Warme Truien-dag op de Zuidwester Violiste Camilla Genee centraal bij huisconcert familie Keijzer Indrukwekkend: plaatsing Stolpersteine aan Van Foreestlaan 10 Tablet Café in Bibliotheek Heiloo Natuurwande ling in Heilooërbos he|looI Reünie St. Radboudschool Familieconcert in Witte Kerk Kees Kroone preekt UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2017 HEILOO Heeft u vragen over uw tablet? Wilt u uw instellingen verbeteren of samen met andere tabletbezitters leuke apps ontdekken en tips en trucs delen? Dan is het Tablet Café op 16 februari in de bibliotheek in Heiloo iets voor u! lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO Het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, organiseert zondag 19 februari een natuur wandeling in het Heilooërbos, zoals gebruikelijk elke derde zondag van de maand. INV besteedt tijdens de wandeling onder andere aandacht aan de geschiedenis van het land goed Nijenburg in Heiloo. lees verder op www.uitkijkpost. De St. Radboudschool in Heiloo organiseert zaterdag 10 juni een reünie voor de mensen die op de Radboudschool zaten (tot en met schooljaar 2010-2011) of werkten. Heeft u zelf op de Radboudschool gezeten of kent u mensen die erop gezeten hebben? Breng hen op de hoogte! lees verder op www.uitkijkpost. HEILOO Het Apollo Ensemble laat jongeren tot en met veertien jaar en volwas senen samen naar muziek luisteren op zaterdag 18 februari in de Witte Kerk in Heiloo. Het orkest speelt muziek van Joseph Haydn en Mozart. lees verder op www.uitkijkpost. HEILOO - Het was vrijdag op basisschool de Zuidwester in Heiloo Warme Truiendag. De wethouders Elly Beens en Rob Opdam gaven in de school uit leg over duurzaamheid aan de groepen 8. De Warme Truiendag is in het leven geroepen om de kinderen bewust te laten worden hoe ener gie te besparen en zo het milieu te sparen. Wethouder Rob Opdam gaf aan dat de kachel best lager gezet kan worden. Als je het koud krijgt dan kan je makkelijk een warme trui aantrekken. Ook is het verstan dig om lampen uit te doen als je een vertrek verlaat of de laptop uit te zetten als je bijvoorbeeld naar bene den gaat. Verder gaf de wethouder voorlichting over het douchegedrag. Kinderen van deze leeftijd dou chen graag erg lang, dit is helemaal niet nodig en daarom is het ver standig een timer te gebruiken die na vijf minuten aangeeft dat 'de tijd voor douchen' om is. Uitvinder van de gloeilamp Na de voorlichting verzorgden de twee wethouders een quiz waarbij de kinderen uit twee antwoorden konden kiezen. Door middel van het opsteken van een wit of een blauw kaartje konden ze hun keuze ken baar maken. De vragen waren onder andere 'waar komt ons drinkwater vandaan, uit de Noordzee of het IJsselmeer' en 'hoe heet elektriciteit opgewekt door water, Natte Stroom of Witte Steenkool'. Maar ook 'Wie was de uitvinder van de gloei lamp' stond op de vragenlijst. De kennis die de kinderen over deze onderwerpen hadden, was goed en de kinderen deden enthousiast mee met de quiz. De uiteindelijke 'winnaars' kregen een led-lamp cadeau. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Kees Kroone uit Limmen houdt zondag 19 februari in de Witte Kerk in Heiloo zijn 'preek van de leek'. Onder de vele talenten waarmee hij begiftigd is, behoort zeker zijn welsprekendheid. Met zijn warme en sonore stemgeluid en welgekozen woorden weet deze alom bekende inwoner van Limmen en omstreken iedereen te boeien, die zich onder zijn gehoor bevindt. Kees bezit bovendien een vaardige pen, waarmee hij iedere maand in de LOV-krant zijn lezers nauwgezet op de hoogte houdt van het reilen en zeilen van de lokale ondernemers in dit kleine dorpje. HEILOO - Een geslaagd huiscon cert vond plaats op zondag 12 februari bij de familie Keijzer in Heiloo. Dat gebeurde onder ruime belangstelling van vrien den en bekenden. Viooltalent Camilla Genee stond hierbij in de schijnwerpers. Zij trad op samen met haar moeder, de pia niste Carmen Keijzer. Haar stu diegenoot Falou Lansink speel de cello. CamiUa, eerstejaars student aan het Haags Conservatorium, zoekt de ware viool. Camilla speelde van 2011 tot 2014 bij de eerste violen van het JeugdOrkest Nederland. Ze won in 2015 de tweede prijs bij het Prinses Christina Concours Oost en daarbij ook de Gaudeamusprijs voor de raak getroffen sfeer bij de vertol king van het stuk 'Fratres' van de hedendaagse componist Arvo Part. Tijdens het concert demonstreerde ze met een Gigue