Il Corso Oranje zon schijnt voor zes bijzondere Heilooërs BEDRIJF BELICHT 5 Doe mee aan de Avondvierdaagse Heiloo! UITKIJKPOST 3 MEI 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Giorgio Gatti, al twintig jaar in Heiloo met Il Corso. Foto: Arjan Hoogvorst V.l.n.r.: Lideke van Riel-Oudejans, burgemeester Hans Romeyn, Guus Klaase, Antoinette Bontje, Herman Limmen, Frans Endel en Nora de Bruyn-IJssennagger. Foto: Stip Fotografie Heerenweg 140, 1851 KV Heiloo. Info/reserveren: 072-5334707, Ristorante@ilcorso.nl. Bestellen/afhalen: pizzeria@ilcorso.nl. Website: www.ilcorso.nl HEILOO - Over het algemeen krijgen mensen bij de gedachte aan 'de Italiaan' al gauw visioenen van pizza's. Begrijpelijk, maar de Italiaanse keuken heeft zoveel méér te bieden. Zo bereidt Il Corso de gerechten op basis van aloude recepten uit Sardinië. De authentieke Italiaanse keuken die staat voor pure smaak. Op de kaart staan dagverse vissoorten, een breed scala aan pasta's én... pizza's. De ontvangst is al onvervalst Italiaans, met smaakvolle koffie uit han den van Giorgio Gatti. De sympathieke eigenaar van Il Corso komt oor spronkelijk uit Sardinië en kent daarmee de geheimen van de wereld wijd geliefde Italiaanse keuken. Zo werkt hij nog altijd met talloze authentieke recepten, die in zijn geboorteland generatieslang zijn en nog altijd worden doorgegeven. "Tot op de dag van vandaag hanteer ik geregeld uit mijn geboortestreek bekende gerechten en producten. Zo hadden we laatst nog zeeslakken, rechtstreeks geïmporteerd uit Italië. We willen onze gasten graag blijven verrassen met culinaire verwenne rij uit de Italiaanse keuken, die zo veel meer behelst dan pizza." Seizoensproducten Met dat laatste begon het twintig jaar terug wel allemaal voor Il Corso, dat jarenlang aan de Kennemerstraatweg actief was met een afhaal- en bezorgdienst. Anno 2017 vieren Giorgio Gatti en zijn medewerkers het tienjarig jubileum in het stationsgebied van Heiloo. "Hier werken we dagelijks vol passie met zoveel mogelijk seizoensgebonden producten, die we grotendeels betrekken bij lokale collega-ondernemers. Alles supervers van wat de markt te bieden heeft. Onze kaart biedt continu diverse verrassingen, met onder meer een vriendelijk geprijsd dagmenu van drie gangen." Proeverij Rond het twintigjarige bestaan presenteert Il Corso momenteel gerech ten uit de begintijd in Heiloo. "Bovendien bieden we dinsdag en woens dag een arrangement met acht minigangen van allerlei kleine gerech ten, eventueel gecombineerd met bijpassende wijnen. Een soort fijne proeverij zoals tapas, maar dan geheel Italiaans. Dit doen wij in het kader van ons jubileum. Met bezorgen schenken wij woensdag en don derdag de klant vanaf drie pizza's een pizzasnijder", aldus Giorgio Gatti. Il Corso is dinsdag tot en met zondag open van 17.00 tot 22.00 uur. Afhalen kan dagelijks van 17.00 tot 21.30 uur. Tekst: Arjan Hoogvorst HEILOO - De Avondvierdaagse van Heiloo wordt gehouden van dinsdag 30 mei tot en met vrijdag 2 juni. De inschrijfavonden zijn 16 en 17 mei van 19.00 tot 20.00 uur in de Radboudschool (ingang schoolplein Breedelaan). Ook kunt u zich digitaal inschrijven via www.avondvierdaagseheiloo.nl. Iedere avond wordt door een ander deel van Heiloo gewandeld in afstanden van 5, 10 of 15 kilometer. Hiermee is deelname aan de avondvierdaagse geschikt en gezond voor jong tot oud! Dit mooie evenement is alleen mogelijk door de inzet van veel vrijwilli gers. Wilt u zich ook één of meer avonden inzetten? Bel ons op 072 - 5337150 of stuur een e-mail naar a4daagseheiloo@hotmail.com. HEILOO - Op woensdag 26 april reikte burgemeester Hans Romeyn zes Koninklijke onderscheidingen uit aan inwoners van Heiloo: de heer Herman Limmen, mevrouw Nora de Bruyn-IJssennagger, de heer Guus Klaase, mevrouw Lideke van Riel-Oudejans, de heer Frans Endel en mevrouw Antoinette Bontje. De lintjes zijn uitgereikt tijdens de Algemene Gelegenheid 2017 in de Witte Kerk in Heiloo. Alle gedeco reerden ontvingen de lintjes vanwe ge hun verdiensten en inspanningen ten bate van andere mensen en de samenleving. Bevlogen bestuurder Herman Limmen (78 jaar) heeft zich 30 jaar lang geheel belangeloos ingezet voor de 17 basisscholen van de Stichting Alkmaarse Katholieke Scholen als lid van het algemeen en dagelijks bestuur. In de periode 1983 tot en met 1994 was hij voor zitter van de Commissie Voortgezet Onderwijs van deze stichting. Hij heeft zich toen ingespannen voor de vorming van de brede scholenge meenschap Petrus Canisius College in Alkmaar, Bergen en Heiloo. Van 1996 tot 2011 was hij vicevoorzitter van het bestuur en voorzitter van de Commissie