Dijkverbetering Alkmaardermeer start deze zomer Vergunninghouders in gebouw voormalig uitvaartcentrum «ft Manege Groot open dag zondag 7 mei Ledsko REGIO 23 BEDRIJF BELICHT S»iH Lichtoplossingen voor alle toepassingen Uitreiking Koninklijke onderscheiding UITKIJKPOST 3 MEI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. REGIO - De dijk rond het Alkmaardermeer is op verschil lende plekken niet meer hoog en stabiel genoeg. Daarom wordt gewerkt aan dijkverbete- ring. Dat meldt het hoogheem raadschap Hollands Noorder kwartier. De dijk beschermt het lager gelegen achterland tegen het water uit het Alkmaardermeer. Regelmatig controleert het Hoogheemraadschap of de dijken nog veilig zijn. Vanwege de klimaat verandering - het regent steeds harder en langer - zijn de controles en eisen landelijk aangescherpt. Daardoor voldeed een groot deel van de dijk rond het Alkmaarder en Uitgeestermeer niet meer aan de gestelde hoogte- en stabiliteitseisen. De komende periode bereidt aannemer Van der Meer uit Scharnegoutum het werk voor om deze zomer met de eerste werk zaamheden voor de landelijke gedeelten te starten. Op een aantal lokale plekken is de dijk afgelopen jaren al aangepakt. Deze zomer start de verbetering van de overige lande lijke gedeelten. Dit houdt in dat de kade met tien tot dertig centimeter wordt opgehoogd. Ook verbetert Hollands Noorderkwartier de sta- biliteit door op de berm aan de pol derzijde extra grond te leggen. Na de werkzaamheden is de dijk voor de komende twintig jaar weer op orde. Stedelijk gebied De dijk is in de stedelijke ker nen van Akersloot, Uitgeest en De Woude ook niet meer op orde. Hiervoor zijn er gesprekken met aanwonenden. Vervolgens wordt een ontwerp-projectplan gemaakt dat ter inzage wordt gelegd. Hierna wordt een aannemer gezocht voor het werk aan de stedelijke gedeel ten. Naar verwachting wordt het stedelijk gedeelte van de dijkverbe tering in 2018 uitgevoerd. Meer informatie Heeft u naar aanleiding van dit bericht vragen dan kunt contact opnemen met omgevingsmanager Ellen Beukema via 072-582 8282 of post@hhnk.nl. Actuele informatie over het project kunt u vinden op www.hhnk.nl/werkindebuurt. Regelmatig controleert het Hoogheemraadschap of de dijken nog veilig zijn. Foto: Gertjan Zeeman Aad Gul en Marco de Vries voor hun bedrijfspand. Foto: Arjan Hoogvorst Hogeweg 92A, 1911 GK Uitgeest. Info/reserveren: 085-0607777, e-mail: info@ledsko.nl. Website: www.ledsko.nl. UITGEEST - Zelf noemen ze het een uit de hand gelopen hobby. 'Ze' zijn Marco de Vries en Aad Gul. Wat begon met kleinschali ge handel via internet leidde na de eerste kennismaking op een verjaardag tot hun eigen bedrijf. De Uitgeester ondernemers zijn met Ledsko gespecialiseerd in led-verlichting. Hoog rendement en lage energiekosten met duurzaamheid vormen de gemene deler. Amper zes jaar geleden begon Marco de Vries vanuit zijn slaapkamer met de online verkoop van zogenoemde led-strips, oftewel in diverse lengtes en kleuren verkrijgbare aan elkaar geschakelde led-lampen. Verlichting die ten opzichte van de aloude gloeilamp meer rendement en mogelijk heden biedt tegen lagere stroomkosten. Dan is voor de meesten de keuze snel gemaakt. "Die handel ging dan ook van meet af aan zeer voortva rend", vertelt Marco de Vries. "Toen ik op een verjaardag met Aad in gesprek kwam en vertelde over mijn verlichtingshandel, hadden we gelijk een klik. Niet veel later belandden we samen bij de KvK om ons bedrijf Ledsko op te starten." Maatwerkoplossing De eerste drie tot vier jaar waren de twee jonge Uitgeesters met Ledsko actief naast hun studie en baan. Daarbij is Marco de Vries gespecia liseerd in het technische gedeelte en legt Aad Gul zich toe op de klant contacten. "Inmiddels opereren we al twee jaar vanuit een mooie eigen werkruimte aan de Hogeweg, waar de hedendaagse mogelijkheden qua led-verlichting op enkele vierkante meters zijn toegepast. Ons eigen kan toor fungeert daarmee tevens als showroom", laat Aad Gul weten. Het ondernemende duo heeft al een aardige klantenkring opgebouwd. Hun uitgangspunt is altijd weer, hoe je met de juiste 'duurzame' lichttoepas- singen aanzienlijk lagere energiekosten kunt genereren. Kortom: de klant een maatwerkoplossing bieden die resulteert in zowel een beter als ener giezuiniger lichtplan. Een win-winsituatie dus. Doordacht lichtplan Al is het zo dat iedereen tegenwoordig werkelijk van alles op internet kan