Veel belangstelling inloopavond aansluiting Heiloo op A9 De Ontdekking gaat dicht Paasactiviteiten bij Fletcher Hotel-Restaurant Bezorger worden van deze krant? High Wine Mendelssohn in de Cultuurkoepel Heiloo 'Een mooi hoofdstuk afsluiten en een nieuwe beginnen' HEILOO - Het begon allemaal in 2008 met het idee van een cadeauwinkel. Samen koffie drinken in het Trefpunt KORTOM Zingen en swingen met je dreumes of peuter Paasarrangement bloemschikken: 12 april Uitslagen damesbridgeclub Sans Atout 29 maart INGEZONDEN BRIEF Afslag A9 Terugblik sportweekend Heiloo met Vidicrowd UITKIJKPOST 5 APRIL 2017 HEILOO - Grote drukte vori ge week woensdagavond in Fletcher Hotel Heiloo tijdens de inloopavond over de aansluiting van Heiloo op de A9. Volgens een woordvoerder van de pro vincie Noord-Holland bezoch ten ongeveer driehonderdvijftig bezoekers de avond. De provincie en de gemeenten Heiloo en Castricum toonden in het hotel de ontwerp bestemmingsplan nen aansluiting A9 voor Heiloo en Castricum. De aanwezigen beke ken onder andere de ontwerpteke ningen, plankaarten, rapporten en planningen. Daarnaast draaide de nieuwste film over de aansluiting op de A9 en was er extra aandacht voor het thema natuur. Veel bezoe kers stelden vragen aan de aanwe zige deskundigen. De ontwerpen van de bestemmingsplannen liggen ter inzage in de gemeentehuizen van Heiloo en Castricum van 23 maart tot 3 mei. In een bestemmings plan wordt de bestemming van een gebied geregeld. Om de aansluiting mogelijk te maken moet bijvoor beeld een agrarische bestemming worden omgezet in de bestemming verkeer. Wie wil, kan een zienswijze op het bestemmingsplan indienen. De commissie Openbare Ruimte van de gemeente beoordeelt daarna deze zienswijze. Eventueel vraagt de commissie om een mondelinge toelichting aan de indiener. De pun ten in de zienswijzen kunnen dan nog meegenomen worden in het definitieve besluit. Meer informatie over het ont werp van het bestemmingsplan en de bijbehorende procedure vindt u op de websites van de gemeen ten Heiloo en Castricum en op www.ruimtelijkeplannen.nl. HEILOO - Liefhebbers kunnen op 17 april (Tweede Paasdag) in de Cultuurkoepel in Heiloo genieten van een High Wine in combinatie met de opvoering van de Cello Sonates van Mendelssohn. Om 14.00 uur wordt u welkom geheten met mooie orgeltonen van Eric Jan Eradus met een glas prosecco. Verder worden meer mooie wijnen geser veerd met daarbij passende gerechtjes. Tussen de bedrijven door kunt u luisteren naar de Cello Sonates van Mendelssohn, gebracht door Hanneke Rouw (cello) en Anouk de Jong (piano). Tijdens de uitvoeringen wordt niet geserveerd: tenslotte is het de bedoeling niet alleen van wijn en spijs te genieten, maar ook ten volle de muziek tot u te laten komen. Toegangskaarten zijn uitsluitend in de voorverkoop online verkrijgbaar tot 13 april en kosten 29.50 euro op www.cultuurkoepelheiloo.nl of bij het VVV kantoor (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. "We startten met een assortiment van koffie, thee, wijn, delicatessen, woonaccessoires en meubels. Dit bleek een goede greep en de omzet onderstreepte dit goede gevoel. Met veel enthousiasme en plezier hebben wij dit jaren gedaan. Na in de loop der jaren twaalfduizend verschillende producten te hebben verkocht, gaan wij nu de winkel sluiten. Wij gaan ons richten op een nieuw hoofdstuk! Hoe dat er precies uit gaat zien? Wellicht leest u dat nog eens in de Tien vragen aan. HEILOO - Net als voorgaande jaren kunt u bij Fletcher Hotel Restaurant Heiloo genieten van een uitgebreide paasbrunch. Voor de kinderen is een leuke paasspeurtocht uitgezet. Door het hele hotel zijn verschillende paasei eren verstopt met hierop een paas- quiz. Voor de kinderen met de juiste oplossing is er een kleinigheidje. Er is voor een ieder wat wils! Tijdens de paasbrunch worden er diverse gerechten in buffetvorm Opruiming Donderdag 5 april om 10.00 uur start de opruiming met 20% korting op het totale assortiment. De nieu we openingstijden zijn donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De waardebonnen zijn natuurlijk gewoon geldig. Alleen wordt retournemen van producten wel een probleem. De Ontdekking blijft open tot de winkel is leeg ver kocht, maar uiterlijk 30 juni gaat de winkel definitief dicht. "Wij hopen dat er een leuke nieuwe onderneming ontstaat op de Stationsweg 74. Namens het Team van de Ontdekking: BEDANKT!" gepresenteerd zoals een heerlijke soep, een luxe paasstol, hartig en zoet beleg en heerlijk vers bereide salades. Ook is er een presentatie van zoete lekkernijen. Natuurlijk staan er eveneens bijpassende sau zen en garnituren bij het brunchbuf- fet klaar. Kijk voor meer informatie op www.fletcher.nl/paasbrunch. HEILOO - Een nieuw initiatief van Stichting Welzijn Heiloo. Een enthousiaste gastvrouw nodigt iedereen uit om elke vrijdagoch tend koffie te komen drinken in het Trefpunt, van 10.00 uur tot 11.30 uur. Onze gastvrouw heet iedere bezoeker persoonlijk welkom. Zij zorgt eventueel voor voldoende gespreksstof aan de hand van gespreksonderwerpen. Het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2, Heiloo. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Wanda Vasbinder via e-mailadres w.vasbinder@welzijnheiloo.nl. Of bel 072-5331297. HEILOO - Zingend en swingend de lente door met je dreumes of peuter. Dat is het motto van de cursussen 'Muziek op Schoot' die half april weer van start gaan in Heiloo. Tien lessen samen plezier hebben op woensdag of vrijdag. Met je kindje muziek maken, al spelend met materialen die bij het thema passen zoals hoepels, bel lenblaas, veertjes en strandballen. Maar ook eenvoudige muziek instrumenten worden uiteraard ingezet! Wil je meedoen? Kijk op www.spelenderwijsmuziek. nl of bel Daniëlle (gediplomeerd docente) via 06-18360486 voor meer informatie, filmpjes en/of inschrijving. HEILOO - Groei en Bloei, afdeling Midden Kennemerland, houdt 12 april in de Ter Coulsterkerk in Heiloo twee Paasworkshops bloemschikken. Anke van Kruijssen: "Het betreft een schik king die uitstekend past bij het voorjaar in een tuintje. Bij de natuur die ontwaakt en het tuin- leven dat weer van start gaat past ook een verticale schikking heel goed. Met mos, groen of takjes en veel bloemen-voorjaarsbloemen gemengd met wat langer houd bare bloemen- maken we een veelkleurige wat romantische schikking. Er zou maar een haas je, kip of ei in kunnen passen. Neemt u zelf een snoeischaar en een scherp mes mee?" De Paasworkshops bloemschik ken op 12 april starten om 13.45 uur en 19.45 uur, mits er voldoen de belangstelling is. Aanmelden kan via benzdocter@hotmail.com. A-lijn: 1. ds Vecht - Crouse 75,52; 2. Schaffer-Mak 58,33. B-lijn: 1. ds Kuit - Berkhout 63,54; 2. de Waard - Magermans 56,77. C-lijn: 1. ds Ernstig - Rijnders 60,42; 2. Vanwersch - Okhuijzen 59,90. De afslag A9 kan vooral een nade lige aanslag voor de omgeving gaan betekenen indien hier in de besluitvorming niet zorgvuldig mee om wordt gegaan. Inmiddels zijn 'piketpalen geplaatst' en is het beoogde tracé in een bestem mingsplan gemarkeerd. Dit ligt ter inzage, er lijkt geen weg meer terug. Er is echter nog geen consensus en het budget is naar verluid niet toereikend. Van lan ger uitstellen krijgen sommige bestuurders wellicht al uitslag. Haast in de procedure is echter een slechte drijfveer, dat nadelig voor de toekomst kan uitpakken. Het probleem is hier m.i. de dis crepantie in de doelstellingen; de gecommiteerde ontsluiting van de 'Boekelemeer' op korte termijn en de gebiedsontwikkeling van de 'Zandzoom' op lange termijn. Haal dit uit elkaar, en ga voorals nog voor alleen een afslag A9 de 'Boekermeer' in. De rest kan later nog, wanneer plannen en effecten op termijn beter onderkend wor den. Zoals de resultaten uit het vol gende verkeersplan Heiloo, waarin het effect van alleen de 'rechtsaf- fer' A9 kan worden meegenomen. Het geeft tijdruimte voor de plan vorming van de 'Zandzoom' - dat niet wordt beperkt door in het bestemmingsplan - ingrepen ten westen van de A9 vast te leggen of deze te gaan realiseren. De ver keerssituatie in de dorpskern van Heiloo, waar sinds de realisering van het Loo al om een oplossing wordt gevraagd, heeft meer pri oriteit. De verkeerssituatie op de Stationsweg en de Kerkelaan is te verbeteren door vooral de ver keersdruk te verminderen middels het instellen van eenrichtingver keer op deze erftoegangswegen. Ook dit zal effect hebben om de omgeving, maar waarom niet een jaar proberen? Jaap Sombroek HEILOO - De sportiviteit spatte ervan af dit weekend in Heiloo. Uiteraard was ook Vidicrowd hierbij aanwezig. Liefhebbers van lokale sportwedstrijden kunnen op de website van de Uitkijkpost fragmenten van wedstrijden terugkijken van zowel hockey club Terriërs als voetbalvereni ging Foresters. Vidicrowd is een app waarmee je gemakkelijk alleen, of samen met anderen, een wedstrijdverslag kan maken. Een groepje sport enthousiastelingen uit Heiloo is sinds kort bezig de amateursport in Heiloo via vide overslagen in beeld te brengen. Dit doen ze met behulp van een nieuwe app genaamd 'Vidicrowd'. ADVERTENTIE www.uitkij kpost.n l 0226 333311 RODI Bezoekers laten zich informeren Foto: Marcel Keet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7