Internationaal podium voor jubilerend Rock 'n Rollstreet Akersloot 'Jouw verhaal blijft leven' THEY WILL BE MISSED De wondere wereld van Museumhoeve Overslot regio 17 De geheimen van Ultra en Enigma Winnaar De Zilveren Tulp 10 MEI 2017 LIMMEN - Op donderdag 11 mei verzorgt Hans Walrecht een lezing over 'operatie' Ultra en de codeermachine Enigma uit de Tweede Wereldoorlog in de bibliotheek in Limmen. De Duitsers verzonden tijdens de Tweede Wereldoorlog gecodeerde berichten over de radio naar elkaar. Iedereen kon deze berichten ontvan gen, zo ook de Britten. Operatie 'Ultra' werd geboren: alle Britse inspan ningen om de Duitse berichten te kraken. Hans Walrecht vertelt tijdens zijn lezing meer over deze geheimtaal en het ontcijferen daarvan. Ook laat hij aan de hand van een simulator zien hoe de beroemde 'Enigma' codeer machine werkte. Er zou misschien zelfs gezegd kunnen worden dat ope ratie 'Ultra' een zo belangrijk onderdeel van de oorlog was dat het ervoor heeft gezorgd dat de oorlog met een paar jaar verkort werd. U bent van harte welkom op donderdag 11 mei. De lezing start om 20.00 uur in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Limmen, Lage Weide 2a. De toegang is 4,-. Aanmelden kan via de activiteitenagenda op www. bibliotheekkennemerwaard.nl of bij de klantenservice in de bibliotheek (u betaalt met pin). LIMMEN - De hoofdprijs, De Zilveren Tulp, is dit jaar gewonnen door prikploeg 'Effe Biere na Viere'. Zij hebben Barack en Michelle Obama gemaakt (zie foto). Hun werk valt in de categorie mozaïeken groter dan 4m2. De winnaar in de categorie kleiner dan 4m2 wint de Bronzen Hyacint, deze is gewon nen door prikploeg 'Spijkers met Koppijn'. Zij maakten Arjen Lubach met de 'Trump Flowerdays'. De winnaar van de Zilveren Narcis is altijd de winnaar van de traditionele mozaïeken. Dit jaar is deze prijs gewonnen door 'De Blauwe Handjes'. Zij maakte 'Toler Hand Tie', een ode aan Dick Bruna met twee Nijntjes op een regenboog die weer de link legde naar homo's die hand in hand liepen. Foto: Jeroen Drenth REGIO - Zoveel mogelijk ter minaal zieke kinderen en hun nabestaanden helpen aan een blijvende herinnering - dat is het doel van de op eerste paas dag gelanceerde Stichting Living Memories. De stichting biedt kinderen tot 18 jaar de moge lijkheid kosteloos hun levens verhaal vast te leggen, door middel van een video- en/of audioportret. Kinderen met een levensbedrei gende ziekte delen een angst. De angst om vergeten te worden en 'niets' achter te laten. "Een portret van hun leven geeft ze rust", vertelt oprichter Thinka Sanderse. "Hun verhaal is verteld en kan ook na de dood worden gehoord." De wens om deze stichting op te richten ont stond nadat Thinka een radioserie maakte over strijd van de 12-jarige Chantal van den Brink uit Limmen tegen botkanker. Zij overleed tij dens het maken van de serie. Dat een blijvende herinnering aan een kind belangrijk is, weten de ouders van Chantal als geen ander. Moeder Claudia: "Wij hoopten vurig dat Chantal mee wilde werken aan de serie. Waarom? Stel dat het niet goed af zou lopen, dan hadden we in ieder geval nog een prachtig docu ment als herinnering aan ons meis je." Bij zeer jonge kinderen gaat het voornamelijk om het vastleggen van beelden en stemgeluid. Met oude re kinderen gaat de stichting het gesprek aan over wat zij na willen laten. Dit alles uiteraard in overleg met ouders. Omdat het gaat om terminaal zieke kinderen, worden de aanmel dingen beoordeeld op basis van urgentie. Er wordt daarbij onder meer rekening gehouden met levensverwachting. Verder is er een maximum van één opnamedag. Een kind langdurig volgen, zoals bij Chantal, is geen optie. Uitgangspunt is dat de stichting zoveel mogelijk mensen probeert te helpen. Om het vastleggen van het levens verhaal voor iedereen bereikbaar te maken, kiest de stichting ervoor om de portretten kosteloos aan te bieden. Thinka: "Omdat we vinden dat het maken van zo'n belangrijke herinnering niet van geld af mag hangen. Verdriet en rouw kennen wat ons betreft geen financiële grens. Dit betekent dat alle kosten gedragen worden door donateurs, fondsen en sponsors." Zie verder www.stichtinglivingme- mories.nl of www.facebook.com/ StichtingLivingMemories. Crowdfundingsactie: www.doneeractie.nl/stichting- hving-memories/-1479. Cadillac, Billy and the Kids (SW), Trash Hombres, The SpunyBoys (FR), The Atomic 4, Exeloss (USA), Jake Allen&Lawwlessmen (USA) en Arno Mijnten. Op de jaarmarkt zullen evenals voorgaande jaren naast de regu liere handelaren ook veel kramen met Rock&Roll-kleding, schoenen en andere vintage-artikelen zijn te vinden. Daarnaast is er een heuse Barbier. Dansgroep Akersloot, onder lei ding van Sonny en Inez, zullen dit jaar weer een openingsdans verzor gen en natuurlijk vele demonstra ties geven. De groep groeit ieder jaar en is inmiddels ook uitgebreid met een jeugdgroep. De organisatie hoopt dat dit jaar nog meer mensen zich in Rock 'n Roll-kleding naar het weekend komen. Dat geeft net dat beetje extra 'jeu' aan de 25ste editie. Meer informatie vinden of aan melden voor deelname aan de markt, solexrace of oldtimershow kan via www.rockenrollstreet.nl. Volg ons ook op facebook.com/ rockenrollstreetakersloot. De orga nisatie is nog op zoek naar vrijwilli gers voor ondersteuning tijdens het evenement. Geïnteresseerd, en wat uurtjes over? Neemt u dan contact op via 06-16294024. AKERSLOOT - Het festival in Akersloot vindt traditiegetrouw plaats tijdens het laatste week end van augustus, maar de voor bereidingen voor het 25ste Rock 'n Rollweekend zijn natuurlijk al in volle gang. Het 3-daagse festival op 25, 26 en 27 augustus behoort de grootste gratis toegankelijke Rock 'n rollfes- tivals van Nederland en trekt daar om al jaren liefhebbers uit heel het land. Naast de muziek van weleer zijn er ook de vertrouwde activitei ten zoals de Jaarmarkt op vrijdag, Solexrace op zaterdag en de oldti mershow met auto's, motoren en brommers op zondag. De tent op het Wilhelminaplein heeft twee podia. Daar spelen gedu rende het hele weekend vele Rock 'n Roll formaties. Twaalf bands uit Nederland, Belgie, Zweden, Frankrijk en Amerika zijn dat week end vertegenwoordigd. De organi satie is verheugd met zoveel natio nale en internationale topbands: de Eightball Bobbers, Shorty Jetson and his Racketeers (BE), Barnbees, 4000 Miles From Memphis, Crazy Jezelf uitdossen in Rock 'n Roll-stijl voor dit evenement hoort er natuurlijk bij. Aangeleverde foto Een blijvende herinnering is heel belangrijk, zowel voor de ouders als voor het kind zelf. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15