23 april: Akerpop Akersloot Beach-cleanup maakt meewerken aan duurzaamheid toegankelijk Feestelijke opening speeltuinseizoen tijdens 'de Torteltuin' Paasmusical Sint Jozefschool KVG-avond in Limmen REGIO 22 wms KQ&i HET H De Schrijnwerker 11 1851 PV Heiloo 06 139 184 98 artmiraal@ziggo.nl Geen krant ontvangen? UITKIJKPOST 19 APRIL 2017 Het Akersloter Kermiskoor in vroegere jaren. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Na het succes in 2016 is er opnieuw een muzi kaal spektakel in de Storeyclub in Akersloot. Dit vindt plaats op zondag 23 april. Aanleiding is het jaarboek 2017 van de Historische Vereniging Oud Akersloot met hierin het tweede artikel over Akersloot en de popmu ziek waarin 'de jaren tachtig' uitge breid aan de orde komen. In deze periode was er veel muzikaal talent in het dorp aanwezig. Ook traden de bandjes veelvuldig op in Akersloot en omgeving. Een aantal van deze muzikale talenten staat deze middag weer op het podium. Om 16.00 uur bijt de formatie For2night het spits af. Om 17.00 uur staat de Akersloter formatie Sloot op het podium. Rond 18.00 uur zorgen de nog steeds actieve Bikkels voor de muzikale omlijsting in de Storey. Deze mid dag levert ook het Akersloter ker- miskoor een vocale bijdrage met het nummer 'Ik dacht dat hier een fees- sie was'. Uiteraard zal ook Jan Oud als vanouds weer op het podium staan met zijn succesnummers van toen... Kort gezegd, alle ingrediën ten zijn aanwezig voor een prachti ge en mooie muzikale middag in de Storeyclub. U bent 23 april van harte welkom in de Storeyclub. De zaal is open vanaf 15.30 uur en de entree is gra tis. U vindt de Storeyclub op het Wilhelminaplein 1 in Akersloot. CASTRICUM - Op 1 april ging de derde Expeditie Juttersgeluk van start. De hele maand april zullen mensen voor wie een 'gewone' baan (nog) niet zo heel gewoon is de Noordzeestranden van Sluis tot en met Delfzijl schoon jutten. Stichting Juttersgeluk biedt hiermee in samenwerking met KIMO Nederland/België en VNG International een laagdrempelige manier om maatschappelijk actief te zijn. Vandaag, woensdag 19 april tussen 10.00 en 12.00 uur, kwam de expeditie langs in de gemeente Castricum In paviljoen Zoomers in Castricum aan Zee heette wethou der Rood de deelnemers welkom. Tijdens Expeditie Juttersgeluk gaan mensen met een licht verstan delijke of psychische beperking op zoek naar de mooie en minder mooie dingen op het strand. Door zelf het strand schoon te maken, brengen we het probleem van de plastic soep onder de aandacht bij alle groepen in onze samenleving. Suzanne Klaassen van Juttersgeluk: "Strandjutten is een mooie manier om samen aan een duurzame toekomst te werken. Het strand plasticvrij maken is een zinvolle dagbesteding die mensen zelfver trouwen en meer eigen waarde geeft. Meedoen is belangrijk, juist voor mensen die moeite hebben om mee te komen in de maatschappij." Samenwerking Vanwege de vergaande decen tralisatie in de zorg, is Stichting Juttersgeluk de samenwerking aan gegaan met KIMO Nederland/België en VNG International. De expe ditie draagt ook bij aan de VNG- campagne Gemeenten4GlobalGoals. De Global Goals vormen een inte grale agenda voor het bestrijden van armoede, de bescherming van de planeet en welvaart voor allen. Jan van Zanen, voorzitter Vereniging van Nederlandse Gemeenten: "Expeditie Juttersgeluk is een prachtig voorbeeld van hoe de Global Goals lokaal invulling krijgen en dat iedereen daaraan mee kan doen. De komende vijftien jaar wer ken landen in de hele wereld aan de realisatie van deze opvolgers van de Millenniumdoelen." Derde Expeditie groter dan ooit Expeditie Juttersgeluk is in drie jaar tijd een jaarlijks terugkerend evenement geworden; in 2015 start te Juttersgeluk met zes gemeenten, in 2016 deden al zeventien gemeen ten mee. In 2017 doen zevenen twintig van de totaal tweeëndertig kustgemeenten mee en er