uitzoeken en bestellen, is een goed op persoonlijke wensen afgestemd lichtplan niet zomaar eventjes gerealiseerd. "Mensen hebben in de mees te gevallen wel ongeveer een idee in hun hoofd van wat ze zouden wil len, maar doorgaans ontbreekt de nodige kennis van zaken", vervolgt Aad Gul. "Met Ledsko hebben wij alle knowhow en vakkundigheid in huis, om iemand een goed doordacht en ontwikkeld lichtplan te bieden. Om het voor de klant alvast zo levend mogelijk te maken, kunnen wij vooraf per computer een zeer realistische 3D-weergave presenteren. Zo valt perfect te zien hoe de verlichting in bepaalde ruimtes uiteindelijk gaat ogen." Slimme sensoren Zoals gezegd kunnen Marco en Aad in hun kantoorruimte aan de Hogeweg diverse led-lichttoepassingen demonstreren, bijvoorbeeld koof verlichting bij een verlaagd plafond, led-verlichting met slimme sensoren en verlichting met vele (variabele) kleuren. De mannen hebben duide lijk een missie; continu verbeteren en de wereld een stukje duurzamer maken. Tekst: Arjan Hoogvorst EGMOND AAN ZEE - Diverse vergunninghouders wonen sinds 10 april tijdelijk in het gebouw aan de Plevierenlaan 1 in Egmond aan Zee, meldt Kennemer Wonen. Het gebouw is het voormalige uitvaartcentrum en bevat nu zeven kamers voor tijdelijke huisvesting van vergunninghouders. Kennemer Wonen wil sociale huurwoningen ontwikkelen op deze locatie. In de tussentijd wil Kennemer Wonen het huidige gebouw niet leeg laten staan. Het gaat om een tijdelijk gebruik voor maximaal vijf jaar. Daarna start de nieuwbouw. Gereed voor bewoning Na een periode van het aanvragen van de benodigde vergunningen en het verbouwen van het pand, betre den de vergunninghouders vanaf 10 april hun kamer. De bewoners EGMOND AAN DEN HOEF - Iedereen heeft de kranen en de bedrijvigheid gezien, maar wat gebeurde er nu echt allemaal op het terrein van Manege Groot in Emond aan den Hoef? Op zondag 7 mei a.s. is iedereen van harte welkom om het zelf te komen bekijken tijdens de open dag. Vanaf 10.00 uur staat de koffie met taart klaar. De open dag zit boordevol shows van bijvoorbeeld de Keyserlijke Carrousel, voltige, springen en meer. Voor groot en klein - er is voor ieder wat wils. Een echt stro dorp wordt gerealiseerd waar o.a. lekkere koffie, huisgemaakte taart genuttigd kan worden, maar - vrouwen in de leeftijdscategorie van achttien tot zesentwintig jaar - delen de keuken en badkamer met elkaar. Wethouder Peter van Huissteden is blij met deze ontwik keling. "Op de korte termijn leveren we als gemeente onze bijdrage aan de plicht om meer vergunninghou ders te huisvesten. Door gebruik te maken van een anders leegstaand pand, verkleinen we tegelijkertijd de druk op de woningmarkt. En op de lange termijn komt er een mooi plan met sociale huurwoningen. Daar is grote behoefte aan in Egmond aan Zee." Kennismaken en begeleiden De nieuwe bewoners zijn door vluchtelingenwerk en het sociaal team van de gemeente Bergen uit genodigd voor een kennismaking en informatiebijeenkomst. Hier wordt kennisgemaakt met elkaar, het dorp Egmond aan Zee en het ook kan er worden geshopt. Alle opbrengsten worden besteed aan de aanschaf van nieuwe spiegels voor in de nieuwe grote binnenbak. Iedereen is van harte welkom om langs te komen. Het programma zit van 10.00 uur tot 17.00 uur bomvol leuke, interessante en mooie activi teiten. U komt toch ook? gemeentehuis en wordt iedereen geïnformeerd over de onzelfstan dige woning. Naast de (individu ele) maatschappelijke begeleiding van de nieuwe vergunninghouders, wordt hen woonbegeleiding in groepsverband geboden door een organisatie die gespecialiseerd is in woonbegeleiding. Dit wordt gecoör dineerd door de gemeente Bergen. Vluchtelingenwerk fungeert als con tactpunt en bemiddelaar voor de vergunninghouders. EGMOND/BERGEN - Afgelopen maandag 1 mei reikte mevrouw drs. H. Hafkamp, burgemeester van de gemeente Bergen, aan de heer E. Buis uit Egmond aan Zee een Koninklijke onderscheiding uit. De heer Buis ontving de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd uitge reikt ter gelegenheid van de verjaardag van zijne Majesteit de Koning in het Boothuis van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM). De Koninklijke onderscheiding is aan de heer Buis toegekend omdat hij is gekwalificeerd als 'iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen of anderen heeft gestimuleerd'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23