Expositie Stolpersteine-project Jaarlijkse rommelmarkt in de Nic. Beetsweg Heiloo stoot twee panden af op Mariënstein VVV Heiloo terug van weggeweest 'No cure, no pay'- trainingsprogramma voor werkzoekende 50-plussers INGEZONDEN BRIEVEN Makelaars en Vertrouwen Expeditie UITKIJKPOST 3 MEI 2017 Foto: Mario Sacksioni Wethouder Fred Dellemijn hijst de VVV-vlag. HEILOO - De tentoonstelling in de Oudheidkamer in Heiloo over het Stolpersteine-project is nog te bezoeken tot 15 mei. Dat kan op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagmiddag van 14.00- 17.00 uur. Stolpersteine is een project van de Duitse kunstenaar Gunter Demnig. Hij brengt gedenktekens aan op de straat voor de huizen van mensen die door de nazi's ver dreven, gedeporteerd, vermoord of tot zelfmoord gedreven zijn. Op de stenen zijn, in een messing plaatje, onder andere de naam, geboorteda- tum, deportatiedatum en plaats en datum van overlijden gestanst. De kunstenaar noemt ze Stolpersteine (struikelstenen) omdat je erover struikelt met je hoofd en je hart, en je moet buigen om de tekst te kun nen lezen. Gunter Demnig wil de omgekomen Joodse mensen een blijvende herinnering geven onder het motto: 'Een mens is pas verge ten als zijn naam is vergeten'. Josta de Graaf-Gieltjes - mede auteur van 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd 1 en 2' was in Heiloo ini tiatiefnemer van het Stolpersteine- project. Het project wordt in Heiloo ondersteund door de Historische Vereniging 'Oud Heiloo' en door de Gemeente Heiloo. Daarnaast heeft de stichting Keer op Keer Heiloo hiervoor een donatie gedaan. Er is een brochure gemaakt met infor matie over de mensen die vanuit Heiloo verdreven, gedeporteerd, vermoord of tot zelfmoord gedre ven zijn. De brochure is verkrijg baar in de Oudheidkamer. Er is een Stolpersteine-fietsroute, één die langs de zeven adressen leidt waar de Stolpersteine op 12 februari geplaatst zijn. De brochure en fiets route zijn beschikbaar. HEILOO - Active Case Manage ment lanceert een speciaal trai ningsprogramma voor werk zoekende 50-plussers, een unieke aanpak waarbij u alleen cursuskosten betaalt als u een baan vindt. Dat en meer komt aan de orde bij de gratis intro ductietraining op 18 mei aan staande. Aanmelden kan via www.50plusweeraanhetwerk.nl. "Een nieuwe baan vinden? Onmogelijk", denken veel 50-plus- sers. Toch kan het absoluut, zeggen Jos Mulder en Jan Willem Steinman van Active Case Management. Als arbeidsmarktspecialisten begeleid den ze al 800 werkzoekenden van 50+; circa 70 procent kwam weer aan het werk. Jos Mulder: "Het is een kwestie van leren hoe je de zaken inventief benadert en jezelf goed presenteert. Wij leren cursisten een onderschei dende aanpak. En zij betalen alleen bij daadwerkelijk resultaat. Geen baan, geen kosten." Jan Willem Steinman: "We zijn gericht op succes: 'no cure, no pay'. Er zijn alleen inschrijvingskosten. Als de cursist binnen een jaar een nieuwe baan heeft gevonden, dan pas brengen we een afgesproken vergoeding in rekening." Tijdens dat jaar ondersteunt Active Case Management met expertise, zowel persoonlijk als tijdens de terugkom- dagen. Op donderdag 18 mei is er een gratis introductietraining in 'Huis van de wijk' De Alkenhorst in Alkmaar. Deelnemers leren dan 'Vijf Sleutels om binnen te komen bij je nieuwe werkgever'. HEILOO - Het is mei en de rom melmarkt staat weer voor de deur, dit jaar alweer voor de 20ste keer. Het leuke van deze markt is dat het nog niet verge ven is met handelaars, maar met mensen die interessante spullen van hun zolders en uit hun schu ren tevoorschijn halen. Zij ver kopen alles van kleding, meubel tjes, schilderijen en speelgoed tot gereedschap en zelfs plan ten. Bij sommige kramen is de opbrengst voor een goed doel bestemd. De straat is volledig afgesloten, dus u heeft alle ruimte om overal te struinen en kinderen kunnen spelen op straat. Mis dit niet en kom vooral kijken op zaterdag 20 mei 2017 van 9.00 tot 15.00 uur. Voor meer infor matie kunt u een e-mail sturen naar straatmarktnicbeetsweg@gmail. HEILOO - Burgemeester en wethouders hebben beslo ten om twee eigen panden op Mariënstein in Heiloo af te sto ten en te slopen. Het betreft Mariënstein 179 (voormalige peuterspeelzaal) en het pand op nummer 178a, De Hofdijk (voor malige basisschool). De woning, die onderdeel is van De Hofdijk, wordt vooralsnog niet gesloopt. Vorig jaar heeft