'Politiek zit van binnen' Eric Vaarzon Morel in Cultuurkoepel Eerste bewoners betrekken Varne Buiten Tien vragen aan... René van der Fliel Vm 3 - 1 Vervolg van de voorpagina: Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 1 MAART 2 0 17 'Paus als popster' Volgens Derek heeft politiek actief worden wel degelijk zin, zo weet hij uit ervaring. "De partijtop van het CDA luistert naar ons. We schrijven mee aan memo's en leg gen resoluties voor aan de Europese Commissie. Daarna controleren we ook daadwerkelijk of lagere overheden zich conformeren aan de inhoud ervan. Gelukkig maken we dus niet alleen dikke rapporten, maar gebeurt er ook echt iets mee." De Heilooënaar vindt zijn werk zeer leuk en een goede manier om zichzelf te ontwikkelen. "Ik weet zeker dat ik meer opsteek over de maatschappij dan de gemiddelde student. Stukken lezen en voorbe reiden, vergaderingen bijwonen, communiceren met mensen van het wetenschappelijk instituut, het nieuws goed bijhouden: het hoort er allemaal bij. Ook leerde ik bijvoor beeld beter debatteren en spreken voor de groep." Leuk is het werk zeker, benadrukt Derek. "Ik kom op plekken waar ik normaal gesproken niet zo snel zou komen en wordt uitgenodigd voor evenementen. Gaaf is het om tijdens een borrel te kunnen bijpraten met bijvoorbeeld CDA-lijsttrekker Sybrand Buma en oud-minister Jan Kees de Jager en samen te werken met jongerenafde lingen van andere politieke partijen. Verder nemen we deel aan congres sen in binnen- en buitenland. Laatst bijvoorbeeld waren we aanwezig bij een congres in Rome (YEPP coun cil, red.) en gingen we op audiëntie bij de Paus. Mooi om te zien hoe de paus als een popster werd bin nengehaald en om in een panel te spraken over populisme en klimaat veranderingen, zeer belangrijke en actuele onderwerpen. Een volgende congres staat in april in Malta in de agenda." Derek: "De grootste uitdaging is de switch naar een duurzame wereld, hieraan wil ik graag mijn steentje bijdragen. We zijn op de wereld omdat er water en zuurstof is, daar moeten we zuinig op zijn." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - De bekende gita rist Eric Vaarzon Morel brengt vrijdagavond 10 maart in de Cultuurkoepel vlammende fla menco's. In het voorprogramma klinkt de tango door Donna Musica. Vaarzon Morel, regelmatig te gast bij 'De Wereld Draait door' brengt naast zijn virtuoze gitaarmuziek verhalen over zijn twee thuislan- den: bevroren rietkragen aan de Hollandse horizon en de kurkeiken op de Andalusische vlakte. Voorprogramma: Donna Musica Voor de pauze brengt Donna Musica de broeierige sfeer van de Argentijnse tango tot leven. Donna Musica (Sandra Kox viool en Evelien Dubbeldam cello) wordt deze keer versterkt met pianist Hendrik-Jan Bosma. Voor wie de tango beheert: er is ruim te om te dansen. De toegangs kaarten kosten 15 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van de Cultuurkoepel en bij het VVV-kantoor in de Verhalenkamer op het Landgoed Willibrordus. De opbrengst van dit bijzondere con cert komt ten goede aan het festi val 'Willibrordus Draait Door' dat in september weer doorgang kan vinden. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos v offset rotat ie pe rs, d e m i l ie u - vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO/LIMMEN - Elf jongvolwassenen met een licht verstandelijke beper king betrekken vandaag 1 maart hun appartement in het plan Varne Buiten in Heiloo. Het appartementencomplex is een centraal gelegen, kleinscha lige woonvoorziening in de eigen leefomgeving waarbij individuele zelfstandigheid, onderlinge betrok kenheid, maatschappelijke partici patie en integratie centraal staan. Het begeleid wonen-project startte negen jaar geleden en enkele jaren later is Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo opgericht door de ouders van bewoners. Voor nog een appartement zoekt de stichting bewoners. Mensen die hierin zijn geïnteresseerd, kunnen kijken