Openingsconcert Duinstreek Kamermuziek-Festival in Witte Kerk Groensafari op Landgoed Willibrordus v Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 2 9 MAART 2 0 17 HEILOO - De derde edi tie van het Duinstreek Kamermuziek-Festival is uit gebreid met muziek in prach tige locaties in de duinstreek van Kennemerland, name lijk de Witte Kerk in Heiloo, de Ruïnekerk van Bergen, de gloednieuwe theaterzaal Koningsduyn in Castricum en de Slotkapel in Egmond aan de Hoef. Het festival vindt plaats van 31 maart tot en met 2 april en staat in het teken van de muziek van Franz Schubert, met onder andere in Heiloo 'Der Erlkönig' en strijkkwin tet in C, in Castricum zijn beroemde Forellenkwintet en in Egmond het Octet. De aanvang is iedere dag om 20.00 uur. Er is op 1 april om 11.00 uur een koffieconcert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Artistiek leider violiste Maria Milstein - bekend van het tv-pro- gramma Podium Witteman - weet zich omringd door jonge en prijs winnende musici. De Volkskrant over artistiek leider violiste Maria Milstein: 'Milsteins spel was onweerstaanbaar en liet de luiste raars in de Grote Zaal van Tivoli Vredenburg naar adem happen. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op Informatie en reserveren: www. duinstreekkamermuziek.nl of via 06 50584308. Kaarten, mits nog voorra dig, zijn verkrijgbaar aan de zaal en HEILOO - Een groensafari vindt donderdagmiddag 6 april plaats op Landgoed Willibrordus in Heiloo. Iedereen is van harte uitgenodigd voor deze rondlei ding over het terrein van GGZ NHN om mee te denken over de groene inrichting van het Landgoed. Ongeveer honderd buurtbewo ners, medewerkers, bewoners van het landgoed en bedrijven namen in 2006 deel aan de groensafari's. Daaruit zijn allerlei ideeën en wen sen naar boven gekomen zoals een natuurpad, fruitbomen, fleurige ommetjes en een stilte- en medi- tatieplek. Er was ook vraag naar activiteiten als natuurwandelen, jeu de boules, meditatie en yoga in de natuur en een buurtpick- nick. Wilt u weten wat hiervan al gerealiseerd is en wat er nog meer staat te gebeuren? Meldt u dan aan, u bent van harte wel kom! De groensafari begint in Theeschenkerij de Trog aan de Bullaan 4 in Heiloo. Groensafari Bij de start van de groensafari's ontvangt u een kopje koffie of thee. via boekhandels in ieder dorp. Kijk ook op www.wittekerk heiloo.nl/evenementen of www. duinstreekkamermuziek.nl. Daar krijgen de deelnemers meer te horen over de groenactiviteiten van het afgelopen jaar en de plan nen voor 2017. Vervolgens start de wandeling over het Landgoed die ongeveer een uur duurt. Geïnteresseerden kunnen deel nemen aan de groensafari op don derdagmiddag 6 april van 13.00 tot 15.00 uur. De inloop met koffie en thee start om 13.00 uur en de presentatie begint om 13.15. Het startpunt: Theeschenkerij De Trog, Bullaan 4 in Heiloo. U kunt zich aanmelden bij Dorien Reiche, info@ degroenereiger.nl. Een Groene Brug De groensafari wordt georgani seerd in het kader van het project 'Een Groene Brug'. Het doel van het project is het verbinden van het landgoed Willibrordus met haar omgeving. Groen vormt daar mee de brug naar verbinding. Het landgoed Willibrordus wordt stapje voor stapje verder verfraaid en er zijn veel mogelijkheden om mee te denken en mee te doen. Zie voor meer infor matie over het project www.de-buitenkans.org. Maria Milstein. Aangeleverde foto Mijn naam is Willy van Duuren. Ik ben zesenveertig jaar en getrouwd met Arthur. Samen hebben we drie prachtige dochters van zeven, twaalf en dertien jaar oud. We wonen alweer vijftien jaar met veel plezier in Plan Oost. Ik werk nu elf jaar als pedagogisch medewerker (voorheen peuterleidster) op peuteropvang 'Pino' in Plan Oost in de Benedictus- school. