Walking Football Heiloo: zorgen om kunstgrasveld Minecraft Build Battle in de meivakantie in Bibliotheek Heiloo I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Cursus Nivon Heiloo: techniek van het stofverven Blue World Heiloo sluit definitief haar deuren in Heiloo "Willen we wachten totdat het bewijs gevonden is?" INGEZONDEN BRIEVEN Woningbeleid asielzoekers Ger Luijt exposeert UITKIJKPOST 19 APRIL 2017 HEILOO - Nivon-docente Jobina de Boer verzorgt zaterdag 22 april voor het Nivon in Heiloo een workshop. Met drie basiskleuren verft u achttien heldere kleuren uit de kleurencirkel. U leert hoe u verf aan moet maken, welke hulpmiddelen u moet gebruiken en in welke verhoudingen u de verf voor de verschillende kleuren mengt zodat u thuis zelfstandig stof kunt verven. De afmeting van de lapjes die u tijdens de workshop verft zijn 50 x 50 centimeter. U werkt met koud- waterverf van het merk Procion. Bij de workshops zijn verf, alle hulpmid delen en verfrecepten inbegrepen. Deze materiaalkosten bedragen 35 euro voor drie meter stof van 150 centimeter breed, alle hulpmiddelen, en de verf aan de docente te voldoen. De workshop duurt zaterdag van 9.30 uur tot 12.00 uur. De cursuskosten voor het Nivon bedragen voor leden 11,50 euro en anderen betalen 13,50 euro. De workshop vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk aan Mariënstein 178A in Heiloo. Voor info/opgave, bel 072-5333127 en/of stuur een e-mail naar info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Blue World aan de Heerenweg 144 in Heiloo sluit definitief na tien jaar haar deuren. Daarom houdt Blue World een gigantische Final Sale! Deze start op donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 april. De win kel is geopend op donderdag en vrijdag vanaf 10.00 tot 20.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens dit spektakel kunt u genieten van hoge kor tingen op de dames-, heren- en kindercollecties. Voorbeelden: Jeans: 1 voor 69,- en 2 voor 119,- T-Shirts vanaf 15,- Sweaters en vesten vanaf 29,- en nog veel meer te gekke aanbiedingen! Om dit spektakel voor te bereiden is de winkel maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 april gesloten. Blue World staat bekend om de verkoop van bekende merken voor zowel dames-, heren- en kinderkleding. Voorbeelden van merken zijn G Star, Sotch and Soda, PME Legend, Jack and Jones Premium, Replay, Studio Anneloes Muchachomalo, Supertrash, Maison Scotch, Moscow, Object, Vingino, Retour, Scotch Shrunk, Scotch R'belle, Geisha en Indian Blue Jeans. Voor de vaste fans niet getreurd: Blue World en Blue World Kids in het overdekte winkelcentrum Geesterduin in Castricum zetten de activitei ten gewoon door. Ook het vaste enthousiaste gezicht Willeke, die alweer tien jaar werkzaam was bij Blue World Heiloo, verhuist naar de filialen in Castricum. Dus heeft u nog een nieuwe zomeroutfit nodig, sla dan nu uw slag en profiteer van hoge kortingen! Bij dezen willen wij alle klanten bedanken voor de leuke en gezellige tijd in Heiloo. Wij hopen u te mogen verwelkomen in één van onze andere filialen in Castricum, waar de nieuwste collecties u blijven verrassen! Team Blue World HEILOO - De veiligheid van de kunstgrasvelden met rub bergranulaat in Nederland is onvoldoende aangetoond. Althans, dat stellen de spelers van Walking Football Heiloo - een groep seniorenvoetballers - die het kunstgrasveld van De Foresters gebruiken. De gemeente Heiloo wil nog dit jaar een van de twee kunstgrasvel den op het terrein van Foresters vervangen. Walking Football Heiloo vraagt Heiloo bij de vervanging 'op save te spelen' en te kiezen voor een - in hun ogen - gezond en veilig alter natief. Om steun voor hun ideeën te krijgen hebben ze een petitie opge steld. "Omdat Foresters dit jaar een kunstgrasveld moet vervangen, ziet Walking Footbal het als een goed moment een juiste keuze te maken", zo laat Hil Peperkamp van Walking Football weten in een brief bij de petitie. Hij wil graag dat Heiloo het kunstgrasveld met rubbergranulaat laat vervangen door materiaal 'dat de gezondheid en het milieu sowie so niet schaadt.' Het kunstgrasveld op het terrein van Foresters bevat korreltjes met rubbergranulaat, gemaakt van oude autobanden die chemicaliën bevatten. In aanraking Hoewel de RIVM in december 2016 na onderzoek liet weten dat men veilig kan sporten op de kunst grasvelden met rubbergranulaat - omdat de stoffen in zeer lage hoe veelheden zouden vrijkomen - heeft hij zijn twijfels over de effecten op de gezondheid van de spelers. "Allereerst blijkt dat de concentra tie kankerverwekkende stoffen in rubbergranulaat hoger ligt dan in consumentenproducten mag zitten volgens de EU-richtlijn. Daarom maken wij ons zorgen en niet alleen wij: ook wetenschappers zijn kri tisch over het RIVM-onderzoek. Onduidelijk is verder het opteleffect van verschillende schadelijke stof fen in het rubber. Bij wrijving en bij het maken van een sliding komt er meer rubbergranulaat vrij