Vertellingen en beelden van Brandweer Heiloo 1941-2016 Zondag 5 maart: werkbezoek D66-bus aan Heiloo Lappendeken voor kinderdagverblijf De Vijfhoek m 9 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Start cursus Jeugdgeologie in de Hofdijk Kijkje achter de schermen bij Kits Oonlie Nieuw bestuur de Spetters Het programma van de maand maart UITKIJKPOST 1 MAART 2 0 17 Historische foto van Brandweer Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Het Nivon in Heiloo start weer met een cursus Jeugdgeologie onder leiding van docente Paula Aelbers. Tijdens deze drie wekelijkse woensdagmiddagen van 15.30 tot 17.00 uur wordt er aandacht besteed aan de vele facetten van de geologie. Jeugd van negen tot dertien jaar kan tijdens deze minicursus kennismaken met de beginselen van de geologie. Behalve een cursusmap krijgen de kin deren verschillende stenen en fossielen om te houden. Onder leiding van onze begeleiders worden er mogelijk ook stenen gezaagd. Aan deze cursus kunnen maximaal twaalf jeugdigen deelnemen. Start: woensdagmiddag 15 maart. De kosten bedragen voor de jeugd van Nivonleden 10 euro en anderen betalen 13 euro. Locatie: de Hofdijk aan Mariënstein 178A in Heiloo. Opgeven kan via info@nivonheiloo.nl of telefonisch via de docent op 072-5336123. HEILOO - Er is een kleintje op komst, u bent verhuisd, u wilt uw peuter lekker laten spelen met andere peuters of de stap naar de basisschool zit eraan te komen en u heeft naschoolse opvang nodig. Wat nu? Het team van de centrale administratie van Kinderopvang Kits Oonlie helpt u graag op weg. De medewerkers van de kindplanning kunnen, naast het geven van infor matie over de opvang, samen met u de kinderopvangtoeslag aanvragen of bekijken samen met u welke vorm van opvang het beste bij u past. Voor al uw opvoedkundige vragen kunt u terecht bij de pedagogisch adviseur of de pedagogisch werkbegeleider. Geen vraag is te gek voor de medewerkers van de centrale administratie. Wilt u meer informatie over de verschillende opvangvormen of wilt u graag een een keer komen kijken op een locatie, neem dan gerust contact op via 072-5323576. HEILOO - De D66-bus komt zondag 5 maart voor een werk bezoek naar Heiloo. Aan boord zijn Tweede Kamer-kandidaten Pia Dijkstra, Wouter Koolmees, Steven van Weyenberg, Tjeerd de Groot en Marijke van Beukering. Zij brengen een bezoek aan het project 'Een Groene Brug' op het GGZ- terrein waar Dorien Reiche (projectmanager) een rondlei ding geeft en iets gaat vertellen over het project. De wandeling duurt ongeveer twintig minuten en loopt over het GGZ-terrein Landgoed Willibrordus. Dorien Reiche besteedt met name aandacht aan het succesvolle pro- ject 'Een Groene Brug', een project op het gebied van duurzaamheid en participatie. Van de website: "'Een Groene Brug' laat het landgoed Willibrordus samen met al haar bewoners en bezoekers uitgroeien tot een Healing Environment. Waar het groen uitnodigt om een praatje met elkaar te maken, te wandelen, gezamenlijk te tuinieren, de stilte te zoeken of om op een bankje te genieten van de bloemen. Groen is hier het middel om mensen bij elkaar te brengen, met elkaar te ver binden." De wandeling gaat langs een paar locaties zoals de plek van de toekomstige spirituele tuin, de BY-tuin, de natuurspeelplaats en het natuurpad. Ook vertelt Dorien over haar nieuwe project 'Groenspoor', een fijnmazig, provinciaal natuur- netwerk, dat in Heiloo is begon nen, maar waar ook Castricum en Heemskerk zich bij hebben aange sloten. Na de rondleiding is er tijd voor koffie of thee in De Trog van de Stichting De Buitenkans waar men sen met psychiatrische problema tiek werken. Zie ook de-buitenkans. org/over-stichting-de-buitenkans. U bent van harte uitgenodigd om te komen. Aanmelden kan via het e-mailadres info.d66heiloo@ gmail.com. Plaats: GGZ-terrein, De Trog aan Bullaan 4 in Heiloo. Tijd: zondag 5 maart van 15.45 tot 16.30 uur. HEILOO - De bekende oud brandweerman Luuk van Raalte haalt komende zaterdag her inneringen op uit zijn jaren lange ervaring bij de brand weer in