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Meppel in Drenthe en vandaar uit zijn we door mijn vaders werk via Zwolle en Maastricht verhuisd naar Heiloo. Daar heb ik bij mijn ouders gewoond totdat ik op mezelf ging wonen. Toen was ik vierentwintig jaar. 2. Als hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik vind het leuk om in ons huis bezig te zijn en te stylen of geregeld te wis selen met accessoires in huis. Ik ben dol op woonbladen lezen en woon- programma's kijken en zou dan zeker iets in de wooninrichting gekozen hebben. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Ik zou koningin Maxima wel eens willen ontmoeten. Ik vind dat ze dicht bij het volk staat en vind het fijn dat ze zo zichzelf is en zo ontspannen over komt. Ik denk dat je je bij haar gauw op je gemak zult voelen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik heb een heel fijne en onbezorgde jeugd gehad bij mijn ouders. Ze waren er veel voor mij en dat heb ik altijd prettig gevonden. Vroeger met mijn twee beste vriendinnetjes samen spelen vond ik erg leuk, we woonden ook dicht bij elkaar in de buurt en spraken geregeld af. Maar ook toen ik ouder was thuis met de feestdagen vond ik het samen eten zeer gezellig omdat mijn moeder er altijd veel werk van maakte en er veel lekkere hapjes waren. De gedekte tafel zag er dan zo mooi uit. Daarna deden we dan spel letjes of keken we films. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Het Heilooërbos vind ik mooi maar ook het Maalwater, daar liep ik geregeld toen we nog een hond hadden. Het is daar lekker groen en ruim opgezet. Met lekker weer vind ik een ijsje halen bij de ijssalon ook wel een mooi plekje. Je kan daar gezellig zitten op het mooie terras. In de zomer zijn we daar geregeld te vinden. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Mijn familie mag me altijd wakker maken en anders liever niet: ik heb mijn slaap hard nodig. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Blijf jezelf en doorzetten als je iets graag wilt, dan kom je er wel. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik na de basisschool naar de Land en Tuinbouwschool (nu Clusius college) ben gegaan omdat ik eerst iets met dieren wilde gaan doen. Toen ik vijftien jaar was, besloot ik dat ik met kinderen wou gaan werken. Ik heb toen nog een jaar extra gedaan: profiel verbeteren om zo de opleiding M.D.G.O Agogisch Werk te kunnen volgen en die heb ik afgerond. Nu werk ik alweer vierentwintig jaar in de kinderopvang. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik vind dat onze burgemeester het nu best goed doet maar zou wel graag wat meer speeltoestellen willen zien in Plan Oost. Wat we nu hebben is niet veel, zelfs niet voor de jongere kinderen. 10. Persoonlijke vraag van Merle: 'Werkelijk iedere peuter is dol op jou. De kids luisteren goed naar je en in de klas hangt altijd een hele fijne sfeer. Wat is jouw geheim?' Dank je wel voor dit compliment. Ik vind het zelf ook heel belangrijk dat een kind zich geborgen en veilig voelt. Voor velen - ook voor mijn dochters vroeger - is het vaak voor de eerste keer dat een peuter ook buitenshuis is buiten bijvoorbeeld opa en oma om. Dan is het belangrijk dat zij zich ook bij ons gaan thuisvoelen, op hun gemak zijn en zichzelf kunnen en mogen zijn. Ik vind het ook van belang dat je als juf elk kind ziet met binnenko men. Even goedemorgen zeggen of een praatje met de ouders maken. Doordat er een ongedwongen sfeer is (dat wil ik ook) en het er fijn is - zoals Merle opmerkt - komen kinderen blij binnen om te komen spelen en is het voor ouders ook makkelijker om hun kind met een gerust hart achter te laten bij jou of een gesprek aan te gaan met je. Dat gaat makkelijker als het wat laagdrempeliger is. Ik nomineer Hanke Hoed voor de volgende 10 vragen: Mijn persoonlijke vraag is: 'Wat heeft jou vroeger doen besluiten in een zie kenhuis te gaan willen werken en dan ook specifiek plastische chirurgie? Waarom die richting?' Denk mee over groen op Landgoed Willibrordus. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3