9 Heiloo of Meppel? I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N KORTOM Fotocursus 'Mijn leven door de lens' Tablet Laptop probeerproject Heiloo 2017 Heiloo Energie in de Ypsalon Amnesty International collecte Reumafonds collecte INGEZONDEN BRIEF Jongeren en politiek D66-kandidaten in Heiloo *- -touw tfvE n dOOe DF LENS* UITKIJKPOST MAART 2 0 17 HEILOO - Stichting de Buitenkans nodigt u ook dit jaar weer uit om deel te nemen aan de fotocursus 'Mijn leven door de lens'. Tijdens tien weke lijkse bijeenkomsten wordt gefocust op hoe de deelnemers het leven ervaren en hoe anderen dit doen. De nadruk ligt op het maken van foto's, het delen van de ervaringen en ontspannen bezig zijn. Dit wordt aangevuld met de thema's over herstel. Een professionele fotograaf geeft uitleg over techniek en compositie. Ook is er aandacht voor de verhalenwedstrijd. Hierover krijgt u tijdens één van de bijeenkomsten informatie verstrekt. Er zijn leencamera's beschikbaar voor deelnemers die er zelf geen hebben. Start: dinsdag 21 maart 2017 (tijdens de april/mei-vakantie is er geen bijeenkomst). Tijd: 14.00 tot 16.00 uur. Eigen bijdrage: 10 euro voor tien bijeenkomsten, inclusief een kopje koffie/thee. De cursus vindt plaats op het Landgoed Willibrordus van de GGZ NHN in Heiloo. De exacte locatie hoort u bij inschrijving. Voor meer informatie of aanmelden, mail naar k.vanheerwaarden@ggz-nhn.nl Fotoworkshops Daarnaast bestaat de mogelijkheid om fotoworkshops te volgen. Deze worden één keer per maand georganiseerd. U gaat met een professionele fotograaf op pad. Naast een stukje theorie worden het echte workshops waarin het fotograferen op één staat, dus veel praktijk. Start: een nader, samen met de deelnemers, te bepalen zaterdag in april. Tijd: 11.00 uur tot 15.00 uur (dus lunchpakketje mee). Eigen bijdrage: 15 euro per workshop, inclusief een kopje koffie/thee. Voor meer informatie of aanmelden: yvonne@stipfotografie.nl. HEILOO - U vindt het gebruik van internet misschien ingewikkeld. Daarom doet u er niets mee. Tegelijkertijd is het niet hebben van internet een gemis, omdat u onvoldoende kunt meedoen in de maatschappij. Herkent u dit probleem bij uzelf of misschien bij ouders of vrienden? Geen nood: de voor iedereen eenvoudig en voordelig te gebruiken SimPC en SimTab met onbeperkte service en support bieden wellicht uitkomst. Frank van Dansik van SIM: "De overheid en veel andere instanties ver wachten dat iedereen internet gebruikt. Steeds vaker versturen instanties alleen nog maar e-mails en openen zij digitale loketten. Ook banken willen dat geldzaken online worden geregeld. Het wordt als het ware opgedron gen. Kun je niet met internet uit de voeten, dan mis je essentiële informatie en de mogelijkheden om allerlei zaken zelfstandig te regelen. Ik vind het daarom jammer dat de helft van de mensen van vijfenzeventig jaar en ouder geen computer of tablet gebruikt. Dat blijkt uit ons eigen onderzoek en uit recente cijfers van het CBS. Heiloo telt ongeveer duizend ouderen zonder internet. Ook zij moeten de kans krijgen mee te doen." Gebruiksgemak en begeleiding SIM heeft sinds 2004 in Nederland al duizenden mensen op weg geholpen met internet. Onlangs is SIM een samenwerking aangegaan met Stichting Welzijn Heiloo. Frank: "Binnen het Tablet Laptop probeerproject kun nen deelnemers drie maanden lang een gebruiksvriendelijke laptop of tablet uitproberen. Aanpassingen zoals grote knoppen en een eenvoudige menustructuur zorgen ervoor dat echt iedereen ermee aan de slag kan. Daarbij bieden vrijwilligers van Stichting Welzijn drie maanden lang per soonlijke begeleiding, afgestemd op niveau en interesses van de deelne mer." Voordelig en vrijblijvend Meedoen met het 'Tablet Laptop probeerproject' kost slechts 45 euro voor drie maanden. Nog geen internetaansluiting thuis? Dan kan SIM dit voordelig verzorgen. Er zijn al 3-in-1-pakketten voor tv, telefoon en inter net beschikbaar vanaf 30 euro per maand terwijl mensen zonder interne taansluiting nu al snel zo'n 45 euro per maand betalen voor uitsluitend tv en telefonie. Deelname is vrijblijvend. Na drie maanden mag het apparaat weer worden ingeleverd. "Natuurlijk hopen we dat deelnemers niet meer zonder willen. In dat geval kan de SimTab definitief in gebruik genomen worden voor 15 euro per maand inclusief de bijbehorende service. Voor een SimTop rekent SIM 9 euro extra per maand. Mensen betalen alleen voor gebruik, niet voor bezit. Het is niet nodig zelf een dure tablet of laptop aan te schaffen", besluit Frank. Nieuwsgierig naar de producten van SIM of wilt u zich alvast aanmelden voor het probeerproject? Zie www.simpc.nl of bel 020-4226000. HEILOO - Heiloo Energie is op 16 maart in de Ypsalon. We bespre ken en beantwoorden vragen over infraroodfoto's die de afge lopen weken zijn gemaakt met de deelnemers. Ook komen andere onderwerpen aan bod, zoals energie besparen in huis, zonne panelen op