Galerie Leuring Lb* f Heiloose Floortje schittert in musical Pinokkio Suus en Jaap van Heijningen: zestig jaar in het huwelijksbootje BEDRIJF BELICHT w ■- -Vf F"* 5 Kunst, antiek art deco 1 Tekst: Arjan Hoogvorst Foto: Arjan Hoogvorst UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Irke-Maijen. Foto: Natalie Bottemanne Schoollaan 5, Limmen, www.galerieleuring.nl E-mail: galerieleuring@outlook.com tel.: 06 - 25087590 (Irke-Marjen Wiersma) of 06 - 30770119 (Jeroen Leuring) Openingstijden: elk derde weekend van de maand op zaterdag en zondag van 12.00 - 18.00 uur Wie door de Schoollaan in Limmen rijdt, zal meteen aangetrokken wor den tot het witte woonhuis met het enorme kunstwerk in de voortuin. Het werk van Cortenstaal, van kunstenaar Lieuwke Loth, is gemaakt ter ere van de opening van galerie Leuring in juni 2014. Het is tevens het logo van de galerie die aan de rechterkant van de woning gelegen is. U kijkt uw ogen uit bij de grote, diverse verzameling van kunst en antiek: van een kleine vaas tot een groot schilderij, variërend in prijs van tien tot drieduizend euro. Unieke objecten en ambachtelijke, met aandacht gemaakte spullen spelen de hoofdrol. Van modern tot klassiek; er is altijd wel iets dat aanspreekt om de inrichting van uw huis meer karakter te geven. De galerie annex winkel is één weekend in de maand geopend, waaronder aanstaand weekend (18 en 19 februari). Passie voor de collectie Eigenaars Jeroen en Irke-Marjen Leuring hebben allebei een fulltime baan, maar delen daarnaast een grote belangstelling en passie voor het verzamelen van unie ke objecten en kunst. Irke-Marjen: "Toen we elkaar leerden kennen, hadden we toevallig allebei spullen in ons huis in art deco stijl. We hebben dezelfde smaak en vinden het leuk om onze liefde voor kunst en antiek met anderen te delen." Bij de koop van hun huis aan de Schoollaan wisten ze meteen dat ze de bijbeho rende kantoorruimte (90 m2) tot galerie wilden verbouwen. Inmiddels ontvingen zij in tweeënhalf jaar veel klanten en staan stukken uit de verzameling op een mooie plek bij iemand anders in huis. Elk stuk heeft een verhaal De verzameling van schilderijen, zeefdrukken, beelden, glaskunst, vazen, pla teel, tuinbeelden, art deco meubelen, lampen en klokken is door de jaren heen opgebouwd. Irke-Marjen en Jeroen gaan vaak naar veilingen door het hele land, maar vinden ook mooie dingen via internet. Jeroen: "Het is leuk als je iets in een catalogus of op internet ziet dat je aanspreekt. Dan probeer ik meer aan de weet te komen van de kunstenaar of historie en gaan we, waar ook in Nederland, op pad om het te bekijken. Als het dan, zoals onlangs weer met een groot bron zen beeld, in het echt nog veel mooier is dan op de foto, dan geeft dat echt een kick." Voorwaarde om iets te kopen is dat zij het zelf mooi vinden. Soms staan de objecten eerst in hun eigen huis. Irke-Marjen: "Het is ook leuk om alles bij elkaar in de galerie te zien. Spullen wisselen van plek en er is ook een aantal stukken dat we denk ik nooit zullen wegdoen." Naast de verkoop in de galerie is een gedeelte van de collectie in ieder geval één keer per jaar te zien op de kunst beurs Decorade in Chateau Marquette in Heemskerk en indien mogelijk ook op andere beurzen in de regio. Extra service Op de website staan foto's met omschrijving en prijs. Jeroen: "Soms ziet iemand iets op de site en komt dan kijken hoe het in het echt is. Het komt ook voor dat dan iets heel anders wordt gekocht. Omdat het niet altijd is in te schatten hoe iets in je eigen huis staat, bieden wij ook de mogelijkheid om langs te komen." Koopt u iets als cadeau, dan kan het ook geruild worden. Naast de maandelijk se openingstijden en bij speciale gelegenheden, zoals de bloemendagen, is het mogelijk om op afspraak langs te komen. Tekst: Natalie Bottemanne f -J HEILOO - In de momenteel door het land trekkende sprookjes musical Pinokkio (4+) schit tert onder anderen Floortje Haanappel uit Heiloo. Het tien jarige theatertalent is woensdag 22 februari tweemaal te zien in Stadsschouwburg Velsen. Thuis aan de eettafel vertelt Floortje aan de Uitkijkpost hoe zij dat heeft weten te bereiken. De familievoorstelling Pinokkio is een theaterproductie van De Efteling. Naast de vaste kinderrol- len spelen elke voorstellingsdag twintig kinderen eenmalig mee. Zo krijgen in totaal honderden kinde ren de kans om één dag een gastrol te spelen in een echte musical. Die droom gaat volgende week ook in vervulling voor Floortje Haanappel. Speciaal hiervoor volgde zij samen met andere geselecteerde kinde ren een hele dag drie professionele