helpen meer dan zevenhonderd deelne mers uit het hele kustgebied mee om het strand afvalvrij te maken. Elke expeditiedag verloopt volgens een vast programma: de deelnemers worden ontvangen met koffie en taart in een strandpaviljoen en wor den welkom geheten door de wet houder. Juttersgeluk legt uit hoe je afval op het strand herkent en hoe je het veilig opraapt. Daarna start de etappe: een ware ontdekkingstocht. Het afval wordt door de jutters meegenomen, zodat er een schoon strand achterblijft. Meer weten, zie www.juttersgeluk.nl/expeditie/ expeditie-juttersgeluk-2017 Werken aan een schoon strand. Aangeleverde foto Groep 7 van de Sint Jozefschool in de Hoeverkerk. Aangeleverde foto CASTRICUM - "Kijk, daar is het nest van de Krullevaar en Langhors het paard van de majoor! Dollie de duif vliegt net voorbij en daar zit Zaza de kak kerlak!" Jong en oud zijn van harte welkom tijdens de meiva kantie om de 'Torteltuin' bij de Springplank te komen bezoeken. Op zondag 23 april start het speel tuinseizoen bij De Springplank feestelijk met gezellige muziek van Maarten tijdens de Torteltuin. Mevrouw Helderder en andere bekende figuren uit het boek 'Pluk van de Petteflat' van Annie M.G. Schmidt zijn aanwezig. Langs een parcours met spelletjes maakt u kennis met hen en beleeft u de avonturen van Pluk en zijn vriend jes. De Torteltuin is een creatie van Anja Jonker van Artkid, bekend van de sprookjestuin in de tuin van Kapitein Rommel. "Iedereen die van de bramen eet, gaat spelen, want hasselbramen zijn speelbramen. Al snel eet de hele stad de bramen en gaat spelen!" De speeltuin van de Springplank bevind zich midden in een transitie van speeltuin tot natuurspeeltuin. De speeltuin wordt omgetoverd van tegelplein tot groe ne speeloase - midden in dorpshart Castricum. De 'Torteltuin' vormt de start van een crowdfundingsactie en fondsenwerving om geld, mate rialen en mankracht in te zamelen voor de aanleg van nog meer uit dagende speelmogelijkheden. Een leuke zand-waterspeelplaats en een groot klimtoestel voor oudere kin deren maken deel uit van de plan nen voor 2017. En zij doen dit niet alleen: De Springplank wordt hier bij gesteund door de Koninklijke Heidemaatschappij als deelnemer aan 'Kern met Pit 2017', een wed strijd van buurtprojecten. Komt u ook gezellig met uw kinderen langs? Voor 3 euro entree per kind (vol wassenen gratis) kunt u Pluk, Aagje of Langhors bezoeken en leert u de speeltuin op een heel bijzondere manier kennen. Limonade en een cracker met uiteraard bramenjam staan klaar. Daarnaast zijn koffie, thee, en een pannenkoekje verkrijg baar tegen een kleine vergoeding. De opbrengst gaat naar de opbouw van de speeltuin. De Torteltuin is open van zondag 23 tot en met woensdag 26 april van 10.00 tot 15.30 uur (entree tot 14.30 uur). De Springplank zit aan de dorpstraat 109, naast fysiotherapie Rootjes. ADVERTENTIE EGMOND AAN DEN HOEF - Groep 7 van de Sint Jozefschool uit Egmond aan den Hoef schit terde woensdagavond en vrij dagochtend in de paasmusical 'Opa Knoest'. Dat gebeurde in de aula van de school en in de kerk. De musical vertelde het paasverhaal en was een weergave van het prentenboek 'Opa knoest vertelt het Paasverhaal'. Wim Noteboom zorgde voor de pia nobegeleiding. Leerkracht en adjunct van de Sint Jozefschool Trudy Mooij: "Het waren fantastische optredens. Wat hebben we genoten." LIMMEN - Het Katholieke Vrouwengilde (KVG) Limmen houdt vandaag (19 april) haar maandelijkse KVG-avond. De aanvang is 20.00 uur. Deze avond gaat Peter Dekker optreden met zang, anekdotes en veel humor. Kom naar deze gezellige avond, de laatste voordat het Katholieke Vrouwengilde met zomerreces gaat. Koffiegeld bedraagt 3 euro voor leden. Introducés zijn van harte welkom, kosten 4 euro. Heeft u vragen? Stuur dan een e-mail naar kvglimmen@gmail.com. Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 22