Boeiende boeken voor pubers i 43ste Limmen Artistiek Creatief CDA bezoekt Muttathara Stemmen in Castricum a .ilum'J'--- i Jeugdschaatsers VKIJ presteren weer uitstekend REGIO 23 c Vanaf 0.00 uur bij het station en in een mobiel stembureau Alkmaars koor Bjerjozka geeft concert in Abdij D -if A J .X "/A J UITKIJKPOST MAART 2 0 17 CASTRICUM - Op de middelba re school moet je boeken lezen die door Nederlandse auteurs geschreven zijn. Maar hoe vind je een boek dat bij je past? Als je lezen lastig vindt, is het dan slim om het dunste boek uit te kiezen? Moeten ouders zich zorgen maken als je over de randjes van de maatschappij wil lezen, zoals drank, drugs en loverboys? Voor jongeren vanaf dertien jaar zijn 'Young Adult' (YA)-boeken bedacht. Ooit bedoeld om de overgang tussen jeugdboeken en literatuur minder groot te maken. Inmiddels is het uitgegroeid tot een zelfstandig genre. Het YA-boek staat dichter bij de bele vingswereld van pubers. Young Adult-boeken lezen is één van de veiligste manieren om de harde werkelijkheid te verkennen. In de pubertijd ben je nieuwsgierig naar de rafelrandjes van de maatschap pij. En liever erover lezen dan het te leven. In plaats van het kiezen van een boek met zo min mogelijk bladzij des, kun je beter een onderwerp kiezen dat je aanspreekt. Wil je op het puntje van je stoel zitten en houd je van spanning? Wil je lekker lachen? Of ben je nieuws gierig naar maatschappelijke problemen? Over vroeger of over nu? Over realiteit of fantasy? Hier twee van mijn favorieten: Houd je van spannend in relatie tot de werkelijkheid? Marieke Nijkamp schreef haar boek oorspronkelijk in het Engels en was meteen een schot in de roos. '54 minuten' vertelt het verhaal van een schietpar tij op een middelbare school. Tijdens deze schietpartij beleef je het verhaal vanuit vier verschil lende personages. '54 minuten' vertelt over de tijd waarin de schietpartij zich afspeelt en dat is ontzettend spannend geschre ven, waardoor je het boek snel uit hebt. Tip: Als een voorkant van een boek je aanspreekt, lees dan eerst ook de achterkant. En vergeet daar na niet even een eerste bladzijde te lezen om te kijken of de schrijfstijl en lettertype je aanspreekt. Of heb je zin om te lachen? Het allerbeste boek van Sjoerd Kuyper is 'Hotel de grote L'. Kos, een jongen van dertien, moet samen met zijn zussen door omstandigheden hun hotel aan zee draaiende zien te houden. Maar hoe krijg je meisjes zo ver dat ze doen wat jij wilt en hoe komt het toch dat ze het steeds weer voor elkaar krijgen dat jij doet wat zij willen? Als dan ook nog blijkt dat vader grote schul den heeft en sluiting dreigt voor het hotel, zit er maar één ding op: iemand moet Miss Noordzee worden, want daaraan is een flin ke geldprijs verbonden. En laat Kos nou net het mooiste meisje van het stel zijn... Maar hij heeft stevige concurrentie. Van Isabel. Het mooiste meisje van het heel al. Volgens Kos. Tekst: Rachel de Wit, Boekhandel Laan in Castricum LIMMEN - Limmen Artistiek Creatief staat in het week end van zaterdag 11 en zondag 12 maart op het programma in Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen. Veel kunstenaars uit Limmen (ruim een derde deel), Heiloo en Alkmaar tonen een grote diversi teit aan kunst. Bezoekers kunnen schilderijen bekijken en andere kunstvormen zoals keramiek, glas werk, sieraden en een illustrator. De kunstenaars tonen hun werk op de twee verdiepingen van Vredeburg. "Het belooft een prachtige expositie te worden", zo laat de organisatie weten. Wethouder Marcel Steeman van de gemeente Castricum opent dit evenement zaterdag 11 maart om 10.30 uur. Hij is onder andere ver antwoordelijk voor kunst en cultuur binnen de gemeente. De expositie in Cultureel Centrum Vredeburg - dit jaar voor de drieenveertigste keer gehouden, is op zaterdag en zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Het adres: Dusseldorperweg 64 in Limmen. Het gehele programma en de lijst van de exposanten staan ver meld op www.limmencultuur.nl. CASTRICUM - Een delega tie van het CDA-Castricum heeft een bezoek gebracht aan Muttathara. Tijdens dit bezoek werden zij onder andere bijgepraat over de projecten die Muttathara steunt. Ook is gesproken over de gang van zaken in de winkel en het werven van nieuwe vrijwilligers. Als sta geplek voor de maatschappelijke stage voor middelbare scholieren is Muttathara in trek. In 2016 kon er door de enthousiaste inzet van bijna honderd vrijwilligers driehonderd duizend euro beschikbaar komen voor zestig projecten die de stich ting ondersteunt. Dit zijn projecten in Afrika, India en Midden-Amerika, die zich richten op de ontwikkeling van arme mensen, met name vrou wen en kinderen. Maatschappelijke organi saties en individuen uit de BUCH-gemeentes die zulke projecten opstarten of ondersteu nen, kunnen bij Muttathara een aan vraag voor financiële ondersteuning indienen. EGMOND-BINNEN - Bjerjozka, een Alkmaars koor met een Russisch repertoire, zingt zon dag 19 maart in de Abdijkerk in Egmond-Binnen. Bjerjozka ver zorgt een afwisselend programma met liederen uit de Russisch orthodoxe liturgie. Daarnaast staan klassieke liederen over het Russische landschap en Oekraïense volksliedjes op het programma. Dit alles onder lei ding van dirigent Sergé Latychev. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is een vrije gift na afloop. Kijk voor meer informatie op www.bjerjozka.nl of www. abdijvanegmond.nl/concerten. CDA-Castricum bij Muttathara. Aangeleverde foto CASTRICUM - Op woens dag 15 maart zijn de Tweede Kamerverkiezingen. Door te stemmen laat u weten welke politieke partij u in de Tweede Kamer en misschien ook in de regering wilt. Zo geeft u richting aan de kant die ons land opgaat. Op welke partij u stemt mag u zelf weten, maar maak wel gebruik van uw recht om uw stem te laten horen. In Castricum kan dat bij één van de achttien stem bureaus. Wilt u de eerste zijn die stemt? Kom dan naar het station. Daar kunt u van 0.00 tot 20.00 uur stemmen. Op alle andere locaties kunt u van 7.30 tot 21.00 uur stem men. Het mobiele stembureau staat op meerdere locaties. Wilt u daar stemmen? Kijk dan even goed naar de locatie en de openingstijden. Stemmen bij het NS-station vanaf 0.00 uur Bij het NS-station kunt u in de nacht van dinsdag op woensdag vanaf 0.00 uur al stemmen. Handig als u dinsdag met de laatste trein of bus naar huis komt. Maar ook als u met de eerste trein of bus vertrekt. Het stembureau is tot 20.00 uur geopend en zit in de kiosk. Stembureau komt naar u toe Er rijdt ook een mobiel stembu reau door Castricum. Deze staat op verschillende locaties in Castricum. - Van 9.00 tot 10.30 uur, De Boogaert, De Boogaert 37 in Castricum. - Van 11.00 tot 12.00 uur, Serviceflat Sans Souci, Sans Souci 113 in Castricum. - Van 12.30 tot 13.30 uur, Bonhoeffer College, Pieter Kieftstraat 20 in Castricum. - Van 14.00 tot 15.00 uur, Jac. P. Thijsse College, De Bloemen 63 in Castricum. - Van 19.30 tot 20.30 uur, Dorpshuis De Kemphaan, Woude 8 in de Woude. Het mobiele stembureau staat bij twee scholen. Zo kunnen leraren en leerlingen vanaf achttien jaar stem men. Alle leerlingen en leraren zijn welkom om een kijkje te nemen in het mobiele stembureau om te zien hoe het werkt. Meer informatie Heeft u geen stempas ontvan gen? Wilt u stemmen in een andere gemeente en een kiezerspas aan vragen? Of wilt u meer informatie over de locaties? Kijk dan op www. castricum.nl/verkiezingen. CASTRICUM - Namens de Vereniging Kennemer IJsbaan (VKIJ) streden afgelopen zon dagavond dertien jeugdschaat- sers mee om de prijzen tijdens een echte schaatswedstrijd op Sportcomplex de Meent in Alkmaar. Tijdens deze kennismaking bij een echte wedstrijd voelen de jeugdschaatsers hoe het is om een wedstrijd te schaatsen met starter, scheidsrechter, jury en tijdwaarne ming. Meerdere jeugdschaatsers van de VKIJ hadden deze ervaring al eerder in het seizoen opgedaan in december, die toen zeer succesvol eindigde. Nu gingen ze voor een eve naring hiervan of wellicht een ver betering. Ondanks de spanning om de vorige prestatie weer te evenaren hebben de dames en de heren van de VKIJ zich weer behoorlijk laten zien! Deze keer werd er geschaatst over twee afstanden, een 100 meter en een 300 meter. In het eindklassement over deze twee afstanden werden bij de dames weer de eerste vier plaat sen bezet door de VKIJ. De eerste prijs was voor Anouk de Lange, de tweede voor Lizzy Hoffman en de derde plaats ging naar Bodil Gijzen. Mies Weijman (4), Caroline Broekhuizen (6), Tatum Gijzen (20), Lois Veenboer (22), Charlotte Broekhuizen (34) en Anouk Brakenhof (49) zorgden daarnaast voor de overige mooie prestaties namens de VKIJ in het eindklasse ment van in totaal vierenzeventig dames. Bij de heren werd Coen Mandjes tweede in het eindklassement. Waar hij tijdens de vorige wed strijd vijfde werd, wist hij zich nu op het podium te schaatsen. De overige heren Luuk Veenboer (10), Jesse Oinga (11) en Nils Groot (15) zorgden daarnaast ook voor mooie plaatsen in het eindklassement waar in totaal eenenvijftig heren aan de start stonden. Na de wed strijd zaten er weer trotse trai ners, begeleiders en ouders die alleen maar lof hadden voor deze succesvolle jonge schaatsers. Prijsuitreiking van de Dames, alledrie leden van de VKIJ! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23