Burgemeesters en wethouders Castricum doen mee aan NLDoet Snertmiddag in Limmen gaat terug in de tijd Cor Martens 90 jaar Grote Overdekte Rommelmarkt in Uitgeest REGIO 22 Mevrouw Duijkersloot 108 jaar Afsluitingen Ring Alkmaar Noord-Oost Avonduur in de PKN-kerk UITKIJKPOST MAART 2 0 17 LIMMEN - Mevrouw Duijkersloot is donderdag 2 maart, in relatief goede gezondheid, maar liefst 108 jaar geworden. Burgemeester Mans kwam haar op zondag 5 maart in de Cameren in Limmen feliciteren. Aangeleverde foto CASTRICUM - Burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum gaan zich inzetten voor de landelijke actie NLDoet. Dat doen ze op 10 en 11 maart. Het Oranje Fonds organiseert de actie samen met duizenden organi saties in het land. Ook in Castricum worden tal van klussen georgani seerd. Het college steekt, net als meerdere medewerkers van ver schillende organisaties en instellin gen, de handen uit de mouwen. Zij willen daarmee waardering uitspre ken voor de belangeloze inzet van vrijwilligers. De inzet van vrijwilli gers is onmisbaar voor de gemeen ten en voor vele sociale initiatieven. Ook inwoners staat het vrij om te helpen. CASTRICUM - De 'bekende Castricummer' Cor Martens werd vorige week zondag negen tig jaar. Hij is bestuurslid van de Boogaert en van de Santmark en is daarnaast bijna twintig jaar afdelingsbestuurs lid van de KRO. In 1994 kreeg hij een Pauselijke onderscheiding. Cor Martens mocht in 2014 de beurs in Deelname burgemeester en wethouders - Burgemeester Toon Mans en wethouder Marcel Steenman: zater dag 11 maart van 9.00 - 16.00 uur, 'Kom mee naar buiten' (Scoutingpad 1, Castricum, Stichting Boshutten Sint Wilfried). - Wethouder Rob Schijf: vrij dag 10 maart van 9.00 - 14.00 uur, Stichting Welzijn Castricum, (Geesterduinweg 5, Castricum, Stichting Welzijn Castricum). - Wethouder Kees Rood: vrij dag 10 maart van 8.30 - 13.00 uur, Cunera basisschool (Vondelstraat 25, Castricum) en zaterdag 11 maart van 10.00 - 15.00 uur, 'Goed zitten' (Dorpsstraat 30, Castricum, Stichting Meergranen). Amsterdam openen met een gong slag namens honderdvijfentwin tigduizend houders van Rabobank Certificaten, toen deze aan de beurs geïntroduceerd werden. De reden hiervan was dat hij regelma tig met de fiets de jaarvergadering van Rabobank Ledencertificaten in Utrecht bezocht. Bron: Rabobank Noord-Kennemerland Ook aan de slag tijdens NLDoet? Inwoners die tijdens NLDoet een dag(deel) de handen uit de mouwen willen steken voor bijvoorbeeld een stichting, vereniging of zorginstel ling kunnen zich aanmelden via www.NLDoet.nl Zij maken dan ken nis met vrijwilligerswerk en helpen een organisatie een klus te klaren. Jaarlijkse actie NLDoet brengt met de jaarlijkse actie de inzet van vrijwilligers onder de aandacht, stimuleert mensen om een dag(deel) de handen uit de mouwen te steken en wil bijdragen aan een positief imago van vrijwil ligerswerk. Bron: gemeente Castricum REGIO - De provincie Noord Holland voert tot en met juli groot onderhoud uit aan de Ring Alkmaar Noord-Oost, de N242 tot en met de N245 en de N508. De asfaltlaag van de hoofdrij baan, diverse op- en afritten en het fietspad langs de Westerweg (N242) wordt vervangen. Het groot onderhoud is bedoeld om de veiligheid, bereikbaarheid en doorstroming van de Ring Alkmaar Noord-Oost te verbete ren. De werkzaamheden kunnen voor ernstige hinder zorgen. Avond-, nacht- en weekend afsluitingen Sinds 27 februari tot en met juli wordt gefaseerd aan de Ring Alkmaar Noord-Oost gewerkt. De werkzaamheden en afslui tingen zijn in de avonden, nach ten en weekenden om hinder zoveel mogelijk te beperken. Doordeweeks zijn er overdag geen afsluitingen. De eerstko mende weekendafsluitingen zijn op 4 en 18 maart. De omgeving en weggebruikers worden voor aan vang van alle afsluitingen geïnfor meerd. De