gemeenschappelijk of eigen dak, en investeren in lokale windenergie. Locatie: De Ypsalon aan De Hucht 4 in Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Toegang, koffie en thee gratis. HEILOO - Mensenrechten orga nisatie Amnesty International collecteert tot en met 11 maart. Maar liefst achtendertig col lectanten zijn in Heiloo op pad. De opbrengst bedroeg vorig jaar in de gemeente Heiloo 4.069,86 euro. Amnesty International wil een wereld waarin iedereen profi teert van de mensenrechten. Om dat te bereiken doet Amnesty onderzoek naar schendingen van deze rechten en voert actie tegen die schendingen. Amnesty is een onafhankelijke organisatie en neemt voor haar onderzoek, lobby en actie geen geld aan van overheden of politieke groeperingen. Juist daarom is de opbrengst van de jaarlijkse collecte van onschatbare waarde voor de organisatie. Met het geld dat tijdens de collecte wordt opgehaald, kan Amnesty haar werk blijven doen. Kijk voor meer informatie op www.amnesty.nl. Ook online doneren is mogelijk. Ga naar amnesty.digicollect.nl of ga naar de online collectebus op facebook.com/amnestycollecte- week. HEILOO - Het Reumafonds col lecteert in de week van 13 tot en met 18 maart voor de bestrijding van reuma. Met uw donaties financiert het Reumafonds onderzoeken die de oorzaak van reuma kunnen achter halen en verbeteringen in de behandeling kunnen realiseren. Daarnaast geeft het Reumafonds voorlichting, ondersteunt het patiëntenactiviteiten en komt de organisatie op voor de belangen van mensen met reuma bij poli tiek en zorg. Het Reumafonds is blij met iedere gift die hieraan bijdraagt. Het bankrekeningnr. is NL86RABO0123040000, Amsterdam. Zie ook www. reumafonds.nl. HEILOO - Een reactie op het voorpagina-artikel 'Jongeren en politiek' van vorige week in de Uitkijkpost. Bijna tuinde ik erin nadat ik in de inleiding de woorden 'weinig met politiek' en 'gesprek tussen twee uitersten' las. De tegenpool van de politicus in de dop blijkt wel degelijk politiek bewust te zijn, maar er niet voor te kiezen daar zijn levenswerk van te maken. Ieder zijn hobby. Als alle andere 65% 'ongeïnteresseerde' jongeren net zo over politiek denkt, dan hoeven wij ons voor de toekomst helemaal geen zorgen te maken. C. van de Meulenhof In een eerdere column schreef ik dat ik bij mijn pensionering in 2014 heb besloten dat Heiloo mijn thuis is en blijft. En dat bijvoorbeeld Benidorm, Heerhugowaard of Meppel geen rea listische opties voor mij waren. Belangrijk argument van mijn kant hierbij was dat Heiloo eigenlijk voorziet in alle eerstelijns behoeften van zijn inwoners. Nou, dat heb ik geweten! Betaalbare huisvesting voor jonge ren en starters op de woningmarkt; de aansluiting op de A9; een hoog hek om het dorp tegen immigranten; een 18-holes golfbaan; een muziekcentrum of open podium met brede doel groep, van jong tot oud; een echte bioscoop; een vliegveld; een politiebureau; een gevangenis; een dierentuin; een dorpsgek; een kantoor van ABN Amro; een McDonald's of Burger King, desnoods een Febo! Maar het meest van al toch wel een tattoo- en/of bodyshop, waar je onder moderne hygiënisch verantwoorde omstan digheden je lichaam kunt laten verfraaien met een of meer tatoeages, naar keuze uit de catalogus of naar eigen ontwerp. Ik moet eerlijk bekennen dat ik het ontbreken van een tat- tooshop in ons dorp persoonlijk nooit als een groot gemis heb ervaren. Maar het kan ook zomaar zijn dat ik het contact met de jongere generaties in de loop der jaren een beetje ben kwijtgeraakt. Het - toegegeven - toch wat grijze straatbeeld van Heiloo zou (vooral 's zomers) enorm opfleuren als er meer mensen met fraaie kleurige tatoeages zouden rondlopen, al is het alleen maar op de woensdagmarkt. Maar dat zou natuurlijk ook gelden als er meer mensen zouden rondlopen of fietsen met die stoere geelzwarte clubsjaal van HV De Terriërs. In Meppel zijn ten minste drie tattooshops. Zou ik dan achteraf misschien toch nog een verhuizing moeten overwegen? Maar toen ik laatst een keer in Meppel was en in het dorpscafé een kop koffie wilde bestellen, verstond ik die mensen daar hele maal niet. Echt werkelijk hopeloos. Uiteindelijk heb ik toen op aandringen van Bertha maar een Meppeler Kupske genomen. Dus toch een Heilooër. Ton Förch HEILOO - De D66-campagnebus, met aan boord onder andere Pia Dijkstra en Wouter Koolmees, maakte zondagmiddag 5 maart een stop in Heiloo. Met gastvrije medewerking van De Trog kon D66 Heiloo de kandidaten en andere geïnteresseerden daar ontvangen voor een levendige presentatie van Dorien Reiche. Daarna volgde ondanks de regen een rondleiding langs onder andere de natuurspeeltuin, Buurttuin de By, de begraafplaats en alle andere plaatsen waar Dorien en haar vrijwilligers druk bezig zijn met het verbinden van bewoners, buurtgenoten en anderen door natuur. Foto: Thomas Dorff n bffllhrim Iglffu-wi '14

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9