SAMEN! Watdoen/Sara/Lageman/ en/TCes/Kraakman/now? STICHTING WELZIJN HEILOO 6 TREFPUNT Heiloodoet mee, u ook? ACTIVITEITEN AGENDA Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Met lotgenoten verplaatsen in hun situatie om ze zo J HEILOO x S DOET M Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES MEER VRIJWILLIGERS IN KORTERE TIJD Veilig Downloaden V HEILOOv UITKIJKPOST 1 MAART 2 0 17 Als cliëntondersteuner leef ik mee met mijn cliënten en probeer mij te goed mogelijk te ondersteunen. Ik gebruikte hier met opzet de woorden 'ik probeer', immers als je de situatie van de gesprekspartner niet aan den lijve hebt ondervonden beleef je het toch op een andere manier, dat kan ook niet anders. Daarom is het goed dat er zo veel verschillende lotgenotengroepen zijn, ook in Heiloo en omgeving. Denk hierbij aan het verlies van een partner, mantel zorg, of bij alzheimer en andere groepen waar een bepaalde situatie of ziekte centraal staat. In de groep ontmoet u mensen die hetzelfde ondervinden als u. U bespreekt waar u tegen aan loopt, geeft elkaar handige tips en er is ruimte voor de emotionele kant van de situatie. Waardevolle gesprekken in een vertrou welijke sfeer, waar je mag zeggen wat je op je hart hebt. Dit helpt in moeilijke tijden en maakt dat u zich niet helemaal alleen voelt staan. Wilt u ook in contact komen met lotgenoten maar weet u niet waar u moet zijn, dan help ik u zoeken naar een voor u passende groep. Geeft u de voorkeur aan een tweegesprek over uw situatie, ook dan kunt u contact met mij opnemen. Karin van Polen, cliëntondersteuner Stichting Welzijn Heiloo Het Vrijwilligers Informatie Punt laat elke maand een andere vrijwilliger aan het woord. Vandaag zijn dat de vrolijke Sara Lageman en Ties Kraak man. Ties en Sara hebben vorig jaar voor het eerst meegedaan met 'NL- doet' en ook dit j'aar zijn ze weer van plan mee te helpen als vrijwilligers. Hieronder in eigen woorden hun enthousiaste verhaal. Sara assisteerde vorig jaar met het serveren van een High Tea in het Trefpunt. Samen met nog een aantal kinderen van basisschool Elckerlyc dronken ze thee en aten lekkere hapjes met de bejaarden. Ze vond het erg leuk om de mensen daar een lolletje te geven. De bejaarden die zij daar sprak vertelden haar dat ze een saai leven hadden en dat ze het leuk vonden om met haar te praten. Ties hielp mee met het groenonder houd van het Ter Coulsterbos. Met een groepje kinderen verzamelden ze takken en plantten ze nieuwe bloembollen. Hij vond het erg leuk om te doen en fijn om lekker in de buitenlucht te werken. Ook dit jaar doet heel groep 7 en 8 weer mee aan 'NLdoet'. De kinderen mogen zelf kiezen waar ze aan mee willen doen. Sara gaat op 10 maart helpen in het bos en Ties gaat spel letjes doen met demente bejaarden. Op de vraag of ze er zelf ook voor zouden kiezen om vrijwilligerswerk te doen, denkt Ties van niet. Sara wist eerst niet dat het bestond. Maar omdat ze het gevoel had dat ze echt iets aardigs deed, zou ze het later ook wel willen doen. Ze heeft ook haar oma al een keer geholpen toen die als vrijwilliger koffie ging schenken in een bejaardentehuis. Ties en Sara raden ook andere kinde ren aan om mee te doen. Je doet er toch mensen plezier mee! Wilt u ook de handen uit de mouwen steken voor een stichting, vereniging, of zorginstelling in Heiloo? Doe dan op 10 en/of 11 maart mee met NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Neder land. U maakt dan kennis met vrijwilligerswerk en helpt een organisatie een klus te klaren. En reken maar dat het nog gezellig is ook! Vele handen maken licht werk. Dus waarom zou u niet meedoen als groep? Maak er familieleden enthousiast voor, of collega's, leden van uw (sport)club dan wel klasgenoten, en zoek een leuke klus uit. Doet u mee? Meld u vandaag nog aan voor de klus van uw keuze! Klussen in ons dorp vindt u op de website www.nldoet.nl, in de rubriek Heiloo. Heeft u nog vragen? Daarmee kunt u terecht bij het VIP. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Hulp padden overzet actie voor Paddenwerkgroep Heiloo Gastheer/ gastvrouw voor Opname Kliniek GGZ-NHN Horecamedewerker voor Abdij van Egmond Collecte-organisator voor de Nederlandse Hartstich ting Brandweer vrijwilliger voor Brandweer Heiloo Projectmedewerkers EHBO speurtocht voor kinderen en hun (groot)ouders voor Het Nederlandse Rode Kruis-NHN Landgoedvrijwilliger Cultuurkoepel voor Divisie Langdurende Psychiatrie GGZ NHN Taalcoaches voor VluchtelingenWerk Heiloo Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op www.vipheiloo.nl Het Vrijwilligers Informatie Punt organiseert samen met de colle ga's in Castricum op donderdag 16 maart om 19,30 uur de kosteloze Workshop 'Meer Vrijwilligers in Kortere Tijd'. Locatie is de Bad- mintonhal 't Vennewater. Kampt u binnen uw vrijwilligersorganisatie ook met een tekort aan vrijwilligers en komt het werk vaak op dezelfde schouders terecht? Meld u dan aan voor de workshop over vrijwilligerswerving aan de hand van de succesmethode 'Meer Vrijwilligers in Kortere Tijd'. Leer van de succesverhalen van 1.200 organisaties die hun doelstellingen al eerder overtroffen (zij haalden 55.000 vrijwilligers binnen) en van de ervaringen van andere vrijwilligersorganisaties in Heiloo en Castricum. Na de workshop beschikt u over voldoende handvat ten om de werving van vrijwilligers succesvol aan te pakken. De workshop is bestemd voor (vrijwilligers)organisaties en (sport)verenigingen uit Heiloo en Castricum. De workshop wordt verzorgd door docent Hubert Habers van Sportservice Noord-Holland. Aanmelden voor deze workshop via de site www.vrijwilligersheiloo.nl of telefonisch 072 532 0281. Samen eten op vrijdagavond Vrijdag 3 maart om 18.00 uur in het Trefpunt. Het menu (verzorgd door het Buffettenpaleis) is champignon soep, boeuf bourguignon, aardap- pelrösti, sperziebonen, salade en bitterkoekjesbavarois. Deelname prijs 14,95. Reserveren via onze receptie, tel. 5331297. Zondagmiddag Café Zondag 5 maart is in het Trefpunt het zondagmiddagcafé weer geopend van13.00 tot 16.30 uur. DE punten voor Voedselbank Alkmaar Voor elke 600 Douwe Egberts pun ten krijgt de Voedselbank Alkmaar een pak koffie. U heeft er nog wel wat liggen in dat laadje of in die opbergbus. Lever ze direct even in bij het Trefpunt en het komt goed. Contactgroep Partnerverlies Op dinsdag 7 maart 2017 om 13.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgeno ten Contactgroep Partnerverlies. Het thema van deze bijeenkomst zal zijn "Troost". Voor nieuwe deel nemers is er vanaf 13.00 uur een speciale introductie en kennisma king. Entree €5,- incl. consumptie. Voor meer informatie telefoon 5331297 of mail k.vanpolen@ welzijnheiloo.nl Hulp bij belastingaangifte Ook dit jaar staan onze deskun dige belastingvrijwilligers weer paraat. Ook wordt gekeken naar de zorg- en huurtoeslag; de service is speciaal bedoeld voor mid den- en lagere inkomens. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u 5331297. Mamiga maken Mamiga's zijn weelderige, in felle kleuren beschilderde vrouwfiguren van 20 cm. hoog die uitdrukking geven aan het idee van de vrouw als bron van alles. Van docent Lilette van Zijl leert u hoe ze zelf te vervaardigen. De cursus is op de woensdagen 8, 15 en 22 maart van 10.00 tot 12.30 uur. Cursusprijs 70,- plus 15,- materiaalkosten. Fithockey We zijn weer begonnen met fithoc key op het terrein van De Terriërs. Verder elke dinsdagmiddag om 14.00 uur tot en met 15 mei. Een veilige sport voor 50-plussers om in beweging te blijven. Het spel is met zachte bal en knots. Deelnameprijs 41,50. Workshop op maandag 13 maart om 10.00 uur. Welke bestanden en programma's zijn onveilig, en welke zijn veilig en kunt u dus gerust downloaden. Het gebruik van anti- virussoftware. Deelnameprijs 15,-. Bestanden en mappen Leer in twee lessen alle fjne kneep jes van het werken met mappen en bestanden op het tablet. Deze cur sus is om 13.00 uur op de maanda gen 13 en 20 maart. Deelnameprijs 30,-. Romanovs Revolutie Cultuurwetenschapper Isolde Scholberg komt in het Trefpunt weer een heel interessante pre sentatie verzorgen, op dinsdag 14 maart om 14.00 uur. Deze keer is het thema '1917 Romanovs Revolutie' ter gelegenheid van die tentoonstelling in Hermitage Amsterdam. Entree 10,-, meldt u even bij onze receptie dat u van plan bent te komen? Rondvaart Groene Hart Zondag 12 maart aan het begin van de middag vertrekt de bus van af het Trefpunt richting het Groene Hart. Wij maken een rondvaart van twee uur over het Braassemermeer, waar we met een kopje koffie/ thee en gebakje genieten we van het fantastisch uitzicht. Deelnameprijs 39,50. Walking football Een nieuwe trainingsreeks voor 55-plussers begint op vrijdag 3 maart om 19.00 uur op het Forestersveld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 6