het college de nota 'Veranderopgave accommoda ties Heiloo' vastgesteld. In deze nota is de onderbezetting en leegstand van het gemeentelijke vastgoed in beeld gebracht. Met de nota heeft het college besloten een aantal locaties te willen afstoten. Het gaat dan ook over de panden aan het Mariënstein. Naar verwachting zal de sloop in het vierde kwartaal van dit jaar plaatsvinden. Het vrijgeko men terrein gaat de gemeente behe ren en voorzien van gras en laag struikgewas. Op dit moment zijn er geen plannen om de locatie van De Hofdijk en de voormalige peu terspeelzaal aan het Mariënstein te herontwikkelen en is daar voorlopig ook nog geen zicht op. Het pand op Mariënstein 179 is niet meer als peuterspeelzaal in gebruik en is voorlopig opgevuld in het kader van vastgoedbescher ming. Met ingang van de zomerva kantie 2017 beëindigen de huidige huurders van De Hofdijk hun activi teiten in De Hofdijk om die elders in Heiloo voort te zetten. Met de huidige bewoner van De Hofdijk is de gemeente in gesprek over alternatieve huisvesting. Verschillende maatschappelijke organisaties en instellingen kun nen een ruimte in het pand op de Sluijsweijdt 9 gaan huren. Het gaat dan om organisaties die activiteiten ontplooien op het gebied van bij voorbeeld amateurkunst en cultuur. tes www.hollandbovenamsterdam. com en bij www.vvvhartvannoord- holland.nl. Het ontwikkelen van toerisme boven Amsterdam is een economische factor waar meerdere branches voordeel van kunnen heb ben. Landgoedwinkel De VVV is tevens een Landgoedwinkel waar men pro ducten, gemaakt op het Landgoed, verkoopt. U vindt hier o.a. design meubelen van MindsZ en Willibrorduskaas. Ook kunt u terecht voor wandel- en fiets kaarten, plattegronden, bijzon dere boeken en kaarten voor de Cultuurkoepel. Verhalenkamer In de Verhalenkamer kan de bezoeker zich informeren over de bijzondere geschiedenis van het Landgoed en de ontwikkelingen in de psychiatrie. Een bezoek aan de kast van Barbara is voor velen een bijzondere belevenis. Op 1 mei werd ook de permanente exposi tie: 'Waanzin in de wereldliteratuur' geopend. Een unieke collectie boe ken is daarvoor beschikbaar. Foto: Stip Fotografie. HEILOO - Wat houdt een verkoop prijs in? Even gekeken in het hand woordenboek van Winkler en daar las ik: 'Prijs die gevraagd wordt en waartegenover de koper een bied prijs kan noemen'. Toen onlangs een huis te koop werd aangeboden voor een verkoopprijs besloten mijn dochter en aanstaande schoonzoon als jonge starters bij een erkend makelaar akkoord te gaan met de vraagprijs voor de woning; dit om te voorkomen dat ze in een eventu ele concurrentierace terecht zou den komen. Na het accepteren van de verkoopprijs door mijn dochter en haar vriend deelde de makelaar mede dat er zesduizend euro meer diende te worden betaald. Jonge mensen die gespaard hebben en een flinke hypotheek dienen af te slui ten worden op deze wijze incorrect behandeld. Dit alles lijdt tot verlies van vertrouwen in de makelaardij. Harry Lute HEILOO - Maandagmiddag 1 mei opende wethouder Fred Dellemijn het VVV infopunt Heiloo. Hij deed dit door de VVV-vlag te hijsen bij de ingang van de Verhalenkamer Willibrordus naast Cultureel Centrum de Strandwal. Hierin is ook het VVV infopunt gevestigd. Jeroen Kor van Holland boven Amsterdam overhandigde een bewegwijzeringsbord aan de wet houder met daarop VVV. "De VVV moet goed te vinden zijn" en "zo kan niemand meer de weg naar de VVV missen" aldus Jeroen. Schakel in keten Medewerkers van het VVV inf- opunt ontvangen bezoekers en toe risten die meer willen weten wat er in Heiloo en omgeving is te zien en te beleven. De VVV Heiloo geeft bijzondere plekken en gebouwen in Heiloo en in de regio aandacht met het doel toeristen te verleiden om ook Heiloo te bezoeken. De VVV Heiloo is een schakel in een keten en aangesloten bij de websi- De medewerkers van het VVV infopunt informeren u graag over de mogelijkheden om met een gids een expeditie over het Landgoed te lopen, eventueel gecombineerd met een bezoek aan het arche ologisch museum Baduhenna, het Toverlantaarn museum, de Cultuurkoepel, kaasmakerij Zuivels of theeschenkerij de Buitenkans. Informatie voor en over de VVV Heiloo vindt u op: info@verhalenkamerwillibrordus.nl Openingstijden zijn van dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Tekst: Yvonne van Stiphout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7