De Zuidwester op bezoek bij de Karel Doorman Samen eten op woensdagmiddag en Fotoproject verhalenfestival Gebruik je camera en/of pen □m jE verhaal Ie vertellen r. v de Bibliotheek de Bibliotheek INGEZONDEN BRIEVEN Liefde is nooit het probleem Anarchie in Heiloo? 'LEEF! GGZ in beweging' Heiloo UITKIJKPOST 19 APRIL 2017 HEILOO - Onlangs zag ik Dr. Chris Tulleken (GB) met een programma over grote doses medicijnen die mensen krijgen tegen hun ziekten. Dit was een echte arts! De hedendaagse artsen worden beïnvloed door de artsenbezoe kers en artsen geven - door de druk - medicijnen mee, pillen voor dingen die je met een pil niet kan genezen. Dr. Chris Tulleken was een half uur in gesprek met zijn patiënten en bovendien zocht hij samen naar een therapie voor pijnbestrijding (kung fu) of tegen depressie (koudwaterzwemmen) en wandelclubs voor mensen met diabetes en hartproblemen. Ik heb al vaak gedacht: ik zou mensen hier buiten gelukkiger kunnen stem men als ze de weg maar wisten. Gewoon eens een stal of een veldje schoon maken met daarna een kopje koffie. Buiten, in de frisse lucht, dicht bij paarden, goed voor eenzame mensen. In de partnerschappen met paarden heb ik geworsteld met de vraag hoe ik die liefde meer volledig kan uiten. De les die paarden voor mij tot leven brengen, is dat ik eraan moet werken mijn gevoel van verbinding met andere levensvormen om mij heen te verbeteren. Of het nu gaat om een dier of om een mens. Ik geloof dat we deze directe en tastbare intimiteit met de gehele natuur ooit gevoeld hebben. We werden erin ondergedompeld en wij vertrouwden erop. Het begin van de industriële revolutie en het aanbreken van ons digitale tijdperk, heeft ons vervreemd van dat primaire gevoel van verbondenheid. In werkelijkheid hebben wij onszelf uit de natuurlijke wereld verbannen, met al zijn wonderen. Ik geloof dat het grootste geschenk van het paard aan ons de kennis is. En hoewel dat gevoel van verbondenheid misschien wel heel erg verzwakt is, het sluimert nog steeds binnenin elk van ons. Als we daarvoor kiezen, kan het op elk gewenst moment worden gewekt. Het paard probeert ons voort durend te leren dat we onze eenheid met de wereld om ons heen kunnen herstellen. We moeten onze harten bevrijden van alle twijfel dat wij energetisch met elkaar verbonden zijn. Zonder gevoel van verwantschap lopen we het risico de betekenis van de opmerkelijke foto te vergeten die tijdens de laatste Apollo-missie naar de maan van onze aarde werd gemaakt. Imelda HEILOO - Ter weerszijden van de ingang van winkelcentrum Het Hoekstuk zijn in het trottoir fietsenstallingen verankerd. Stevige metalen rekken die plaats bieden aan enkele tientallen fietsen. Wat niet wegneemt dat er ook Heilooërs zijn die hun fiets toch niet in die rekken, maar tegen de gevel bij de AH zetten. Ook als er nog ruim plek is. Dat begrijp ik dan weer niet, afge zien dan van die incidentele bakfiets. Kwalijker is het echter dat het trottoir achter de stallingen tot een 'verplicht rijwielpad' verworden lijkt te zijn. Vrijwel niemand neemt de moeite af te stappen en de laatste vijftien tot twintig meter even te lopen. Stel je voor, zeg! Ik zag laatst zelfs een lid van onze gemeenteraad over het trot toir fietsen op zijn opvallende tweewieler. En niet alleen fietsers, maar ook scooter- of bromfietsrijders. Zoals we ook onze auto eigenlijk het allerliefst in de AH, Etos of de Lidl zouden willen parkeren! En op grote schaal het eenrichtingverkeer op het parkeerterrein aan onze laars lappen. Daarbij heb ik