Castricummer Thijs Overpelt in The Voice Kids Clusiusleerlingen bezoeken bloemenveiling Parlan zoekt parttime pleeggezin voor Gideon AVROTROS selecteert werk BSG-leerlingen Jeugdschaatsers VKIJ presteren weer uitstekend regio 23 Poppentheater Belletje Sterk speelt 'Lammetjespap' Foto: via Google.nl 8 MAART 2017 Thijs kan zijn geluk niet op. Aangeleverde foto CASTRICUM - Poppentheater Belletje Sterk speelt zon dag 12 maart de voorstelling 'Lammetjespap'. Dit is een vro lijke voorjaarsvoorstelling vol gezellige boerderijdieren. De voorstelling vindt plaats in de Springplank aan Dorpsstraat 109 in Castricum. De voorstelling duurt van 10.00 uur tot 10.45 uur en is geschikt voor kinderen vanaf ongeveer tweeenhalf jaar. Inloop: 9.30 uur. Entree: 5 euro per kind, twee begeleiders gratis. Iedereen is welkom. We hebben maar plaats voor veertig kindjes, dus als u zeker wilt zijn van een plaatsje, dan kunt u reserveren via vrije- schoolcastricumuitgeest@gmail. com. CASTRICUM - "Gideon is een intelligente, gevoelige jongen", vertelt zijn moeder Lisa. "Hij is nieuwsgierig, vindt het heerlijk om over weetjes te praten en na te denken. Als het hem te druk wordt, heeft hij een plekje nodig om tot rust te komen. Dat komt omdat Gideon autistisch is." Gideon leert bij Triversum (jeugd- GGZ) met zijn autisme om te gaan. Lisa: "Hij wil zelf graag beter met zijn autisme leren omgaan zodat hij het ook zonder hulp kan. Ik ben daar zo supertrots op, want dat is echt heel knap voor een jongen van elf jaar!" Parlan zoekt een parttime pleeggezin voor een of twee dagen doordeweeks, wonend in of rond Castricum zonder of met oudere kinderen. U ondersteunt zijn moe der Lisa hiermee in de opvoeding. Zij heeft door gezondheidsklachten tijd nodig om op te laden. Bel 088 124 00 01, mail pleegzorg@parlan.nl, kijk op www.pleegzorgparlan.nl of kom naar de informatieavond op 13 maart in Alkmaar. Aangeleverde foto Veel kleuren en beweging te zien, Foto: Michel Walda CASTRICUM - Thijs Overpelt (12) uit Castricum heeft vrij dag meegedaan aan de Blind Auditions van The Voice Kids. Het was een echte blind auditi on; de mensen in de zaal konden hem ook niet zien. Alle drie de coaches zijn voor hem gedraaid. Er ontstond een discussie tus sen Marco Borsato, Ali B. en Ilse de Lange over wie er achter het gordijn zou staan. Ze waren ervan overtuigd dat het een blond meisje zou zijn. De verrassing was dus groot toen het gordijn viel en Thijs tevoorschijn kwam. Thijs speelt al vanaf zijn negende jaar in musicals. Zijn eerste musical was 'Waanzinnig gedroomd' en momenteel speelt hij de hoofdrol in de sprookjesmu sical 'Pinokkio' van het Efteling Theater. Deze musical is nu op tournee door Nederland. Vorige week mocht Thijs zelfs in Carré spelen. Op zondag 19 maart is de voorstelling 'Pinokkio' te zien in het Taqa Theater De Vest in Alkmaar. Er zijn twee voorstellingen, één om 14.00 uur en één om 16.00 uur. Het was een gezellige boel in huize Overpelt afgelopen vrijdag. Thijs bekeek de uitzending met een groot aantal klasgenoten. Ook zus Eva (15) had klasgenoten uitgenodigd en broertje Bram (7) mocht wat later opblijven. Thijs koos uitein delijk voor coach Ilse de Lange om zijn Voice-avontuur voort te zetten. Zijn volgende optreden zal de Battle zijn; een muzikaal 'gevecht' tegen een teammaatje in de hoop om uit eindelijk door te gaan naar de Live Show. Tekst: Erika Dekker-de Groot CASTRICUM - Ongeveer tach tig leerlingen van klas 4 van het Clusius College Castricum maakten tijdens hun laatste les van de keuzevakken 'Marketing', 'Ondernemen' en 'Bloem' een gezamenlijk excursie naar de Bloemenveiling in Aalsmeer en aan Groothandelscentrum Cultura. Daar zagen de leerlingen veel van het geleerde in de praktijk over logistiek en ondernemen. Ingangscontrole, kwaliteitscontrole, orderpickers, orderverwerking, vei lingwerkzaamheden: van alles was er te zien. "Het lijkt wel de Efteling", was een reactie van een leerling. Met al die kleuren en beweging om je heen had hij daar wel gelijk in. Bron en foto: Clusius College Castricum BERGEN - Tweedeklasleerlingen van de Berger Scholengemeenschap (BSG) zijn geïnspireerd geraakt door Pablo Picasso. Zij maakten portretten van kera miek en geweien van hout, staaldraad en nylon. De jury van de AVROTROS Picasso kunstwedstrijd was zo onder de indruk van het ingezonden werk dat het geselecteerd is voor de tentoonstelling 'Krabbe Zoekt Picasso' in Vondel CS in Amsterdam. Hier zijn tussen 12 en 19 maart tien portretten en twee geweien van BSG-leerlingen te zien. Grilligheid van emoties Het werk van Picasso heeft heeft vaak een heftig en grillig karakter. Hoe kon hij zo toveren met zijn lijnen, vormen, kleuren en materialen en gereedschappen'? Waar haalde hij die onuitputtelijke inspiratie vandaan'? Docent handvaardigheid Marjoke Deutekom: "Deze grilligheid van emoties is bij veel kinderen op het voorgezet onderwijs ook merk baar. Emoties als snel blij, snel boos, wie ben ik en waar sta ik en natuurlijk ook de invloed van social media op deze kinderen zijn terug te vinden in deze prachtige portret ten. Bij de creatieve vakken op de BSG worden de kinderen uitgedaagd om te experi menteren: vooral gewoon durven fouten maken en vervolgens interessante oplossingen bedenken. Kinderen zijn hier geniaal in!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21