Cursussen Rode Kruis Heiloo Tien vragen aan... George Tervoort Flexibele opvang nodig? Kinderopvang Kits Oonlie denkt met u mee! 3 kinderopvang Ingezonden brief: dank voor uw steun INGEZONDEN Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 3 MEI 2017 HEILOO - Het Rode Kruis EHBO in Heiloo, voorheen de EHBO- vereniging Heiloo, verzorgt al jaren in Heiloo de 'Burger AED opleiding en herhalingscursus sen'. Sinds 2016 heeft het Rode Kruis het oproepsysteem voor de herhalingscursussen van de gemeente overgenomen en krij gen de vrijwilligers per e-mail een uitnodiging om weer de herhalingslessen te volgen. Het Rode Kruis in Heiloo doet dit in kleine groepjes zodat iedere vrijwilliger ruimschoots de tijd krijgt om te oefenen. Het Rode Kruis is reanimatie-partner van de Hartstichting. Hartslag.nu Als elke seconde telt, is het pret tig te weten dat er apparatuur in uw directe omgeving is om uw leven te redden. Ook is het fijn als er vrijwil ligers zijn die met een AED om kun nen gaan en snel ter plaatse kunnen zijn. HartslagNu zet zich in om alle AED's én alle mensen die reanima tie kunnen toepassen te registreren. Het Rode Kruis in Heiloo checkt regelmatig de bereikbaarheid van de AED's en geeft afwijkingen door aan de gemeente. Wanneer bij 112 een melding binnenkomt voor een reanimatie, wordt met één druk op de knop een melding gedaan naar alle vrijwilligers die zich in een straal van een paar honderd meter van het slachtoffer bevinden. Deze vrijwilligers krijgen de kortste route Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op :iïj naar het slachtoffer door waarbij ze ook langs een AED komen. Binnen enkele minuten kan zo met reanima tie begonnen worden. Maar dan moeten die mensen en die apparaten er wel zijn... Na de opleiding kunt u zich aanmelden bij Hartslag.nu en wordt u opgenomen in het landelijke oproepsysteem. Installeer de Rode Kruisapp (op uw smartphone) en u heeft direct een overzicht van waar de AED's in onze gemeente zich bevinden. Het Rode Kruis biedt u deze cur sus aan voor 35 euro. Indien u meer wilt dan uitsluitend een AED Reanimatie dan kan dat. HEILOO - Ziet uw werkweek er iedere week anders uit en heeft u moeite met het vinden van opvang voor uw kinderen? Kinderopvang Kits Oonlie biedt uitkomst! Kits Oonlie biedt verantwoorde opvang in een voor kinderen vei lige en geborgen omgeving en kan daarnaast tegemoetkomen aan de flexibele vraag van ouders. Kinderopvang Kits Oonlie heeft een goed doordacht, uitgewerkt en doorgevoerd pedagogisch beleid met vaste pedagogisch medewer kers en een fijn ontwikkelings- HEILOO - Hey allemaal. Drie jaar kreeg ik een niertransplantatie van mijn vader. Mensen denken vaak dat het moeilijker is om te spor ten als je een nieuw orgaan hebt gekregen. Daarom is er een lande lijke organisatie opgericht, name lijk S.E.T. Deze afkorting staat voor stichting Sport En Transplantatie. S.E.T. zet zich in, zodat mensen met een transplantatie (maakt niet uit van welk orgaan) weer gaan spor ten. Ze zorgen er ook voor dat een Nederlandse delegatie van eenen zeventig mensen naar de World Transplant Games gaat. Dit is een WK uitsluitend voor mensen die een orgaantransplantatie hebben mogen ondergaan. Dit jaar wordt het in Malaga (Spanje) georganiseerd. Er doen wel vijfenvijftig landen mee. Ik ben geselecteerd om mee te doen voor Nederland aan het onderdeel tennis. Hierbij wil ik alle mensen, Zo verzorgt de organisatie ieder voor- en najaar volledige EHBO- cursussen voor 175 euro. Het Rode Kruis biedt ook maatwerk. Stuur voor informatie een e-mail naar fdekker182@gmail.com. Voor beide cursussen geldt dat in de aanvullende ziektekostenverze kering het gehele of een gdeelte van het cursusgeld kan worden vergoed, variërend van 100 euro tot 150 euro per cursus, controleer dit bij uw ziektekostenverzekering. Stuur voor meer informatie een e-mail naar ehboheiloo@gmail.com of kijk op www.rodekruis.nl/afdeling/heiloo/ dit-doen-we/eerste-hulp. klimaat. Omdat Kits Oonlie zich richt op de vraag van ouders hebben zij geen vaste regels omtrent flexi bele opvang. Iedere aanvraag wordt individueel in behandeling genomen en de medewerkers bekijken samen met u de mogelijkheden. Het uurtarief voor flexibele opvang voor het kinderdagverblijf is 6,91 en voor de BSO 7,47. U kunt dit opgeven