Medezeggenschap. Tot 2015 heeft Herman een belangrijke rol gespeeld bij de totstandkoming van de wettelijk verplichte nieuwe bestuursstructuur voor het bijzon der basisonderwijs. Zijn bestuurlijke kwaliteiten heeft hij ook ingezet als voorzitter van de schaakvereniging Oppositie (2004-2012). Herman is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Na afloop gaf Herman aan trots te zijn. Totaal verrast want eigenlijk kwam hij naar het gemeentehuis omdat de penningmeester van de schaakver eniging onderscheiden zou worden. Bewogen vrijwilligster Nora de Bruyn-IJssennagger (71 jaar) is sinds 2003 vrijwilligster in de activiteitenbegeleiding van ouderen met dementie in de Zorgcirkel in de Amberhof. Regematig loopt zij met bewoners een rondje door het park. Voor het Diabetes Fonds is Nora een onmisbare kracht. Al 29 jaar is zij collecte-wijkhoofd in Heiloo. Nora is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Totaal beduusd liep Nora naar buiten voor de foto voor de Witte Kerk. "Ik dacht dat ik samen met mijn doch ter koffie ging drinken voor mijn verjaardag gisteren en mijn dochter moest nog een document ophalen op het gemeentehuis", aldus Nora. Bezige bij Guus Klaase (76 jaar) is ruim 18 jaar een zeer actieve vrijwilliger. Hij is vrijwilliger bij het Comité zieken- triduüm; een driedaags programma van de kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood. Hij is gastheer, begeleider en rolstoelduwer. Guus is ook vrij williger bij de GGZ Noord-Holland Noord als koffieschenker en bege leider van cliënten. Daarnaast begeleidt Guus ook nog de senio ren vakantieweek van de stichting Welzijn Heiloo en is hij mantelzor- ger voor zijn buurvrouw. Guus is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij was naar het gemeentehuis gelokt omdat hij uitgenodigd was voor een 'keukentafelgesprek' met het soci aal team van de gemeente. Van alle markten thuis Lideke van Riel-Oudejans (64 jaar) is al 40 jaar actief lid van de EHBO-vereniging. Zij draait strand- diensten in Castricum aan Zee, is hulpverlener bij evenementen, ver zorgt opleidingen jeugd-EHBO en werkt mee bij oefenavonden voor de opleiding van EHBO-ers. Zij orga niseert samen met haar echtgenoot de wekelijkse oecumenische jeugd sociëteit voor RK, Hervormde en Gereformeerde kerken en is zij vrijwilliger bij de kinderboerde rij 't Beestenboetje. Als penning meester zet Lideke zich in voor de oudervereniging OBS Freinetschool in Heiloo. Ook voor de Stichting Natuur Instituut beheert zij de financiën. Naast haar werk op Daltonschool Liereland verzorgt zij ook de moestuin voor de kinderen. Ze komt zelfs terug van vakantie om de moestuin water te geven. Lideke is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij is naar het gemeentehuis gelokt omdat zij een gesprek met wethouder Fred Dellemijn zou hebben over wat de afslag van de A9 voor effect zou hebben op de natuur. Vrijwilliger met sportief hart Frans Endel (70 jaar) is mede oprichter en voorzitter van de Vereniging Sportraad in Heiloo, waar hij nog steeds vrijwilligers werk doet. Hij heeft het gebruik van de sporthal geoptimaliseerd door samenwerking tussen sportvereni gingen en basisscholen te bevorde ren. Hij is animator bij het Heilooër Sportgala en neemt initiatieven om mensen aan het sporten te krijgen. Ook mensen met een beperking. Sport@School is zijn initiatief. Frans is ook bestuurslid bij zaalvoetbal vereniging HZV Het Vennewater. Voor de Vereniging van Eigenaren Appartementencomplex 'Tulip Garden' is Frans gebouwbeheerder. Frans is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Om hem naar het gemeentehuis te lokken werd wethouder Rob Opdam inge zet. De twee zouden bestuurlijk overleg hebben over de Sportraad. Creatieve doener Antoinette Bontje (60 jaar) is sinds 1991 actief bij Stichting Hobbyfarm, onder andere als voor zitter. Naast de Hobbyfarm, wat niet zou kunnen bestaan zonder Antoinette omdat zij daar heel veel doet, is zij nog actief als vrijwil liger bij de kringloopwinkel Keer op Keer. Antoinette werkt bij de werkorganisatie BUCH (gemeen ten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo). Antoinette is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. "Ik wilde zo graag een uitreiking van een Koninklijke onderscheiding meemaken, gewoon om te zien hoe dat gaat", aldus Antoinette. Dus heeft zij bij de gemeente een verzoek ingediend om tijdens de uitreiking in de Witte Kerk aanwe zig te mogen zijn. Dit mocht, alleen wat zij niet wist was dat zij zelf een Koninklijke onderscheiding zou krij gen. Tekst: Yvonne van Stiphout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5