Paul van de Rabobank jynl Jonge Heilooënaren komen met sportieve actie De ouwe taaien en de jonge honden CQLümn Él I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Lezing orgaandonatie bij Associatie Uitvaartverzorging Open dag Jan van Rijckenborghschool Run voor de Haai! UITKIJKPOST 2 9 MAART 2 0 17 Fotograaf: Suzanne Overgaag HEILOO - Associatie Uitvaartverzorging organiseert op 5 april een lezing over orgaandonatie in het uitvaartcentrum aan de Westerweg in Heiloo. Orgaandonatie is een onderwerp dat breed in de belangstelling staat. Er is immers een wet in de maak die de procedure hiervan verandert. Nu is het nog zo dat u zelf moet aangeven in het donorregister dat u donor wilt zijn. De nieuwe wet draait dit om: u moet dan gaan aangeven als u het niet wilt zijn. Reden voor deze verandering is het enorme tekort aan donoren, terwijl uit onderzoek blijkt dat de meeste Nederlanders positief staan tegenover het afstaan van organen na de dood. De discussie over deze nieuwe procedure maakt dat mensen nu actief gaan nadenken over hun wensen. Daar kunt u misschien best wat hulp bij gebruiken. Vandaar deze lezing. Er zal aandacht besteed worden aan praktische vragen als hoe u wel of niet donor kunt worden, maar ook aan de emotionele kant, met vragen als: ben ik wel echt dood als ze mijn organen er uithalen? Of: mag ik zelf bepalen wie mijn organen krijgt? Deze en nog veel andere vragen (ook die van u als u komt) worden beantwoord tijdens de lezing. U bent van harte welkom op 5 april om 10.00 uur in het uitvaartcentrum aan de Westerweg 263 in Heiloo. De toegang is gratis, maar aanmelden is gewenst. U kunt zich aanmelden via www.associatieuitvaart.nl of u kunt bellen met 072-5204700. Heeft u geen vragen over orgaandonatie maar wel over uitvaartverzorging? Ook dan bent u natuurlijk van harte welkom. In de middag tussen 12.00 en 15.00 uur houden wij een 'uitvaartspreekuur' en kunt u binnenlopen om al uw vragen te stellen. Wij zien uit naar uw komst! HEILOO - De Jan van Rijckenborghschool zet zaterdag 8 april haar deuren weer open. Belangstellende ouders en kinderen zijn van harte welkom tus sen 10.00 en 13.00 uur. Leerkrachten en ouders nemen u mee in de warme sfeer van deze bijzondere basisschool. De Jan van Rijckenborghschool is kleinschalig en maakt naast het cogni tieve onderwijs veel ruimte voor creativiteit, muziek en drama om de indi viduele ontwikkeling van de kinderen te ondersteunen. 'Leren met Hart, Hoofd en Handen' staat voor de evenredige ontwikkeling van het sociale, cognitieve en creatieve niveau van het kind. Op de open dag worden diver se gezellige activiteiten voor de kinderen georganiseerd, zoals knutselen en koekjes bakken. Meer informatie kunt u vinden op www.jvrschoolhei- loo.nl of bij Marije Peters (directrice, 072-5338286), bij wie u uiteraard ook altijd een vrijblijvende afspraak kunt maken. Adres: Trompenburg 49, 1852 CC in Heiloo. HEILOO - Paul Farenhorst is sinds 2006 adviseur bij de Rabobank en zodoende een bekend 'bankgezicht' in Heiloo. Honderden inwoners hebben via hem hun hypotheek afgeslo ten. Een gesprek met de man die mensen adviseert bij belangrij ke momenten in hun leven. "Voordat ik financieel adviseur werd, werkte ik op de effectenbeurs in Amsterdam. Ook een economisch vak, maar heel anders. Het mooie van de lokale bank vind ik dat je werkt voor mensen die je kent. De mensen met wie ik een woonge- sprek voer, kom ik ook tegen bij mijn club De Foresters of bij de supermarkt. Zo ontstaat soms ook het contact, omdat mensen mij ken nen als Paul van de Rabobank. Het leukste aan mijn werk is dat ik men sen met woonwensen kan helpen bij een heel belangrijke beslissing. De hypotheek is hierbij het middel, woongeluk het doel. Als voetballer weet ik dat je een doel nodig hebt, anders kun je niet scoren. En ik help graag mee om dat doel te rea liseren." Verantwoord "Of een gesprek nu leidt tot een nieuwe hypotheek of niet, van belang is dat je mensen vooruit helpt. Het plan dat mensen hebben, moet verantwoord zijn. Niemand wordt op de lange termijn blij van een te rooskleurig verstrekte hypo- theek, dus daar kijk ik altijd zorgvul dig naar. Natuurlijk zeg ik ook liever ja, en gelukkig draait het daar in veel gevallen op uit. In mijn advies beperk ik me niet tot het nu, het gaat om nu en later. Denk daarbij niet alleen aan die hypotheek, maar ook aan je inkomen als je ouder wordt. Of wat er verandert als je kinderen het huis uit gaan om te stu deren. Oftewel: een woongesprek mondt als het goed is uit op een veel breder