B&W Heiloo doet mee aan NLDoet Van 'jokkende egotrippers' tot huisstijl-discussie DOET 13 VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Hf [ifj SRfi Evert Visser doet maandelijks verslag van de vergade ring van de gemeenteraad. Evert is freelance redacteur en journalist. CDA-fractie bijgepraat in 'Plan Oost' Eerste bewoners voor appartementencom plex Varne Buiten HEILOO - Tijdens de fietsronde is CDA-Heiloo in 't Oosthonk bijgepraat door de heer Bartels van het Bewonerscollectief. De pilot met het geluidsscherm en het groenbeheer kwamen uitge breid aan de orde. De fractie is komende vrijdag actief in De Loet in het kader van NL Doet. Zaterdag kunt u de fractie vinden bij de drie winkelcentra waar zij graag met u in gesprek gaan over 'Het land dat we door willen geven'. UITKIJKPOST MAART 2 0 17 HEILOO - De gemeente Heiloo besteed de maandagavond veel aandacht aan afscheid nemen en welkom heten. Oud fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 verliet het pluche en sprak over de onenigheid binnen zijn partij. Jan Valkering maakt nu deel uit van de raadsfractie van Heiloo-2000. Commotie ontstond over de aanstelling van com missielid Linda Veerman. Verder besloot Heiloo haar zienswijze aan te passen op de Dienstverleningsovereenkomst van de werkorganisatie BUCH. Daarnaast komt er geen nieuwe lokale 'Nota integraal jeugdbeleid' maar sluit Heiloo zich aan in BUCH-verband. Tot slot de vraag of de huisstijl van de werkorganisatie BUCH wel voldoet. Het antwoord klonk bevesti gend. Afscheid Dick Bergmans Oud-fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 besloot vorige maand de partij te verlaten 'vanwege interne en a-politieke rede nen'. Bergmans: "Er was geen sprake meer van een broederlijke en constructieve sfeer binnen Heiloo-2000. Er werd gemord zowel in de frac tie als in de achterban. Toen ik in het fractie- beraad van 2 februari hoorde dat ik een 'stoor zender' ben, besloot ik te vertrekken. Je zou dan verwachten dat de nieuwe fractievoorzit ter Tijmen Valkering - die zich onlangs in de Uitkijkpost kwalificeerde als teamspeler en verbindend - zich met volle kracht zou inzet ten om de rijen weer gesloten te krijgen. Het is verbluffend en in mijn ogen beschamend dat binnen een week na mijn terugtreden hij zich afscheidt en ook nog twee fractieleden meetrekt." Bergmans doelt hiermee op Mieke Beemsterboer en Matthijs de Moel die samen met Valkering de nieuwe partij BMV oprichtte, deze partij heet nu overigens Heiloo Lokaal. Bergmans betreurt het dat de raadsleden hun zetel van Heiloo-2000 meenamen naar hun nieuwe partij. "Dat hoort niet bij de politieke ethiek en moraal". Bergmans nam de hele raad onder de loep en benadrukte dat in de afgelo pen periode zeven keer iemand uit een fractie vertrok en dat twee van de zeven fractieleden hun zetel niet inleverden. "Dat is een gênante score." Verder meent hij dat Tijmen Valkering met modder gooide en met alternatieve waar heden op de proppen kwam in een interview met de Alkmaarsche Courant. "Met jokkende egotrippers is het slecht kersen eten, laat staan integer volksvertegenwoordiger zijn!" Gelukkig sprak Bergmans ook positief over zijn raadswerk dat hij als prettig en leerzaam heeft ervaren. "Het was een voorrecht deel te mogen uitmaken van uw raad." Burgemeester Hans Romeyn sprak Bergmans - van oorsprong een echte Limburger - toe. "Je laat voor de raad een gat achter vanwege jouw kennis en expertise en historisch geheugen, maar ook omdat je zo actief en bepalend bent geweest in de raad, commissies, raadswerkgroepen, enzovoort." Romeyn complimenteerde verder bijvoorbeeld zijn werk voor de ambtelijke fusie BUCH. "Je zorgde ervoor dat de raad zelf het voortouw nam en bleef scherp als hoeder van