Weer klokgeschal op begraafplaats Rinnegom Vijver- en tuinplezier-lezing in bibliotheek Castricum REGIO C 22 a -■ -* i*¥ï I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Tentoonstelling 'Kroonjuwelen' bij Hortus Alkmaar Dè fietsenwinkel Bos Olgers bestaat vijftien jaar! Jubilarissen brandweer Akersloot Rommelmarkt in Sportpaleis UITKIJKPOST 5 APRIL 2017 ALKMAAR - Burgemeester Piet Bruinooge van Alkmaar opent zondag 23 april om 14.00 uur de expositie 'Kroonjuwelen' in Hortus Alkmaar. De ope ning vormt de officiële start van het nieuwe tuinseizoen. De tuin is die dag van 12.00 tot 17.00 uur gratis toegankelijk voor bezoe kers. 2017 is door de NVBT (Nederlandse Vereniging van Botanische Tuinen) uitgeroepen tot het Jaar van de Botanische Tuinen. Samen met vierentwintig andere tuinen in Nederland houden we tot 22 augustus de tentoonstelling 'Kroonjuwelen'. Hierbij staan de twintig vreemdste, mooi ste, meest bedreigde en meest verrassende planten in de spotlights. Speciaal voor het Jaar van de Botanische Tuinen is een boek 'Botanische Tuinen in Nederland' uitgegeven met een beschrijving van de geschiedenis en de kenmerken van alle tuinen. Ook is er een postzegelboekje ontwor pen met afbeeldingen van planten. Het boek en de postzegels zijn vanaf 23 april bij Hortus Alkmaar verkrijgbaar. Adres: Berenkoog 37, 1822 BH Alkmaar. Zie voor meer informatie www.hortusalkmaar.nl. KROMMENIE - Sacco Bos, Rick Olgers én het enthousiaste team zijn een begrip in de Zaanstreek en weide omgeving. Bos Olgers staat bekend om zijn goede service, advies en klantgerichtheid. Mede door de goede expertise op het gebied van E-bikes weten de klanten de winkel aan de Noorderhoofdstraat 69 altijd te vinden. Daarnaast beschikt de winkel over een groot assortiment stads-, hybride-, racefietsen- en mountainbikes. Prachtige acties Bos Olgers ademt fietsplezier! Om het groots te vieren heeft Bos Olgers gedurende de Jubileummaanden vele prachtige acties, waaronder een speciale Jubileum E-bike. Ook bij aanschaf van fietskleding, accessoi res of een nieuwe fiets maakt de klant kans op prachtige prijzen. Bij Bos Olgers maakt de klant onder andere kans op een verzorgd weekend weg in Nederland. Het fietsseizoen start vanaf Bos Olgers in Krommenie. Zie ook www.bosenolgers.nl. AKERSLOOT - De vrijwillige brandweer van Akersloot hield vrijdag 31 maart haar jaarvergadering. Hier werd soms op hilarische wijze terug geblikt naar 2016 en vooruitgekeken naar 2017. Verder kregen Bart Kruijenaar, Roeland Eijpe, Ruud van Vliet, Maikel Smaalders en Jeroen Krom een onderscheiding van burgemeester Mans. De burgemeester overhandigde hen het bronzen brandweerkruis vanwege hun twaalfen- halfjarig dienstverband. Ook werd er afscheid genomen van Gerard Boots die na zesentwintig jaar de brandweer verlaat. EGMOND-BINNEN - "Een klok die gaat luiden op begraaf plaats Rinnegom in Egmond- Binnen, dat is toch fantastisch?" Begraafplaatsbeheerder Fred Houtenbos praat enthousiast over de recente plaatsing van een klokkenstoel waarvan de klok ooit toebehoorde aan de Noordergeestkerk in Heiloo. "Tijdens begrafenissen luidde de klok van de Rinnegommerkerk naast onze begraafplaats steevast. Sinds de afbraak van de kerk twee envijftig jaar geleden 'is het stil'. Daarin komt nu verandering, wij vinden dat dat zo hoort." Luiden en dopen Fred bouwde de klokkenstoel samen met Egmonder Cor Tervoort, de voormalig directeur van bouwbe drijf Tervoort in Egmond. Fred: "We bouwden in de garage van Cor en bij mooi weer monteerden wij het geheel in zijn tuin. Een mooi pro ject en gezellig om samen hieraan te werken. Het resultaat is prachtig: de klokkenstoel is een houten gebouw tje van tweeënhalf bij tweeënhalve meter met een dak erop. Hierin hangt nu de zeventig centimeter hoge klok die overigens tweehon derd kilo zwaar is. De Firma Jan Hes transporteerde de kerkstoel onlangs met een kraanwagen