adviesgesprek. Het is een dubbel geluksmoment als mensen hun woonwens kunnen realiseren en ze daarnaast weten dat hun tota le financiële plaatje goed in elkaar steekt." Inloopspreekuur 1 april "Met mijn collega's sta ik zoveel mogelijk klaar voor mensen met woonwensen. Op afspraak kan dat binnen een dag. Komende zater dag pakken we het nog groter aan. Dan zijn we - gelijk met de NVM Open Huizen Dag - open van 11.00 tot 15.00 uur. Wie me op de grote abri-posters heeft gezien, weet dat we die dag de lente vieren. Dus wie hypotheekvragen heeft, nodig ik van harte uit om langs te komen en met ons de lente te beleven." - -V Paul Farenhorst, bekend 'bankgezicht' in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - "Komt allen naar de 'Run voor de Haai' op zondag middag 2 april bij de Kattenberg in Heiloo, aan de kant van het fietspad/bos." Zo luidt de oproep van de jonge Heilooënaren Elise Jonker, Arwen Mantyla en Yanin Kok. De dames - negen en tien jaar jong - willen graag het Wereld Natuur Fonds (WNF) helpen bij het redden van de haai. WNF stimuleert kinderen om acties in touw te zetten. Elise, Arwen en Yanin doen dat maar wat graag! Ze verzonnen de wed strijd en informeerden de krant en Facebook-bezoekers. Verder maak ten ze posters die te zien zijn op diverse plaatsen in Heiloo. Dierenliefhebbers kunnen zon dag deelnemen aan de zogenoemde 'Run voor de Haai'. Het parcours bestaat uit drie rondjes van in totaal een kilometer lang. "Maar een rond je lopen mag natuurlijk ook, dat is bijvoorbeeld leuk voor de kleintjes", laten de bedenkers van de actie weten. Meedoen kost 3 euro en na afloop kunnen de hardlopers leuke prijsjes winnen. De drie dames hopen op veel deelnemers. De 'Run voor de Haai' start zondag om 14.00 uur. BukBuk, Bukpop, Ypestock, Oran jebal: je bent pas een echt Heilooër als je hier bij bent geweest! En de generatie die dit van de grond tilde, dat was pas een generatie! Daar kun nen de watjes van nu niet meer aan tippen. Je kunt natuurlijk wel voor zieningen hebben maar dan moeten ze er wèl wat mee gaan doen! Deze geluiden horen we maar al te vaak in ons mooie dorp. Zwelgend in nostalgie hebben we maanden lang exposities over epische tijden kunnen zien in de Oudheidskamer. Volschietend met mooie herinne ringen en met gepaste trots hebben velen die exposities bezocht. Die ouwe taaien die dat allemaal deden in het verleden weten nog niet van stoppen en gaan door met 'Willibror- dus draait door' en de Cultuurkoepel. Wordt vervolgd Ik heb het genoegen gehad om afgelopen najaar mee te mogen kijken bij en werken aan de voorlopig eenmalige heropening van de BUK. Als oudgediende in al die oude evenementen werd ik erbij gevraagd. Om wat gewicht en ervaring in de or ganisatie te brengen waarschijnlijk? Een werkgroep van jonge gasten wilden hun schouders er wel onder zetten: het voor Sam&Falko mogelijk maken om hun eerste album in de BUK te releasen. Wat een contrast met de organisatie van evenementen in het grijze verleden! Waar wij vroe ger gewoon begonnen en gaandeweg de paadjes wel vonden, werd er nu vanaf het eerste moment een goed plan neergezet. Op welhaast profes sionele wijze werd de boel aange pakt en werden taken verdeeld. Inzet en enthousiasme deden niet onder voor wat ik uit het verleden nog ken. Ook de jonge medewerkers uit de voormalige BUK stonden er weer als vanouds. De BUK was bij de start van het project nauwelijks meer ope rationeel. Ik heb het een oude auto genoemd die niet alleen opgestart moet worden, maar óók nog door de APK moest. Maar op het moment suprème was daar niets meer van te merken. Een spetterende avond zonder enkele wanklank, een feestje voor Sam&Falko en fans, oud Buk- kers èn de organisatie met mede werkers was het resultaat. De jonge honden van nu hebben laten zien dat zij het óók nog steeds kunnen. Ik moest hierbij ook terug denken aan 'De Freak Fabriek' van twee jaar geleden. De oude Campina melk fabriek werd omgetoverd tot een geweldige 'Horror scene' met Hal loween. Schitterend evenement met talloze bezoekers, óók georganiseerd door een groep van die jonge hon den. Laten we niet alleen maar letten op die ouwe taaien, die weten toch niet van ophouden. Laten we oog hebben voor die jonge honden en ze de kansen geven die ze verdienen. Die doen echt nergens voor onder en hebben mij nergens voor nodig! Hooguit om een lans voor ze te breken. Allard de Graaf Hartstochtelijk Heilooër, Huidig voorzitter Falkland Toneel. Elise Jonker, Arwen Mantyla en Yanin Kok. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7