Weer grote namen in Theater De Beun Keer op Keer in 2017 9 Voorstelling PAAZ in de Cultuurkoepel Kirsten van Teijn sluit seizoen af in Heiloo met voorstelling Zalf EH js 'xr 5! Geslaagde Koningsdag met Heiloo's Got Talent UITKIJKPOST 3 MEI 2017 HEILOO - De Vrienden van de Beun zijn er wederom in geslaagd het komende theater seizoen een paar grote namen naar Theater De Beun in Heiloo te halen. Zo zijn er cabaretiers Van der Laan Woe, Yentl De Boer, Pieter Derks en Ali B. Dat zijn ze nog lang niet allemaal! De bordjes 'Uitverkocht' kunnen al bijna worden opgehangen. Er is slechts één toneelstuk komend seizoen - als we de theater monoloog van Debby Petter en de ontroerende vertelling 'Dansen met de Vijand' niet meerekenen - maar dat is dan ook wel een heel bijzon der stuk: 'Ma', naar het boek van Hugo Borst over zijn dementerende moeder, gespeeld door Eric Corton. Ook is er ditmaal één kindervoor stelling, maar ook dat is niet de minste: Dirk Scheele, voor kinderen vanaf 2 jaar. Verder is er natuurlijk weer veel en zeer uiteenlopende muziek. Van het komische, maar o zo muzikale Groot Niet te Vermijden via o.a. Marcel de Groot, Joost Spijkers, Mike Kwadraat (Mike Boddé en Mike del Ferro) tot Daniël Lohues. Ook de winnares van de Rabobank Cultuurprijs, Maya Link, komt met haar band Collectief Explosief - daarvan krijgt u al op Uit&Zo (2 sep tember) een voorproefje. De andere vaste gebruikers van Theater De Beun hebben ook aan deze gids meegewerkt. Hun voor stellingen staan chronologisch tussen die van de beroepsarties ten in. Terug van weggeweest is de jaaragenda in het midden van de theatergids. Daarop staat alles wat er in seizoen 2017-2018 in De Beun te doen is - voor zover op dit moment bekend. Voor de meest actuele informatie kunt u kijken op www.theaterdebeun.nl of, speci fiek voor de voorstellingen door beroepsartiesten, op www.vrien- denvandebeun.nl. Op beide sites vindt u ook links naar het bestelformulier. De donateurs van de Stichting Vrienden van de Beun hebben de nieuwe theatergids inmiddels in hun brievenbus ontvangen. Vandaag treft iedereen hem aan bij deze Uitkijkpost. Verder is hij verkrijg baar bij het theater, in de biblio theek Heiloo, op het gemeentehuis van Heiloo en bij De Schrijverij in het stations-centrum. it öjchWia nrtKrjWp Foto: Richard Beukelaar HEILOO - Op vrijdag 12 mei a.s. kunt u kijken naar PAAZ, een solovoorstelling met humor die de donkere kant van de psychia trie echter niet schuwt. Als Emma opgenomen wordt op de PAAZ weet ze zeker dat er een fout is gemaakt. Ze heeft een goed leven, dus dat ze dood wil kan dan toch geen probleem zijn? Het is het begin van Emma's zoektocht door de absurde wereld van de psychia- trische kliniek, met al haar regels, pillen en diagnoses. Een zoek tocht naar de uitgang, maar boven alles een zoektocht naar zichzelf. Tijdens haar reis langs vreemde patiënten en nog vreemdere the rapeuten, depressieve kerstballen en onverwachte vriendschappen, begint Emma te beseffen dat zij hier niet voor niets zit, en dat zij de enige is die kan bepalen of, maar vooral ook hoe ze ooit de PAAZ weer ver laat. zDe voorstelling is gebaseerd op de gelijknamige roman van Myrthe van der Meer. Van der Meer werk te als redacteur totdat ze na een burn-out vijf maanden werd opge nomen. Haar ervaringen verwerkte ze op indringende wijze in PAAZ. Toegangskaarten a €12,50 (inclusief pauzedrankje) zijn online verkrijg baar op www.cultuurkoepelhei- lool.nl en bij het VVV-kantoor (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. Foto: Tanja Verwer HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer deed in 2017 de volgen de donaties. €1000,-: 10 x 100,- kerstdonatie, Stichting Veldwerk in Nepal 550,-: Zorgcirkel Villa Westervenne in Heiloo 500,-: PCC Maalwater Run&Walk, Stichting Karunia, Stichting Adopteer een Vroedvrouw, Stichting Sukacita, Stichting Stop Poverty, Stichting Straatkinderen van Kathmandu, Stichting Mago Care, CADC Norghavo, Stichting Gambia School Children, Het Rode Kruis, afdeling Heiloo. 