Heiloo. Dat doet hij in het gebouw van de Historische Vereniging Oud Heiloo. Enkele anekdotes ontbreken in het betoog van Luuk van Raalte niet, zoals het verhaal over een belevenis met bevelvoerder Kees Spaans. Tijdens een oefening bij het blussen van een perceel diende hij eerst te inspecteren waar zich bovenin het gebouw ramen bevon den. Omhoogkijkend en achteruit lopend ging hij kopje-onder in een diepe sloot. De grote hilariteit die daardoor ontstond noopte de bevel voerder vervolgens tot het afblazen van de oefening. De afsluitende nazit was toen wel extra gezellig. De presentatie van de heer Van Raalte start zaterdagmiddag 4 maart om 14.30 uur. De bijeenkomst is vrij toe gankelijk, maar vol is vol. Natuurlijk kunnen de bezoekers vanaf 14.00 uur genieten van een kopje koffie of thee. Na afloop van de presenta tie kunt u de expositie over 75 jaar brandweer in Heiloo bezoeken, de expositie naar aanleiding van het plaatsen van de 'Stolpersteine', en de permanente expositie in de ach terzaal over de geschiedenis van Heiloo. Bekijk vooral ook de oude veilingklok! Meer presentaties Liefhebbers kunnen in de Oudheidkamer Heiloo sinds half december de expositie over '75 jaar Brandweer in Heiloo' bekij ken. Aansluitend worden presenta ties gehouden in de filmzaal. Hier wordt aan de hand van foto's, films en oude brandweermaterialen een compleet beeld geschetst van de rijke geschiedenis van de brandbe strijding in Heiloo. In de komende maanden vertellen (oud-)leden van de brandweer in een aantal presen taties in de filmzaal - ondersteund door dia's en films - over hun erva ringen in die periode. Hoogtepunten maar ook dieptepunten komen daarbij aan bod. De oud-brandweer man Luuk van Raalte is zaterdag aan de beurt. De Oudheidkamer Heiloo is gevestigd aan de Bergeonstraat 30 en is geopend op zaterdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur en op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie, zie www.oudheiloo.nl of bel 072 5332571. V.l.n.r.: voorzitter Marjet v.d. Zon, pen ningmeester Ryan Voskuilen en secre taris Astrid van Westerop. Aangeleverde foto HEILOO - Zwemclub de Spetters heeft op 16 februari een nieuw bestuur gekozen. De bestuursleden kijken er zeer naar uit om te beginnen met hun nieuwe functie. Zondag 5 maart: 'Mijn hart woont elders', theatrale vertelvoorstelling, 16.00 uur. Protestantse Kerk Limmen (collecte bij de uitgang). Dinsdag 7 maart: 'Respect voor de aarde en de natuur; nieuw belicht', door prof. Henk Bikker, 20.00 uur, Ter Coulsterkerk Heiloo, 3 euro. Woensdag 8 maart: 'Joods erfgoed in de schatkamer van de Cornelius', door pastor Jan Veldt, 10.00 uur, Pastorie Corneliusparochie (aanmelden: j.veldt@simpc.nl). Donderdag 16 maart: Film over Maarten Luther, 19.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo, 4 euro. Zondag 19 maart: Preek van de Leek met Karin ten Cate, 16.00 uur, Witte Kerk in Heiloo (collecte bij de uitgang). Maandag 27 maart: Het 'Stabat Mater': meditatief mede-lijden, door dr. Jan Bruin, 20.00 uur, Willibrordushuis, Westerweg 267 Heiloo, 3 euro. Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl Spiritualiteit en Geloofsverdieping HEILOO - De leden van de breiclub van Woonheuvel De Westerzij kregen enkele maan den geleden het idee een lap pendeken te breien voor een goed doel. Van alle restjes werden, in allerlei kleuren en materialen, 108 lapjes van 15 x 15 cm gebreid en met don kerblauw garen omgehaakt. Deze werden daarna door Wanda, de ster van de breiclub, met goudgeel garen aan elkaar gezet. Het resultaat was voor hen zo verrassend en mooi dat één van de breisters spontaan aanbood er 75 euro voor te willen betalen. Dat was wel drie keer meer dan ooit gehoopt was ervoor te kun nen krijgen. Toen was het enkel nog de vraag voor welk goede doel. Met een bezoekje aan kinderdagverblijf De Vijfhoek werd al snel duidelijk dat zij hiermee zeer blij zouden zijn om met het geld iets leuks met de kinderen te doen. Zo kreeg het werk een goede eindbestemming. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9