sterk de indruk dat het vooral vijftigplussers zijn die met dit gedrag het 'goede voorbeeld' geven, maar dat kan ook door de vergrijzing van ons dorp komen. Zouden onze ouderen soms denken dat regels voor hen niet gelden? Want zij hebben ons land toch welvarend gemaakt, of niet dan? En van toe zicht en/of handhaving is al jaren geen sprake meer. En dan krijg je dit dus. Ik heb dit probleem circa negen weken geleden ook bij de gemeente aan gekaart, maar tot dusver heb ik geen inhoudelijke reactie mogen ontvangen. En wanneer krijgen we in Heiloo nou eindelijk ook een regenboogzebrapad (maar dit terzijde)? Ton Förch, Heiloo HEILOO - Lijkt het u gezellig om met andere mensen tussen de middag gezamenlijk te eten? Dat kan nu elke woensdag in het Trefpunt aan Abraham du Bois- hof 2. Dat meldt Stichting Welzijn Heiloo. Elke week wordt er een vers en gezond menu bereid door het Buffettenpaleis. Er wordt om 12.30 uur gegeten en de kosten bedragen 7,50 euro per persoon. U krijgt een hoofdmaaltijd en een eenvoudig toetje. Lijkt u dit wel wat? Geef u dan nu op bij de receptie van het Trefpunt of bel naar 072-5331297. Hier hoort u meteen wat het menu is. Aanmeldingen dienen uiter lijk maandag om 12.00 uur binnen te zijn. HEILOO - Vrijwel alle basis scholen hebben excursies maar sommige excursies zijn wel heel speciaal. Zo gingen de groepen 5 van basisschool De Zuidwester op bezoek bij Zr. Ms. Karel Doorman in Den Helder. Dit is een logistiek onder steuningsschip en het grootste Nederlandse marineschip. Op dit moment ligt de Karel Doorman al een jaar in de marinehaven voor reparatiewerkzaamheden. HEILOO - Stichting de Buitenkans en GGZ NHN heeft voor het jaarlijkse fotoproject en het verhalenfestival 2017 gekozen voor het thema LEEF! met de ondertitel: geestelijke gezondheidszorg in beweging. Het doel is om een brug te slaan tussen burgers met en burgers zonder psychiatrische problema tiek. In de wereld van de psychiatrie zijn er voortdurend nieuwe ont wikkelingen en initiatieven om de kwaliteit van diagnostiek en behan deling te verbeteren. 'Willibrord Draait Door' is een voorbeeld van een evenement waaruit blijkt dat er volop leven in de brouwe rij is op het GGZ-terrein. Met het thema LEEF! beoogt de organisatie aspecten in kaart te brengen die te maken hebben met leefbaarheid, vitaliteit en energie binnen de GGZ- leefgemeenschap, zowel op fysiek als mentaal niveau. Fotoproject U kunt maximaal vijf foto's instu ren, met bij elke foto een korte Natuurlijk is dit schip normaal gesproken niet te bezoeken, maar als er een leerling in de klas zit wiens vader werkzaam is aan boord van dit schip, dan kan er wel eens een uitzondering worden gemaakt. De leerlingen en hun begeleiders kregen een rondleiding over het enorme schip en keken hun ogen uit: wat een grote pannen worden er in de kantine gebruikt, men kan aan boord sporten en er is zelfs een zie kenhuis. De Zuidwester kijkt terug op een bijzonder geslaagde dag. toelichting - eventueel in dicht vorm - van maximaal 250 woorden. De jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de beste vijf inzendingen uit. De foto's van de winnaars komen te staan op groot formaat banners en worden geëx poseerd op landgoed Willibrordus. Bovendien worden de foto's op een groot scherm geprojecteerd in gale rie de Buitenkans. Verhalenfestival Ook het Verhalenfestival heeft als thema 'LEEF!' U kunt een verhaal van ongeveer vijfhonderd woorden of een gedicht - fantasie of realiteit of een mengvorm van die twee - insturen. En ook voor