musicalworkshops in het Efteling Theater, waarbij ze tevens dans jes voor de voorstelling aanleerde. De in groep 8 van CBS De Duif zit tende Floortje is dan ook klaar voor genoemd avontuur. "Via YouTube oefen ik thuis steeds de liedjes. Ook gaan we 's ochtends voor de voor stelling alles nog doornemen. Nog een weekje, dan is het zover." Theaterbende Zo jong als ze is, heeft Floortje al aardig wat theaterervaring. "Toen ik zeven was, deed ik in Theater De Vest in Alkmaar dansend en zin gend mee aan Lang en Gelukkig van het Ro Theater. Daar hadden we anderhalve maand voor geoefend in Artiance." Die belevenissen vond Floortje zo leuk, dat ze op theaterles ging bij De Theaterbende in Heiloo, waarmee ze al twee musicals opvoerde. Komende juni speelt ze in De Strandwal in Heiloo drie voor stellingen van Alice in Wonderland, in de rol van de hartenkoningin. Daarnaast staat ook nog een musi cal met haar schoolklas op het pro gramma. Maar eerst is er Pinokkio. Mooie dingen "Met mijn moeder zag ik een tijdje terug op internet dat ze kinderen van zes tot dertien jaar zochten, die wilden meespelen in Pinokkio. Dat leek mij heel erg leuk, want ik doe graag aan zingen, dansen en toneel spelen en hoopte met de ervaring die ik al heb, een plekje te krijgen. Dat het ook is gelukt, ben ik heel blij om." Het zal niemand verbazen dat Floortje later misschien wel actrice wordt. Al lijkt architect haar ook wel wat."Ik knutsel graag en vind het leuk om mooie dingen te beden ken en bouwen met bijvoorbeeld Lego. Ook zit ik al een tijdje op bal let en heb ik pianoles. Eigenlijk wil ik verder nog op zangles en hoc key." Nog zeven nachtjes Ambities en plannen te over dus, in het leven van de jonge Heiloose. Voorlopig prijkt boven aan het lijstje van Floortje musi cal Pinokkio, woensdag 22 febru ari te zien om 14.00 en 16.15 uur in Stadsschouwburg Velsen in IJmuiden. Nog zeven nachtjes sla pen en een weekje oefenen. Informatie en reserveren kan via www.stadsschouwburgvelsen.nl of 0255-515789. Floortje Haanappel: 'Later wil ik actrice worden, of architect.' HEILOO - Jaap en Suus van Heijningen gaven elkaar zestig jaar geleden, op 7 februari 1957, het ja-woord in het gemeente huis van Haarlem. Ze verhuisden vierendertig jaar geleden met het gezin naar Bergen. Jaap werkte in Heerhugowaard als directeur van een bouwmateria- lenhandel en had later in Bergen zijn eigen makelaarskantoor. Suus werkte als methodiek lerares in Haarlem. Inmiddels wonen zij twee entwintig jaar met plezier in appar tementencomplex de Westerzij aan de Zeeweg in Heiloo. Om dit feestelijke jubileum te vieren kwamen de kinderen Hans, Hanneke en Dorien met aanhang 's middags bij elkaar in het gezellige appartement van hun ouders. Ook Liz Oostwoud, al zesenvijftig jaar vriendin van Suus, was erbij. Er hingen feestelijke ballonnen bij de voordeur en er was champagne met lekkere hapjes. Er werd bovendien veel gelachen samen. Suus vertelde enthousiast over de ontmoeting met haar man: "We hebben elkaar in 1953 leren kennen in Overveen bij een feestje. Ik vroeg hem ten dans, maar voordat het ervan kwam, werd een aantal jongens - onder wie ook Jaap - opgeroepen voor militaire dienst vanwege de Stormnacht in Zeeland. Gelukkig kwam ik hem een paar dagen later tegen op de Grote Houtstraat en we gingen samen wat drinken. Niet lang daarna kreeg ik een brief van hem waarin stond: 'Ik geloof dat ik verliefd ben'. Vier jaar later zijn we getrouwd." Speciale middag Volgens de kinderen zijn Jaap en Suus lieve ouders die altijd hard hebben gewerkt. Naast het werk van Jaap hield Suus zich in de tijd in Bergen bezig met de ontvangst en verzorging van toeristische gasten. Vroeger stond zij ook eens als foto model in Libelle en rond haar vijf envijftigste jaar werd ze gevraagd als mannequin, wat ze een paar jaar bleef doen. Suus schildert (aquarel) en misschien heeft u haar wel eens horen pianospelen in 't Loo. Samen fietsen ze graag en Jaap maakt cryp- togrammen. Naast de vier kleinkin deren is er nu de trots van een ach terkleinkind. Er kwam voor deze gelegenheid een felicitatiebrief van de dienst van het Koninklijk Huis. Verder dacht Suus eerst dat ze in de maling werd genomen toen iemand van het gemeentehuis belde of zij een bezoek van de burgemeester leuk zouden vinden. Het zorgde uitein delijk voor een heel speciale mid dag bij deze gastvrije familie, één die werd afgesloten met een gezellig etentje met de kinderen. Tekst: Natalie Bottemanne Bruidspaar van Heijningen en burgemeester Hans Romeyn. Foto: Natalie Bottemanne

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5