Bustocht naar bloemen corso bollenstreek 3 stappen? Bevordering twee brandweermannen in te 4§ (jiïL;.-L. 2/ Nieuwe rolstoelbus in gebruik Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 19 APRIL 2017 HEILOO - Max de Haas en Oliver McLean zijn dinsdag 4 april bevorderd tot Manschap B bij Brandweer Heiloo. Deze bevordering verdienen zij vanwege hun ervaring als Manschap A en het heb ben van twee specialisaties. Beide heren ontvingen het bevorderingsbesluit en de bijhorende rangon derscheidingstekens uit handen van onze burgemeester Hans Romeyn. Ook kregen zij de felicitaties van postcommandant W. Grootendorst. Wilt u ook bij de brandweer en woont of werkt u dichtbij de kazerne? Neem dan contact op met de heer Grootendorst via 06-54 295 196. Aangeleverde foto aOrzu Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Stichting Welzijn Heiloo organiseert zaterdag 22 april een bustocht naar de bloe mencorso van de bollenstreek. Het thema van Bloemencorso Bollenstreek is dit jaar 'Dutch Design'. In 2017 is het honderd jaar gele den dat de Nederlandse kunst stroming De Stijl werd opgericht door Van Doesburg in Leiden. De vernieuwingsdrang van De Stijl wordt de laatste vijfentwintig jaar voortgezet onder de noemer 'Dutch Design'. De bloemencorso van de bollenstreek rijdt haar veertig kilo meter lange optocht van Noordwijk naar Haarlem. U heeft de kans om in Sassenheim op een overdekte tribune de mooi versierde wagens langs te zien komen. Bij de tribune is toiletvoorziening en catering aan wezig. Daarnaast geeft een speaker een toelichting. Tijdens de corso krijgt u een kopje koffie aangebo den. Na afloop rijdt de bus via een toeristische route terug naar Heiloo. De bus vertrekt zaterdag 22 april rond 11.00 uur vanaf het Trefpunt in Heiloo en is aan het eind van de middag weer terug. Kosten 40 euro. Opgave van tevoren is noodzakelijk, dit kan via 072-5331297. HEILOO - Stichting Rolstoelbus Heiloo heeft zaterdag 15 april de nieuwe rolstoelbus in gebruik genomen. De afgelopen jaren zijn vele ritten gemaakt met de welbekende donkerblauwe bus, maar het werd tijd voor een nieuwe. De nieuwe bus - vervanger van de donkerblauwe bus - heeft een frisse lichtgrijze kleur en is met alle moderne voorzieningen uitgerust. Chauffeur Hans Ursem nam de nieuwe bus afgelopen zaterdag in gebruik; de eer ste rit werd uitgevoerd met mevrouw Boos die na een bezoek bij haar dochter in Heiloo vervoer kreeg naar verzorgingshuis Westerhout in Alkmaar. Aangeleverde foto Dag. Mijn naam is Corine Hemmer. Ik ben 56 jaar en getrouwd met Tonnis. We hebben een zoon, Tim. Hij woont en studeert in Amsterdam. Ik werk als remedial teacher in mijn praktijk aan huis. Ook begeleid ik kinderen op de basisschool met een speciaal zorgarrangement. 1. Waar ben je geboren en getogen? In Alkmaar, in het Hoefplan woonde ik tot mijn twintigste. Daarna ver huisde ik naar de Mare in Alkmaar-Noord. Via een omtrekkende beweging van Amsterdam en Nieuw-Vennep kwam ik achttien jaar geleden in Heiloo wonen. 2. Als hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn werk is mijn hobby! Vanaf mijn twintigste jaar werk ik in het onder wijs, als groepsleerkracht, als remedial teacher en als intern begeleider. Ik denk dat 'juf zijn' in mijn bloed zit. Ik vind het heel fijn om te zien als kin deren iets leren en vooruit gaan. Dit hoeft niet alleen op leergebieden als lezen en rekenen te slaan. Het kan ook gaan om een betere werkhouding of een grotere zelfstandigheid. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Sylvia Witteman. Ik vind dat zij heel goed alledaagse situaties observeert en met vlotte pen en humor beschrijft, of uitvergroot. Haar columns in de Volkskrant lees ik altijd. En soms schiet ik later op de dag nog eens in de lach, als ik eraan terugdenk. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik denk het moment dat ik hoorde dat ik een zusje gekregen had. Ik was bijna vier en kwam op een ochtend beneden. In het midden van de kamer zat mijn oma en ze vertelde het grote nieuws. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Het Monnikenpad. 's Zomers loop ik dit pad vanaf mijn huis wel een paar keer per week. Voor mij is het mooiste plekje in Heiloo echter het overstapje vanuit het Heilooër bos naar het pad door de Baafjespolder. Je ziet de weilanden, waar koeien grazen; het dijkje met riet en schapen en in de verte zie je de contouren van de duinen. Zeker met de ondergaande zon denk ik dan: 'Wow'! 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Het Noorderlicht. Heel soms is dit fenomeen ook in Nederland waarneem baar. Dan mogen ze me bellen en spring ik uit mijn bed! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Ik vertelde de leraar leraar Nederlands - na een mondeling examen toen ik zeventien was - dat ik me voor een secretaresse-opleiding bij Schroevers had ingeschreven maar dat ik veel liever juf wilde worden. Alleen... er was in die tijd totaal geen werk voor leerkrachten. Hij adviseerde me dringend om wel voor de Pedagogische Academie te kiezen, omdat ik daar helemaal op mijn plek zou zijn. En hij kreeg helemaal gelijk! 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik doe naast mijn werk ook met veel plezier vrijwilligerswerk. Zo werkte ik jaren op het knaagdierencentrum in Heiloo. Nu help ik alweer geruime tijd bij het koffie- en theeschenken in Overkerck. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik denk dat ik vaker een cheque van duizend euro zou uitloven voor het beste plan, zoals twee weken geleden toen de Radboudschool won met een klimmuur. Ik denk dan aan het leukste sportidee, het mooiste dagje uit voor bewoners van een zorginstelling en dergelijke. Door de discussie erover met elkaar en doordat je het resultaat in het dorp terugziet, krijg je, denk ik, een grotere betrokkenheid van de bewoners van Heiloo (jong en oud) bij besluitvorming. 10. Persoonlijke vraag van Jolanda de Wit aan Corine Hemmer: 'Corine, vanuit jouw professie weet ik dat je erg bekwaam en begaan bent met het leesproces van kinderen. Welke ideeën heb je om kinderen die lezen moeilijk vinden (en hierdoor niet leuk) te motiveren?' Jolanda, allereerst dank je wel voor je mooie compliment. Als de leesont- wikkeling stagneert, is het goed om te zoeken naar een leuke manier om het kind zo veel mogelijk 'leeskilometers' te laten maken. Herhaald lezen is een bewezen manier om vooruitgang te boeken. Om goed te kunnen voorle zen, móet je wel een paar keer hardop oefenen; het liefst met meerdere kin deren samen. Iets anders is: blijf vooral ook in de vakanties lezen. Zwakke lezers gaan, als ze niet lezen, erg in niveau achteruit. Bij de bibliotheek kun je terecht voor een speciale vakantietas vol leesplezier! Ik nomineer Ben Peters voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: 'Ben, ik weet dat jij veel doet voor mensen met dementie; zowel als bewindvoerder als bij de stichting Alzheimer Nederland. Wat versta jij onder goede zorg voor mensen met dementie?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3