met dieplader naar de begraafplaats. Een volgende stap is dat we de klok tijdens de eerstvolgende begrafenis willen laten luiden. Ook willen we de klokkenstoel laten dopen. Wie dit gaat doen en waneer dit gebeurt, is nog niet bekend." Noordergeestkerk Fred vertelt dat niet alleen hij de plaatsing van de klokkenstoel wel zag zitten; het was eveneens de uit drukkelijke wens van mede-begraaf plaatsbeheerder Klaas Burgmeijer en de voormalige beheerder Jan Baard. De zoektocht naar een klok duurde ruim een jaar en had vol gens Fred nog wel wat 'voeten in de aarde'. "We zochten een klok die qua geluid lijkt op het klok- kengeschal van vroeger. De klok die tot de verwoestende brand van de Noordergeestkerk in april 2015 in de toren hing, voldoet hieraan. Daarom vroeg Kennemer Wonen aan het bisdom van de kerk of zij hun klok ter beschikking wilde stellen - Kennemer Wonen is de nieuwe eigenaar van de grond waar de Noordergeestkerk stond. Het 'jawoord' hiervoor kwam na een succesvolle bemiddeling van Albert Kramer uit Egmond-Binnen." De bouwers van de klokkenstoel konden hun gang gaan dankzij hun eigen tomeloze inzet en enthousias me en de financiële steun van meer dere sponsors. Leuk is ook dat Ans Tervoort - de vrouw van Cor - een boekje maakte met verhalen over en foto's van het project. De mensen die bij het project betrokken zijn, krijgen dit boekje. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Werken aan het beste resultaat. Aangeleverde foto CASTRICUM - Leo Brand ver zorgt donderdag 6 april in Bibliotheek Kennemerwaard in Castricum een lezing over vij ver- en tuinplezier. De lezing gaat over de tuin in al haar facetten en laat daarbij vooral de mogelijkheden zien hoe water in een tuin geïntegreerd kan wor den. Er wordt veel beeldmateriaal gebruik van tuinplanten en strui ken met speciale aandacht voor de aanleg van vijvers. De lezing is georganiseerd in samenwerking met Groei Bloei afdeling Midden Kennemerland. Vijver- en tuinplezier Een tuin is een rijk bezit voor heel veel mensen. Een mooie en goed ingerichte tuin is een sieraad voor jezelf en zal bezocht worden door vele soorten vogels en insecten en bij het planten van de juiste soor ten bloemen ook door vele soorten vlinders. Door water in de tuin zul len heel veel meer soorten dieren uw tuin komen bezoeken. Zo komen vogels drinken, libellen en andere mooie insecten zullen het water met plezier gebruiken als verblijfplaats en... vergeet vooral de amfibieën niet. Er zijn waterpartijen te maken voor allerlei soorten vissen zoals goudvissen, windes of koi, stekel baarsjes of bittervoorntjes. Wilt u liever geen vissen maar een echte natuurvijver, met kikkers padden en salamanders? Het is allemaal moge lijk. U krijgt volop advies over de vij- verplanten, waar die geplaatst moe ten worden en hoe diep. Natuurlijk zullen ook de verschillende soorten hulpmiddelen aan bod komen. Aanmelden U bent van harte welkom op donderdag 6 april. De lezing start om 20.00 uur in Bibliotheek Kennemerwaard, locatie Castricum aan Geesterduinweg 1. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toe gang bedraagt 3 euro. Voor leden van Groei Bloei is de toegang gratis (op vertoon van de leden pas). Aanmelden kan via de acti viteitenagenda op www.biblio- theekkennemerwaard.nl of bij de klantenservice in de bibliotheek (u betaalt met pin). r. ^^jUC rïBt Een mooie tuin met water. Aangeleverde foto ALKMAAR - De laatste rommelmarkt van dit seizoen in het overdekte wielersta- dion aan Terborchlaan 200 in Alkmaar vindt plaats op zondag 9 april. Het is een gecombineerde binnen- en buitenmarkt met ongeveer tweehonderdzestig stand houders. De bezoekers mogen deze keer gelijktijdig met de standhouders om 8.00 uur naar binnen. De entree bedraagt 2,50 euro vanaf dertien jaar. Voor meer infor matie, bel 06-20114461 of kijk op www.st-re.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 22