couleur locale (de eigen identiteit van de gemeente, red.). Jij nam geen genoegen met eenheids worst." Met bloemen en de woorden 'bye bye, fly fly' sloot Romeyn zijn speech af. "En met 'fly fly' bedoel ik Limburgse vlaai." Ook Hessel Hiemstra (CDA) nam het woord. Hij noemde Bergmans vasthoudend en heel duidelijk en roemde zijn relativeringsvermogen, ervaring, humor en zijn belangstelling voor anderen. Een nieuw begin was ook zichtbaar. Jan Valkering volgt Bergmans op in de fractie van Heiloo-2000, hij is een nieuwkomer in de gemeenteraad. Hij aanvaarde zijn raads lidmaatschap door het doen van een verkla ring en belofte. Daarnaast is Cor de Boer van Heiloo-2000 weer terug in de fractie. Hij was een tijdje uit de running. Commotie over benoeming commissie leden Vlak voor de benoeming van Linda Veerman, die namens Heiloo-2000 gaat wer ken in de Commissie Openbare Ruimte, ont stond commotie over de wenselijkheid van die benoeming. Fons Hopman van D66 zegde lastig te kunnen beoordelen of er sprake kan zijn van belangenverstrengeling en een inte- griteitskwestie. Dit omdat Linda Veerman werkt bij de woondivisie van bouwbedrijf BAM en zich binnen Heiloo onder andere met bouwprojecten gaat bezighouden. Hopman: "Er is geen commissie die de geloofsbrieven beoordeelt. De informatie die we kregen was uiterst summier." Willem Gomes van NCPN wilde de benoeming niet laten plaatsvinden. "De schijn van belangenverstrengeling is te groot. De Commissie Openbare Ruimte bespreekt grote bouw plannen." Burgemeester Romeyn sprak zijn vertrou wen in Veerman uit. "Zij heeft niet direct invloed op beslissingen en heeft geen tekenbevoegdheid." Ook volgens Heiloo- 2000-fractievoorzitter Corrie Konijn is er geen reden tot ongerustheid. "Veerman houdt zich bezig met projecten in vooral Amsterdam en Rotterdam. Niet met projec ten in Heiloo." Na een schriftelijke stemming kon de beëdiging van Veerman plaatsvinden. Hetzelfde gold voor Michel Engelsman namens de fractie van Heiloo-2000. Hij is benoemd tot lid van de Commissie Maatschappelijke Zaken. BUCH integraal beleidskader sociaal domein Nu de huidige lokale 'Nota integraal jeugd beleid 2012-2016' op 1 januari is beëindigd, besloot de gemeente Heiloo de nota niet te vervangen. In plaats hiervan wil de gemeente zich aansluiten bij het zogenoemde 'BUCH integraal beleidskader sociaal domein'. Reden hiervan is dat het jeugdbeleid- en onderwijs beleid steeds meer op BUCH regionaal niveau wordt vormgegeven. Het gaat hier om ont wikkelingen zoals de invoering van passend onderwijs, decentralisatie van jeugdhulp en de nieuwe visie op jongerenwerk. Dienstverleningsovereenkomst BUCH De Dienstverleningsovereenkomst waarin de werkorganisatie BUCH diensten levert aan de BUCH-gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo dient te worden aange past. Dat vindt de gemeenteraad als reactie op een amendement met die strekking van CDA, VVD en Heiloo-2000. In het amendement staat bijvoorbeeld dat de overeenkomst een evalu atie- en verantwoordingsmoment moet bevat ten, evenals een passage over de procedure die moet worden gevolgd bij onenigheid. Ko Hemminga (PvdA) noemde de huidige dienst verleningsovereenkomst 'ondermaats' en 'ris kant' als je het bijvoorbeeld afzet tegen de kos ten - denk aan de extra miljoenen voor ICT - en het belang grip te houden op de procedure. "Als de werkorganisatie niet levert wat is vast gelegd, dan zijn de rapen gaar." Fons Hopman (D66), wiens partij een soortgelijke motie had neergelegd - deze haalde het overigens niet -, noemde de overeenkomst matig. "Zoveel staat er niet in." Hij vindt het eveneens niet goed dat de procedure rond uittreding van een par tij binnen de overeenkomst niet geregeld is. Wethouder Rob Opdam is