dit onderdeel selecteert een jury de drie beste inzendingen. Iedereen kan deel nemen: GGZ-cliënten worden met name uitgenodigd om mee te doen. Op verzoek is deskundig advies beschikbaar bij het fotograferen en/ of het schrijven. Foto's en/of verha len kunnen tot 31 mei 2017 worden gestuurd naar buitenkansfotopro- ject@gmail.com. Meer informatie en de spelregels vindt u op www. de-buitenkans.org. Zondagsvieringen in Activiteitencentrum GGZ HEILOO - De Geestelijke Verzorging van GGZ Noord-Holland-Noord houdt iedere zondag van 10.00 tot 11.00 uur een zondagsviering in het Activiteitencentrum aan Bullaan 2 in Heiloo, naast de Kwekerij op Landgoed Willibrordus. Na elke viering is er gelegenheid voor ontmoe ting met koffie. Om de week zingt de zanggroep onder leiding van Leonie Hennekens. Op 23 april verzorgt koor Notebook uit Heiloo de muziek. Voor informatie, vragen of ideeën, mail naar m.braamse@ggz-nhn.nl of bel 06-53 9292 86. 'LEEF!' is het thema van dit jaar, dus leef je uit! Foto: via Google.nl Tabletcafé Vrijdag 21april, 14.00-15.30 uur.VragenoveruwTablet? Samen met andere tabletbezit- ters leukeapps ontdekken en tips en trucs delen? Dan is het Tablet Café iets voor u! Nieuwe reeks Digisterker Start: 19 mei, 141.00 - 16.00 uur (4 bijeenkomsten). Tijdens deze bijeenkomsten leert u een DigiD aan te vragen en gebruiken. Bovendien leert u handig informatie opzoeken op websites van de overheid, zoals de Belastingdienst en het UWV. Opgave vooraf. In de meisakantie zijn er aUeile1 jeugdactiviteUen in de bibliotheek, voor elke leeftijd is er wel iets te doen! Minecraft Build Battle Maandag 24 april, 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 25 april, 10.1. -12.00 uur. Nh een korte bnleiding oves Minecraft en de geschiedenis van Heiloo, volgi een speciale opdracht. Je hoeft nietk mee te nemen, ke werkt op aen tablet van de bibliotheek. Voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar. Deelname is gratis, opgave vooraf! CoderDof o Heiloo Woensdag 26 april, 10.00 - 12.00 uur. Kom ook program meren in de bialiothee li! de kunt (e ei.en game maken in acratch of zelf een website bou wen. De CoderDoko is er voor jongens en meisjes van 7 tol 17 jaar. Deelname is gratis, een toegangskaart is vereist. Peuterochtend Vrijdag 28 april, 10.30 uur. Een gezellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2 tot 4 iear ben hun oudere/oppasl. Speelgoedpar cours Zaterdag 129 apsl, 10.00 - 14.b0 urr. Kom ook spelen met het speelgoed van de speelotheek! Samen klooien in de bieb Woensdag 3 mei, 10 .00 b 12.00 uur. De Hobbyfarm is er met leuke materialen, en de klooi- koffers van de Speelothuek staan klaar voor gebruik. Bereid se voor op mooie pro jecten met hulp van een lijmpi- stool,striptang of soldeerbout. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar, begeleid door een volwassene. Opf ave vooraf. Tromp et vo or- Olifant Woensdag 3 mei, 14.30 uur. Hetboek Trompet voor Olifant wordt uitgevoero als live-hoor spel. Een mooie kennismaking met muziekinstrumenten en verschillende soorten muziek: jauz on klassieke. Geschikt voor kind eren van 3 tot b .jaar. De toegang is vrij. Gewijzigde openingstijden Bibliotheek Heiloo is op don derdag 27 april (Koningsdag) gesloten. Donderdag 4 mei, open tot 18.00 uur. Steun de bibliotheek Word vriend VoIg ons ook op Facebook en Twitter! Westerweg 250 tel.072-5330670 info@bibUotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Groep 5 op de foto met het schip Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9