Tennissen bij TV het Vennewater: echt iets voor jou 7 Dojo 't Loo naar het NK (terugblik) 17 VKIJ'er Paulien Verhaar 4de tijdens VikingRace. Succes voor Thijs Lesterhuis SPORT ■JT Open dag op 12 maart LU i Dos-turnster Isa van der Moer wint goudt UITKIJKPOST MAART 2 0 17 HEILOO - Net zo goed leren ten nissen als ons vroegere jeugdlid Annick Melgers (nu 38ste op de Nederlandse ranglijst)? Niet meer kunnen zaalvoetballen door blessures? Gezellig nazitten onder de veranda? Sporten wanneer het je uitkomt? Dan is tennissen bij V.l.n.r.: Margret Op de Weegh, Harold Lamme, Gert Jan van Steenis en Ineke van Stenis. Aangeleverde foto TV het Vennewater echt iets voor jou. Kom op 12 maart naar de open dag! Kijk rond op ons prachtig onder houden park met twaalf kunstgras- banen (goed beschut tegen wind en zon), doe mee met een les, maak gebruik van de mooie aanbiedingen (een gratis tienweekse cursus voor volwassenen en vijf proeflessen voor jeugdleden), ontmoet onze drie ervaren trainers laat je informeren over tennismateriaal door 'Johan Jansen' en de vele activiteiten (zoals het bekende Tannestoernooi). Tot ziens op zondag, 12 maart vanaf 11.00 uur bij Het Vennewater aan Het Zevenhuizen 54. Voor informatie, zie: www.tvhet- vennewater, stuur een e-mail naar opentennisdag@tvhetvennewater.nl of bel Inge Weening op 06-13117047. Isa van der Moer staat trots op de eerste plek. Aangeleverde foto CASTRICUM - Afgelopen week end werd de Vikingrace 2017 gehouden in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Deze wedstrijd wordt ook wel het Jeugd EK genoemd bij het wedstrijdschaatsen. Castricummer Paulien Verhaar, Dames Junioren B2 en schaatsend voor de Vereniging Kennemer IJsbaan en de Baanselectie Alkmaar-Hoorn presteerde tijdens deze wedstrijd zeer uitstekend! Zoals ze zelf niet verwachtte, schaatste Paulien Verhaar op de vier afstanden een nieuw Persoonlijk Record, een nette derde plaats tijdens de drie duizend meter en een zeer knappe vierde plaats in het eindklasse ment van dit Jeugd EK. De tijden die Paulien neerzette op de klok waren 40.89 (500 meter), 1:21.24 (1000 meter), 2:05.19 (1500 meter) en 4:28.07 (3000 meter). Het hele seizoen presteert Paulien al bijzon der goed. Ze plaatste zich al voor alle NK's en eindigde bovendien tijdens deze NK's ook allen in een top 8-klassering. rw *11 Paulien in actie. Aangeleverde foto CASTRICUM - Zaterdag 4 maart werd in Beverwijk de tweede competitiewed strijd voor de derde divisie geturnd. Voor DOS Castricum kwam junior Isa van der Moer uit. Zij turnt als enige DOS-turnster in de derde divisie, in een zeer sterk deelnemersveld. Isa begon ijzersterk op vloer en haalde daar het hoogste cijfer van de wedstrijd, een 13.05. Na dit goede begin turnde zij ook op sprong, brug en balk nage noeg perfecte oefeningen. Haar inspanningen werden beloond en Isa mocht de gouden medail le om haar nek hangen. Thijs voert de eerste worp uit het Nage no kata uit. Aangeleverde foto HEILOO - Thijs Lesterhuis uit Heiloo (22) behaalde zaterdag avond in Sporthal de Walvis in Beverwijk zijn derde dan judo. Samen met zijn broer Timo Lesterhuis, die als valpartner optrad, liet hij een prima examen zien waarmee Thijs de examinato ren direct overtuigde en geen aan vullende vragen kreeg. Thijs liet een heel strakke uit voering van het Nage no kata en het Gonosen no kata zien. In het vrije deel moest hij zijn diversiteit als judoka tonen met een veelheid aan worpen. Thijs moest flink aan de bak omdat zijn valmaatje vijf entwintig kilo meer weegt. Na vele tientallen keren werpen begin je dit toch wel te voelen. In het gronddeel kwamen diverse klemmen, verwurgingen en houd grepen aan bod. Thijs kan zijn ver worven kennis weer doorgeven aan de senioren judoka's bij Dojo 't Loo waar hij als docent op de mat staat. HEILOO - De kwalificatie voor het NK tot vijftien jaar werd zondag 26 februari in Beverwijk gehouden. De beste judoka's van Noord Holland streden tegen elkaar om op het podium te komen. Een podiumplek op dit kwalificatietoernooi geeft een toegangsbewijs voor het NK. Voor Dojo't Loo kwamen zeven judoka's uit op dit toernooi, van wie er vier voor de eerste keer meededen in dit zware deelne mersveld. In de vroege ochtend moesten Sven Witjes, Elvin Groefsema en Sija Coolegem aan de slag. Sven en Elvin lieten mooi judo zien, maar helaas lukte het de beide mannen niet om te winnen. Sija Coolegem had een beetje mazzel met haar loting: ze was de eerste wedstrijd vrijgeloot en de wedstrijd daarna won ze met een stevige houdgreep de halve finale. In de finale was haar tegenstander nog wat te groot maar ze werd netjes tweede. Zij mocht als eerste judoka haar bewijs ophalen voor het NK. Beloning voor hard werken In de middag waren Floris Groen, Kars Kroon, Jonne Coolegem (alle drie in dezelfde poule) en Mats Kroon aan de beurt. Floris Groen stond de eerste wedstrijd goed te knokken, maar verloor met een wazari tegen. De tweede wedstrijd ging helaas wat sneller verloren, hij kwam nog wat ervaring te kort. Kars en Jonne wonnen de eer ste twee wedstrijden, Kars won de derde wedstrijd en stond in de halve finale. Jonne verloor de kwart finale. In de halve finale was Kars net niet opgewassen tegen de latere kampioen. Jonne won twee wed strijden in de verliezerspoule, waar door beide judoka's tegen elkaar moesten strijden voor de derde plek. Kars won en had daardoor zijn bewijs binnen voor het NK. Mats Kroon was de laatste judoka. Hij won zijn eerste wedstrijd met een ippon binnen tien seconden van een rivaal. Hierna werd hij iets te gretig en verloor hij in de volgende ronde met een overname. De wed strijd daarna won Mats met twee wazari's en de vierde wedstrijd met een ippon. Hierna mocht ook Mats om de derde plek strijden. Hij liet er geen gras over groeien en won met een sterke houdgreep waardoor ook hij derde werd. Hierdoor komen er vanuit Dojo't Loo voor de eerste keer sinds lange tijd weer judoka's uit op een NK. Een beloning voor het harde werk. Een gelukkige Sija Coolegem links op de foto. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17