dan in het onderzoek is vermeld. Verder wordt in het RIVM-onderzoek niet duide lijk wat er gebeurt bij schaafwon den: bij een beschadigde huid heb ben schadelijke stoffen meer kans het lichaam binnen te dringen. Tenslotte komen voetballers via inademing in aanraking met vluchtige stoffen boven het veld en ook via de huid en/of bij het inslikken van de rubberkorrels. De korreltjes hechten zich aan kle ding en schoenen en komen bij het schoonmaken in het milieu terecht. Wetenschappers pleiten daarom voor een ruime veiligheidsmarge en preventie." Belangrijk genoeg om nu de juiste keuze te maken en te kiezen voor veilig en gezond alterna tief, meent Hil Peperkamp. Hij doelt op bijvoorbeeld kurk of synthetisch rubber. De voetballer verwijst in zijn betoog naar een uitspraak van professor Bob Lowenberg, hoog leraar hematologie in het Erasmus MC en hoofdredacteur van Blood, een toonaangevend tijdschrift voor hematologie. Zijn citaat: "Willen we wachten totdat het bewijs gevonden is? Zolang doorgaan en dan, net als bij roken, over zoveel jaar tot de conclusie komen 'dit was verkeerd' of zetten we nu een punt en gaan we de velden afbouwen? Het laatste is de beste keus." Peperkamp voegt hieraan toe dat voorkomen beter is dan genezen. Alternatieven duurder Ook Joep Hooijschuur van voet balvereniging De Foresters is voor stander van een ander alternatief, 'hoewel tests hebben uitgewezen dat onze velden ruimschoots bin nen de toegestane veiligheid nor men liggen'. Hooijschuur: "We pra ten momenteel met de gemeente over de vervanging van het veld en hebben pas een gesprek hierover gevoerd. De gemeente Heiloo heeft nu nog de voorkeur voor rubbergra nulaat. Wij zijn daar niet zo 'happy' mee: we zien liever een gezond- heidsvriendelijk alternatief opko men." Hooijschuur geeft aan dat de keuze voor een mogelijk alter natief veel hogere kosten met zich meebrengt en heeft de gemeente gevraagd deze in een voorstel- scenario weer te geven. Dit voorstel kan vervolgens ter besluitvorming aan de leden worden voorgelegd. Hill Peperkamp van Walking Football Heiloo heeft de petitie nu nog uitsluitend op papier beschik baar, maar is daarnaast vastbeslo ten de petitie online beschikbaar te krijgen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - De Bibliotheek Heiloo organiseert maandag 24 of dinsdag 25 april de 'Minecraft Build Battle'. Deze activiteit is bestemd voor jongens en meis jes van tien tot veertien jaar. Na een korte inleiding over Minecraft en de geschiedenis van Heiloo volgt een speciale opdracht. De deelnemers hoeven niks mee te nemen, ze werken op een tablet van de bibliotheek. Aan het eind van de 'battle' mag iedereen laten zien wat hij of zij gemaakt heeft. Vooraf opgeven is vereist. De tijden: 24 april van 14.00 tot 16.00 uur en dins dag 25 april van 10.00 tot 12.00 uur. Tijdens de meivakantie zijn er allerlei jeugdactiviteiten in de bibliotheek, voor elke leeftijd is er wel iets te doen! Kijk op www. bibliotheekheiloo.nl voor alle infor matie en opgave. De kinderen zijn hard aan het werk. Aangeleverde foto HEILOO - Ik wil even reageren op het besluit van de gemeente Heiloo om - ondanks dat het niet meer ver plicht is - vast te houden aan het urgentie-beleid voor toewijzing van woningen voor asielzoekers met een verblijfsvergunning en ze dus voorrang te blijven geven boven de eigen burgers van wie velen al heel lang op een woning wachten - zoals mijn kinderen al negen jaar op zoek zijn. Als er dan een woning beschikbaar komt op de website van SNVK, verdwijnt het na korte tijd weer van de site omdat het urgent is dus weer een kans weg. Ik gun iedereen een woonplaats maar voel mij als Nederlander zo langzamerhand wel erg gediscri mineerd. Gemeente neem je ver antwoordelijkheid ook eens voor je eigen inwoners en schaf de urgentie voor asielzoekers af. Geef gelijke kansen en laat ze zichzelf ook inschrijven en behandel ze als Nederlanders, dat willen ze graag, anders waren ze hier niet gekomen. Gerard Oudhoff HEILOO - Ger Luijt (1927) expo seert zijn schilderijen die hij de afgelopen dertig jaar maakte. Dat doet hij in de bibliotheek Heiloo. Ger Luijt schildert meestal Noord Hollandse landschappen, waar zijn hart naar uit gaat. Frisse blauwe luchten over de polders in alle jaargetijden. Boten, schaat sers, molens en sloten zijn daarin terugkerende onderwerpen, met als voorkeur op bestaande plek- ken in de Zaanstreek, waar hij vandaan komt. Ger Luijt heeft zijn eerste solotentoonstelling ter ere van zijn dertigjarig jubileum als cursist bij Artiance (Centrum voor de Kunsten) in Alkmaar en daarnaast vanwege het dertigjarig jubileum van Artiance. Hij volgt op bijna negentigjarige leeftijd nog steeds schilderlessen bij docent beeldende kunst Jessica Keppel. De expositie is te zien tot en met 13 mei tijdens de ope ningstijden van de Centrale Bibliotheek. Adres: Westerweg 250 in Heiloo. s> 1 Eén van de werken van Ger Luijt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7