Iliijs Overpelt vrijdag in finale 'The Voice Kids' Solo met kano naar de Noordkaap Echtpaar Janse uit Castricum 60 jaar getrouwd REGIO Koninklijke onderscheiding voor vertrekkend KBO-voorzitter Peters 23 UITKIJKPOST 19 APRIL 2017 Thijs met zijn coach Ilse DeLange, Foto: Thijs Overpelt Kees en Tinneke Janse met de burgemeester. Foto: Vera Fetisova CASTRICUM - Na zijn gewel dige 'Blind Audition' en de door hem gewonnen 'Battle' kunnen we vrijdagavond gaan kijken naar de avonturen van Castricummer Thijs Overpelt. Coach Ilse DeLange koos er na 'The Sing Off voor om Thijs mee te nemen naar de finale, die vrijdag 21 april rond 20.30 uur live uitge zonden wordt op RTL4. Wie er gaat wvlenen bepaalt het publiek. Hel; nubliek lean stemmen op hun favo riete kandidAat. Thijs zingt elke dee zoveel hij lean, maar de combinatie met acteren in de musical vindt hij het keukst. Hij hoopt. dan ook nog lang ter kunnen blijven zingen en acteren. Inmiddels zit hijsinds twee maanden op zang les bij Miranda Zuurbier in Bakkum, vanwvie hij heel veelleert. Zua Eva en broertje Beam kunnen ook goed zingen en acteren, maar ze hebben het talent niet van hun ouders. "Mijn ouders kunnen allebei niet zingen", volgens Thijs. Eva en Bram genieten mee van Thijs' avon tuur; zij maken hierdoor ook leuke dingen mee. Ze zijn er overigens niet altijd bij, want ze sporten ook veel. Dit vereist natuurlijk de nodige planning binnen het g ezin. Ook op de school (het Jac. P. Thjjsse College) wordt eekening eehouden mot optredens en repeti ties voor de musical Pinokkio, wear Thijs op dit moment nog in speelt. "Veel plannen an vooraf zijn huis werk maken, dan is het allemaal goed te do en." Naast het zingen en acteeed speelt Thijs hockey en is hij druk met het moken van filmpjes samen met Eva en Bram voor hun YouTube-kanaal 'de Overpeltjes'. In de toekomst zou hij best eigen liedjes wvillen schrijven en droomt Wij vat een optreden tijdens 'De Uitmarkt'- en dan natuurlijk op het hoofdpodium! Tekst: Erika Dekker-de Groot CASTRICUM - De heer Peters, aftredend voorzitter van de KBO Castricum, kreeg woensdagoch tend 12 april een Koninklijke onderscheiding uitgereikt door burgemeester Mans. Na de ledenvergadering van de Katholieke Bond voor Ouderen, afdeling Castricum, kwam de bur gemeester met een aantal fami lieleden en bestuurders van de diverse samenwerkende oude renbonden de zaal binnen. De burgemeester gaf een mooie samenvatting van bijna zestig jaar vrijwilligerswerk voor onder andere de Bethlehem Parochie, de Parochie Gemeenschap Castricum, de Stichting Jan XVII, KBO Castricum en de Lokaal Samenwerkende Bonden van Ouderen, de LSBO. Hierna kreeg de heer Peters het lintje opgespeld door burgemees ter Mans. De heer Peters mag zich lid in de orde van Oranje Nassau noemen. Tekst: Erika Dekker-de Groot UITGEEST - Wieger Tomassen (55) uit Castricum peddelt sinds zijn jeugd in een kano en is inmiddels twaalf .jaar lid vnn Kanoverenigind Uitgeest (KVU). AlOijd fantaeerend over grote tochten besluit Wieger zijn grote droom werkelijkheid te lateo wosden. HO verirok vori- re week maan dagochtend goed voorbereid in zijn goed bepak te en bezakte kano vanuit de gemeentehaven ten de Meldijk. Wieger: "Ik ben altijd wel bezig geweest mat fantaseren ovet toch ten en hoalde ooit" inspiratie uit bin nen- en buitenlandse kajakkers die prachtige tochten on0ernamen. Een Nederlands kano-stel eoea al eens rond Ierland en rond IJsland. Ooj zijl" ei kanoërs geweest die rond Nieuw Zeeland, Australië en Zuid Amerika hebben gevaren. Verder is Noorwegen al vaker gedaan." Toen Wieger lid wied van de KVU os hij op zee gaan