bij de Belastingdienst voor kinderopvang- toeslag. Neem voor meer infor matie contact op met de centrale administratie op 072-5323576 of via info@kits-oonlie.nl. Aangeleverde foto die hun statiegeldbonnetjes bij de AH Ypestein en Vomar hebben inge leverd, bedanken voor hun bijdrage. Lisanne Rohde Aangeleverde fo Ik ben George Tervoort, 67 jaar oud en geboren in Heiloo. Ik heb ruim 35 jaar een schildersbedrijf gehad en ik doe vrijwilligerswerk bij een aantal verenigingen. Daarnaast besteed ik veel tijd aan de kringloopwinkel xopx en mijn bestuurlijk werk in de parochiële caritas-instelling van Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Op een warme zomerdag ben ik geboren aan de Rechte Hondbosschel- aan 11 in Heiloo, het dorp waar ik met een kleine tussenpauze mijn hele leven al met plezier woon. Ik ben getrouwd met Hennie en samen hebben wij drie kinderen met fijne partners en zes kleinkinderen die allemaal in de buurt wonen. Uit Heiloo weggaan is dus geen optie. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Op twaalfjarige leeftijd wist ik al wat ik later wilde worden. Dit heeft te maken met mijn antwoord op vraag 8. Maar iets betekenen voor een ander loopt als een rode draad door mijn leven, dus in die richting zou het liggen samen met het organiseren van tal van activiteiten. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Op het gebied van lezen gaat mijn interesse uit naar autobiografieën. Het verhaal over Joop van der Ende heeft veel indruk op mij gemaakt, met hem zou ik wel eens een avondje willen sparren. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? In mijn jeugd was er nog voldoende ruimte om trefbal te spelen op straat en zo kwam je in contact met buurtkinderen. Het Heilooërbos en het Ter Coulsterbos waren echte speelparadijzen. 's Winters met vijf sleeën vastgebonden aan een auto door de straat, dat was kicken - toen kon dat nog. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Als ik door het Heilooërbos wandel en dan ter hoogte van de Katten- berg kijk naar huize Nijenburg dan kan ik daar enorm van genieten. Daarnaast is Heiloo een prachtig dorp, gelegen in een groen gebied met alle basisvoorzieningen in de buurt en met het strand en de zee dichtbij. Wat kun je nog meer wensen? 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Omdat iedere dag goed gevuld is, heb ik mijn nachtrust hard nodig. Maar als er iemand echt in de problemen zit, dan kunnen zij mij altijd bellen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Na mijn opleiding en werkervaring wilde ik graag een eigen zaak be ginnen. Om deze sprong in het diepe te maken heb ik met een bekende grote ondernemer gesproken, die mij het zetje heeft gegeven waarvoor ik hem nog steeds dankbaar ben. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Op dertienjarige leeftijd heb ik vijf jaar in Limburg een opleiding ge volgd wat onder andere inhield om in de toekomst ontwikkelingswerk te doen in de Derde Wereld. Een gezinsleven heeft daarin verandering gebracht. Een gedeelte van mijn tijd gebruik ik om via stichtingen en organisaties dit ideaal te verwezenlijken. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Op de eerste plaats zou ik willen zeggen dat wij een zeer toegankelijke burgemeester hebben, die zeer betrokken is bij het wel en wee van de inwoners van Heiloo. Als burgemeester kan je in een democratie niet alleen dingen veranderen. Zelf vind ik het afval scheiden een goede zaak, maar erger mij aan die plastic zakken, zeker als ze al een week voor de ophaaldag buiten hangen. Misschien is hier een fraaiere oplos sing voor. 10. De persoonlijke vraag van Ben Peters: 'Met jouw schildersbedrijf heb je heel wat kleur gebracht in Heiloo. Nu je dit niet meer doet, wat geeft er kleur aan jouw leven?' Het nog meer genieten van mijn gezin met alle kleinkinderen. Het beoefenen van mijn sporten. Met mijn netwerk iets betekenen voor de minder bedeelden en het verenigingsleven in Heiloo. Ik nomineer Cees Lammers voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag aan Cees is: 'Waar haal je de inspiratie vandaan om een kindermusical te schrijven en samen met het team elke keer weer een prachtig mooi decor te maken bij toneelvereniging Falkland?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3