van vrijdag 23 tot en met zondag 25 juni. De beeldend kunstenaars en podium kunstenaars strijken dan neer in en rond het centrum van Heiloo. De hoofdmoot is de atelierroute, in de eigen ateliers of in locaties rond het centrum. Voor de Witte Kerk worden tien kunstenaars geselecteerd. Ook musici en dichters kunnen zich opgeven voor een concert of voordracht in een atelier of op een andere locatie, zoals de bibliotheek. De locatie wordt met de organisatie uitgezocht. Voor het zogeheten Kunstplein, een markt van kun stenaars, wordt nog een locatie in het centrum gezocht. Inschrijven is mogelijk door een formulier in te vullen op de site www.kunst- paradeheiloo.nl. De inschrijving start 15 februari. De organise rende stichting Kunst-Zin Heiloo verwelkomt graag nieuw werk, dat nog niet eerder werd geëxpo seerd. Inlichtingen over de Kunstparade kunt u krijgen via coördinator@ kunstparadeheiloo.nl of door te bellen naar 06-20551899. HEILOO - Cohesie, de energie coöperatie van Heiloo, opent deze maand haar eerste energiepro ject: tweehonderdzeventig zonne panelen op het dak van Sporthal Vennewater. Hierin nemen vierendertig inwoners en kleine bedrijven deel. Er komt een tweede project met zonnepanelen en hier kunt u aan deelnemen, zo laat Heiloo Energie weten. Dit geldt voor alle inwoners met de postcodes 1812, 1814, 1815, 1851, 1852, 1853, 1901,1906, 1915, 1916, 1921, 1934 en 1935. Op dinsdag 21 februari is er een voorlichtingsbijeenkomst in Het Trefpunt, aanvang 20.00 uur. 1. Waar ben je geboren en getogen? In Assen, de hoofdstad van het mooie Drenthe. Tot mijn twintigste heb ik hier met heel veel plezier gewoond. Daarna ben ik in Leeuwarden gaan wonen om daar Hotelmanagement te gaan studeren. Na mijn studie ben ik de hotellerie in gerold en via Berlijn, Groningen, Ameland en Amsterdam in Heiloo beland. Hier woon ik inmiddels alweer veertien jaar met veel plezier samen met Marieke, die ik uit Groningen heb meegenomen, en mijn twee lieve dochters van zes en acht jaar. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik mag erg graag gasten verrassen, lekker voor hen koken en het naar hun zin maken. Stiekem droom ik nog wel eens van een leuk hotel of mooie B&B ergens aan de Nederlandse kust of in Frankrijk. 'Ik Vertrek' is dan ook een zeer favoriet tv-programma! Toch is mijn hobby gelukkig ook deels mijn werk. Een aantal jaren geleden heb ik de 'switch' gemaakt van de hotellerie naar de zorg. Inmiddels ben ik verantwoordelijk voor de hotelservice van de Noordwest Ziekenhuisgroep. In die rol is mijn grootste ambitie om het verblijf van onze patiënten, maar ook van hun familie en de bezoekers, te veraangenamen. 3. Wie zou jij graag eens ontmoeten? Ik kijk graag naar 'Parts Unknown' met Anthony Bourdain op 24Kitchen. Ik geniet van zijn humor, ontdekkingen en relaxte houding. Ik zou graag een keer op een van zijn foodtrips rond de wereld met hem mee gaan. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Dat zijn er gelukkige vele. Maar als ik moet kiezen dan toch dat ik met de rugzak op, samen met mijn scoutingvrienden, dagenlang door de Drentse natuur zwierf. Slapen onder de blote hemel, vuurtje maken, biertje drinken; dat idee! 5. Wat vind je het mooiste plekje van Heiloo? Heiloo is een prachtig dorp! Het is heerlijk om door de bossen te wandelen, te kanoën en picknicken bij het Maalwater en te genieten van de goede horeca. Het mooiste en meest karakteristieke plekje vind ik toch wel het Witte Kerkje. Echt het boegbeeld van Heiloo en van grote historische waarde. Jammer dat het niet wat meer van de Heiloënaren is. Ik vond de eerste editie van 'Heiloo Culinair' geweldig op die mooie locatie. Het zou nog meer een plek moeten zijn waar allerlei verschillende soorten activitei ten en evenementen plaatsvinden voor de diverse inwoners van Heiloo. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Voor van alles. Ik laat gemiddeld drie keer per nacht onze kat erin en eruit, dus ik ben het gewend. Maar het liefst voor iets leuks of iets lekkers. Een mooie reis bijvoorbeeld of een lekker ontbijt op bed. 7. Wat is het beste advies dat je ooit hebt gekregen? Maak je geen zorgen over problemen die er nog niet zijn. Je weet nooit hoe het loopt dus focus je op het heden en doe dat goed! Wijze les van mijn eigen lieve vader. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik heel graag een keer de opera 'Die Zauberflöte' zou willen zien. En dan het liefst in een groot historisch theater of kasteel in Duitsland of een Romeins theater in Frankrijk. 9. Wat zou je veranderen als je burgermeester was? Ik ben erg blij met Hans Romeijn als onze burgemeester en heb nog geen ambitie om in zijn voetsporen te treden. De eventuele veranderingen laat ik dus graag aan hem over. Zijn positieve aanpak, het werken aan vertrou wen en zichtbaar zijn in de gemeente, spreekt mij erg aan. Wellicht zou een zomerborrel voor de inwoners van Heiloo in de tuinen bij Huis Nijenburg nog een leuk idee zijn om het gemeenschapsgevoel te versterken. 10. Persoonlijke vraag: "Hoe handhaaft een horecaman als jij zich in de Noordwest Ziekenhuisgroep in Alkmaar en Den Helder en wat merken de patiënten daarvan?" Dat gaat prima, al moet ik eerlijk toegeven dat het in het begin - en nu zo nu en dan nog - niet eenvoudig was. De cultuur is echt heel anders dan in de hotellerie en de organisatie is vele malen complexer. Het geeft mij echter wel veel energie en inspiratie. Het is een wereld waar dag en nacht keihard gewerkt wordt voor de beste medische zorg voor onze patiënten. Die be vlogenheid van zorgmedewerkers en artsen spreekt mij zeer aan. Daarnaast zijn we als ziekenhuisgroep erg ambitieus om deze zorg alleen nog maar te verbeteren. Ik draag mijn steentje bij door vanuit mijn hospitality gedachte naar onze dienstverlening te kijken en te verbeteren. Inmiddels hebben we een sterke visie op gastvrijheid, eten drinken waarmee we de afgelopen twee jaren in Den Helder de service rondom eten en drinken sterk hebben kunnen verbeteren. Ik hoop dit de komende jaren ook in Alkmaar te kun nen gaan doen. Ik nomineer Bas Uijttewaal voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: 'Je bent veel in het zuiden van ons land om hagelschade aan auto's te herstellen. Wat doe je als niet op pad bent?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3