Steuntje in de rug voor gezinnen The Crucifixion in de Witte Kerk Heiloo Tien vragen aan... 3 Home-Start Heiloo zoekt vrijwilligers 2/ Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 5 APRIL 2017 HEILOO - Het kan gebeuren dat het reilen en zeilen van een gezin voor mensen ietwat onoverzichtelijk wordt dat u als ouder(s) net even dat steuntje in de rug behoeft, om de nodige ervaringen met een mede-ouder te kunnen uitwisselen. Die steun is sinds 2013 in Heiloo beschikbaar vanuit Home-Start, onderdeel van Humanitas. Het aantal hulpbehoevende gezin nen groeit gestaag en daarmee tevens de vraag naar vrijwilli gers. Als gezin maakt u weleens een periode door waarin het niet zo goed gaat. Dit kan zijn door ziekte, moeilijkheden met de kinderen, weinig contact met familie en vrien den, werkgerelateerde problemen, geldgebrek of relationele spannin gen. Meestal lost het zich vanzelf weer op. Soms is het een opluchting als iemand tijd heeft om te luiste ren en/of een handje te helpen bij het regelen van praktische zaken. Vrijwilligers van Home-Start kun nen daarbij de nodige ondersteu ning bieden. "Het betreft geen hulpverlening maar een ervaren ouder/opvoeder die thuis bij iemand kan meekijken en -denken, gericht op vragen van de ouder(s)", vertelt Annemieke de Boer, coördinator bij Home-Start. "Zo kun je ervaringen uitwisselen en vaak verrassende inzichten krij gen, waarmee je als ouder weer wat makkelijker verder kunt." Internationaal beproefd Home-Start is een internationaal project dat reeds in de jaren zeven tig startte in Engeland en sinds een kwarteeuw tevens in Nederland actief is. De gemeente Heiloo ver leent voor dit jaar subsidie voor in ieder geval vijf trajecten. "Zo kunnen we daarmee vijf gezinnen ondersteunen", vervolgt Annemieke de Boer. "Dat kan middels doorver wijzing door school of het consulta tiebureau, maar iemand kan ook uit zichzelf contact met ons opnemen." Home-Start biedt ondersteuning, praktische hulp en vriendschap aan ouders met ten minste één kind tot en met veertien jaar. Iemand geeft zelf aan wat de behoefte is; de vraag van de ouder(s) staat centraal. De vrijwilligers van Home-Start zijn zelf ook ouder en volgden een gedegen voorbereidingstraining, om te kun nen werken volgens een interna tionaal beproefde methode. Deze is onder meer onderzocht door de UvA, die heeft aangetoond dat het werkt. Grenzen aangeven Een voorbeeld uit de praktijk is de alleenstaande moeder Zara, met drie kinderen tussen de zes en twaalf jaar. Zara heeft moeite om bij hen grenzen aan te geven. Eens per week komt Home-Start- vrijwilliger Marian voor enkele uren bij Zara over de vloer en dat geeft veel rust. Moeder Zara: "Ik zag er de afgelopen tijd tegenop als de kin deren uit school kwamen. Ik had gewoon geen grip meer op ze. Maar met Marian erbij hebben we het nu weer goed met elkaar. Het eerste uurtje komt Marian, als de kinderen nog niet uit school zijn. We praten wat met elkaar over de opvoeding en wat ik heb meegemaakt met de kinderen. Marian geeft mij steun en begrip. Als de kinderen uit school komen, kletsen we met elkaar of spelen we samen met Marian een spelletje. Ook praat Marian met de kinderen. Vooral met mijn pube rende dochter, die zich duidelijk serieus genomen voelt door Marian en daar leer ik van. Natuurlijk moet ik het uiteindelijk weer zelf doen, maar daarop ben ik nu beter voor bereid. Voorlopig is Marian voor ons nog even een welkome steun en toe verlaat." Informatie Humanitas Noord-Kennemerland zoekt voor Home-Start vrijwilli gers (m/v) voor Heiloo, Castricum, Uitgeest, Alkmaar, Heerhugowaard en Langedijk. De vrijwilligerstrai- ning van zes bijeenkomsten start eind maart op de woensdagochten den op het kantoor van Humanitas in Alkmaar. Informatie: Humanitas, telefoon: 072-5401800, website: www.home-start.nl. Tekst: Arjan Hoogvorst Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - De Ter Coulstercantorij presenteert woensdag 12 april in de Witte Kerk een uitvoering van The Crucifixion van de componist John Stainer (1840-1901). Het is een compositie over het lijden en sterven van Jezus Christus. Solisten zijn Frans Stark (bas) en Gerard Leegwater (tenor - die tevens de leiding heeft). Gertjan Mostert bespeelt het orgel. De uitvoering vindt plaats in het kader van de Stille week. De aanvang is om 19.30 uur. De toegang is gratis. Er is een uitgangscollecte ter bestrijding van de onkosten. De Ter Coulstercantorij. Aangeleverde foto Home-Start biedt ondersteuning, praktische hulp en vriendschap aan ouders. Aangeleverde foto Mijn naam, is Hanke Hoed. Ik ben dit jaar zeventien jaar getrouwd met Edwin Hoed. We hebben twee prachtige kinderen. Onze zoon is bijna vijftien jaar en onze dochter is dertien jaar. Wij wonen nu alweer ruim tien jaar in Plan Oost. Leuk dat je me hebt genomineerd, Willy! 