afsluitingen en (forse) omleidingen in de avonden, nach ten en weekenden kunnen, voor namelijk overdag in het weekend, voor ernstige hinder zorgen, zoals filevorming of vertraging. Tijdens diverse weekendafsluitingen zijn voetbalwedstrijden van AZ in het AFAS-Stadion. Om bezoekers niet te hinderen wordt de N242 2,5 uur vóór, tijdens en twee uur na de wedstrijd opengesteld voor bezoekers van het AFAS-stadion. Werklocaties en weer Er vinden naar verwachting zeven weekendafsluitingen plaats op diverse locaties van de Ring Alkmaar Noord-Oost. De pro vincie adviseert weggebruikers met klem om de locaties waar gewerkt wordt overdag tijdens de weekendafsluitingen te mijden. Maak gebruik van het openbaar vervoer: het busverkeer krijgt tijdens de weekendafsluitingen doorgang. De geplande werk zaamheden zijn afhankelijk van de weersomstandigheden. Bij regen of te lage temperaturen kunnen niet alle werkzaam heden worden uitgevoerd. De werkzaamheden worden dan uitgesteld. Gezien de mogelijke wijzigingen in de planning is steeds een actueel overzicht van alle werkzaamheden op de website van de provincie www. noord-holland.nl/RingAlkmaar te raadplegen. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt haar gasten uit voor een gezellige (snert)mid- dag op woensdag 15 maart in de Burgerij in Limmen. Dit wordt georganiseerd in samenwerking met Stichting Oud- Limmen. Stichting Oud-Limmen blikt in haar presentatie terug op een aantal historische gebeurtenis sen in het dorp en geeft een kijk op het leven van een aantal bekende personen uit Limmen. Dit alles aan UITGEEST - Op Zondag 19 Maart wordt er een grote over dekte rommelmarkt gehouden in Sporthal de Zien te Uitgeest. Het is een grote markt met zeven tig kramen. U kunt nu alvast reser veren voor een kraam (4m. bij 1.20 m.). Deze kost 20,- euro en (5,00 euro borg). U krijgt de gelegenheid om uw overtollige spulletjes te ver- de hand van foto's en filmbeelden. Zo zal onder andere de komst van camping Pageveld en het later over gaan naar permanente woningen te zien zijn. Het is bijzonder te ontdek ken welke veranderingen er in de loop der jaren hebben plaatsgevon den. De middag wordt afgesloten met heerlijke snert en roggebrood met spek. De middag begint om 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Voor vervoer kunt u bellen met Ria Hooijboer via 072-5052235. kopen, en natuurlijk bij anderen te struinen, dus volop gezelligheid. Misschien zit er wat leuks bij? De Rommelmarkt is van 11.00 tot 15.00 uur. Entree: 2,- euro, kinderen gra tis. Voor meer informatie: annekezonn@hotmail.com of joke. jurriens@xs4all.nl, tel: 06-49147747 of 06-40289163. Rabobank-directeur Jan Klaver feliciteert Cor Martens met zijn negentigste verjaardag met een mooie bos. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op 12 maart is er weer een 'Avonduur' in de PKN-kerk in Akersloot. Het thema 'hiervan is 'dapper en sterk'. Dit is ook het landelijke thema voor de veertigdagentijd, een tijd van bezinning tot Pasen. Overal ter wereld leven sterke en dappere vrouwen en mannen. Mensen die hun hart volgen, in makkelijke en moeilijke omstandigheden. Dit vraagt om kracht en doorzettingsvermogen. Iets dat vanzelfsprekend lijkt, maar niet altijd is. Jezus deelt zijn kracht en zijn liefde met ons en uit liefde volbracht hij krachtig zijn lijdensweg. In de Bijbel staan veel verhalen over sterke mannen en vrouwen, zoals Ruth, Esther en Simson. Met (Bijbel)teksten, liederen, momenten van stilte en kaarslicht staan we dit 'Avonduur' stil bij wat zij ons te zeggen hebben. De cantorij vervult in dit 'Avonduur' de rol van voorganger. U bent van harte welkom op 12 maart om 19.30 uur in de PKN-kerk van Akersloot aan het Dielofslaantje. Camping Limmen in vervlogen tijden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 22