375,-: Stichting vluchteling Heiloo. 350,-: Stichting De Buitenkans. 300,-: Avondvierdaagse Heiloo, Scouting Victoria. 250, - Januari: Black Gospel Choir B. Lief, Loopvrienden voor Kika, Stichting Basic Education Care, Vrijwilligers Bosonderhoud Onze Lieve Vrouw ter Nood,. - Februari: 't Huis Lioba in Egmond Binnen, Toneelvereniging De Limmer Plankeniers, Muziektheatergroep C-Squad in Castricum; Mago-project in Kenia. - Maart: Stichting Vrienden van Horizon in Spierdijk; Dagbehandeling 'Huis in de Wijk', Alkmaar, Stichting GetOn; G-tak sv Koedijk; Koersbalvereniging Het Trefpunt. - April: Stichting Oranjefeest Limmen;, Heilooër Amateur Fotografen Vereniging, Music Meeting Heiloo, Lisanne Rohde uit Heiloo. Jaarlijkse donaties 1000,- Buurtbus, 1.000,- Stichting Veldwerk in Nepal, 300,- Stichting Gered Gereedschap. Het is druk in onze kringloopwinkel en zonder inzet van vrijwilligers zijn deze donaties niet mogelijk. Heeft u zin om ons te komen hel pen? U bent van harte welkom! Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-532 59 62. Openingstijden: di. en do. van 10.00 tot 15.00 uur en za. van 10.00 tot 14.00 uur. HEILOO - Jeuk van de wereld, van de mensen om haar heen. Vanuit die emotie speelt klein- kunstenares Kirsten van Teijn op zaterdag 6 mei in theater De Beun haar 75ste avondvullen de voorstelling Zalf. In januari werd de voorstelling op het laat ste moment afgelast en moes ten 300 mensen - een geheel uitverkochte zaal - teleur wor den gesteld, wat haar nog nooit overkomen is. Gelukkig gaat de voorstelling nu wel door, er zijn nog enige kaarten beschikbaar. Cabaretière Kirsten van Teijn komt uit Heiloo, een vredig dorpje in het groen met koeien en schapen. In haar jonge jaren had ze veel last van exceem, krabben hielp niet. Nu komt de jeuk van de maatschap pij. Ze licht toe: "Het onderwerp is voor mij heel persoonlijk en is begonnen vanuit mijn jeugd, ik heb altijd onder het exceem gezeten en heb dat nog steeds. De hele wereld, iedereen, is me aan het krabben, in plaats van zalf smeren krabben we alle dingen open, we uiten ons meteen, ik pleit in de voorstelling voor in godsnaam wat meer zalf en daarin ga ik alle kanten op. Krabben is veel gemakkelijker dan rustig blijven, uitademen en zalf erop sme ren." Kirsten begon haar carrière in 2013 bij theaterfestival Boulevard in Den Bosch waarbij gedurende vijf dagen elf keer per dag een half uur werd gespeeld. "We hebben veel mensen binnen gehad en zijn daarna doorgegaan, daar zat ook al materi aal voor de voorstelling Zalf bij. De allereerste try-out doe ik graag op het eiland Vlieland. Dat is heel veilig omdat je niet zomaar weg kunt. De gesprekken 's nachts met de regis seur erbij zijn ook heel fijn." Kirsten speelt met flair, met onge geneerd confronterende opmer kingen en onverwachte wendin gen. Door recensenten werd zij vergeleken met diva's als Adèle Bloemendaal en Brigitte Kaandorp. Het stevige gitaarspel van de altijd rustige begeleider Leon Sibum komt daarbij van pas. In een vlotte afwis seling van korte conférences en liedjes produceert Kirsten van Teijn een show als een emotionele wer velwind die u bij de strot grijpt, met soms een korte adempauze waarbij ruimte is voor vertedering. Opvallend zijn de pakkende lied jes met teksten die u bij blijven. Voor meer informatie over de voor stelling Zalf op zaterdag 6 mei kunt u kijken op www.debeun.nl. Warm aanbevolen. Tekst: Felix Hogeboom Stralende snoetjes! V.l.n.r.: Wies Zoon, Fien v.d. Kommer, Liz v.d. Kommer en Laura Borst. Aangeleverde foto Tijdens Heiloo's Got Talent in de feesttent aan de Ypesteinerlaan met Koningsdag werd er gezongen, gedanst en muziek gespeeld. Wies Zoon, Fien v.d. Kommer, Liz v.d. Kommer en Laura Borst (alle vier uit groep 6/7 van de Paulusschool) dansten op het nummer Sing van Ed Sheeran en deden dat zo goed dat ze de winnaars werden van deze talentenjacht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9