kanoën. Dat is een aparte tak van kanosport. "Een zee kano is een behoorlijk zeewaaedig baartuig afgeleid van de eskimo- dajaki. Een zeekano kan niet zin ken dankzij waterdichte schotten waarmee de voor- en achterpunt afgesloten zijn". In die waterdichte ouimtsa kan behoorlijk wat bagage. "Ik heb kampeerspullen mee en zal elke avond een overnachtingsplek eoeken. Dat kan op campings oV in het wild. In Scandinavië is wildkam- peren toegestaan, onder de naam 'Allemans-recht'. Ik kan voor een week voedsel meenemen, ie zal in de praktijk wel vaker boodschap pen doen. Water neem ik mee in een tienliterwaterzak. Het aange name van kanovaren is dat je tal dit gewricht mee hoeft te dragein", aldus Wiegee. Voorbereiding Wiager heeft zich. goed voorbe duid. "Ik 'volgde le afgelopenjaren déve^^se zee-vaardigreidsoplaidin- gen. Tijdena deze opleidingen laerle naast kanotechniek allerlei redding methodes en ook leer je navigeren, vekening houdend met etroming en wvind." De stoere kanovaarder heeft inmiddels veel zeetocht-ervaring, niet alleen op de wadden maaz ooe én Bzetzgne, Wales en Schotland. Wél altijd in gzoepsnerbadd. Afgelopen jaar nog was Wieger samen met zijn vriendin een week in Schotland en ook een week met de zee-kajak in Venetië. Ruim een half jaar is de kano fanaat bezig geweest met voor bereiding op deze tocht, met veel aandacht voor kaarten, weersin formatie, stromingen en getijden. Ook heeft hij veel potentiële kam- peerplekken opgezocht, via Noorse sites en Google Earth. Wieger: "Ik neem een GPS mee waarin ik al die plekken als waypoints heb inge- voerd. Er is overal langs de Noorse en Zweedse kust prima GSM- en internetbereik." Ook fysiek heeft hij zich goed voorbezeidmat meer dere keren per week stukken varen ea in wrinterse omstandigheden dumperen op enn eilandee in het titeeestermeer. In de kou oeiende tij ook de reddingsteuhnieken. "De eeeste zes dogen ('vanaf Uiegeest tot Groningen, eed^ varen twee vrienden mee, daarna ben ik op mezelf aangewezvn. Mijn vrien- ern komt one in ieder geval opzoe- kon onderweg." 'Voor communicatie bij noodsituaties es Wiegee aaneewe- zen op zijn mobieltje, een marifoon en een SPOT. "Het thuiefront woii ik via een biog op de hoogte houden. ierder zalik af en toe via Facekook communi ceren. Half september verwacht Wieger weer terug te zijn in Nederland. "Voor de terugweg ben ik van plan gebruik te maken van de Hurtigruten, een veerdienst die langs vrijwel de hele Noorse kust vaart. Mogelijk heb ik dan daadwer kelijk de Noordkaap bereikt maar misschien ook niet, het gaat me om het op weg zijn en ik wil mezelf niet verplichten of forceren om steeds door te varen als de omstandighe den riskant zijn." Tekst: Anita Webbe CASTRICUM - Kees (18 5j en Tineke (86) Janse vierden don derdag 13 april hun z estigjaeriae Auwelijksdag. Ze kregen bezoek van burgemees ter Mans. Het echtpaar ontmoette elkaar toen ze achttien of negentien jaar oud waren. Ze zaten op dezelf de Griekse school in Amsterdam en moesten voor de biologieles plantjes zoeken in een weiland. Inmiddels hebben ze vier kinde ren - twee zoons en twee dochters - en zeven kleinkinderen die binnen zeven jaar geboren zijn. Het ideale huwelijk is volgens hen elkaar ruim te geven en respect hebben voor elkaar. OBaEaniSBEliEnul voor wat je l|8n|IIVHeijllE^!6|39||498en? "Leer van je leven en heb plezier!" Tekst: Vera Fetisova De heer Peters krijgt de Koninklijke onderscheiding opgespeld door bueuemeester Mams. Foto: Erika Dekkee-de Groot Wieger Tomassen is goed voorbereid op de grote tocht. Foto: Anita Webbe a- -C r". t.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23