naar zelfstandigwonenheiloo. nl. Er is ook een leuk clipje te zien over de aanbouw van het project op YouTube, onder de titel 'Zelfstandig wonen in Heiloo', gemaakt door Peter Dekker. Peter Dekker en zijn band heb ben zes liedjes opgenomen en hij presenteert zijn cd 'Nooit te laat' zaterdag 11 maart in de Burgerij in Limmen. De aanvang is 21.00 uur. De zaal is open om 20.30 uur en de toegang is gratis. De cd is die avond te koop. Mijn naam is René van der Flier. Ik ben zevenenveertig jaar jong en getrouwd met Sandra. Samen met onze twee zoons Tim en Jens wonen wij met veel plezier in Heiloo Oost. Ik ben werk zaam als Vitaliteitsspecialist en Personal Trainer en met mijn bedrijf VDF Lifestyle Coaching in Heiloo geloof ik in vitaliteit voor iedereen. Met een eerlijke en motiverende houding en een no-nonsense-aanpak help ik vele mensen op een manier die past binnen zijn of haar mogelijkheden. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Alkmaar. Door een barbecue bij onze huidige buurvrouw twintig jaar geleden heb ik kennisgemaakt met het prachtige Heiloo. Gelukkig hebben we destijds aangegeven 'als hier iets vrijkomt laat het ons weten' en inmiddels woon ik met mijn vrouw Sandra en twee zoons Tim en Jens naar volle tevreden heid in Oost. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Met trots kan ik zeggen dat ik van mijn hobby mijn werk heb gemaakt. In 2015 startte ik mijn bedrijf VDF Lifestyle Coaching in Heiloo en sindsdien ben ik actief als Vitaliteitsspecialist en Perso nal Trainer. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Prof. Dr. Erik J.A. Scherder (hoogleraar Klinische Neuropsycho logie). Voor breder publiek bekend van gastoptredens in het tv- programma 'De wereld draait door'. Mr. Scherder is een fascine rend spreker over met name de positieve effecten van bewegen op het functioneren van ons brein. 4. Wat is jou mooiste jeugd herinnering? Ons verblijf gedurende de zomervakantie op het strand van Eg- mond aan Zee (Noord) waar mijn ouders een huisje hadden. Tegen woordig zijn dit stacaravans, maar destijds nog van canvasdoek. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Heiloo heeft prachtige plekjes. Het Heilooërbos en in het bijzonder het herfstseizoen vind ik door alle kleuren betoverend om te zien. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Een reis naar de bergen in Oostenrijk. Zowel in de zomer als win ter spreekt mij de ruimte en vrijheid aan. 7. Wat is het beste advies dat je ooit hebt gekregen? Vind je het leuk? Ja, doe er MEER van! Nee, doe HET anders of doe IETS anders! Dit is zowel van toepassing op je leefstijl en gezondheid, maar ook op je werk en sport. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Mijn ambitie is om mensen te helpen met het realiseren van zijn of haar wensen. Wensen uit het dagelijks leven zoals bijvoorbeeld goed kunnen slapen, omgaan met stress, afslanken, veters kunnen strikken, voetballen en of tikkertje spelen met (klein) kinderen zonder dat je om de minuut moet rusten wat niet voor iedereen vanzelfsprekend is. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Aandacht voor de jeugd en meer beschikbare betaalbare woon ruimte voor jonge mensen die op zichzelf willen wonen. 10. Persoonlijke vraag: 'Hoe ervaar je je carrièreswitch'? Als een geweldige stap, omdat ik mensen, al dan niet met chroni sche pijn, begeleid bij het ontplooien van fysieke, mentale en emo tionele vrijheid. Hierdoor is de cliënt in staat de kwaliteit van leven te vergroten en vol te houden. Dit doe ik door leefstijl interventies op het gebied van voeding, bewegen en mindset en wat past bin nen de mogelijkheden van de cliënt. Ik geniet van de progressie - hoe klein of groot ook - die de cliënt maakt. Ik nomineer Maurice van der Poll voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: 'Wat zijn jouw levensdoelen'? Eric Vaarzon Morel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3