blij met het amen dement. "Hebben wij de uittreding goed gere geld? Hierover wil ik duidelijkheid krijgen." Beoordeling huisstijl voor intern gebruik De huisstijl die de gemeente Heiloo gebruikt voor intern gebruik binnen de BUCH- werkorganisatie, blijft zoals het is. De gemeen teraad oordeelde negatief over een motie van de PvdA die wel graag de huisstijl wil aanpas sen. Ko Hemminga (PvdA): "De eigen kleur van de gemeente Heiloo komt onvoldoende over het voetlicht." Rob Opdam herkent zich niet in de kritiek omdat volgens hem de vier BUCH-gemeenten de huisstijl van BUCH uit sluitend voor intern gebruik inzetten. "Gaat het bijvoorbeeld om communicatie richting burgers, dan gebruiken we gewoon de huisstijl van de gemeente Heiloo. De inwoners merken er dus niets van." Volgens Opdam zijn de men sen in de werkorganisatie BUCH blij met de nieuwe identiteit en hoort de BUCH-huisstijl hierbij. "Het draagt eveneens bij aan een effi ciënte bedrijfsvoering." Bijna de voltallige gemeenteraad is het eens met Obdam, behal ve Willem Gomes van NCPN. "Ik stem tegen, want ik ben tegen BUCH: een groot admini stratief en financieel debacle." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Een bijzonder moment voor elf jong volwassenen met een licht verstandelijke beper king: zij betrokken woensdag 1 maart hun appartement in het plan Varne Buiten in Heiloo. Het appartementencomplex is een centraal gelegen, kleinscha lige woonvoorziening in de eigen leefomgeving waarbij individu ele zelfstandigheid, onderlinge betrokkenheid, maatschappelijke participatie en integratie centraal staan. Voor nog twee apparte menten zoekt de stichting bewo ners, zie zelfstandigwonenheiloo. nl. Meer informatie over zelfstan dig wonen in Heiloo is ook te zien in de video van Peter Dekker op YouTube. Peter Dekker en zijn band heb ben zes liedjes opgenomen. De opbrengst hiervan is deels bestemd voor de Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo. Peter Dekker presenteert zijn cd 'Nooit te laat' op zaterdag 11 maart in de Burgerij in Limmen. Aanvang 21.00 uur. De zaal is open om 20.30 uur en de toegang is gratis. HEILOO - De burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo gaat zich op 10 en 11 maart inzetten voor de lande lijke actie NLDoet. Dat doen ze voor meerdere organisaties. Het college en meerdere mede werkers steken bij verschillende organisaties en instellingen de han den uit de mouwen. Zij willen daar mee waardering uitspreken voor de belangeloze inzet van vrijwilligers. De inzet van vrijwilligers is onmis baar voor de gemeenten en voor vele sociale initiatieven. Het Oranje Fonds organiseert deze actie samen met duizenden organisaties in het land. Ook in Heiloo worden tal van klussen georganiseerd. De deelname - Burgemeester Hans Romeyn: vrijdag 10 maart, tussen 13.30 uur en 16.00 uur, ViVa! Zorggroep (De Omloop 22, Heiloo). - Wethouder Rob Opdam: vrijdag 10 maart, van 14.00 uur tot 16.00 uur, Stichting Welzijn Heiloo (Het Brugstuk 31, Heiloo). - Wethouder Fred Dellemijn: vrij dag 10 maart, van 12.00 uur tot 14.00 uur, Stichting Welzijn Heiloo, (Het Brugstuk 31, Heiloo). - Wethouder Elly Beens: vrijdag 10 maart, van 12.00 uur tot 15.30 uur, Stichting de Buitenkans, aan leg natuurwandelpad (landgoed Willibrordus, de Theeschenkerij de Trog, Bullaan 4 in Heiloo). Zij maken dan kennis met vrijwil ligerswerk en helpen een organisa tie een klus te klaren. Meer informa tie over de klussen leest u op www. NLDoet.nl Doet u mee? Inwoners die tijdens NLDoet een dag(deel) de handen uit de mouwen willen steken voor bijvoorbeeld een stichting, vereniging, of zorginstel ling kunnen zich aanmelden via www.NLDoet.nl. Oi i F^j r*J e imi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13