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren op de Vossenakkers in Heiloo en later is ons gezin naar Baetenburg verhuisd. Toen ik eenentwintig jaar was ben ik op mezelf gaan wonen op de Kennermerstraatweg. Hierna zijn Edwin en ik samen gaan wonen in Alkmaar en later weer terug verhuisd naar Plan Oost, waar we nog steeds met veel plezier wonen. 2. Als hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Doordat ik in het ziekenhuis veel heb meegemaakt en weet hoe kort het leven soms kan zijn, vind ik dat je werk moet hebben wat je met plezier doet. Daarom heb ik er ook geen behoefte aan om van mijn hobby mijn werk maken, juist omdat ik al een hele leuke baan heb. Een van mijn hobby's is paardrijden. Ik vind het heerlijk om in de natuur paard te rijden. Wat deze hobby nog leuker maakt, is dat ik vaak samen met mijn dochter ga rijden. We hebben onlangs samen een paard gekocht, waar we heerlijk op kunnen rijden. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Als ik iemand zou moeten uitkiezen, zou ik wel graag Anky van Grunsven willen ontmoeten. Ik vind het altijd geweldig om naar haar te kijken - en welke paardenliefhebber wil deze drievoudig olympisch kampioen nou niet ontmoeten? 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinneringen zijn de vakanties met ons gezin in Frank rijk. Ik was het jongste kind en ik heb nog een oudere zus en twee broers. Kamperen vinden we nog steeds heerlijk. Edwin en ik gaan nu ook met onze kinderen het liefst kamperen. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Heiloo is een prachtig dorp waar vele mooie en gezellige plekjes te vinden zijn. Ik loop heel graag met de hond bij het Maalwater. De hond kan daar heerlijk zwemmen en het is er echt prachtig, vooral in de avond. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Mijn gezin mag mij altijd wakker maken 's nachts, maar daar moeten ze soms wel even hun best voor doen, want ik slaap altijd heerlijk. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Blijf bij jezelf! Vertrouw op je eigen beslissingen en intuïtie, dat werkt het beste. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik zou het echt niet weten. Mensen die ik ken, weten genoeg van me, behalve mijn gewicht en leeftijd. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Plan Oost heeft tegen de A9 aan een prachtig bos. Het is ook een oud bos, waar de laatste tijd veel bomen zijn gesnoeid en zijn omgewaaid. Als burgemeester van Heiloo zou ik me inspannen dat in dit bos meer nieuwe jonge bomen worden gepland en dat dit bos in zijn geheel wordt opge knapt. Het is nu best een verwaarloosd bos en dat is zonde. 10. Persoonlijke vraag van Willy: 'Wat heeft jou vroeger doen besluiten om in een ziekenhuis te gaan werken en dan een onderdeel met plasti sche chirurgie?' Het is een dankbaar vak, waarin veel te beleven is. In het begin werkte ik als verpleegkundige op de afdeling vaatchirurgie. Later ben ik op de excisiepoli gaan werken. Dit is een afdeling waar veel operatieve verrich tingen gedaan worden, die onder een plaatselijke verdoving plaatsvinden. Op deze afdeling worden onder andere verrichtingen gedaan door de plastische chirurgen. De plastische chirurg doet niet uitsluitend cosmeti sche ingrepen, maar doen ook veel reconstructieve ingrepen, bijvoorbeeld een reconstructie na een handletsel. Het is erg mooi om onze patiënten zo goed mogelijk bij een ingreep te ondersteunen en tegelijkertijd het programma zo goed mogelijk te laten verlopen. Inmiddels ben ik gevraagd om Beleidsmedewerker kwaliteit te worden. In deze baan kan ik me vol enthousiasme inzetten voor alles wat kwaliteit raakt, variërend van processen en projecten tot indicatoren. Dit alles om steeds weer onze zorg voor de patiënt te verbeteren. Ik nomineer Jolanda de Wit voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag is: 'Ik ken je als een echte professional binnen jou vakgebied Logopedie. Ik zie dat je over de jaren heen nog steeds dezelfde passie hebt om kinderen te helpen en te begeleiden. Wat maakt dat jij je vak zo gedreven blijft uitoefenen?' —m -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3