uit de '3e partita' van Bach het verschil in klank tus sen een moderne studieviool en een (geleende) klassieke viool uit de achttiende eeuw. Het moderne instrument klinkt ietwat scherp, de oude viool geeft een zacht en warm geluid. Hoogtepunt van het concert vormde de delicate vertolking van 'Spiegel im Spiegel' van Arvo Part en de gloedvolle, volwassen pre sentatie van een Spaanse dans van Manuel de Falla. Glière's duetten voor cello en viool brachten aange name afwisseling waarbij het gedre ven en geconcentreerde samenspel tussen Camilla en Falou te zien en te horen was. Voor informatie over de crowdfundingactie voor de ware viool voor Camilla, zie www.yeee- haaa.com/op-zoek-naar-de-ware. Een uitgebreider verslag van het concert is te lezen op www.uitkijk- post.nl. Tekst: Felix Hogeboom V.l.n.r.: Carmen Keijzer (piano), Camilla Geene (viool) en Falou Lansink (cello). Foto: Felix Hogeboom HEILOO - In het bijzijn van dochter Esther Mossel (78 jaar en wonende in Jeruzalem), loco burgemeester Rob Opdam, ini tiatiefneemster Josta de Graaf- Gieltjes en comité-leden Bart van der Feen de Lille, Maartje van der Laan en Marjan Neeft plaatste de Duitse kunste naar Gunter Demnig zondag vier 'Stolpersteine' op de oprit van de voormalige woning van de familie Mossel aan de Van Foreestlaan 10. Esther is daar als enige van het gezin geboren, dus een echte Heiloose. Vader, moeder, tante en een Duitse vluchteling, die was opgeno men binnen het gezin, werden in de oorlog naar Westerbork afgevoerd en vermoord. Vader Joseph over leed in Bergen-Belsen op 29 maart 1945. Moeder Else werd in het kamp ernstig ziek en kon de terugtocht naar Nederland niet meer maken. De kinderen Mossel moesten hun moeder achterlaten in het kamp. Zij werden bevrijd door de Russen en overleefden de oorlog. Tante overleed in Auschwitz en de Duitse vluchteling in Sobibor. Op de ste nen zijn in een messing plaatje de naam, geboortedatum en de datum van overlijden gestantst. Esther Mossel is onder de indruk. Eindelijk is er een plek waar zij haar ouders, tante en vriend kan herdenken. De huidige bewoners, Annet en Wim Bronsveld, staan achter het initiatief en zijn trots op de struikelstenen op hun oprit. Later in de middag was er een bijeenkomst in Pakhuis Dekker. Hierbij vertelde Esther Mossel de familiegeschiedenis van voor, tij dens en na de oorlog. Er is speciaal voor deze locatie gekozen omdat tijdens de laatste jaren van de oor log daar het regionaal verzet was gehuisvest. Tijdens deze bijeen komst werd aangegeven dat Heiloo die dag eenentwintig Stolpersteine rijker is geworden. Momenteel zijn er in eenentwintig landen al zes enzestigduizend van deze stenen geplaatst er er komen er nog steeds meer bij. Loco-burgemeester Rob Opdam dankte het comité voor het nemen van dit initiatief. "Een waardige manier van herinneren aan families die ondergedoken zaten en families die onderduikers hebben gehol pen tijdens de oorlog", aldus de loco-burgemeester. Josta de Graaf- Gieltjes sprak haar dank uit naar Rob Opdam, de gemeente Heiloo en kringloopwinkel Keer op Keer voor hun donatie. Aanstaande zaterdag en zondag is er een fietstocht georganiseerd langs alle eenentwintig struikel stenen in Heiloo. Bij iedere locatie wordt het verhaal van die locatie verteld. Tekst: Yvonne van Stiphout Links: De ingemetselde stenen met bloemen. Rechts: Esther Mossel voor haar geboortehuis aan de Van Foreestlaan 10 tussen de huidige bewoners Annet en Wim Bronsveld. Foto: Stip Fotografie Alle activiteiten en bezigheden van Kees Kroone, vroeger en nu, opsom men is onbegonnen werk. Kees is in hart en ziel een gemeenschapsmens, die met humor en relativeringsvermogen vaak de lastigste klussen weet op te knappen. Daarover zal hij ongetwijfeld preken. Evenals over zijn liefde voor 'al wat groeit en bloeit' in zijn paradijsje in de Limmer polder. Zonder te moraliseren weet hij zijn gehoor een spiegel voor te houden, waarop met grote letters het woord 'respect' geschreven staat. Kortom, een preek van Kees is een lust voor het oor én balsem voor de ziel. Zijn W-_J hart heeft hij op de goede plek en van dat hart leeft en preekt hij. Iedereen is vanaf 16.00 uur welkom in de Witte Kerk. Na afloop rond 17.00 uur is er gelegenheid om met de (s)preker) en andere aanwezi- gennog wat na te praten. En dat uiteraard onder het genot van een glaasje. Wie weet het goede antwoord? Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7