Dagbesteding Thuisbij Limmen zoekt locatie in dorpskern De wondere wereld van Museumhoeve Overslot Karavaan-festival speelt in op toerisme REGIO 17 Wandelingen tussen de weidevogels in Hempolder UITKIJKPOST 10 MEI 2017 Een stukje 'Rariteitenkabinet' uit Museumhoeve Overslot. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Dit kleine bescheiden museum in Egmond is door bezoekers menigmaal vergeleken met het beroemde Teylers Museum in Haarlem, vanwege dezelfde soort sfeer en uitstraling. Het is niet voor niets één van de drukst bezochte musea in Nederland. Alleen hier kunt u de meeste voorwerpen van dichtbij bekijken en zelfs in de hand nemen. Voelen is kijken met de ziel! Hier komen de micro- en de macrokos mos (de wereld in het klein) teza men: bodemvondsten uit de gehele wereld vanaf de allereerste levens vormen op aarde tot hedendaagse kunst, een plek waar Ars en Natura met elkaar spelen. Hier is het streven naar het vor men van een soort van eclecti sche verzameling in de geest van het oude 'Rariteitenkabinet' zoals die reeds in de Renaissance ont stond; een verzameling verdeeld volgens de klassieke opvattingen. In het Rariteitenkabinet kon men de volgende hoofdgroepen aan treffen: Naturalia (alles afkomstig uit de natuur), Mirabiha Curios (wonderlijke zaken) Artificia (alles gemaakt door de mens) en Antiquitas (antieke voorwerpen en oudheid). In Museumhoeve Overslot zijn geen computerspelletjes, speurtoch ten, ballenbakken en giftshops en wordt kennis u niet opgedrongen. De primaire taak voor een museum is volgens ons juist die van inspira tie en verwondering. Kortom: geniet in alle rust van het moois wat hier is uitgestald. Ontdek de wereld in Museumhoeve Overslot! Het Museumhoeve Overslot aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef is ieder weekend geopend en vrij toegankelijk van 14.00 tot 18.00 uur of op afspraak voor groepen vanaf 10 personen. Op de zondag middagen kan men hier vanaf 16.00 uur genieten van sfeervolle livemu ziek. LIMMEN - Een gezellige huise lijke leefomgeving waar ouderen met dementie zich thuis voelen: dat moet Dagbesteding Thuisbij Limmen worden. Initiatiefneemster Anette Zeeman woont in Limmen en maakte in februari 2016 kennis met Thuisbij Uitgeest via haar huidige werkgever. "Ik was gelijk geraakt door de klein schalige setting met de juiste uit straling. Al snel kwam ik in gesprek met de huidige ondernemers. Door hun betrokkenheid geraakt, pak ik nu mijn kans om als franchisene mer Thuisbij Limmen op te starten en mijn droom uit te rollen voor de Limmer gemeenschap." Koopwoning gezocht De locatie van Dagbesteding Thuisbij Limmen is nog niet bekend. De zoektocht naar een geschikte koopwoning in de dorpskern is in volle gang. Een ruime woonkeuken, twee leefruimtes en een zonnige tuin zijn een must. Het liefst is het een locatie dicht bij winkels, groen voorzieningen, seniorenwoningen en het woonzorgcentrum. Hoe mooi zou het zijn als ouderen lopend of op de fiets naar de dagbesteding kunnen komen? Limmen een dementievriende- lijke gemeente Ook de CAL-gemeente heeft het Convenant Dementievriendelijke Gemeente getekend om samen met Stichting Alzheimer Nederland een dementievriendelijke gemeenschap verder te bevorderen. Het Thuisbij- concept sluit geheel aan bij de visie van het convenant en kan dan ook op steun en sympathie rekenen van de gemeente. Met de juiste zorg en ondersteuning kunnen ook mensen HEILOO/REGIO - Het Karavaan festival staat voor 12 dagen lang locatietheater op bijzondere plekken in regio groot-Alkmaar, samen met een bruisend festi- valhart. Deze editie pakt de organisatie ook uit op recreatief en culinair gebied met een fiets- en wandel tocht, watersport, en lekker eten drinken. Het Karavaan-festival is dit jaar van 25 mei t/m 5 juni, oftewel van Hemelvaart tot en met Pinksteren: een periode waarin veel mensen vrij zijn. Daarom zijn niet alleen theatervoorstellingen onder deel van het festival, maar kunnen bezoekers aan deze regio zich ook laten verleiden door buitengewone recreatie en heerlijke dinerarrange menten. Retourtje Schermer In het arrangement Retourtje Schermer fietst u op je eigen tempo en in eigen gezelschap 18 kilometer door het Noord-Hollands polder land. U komt daarbij langs molens en langs dijken, langs sloten en dorpsgezichten. Tijdens de tocht stopt u voor theatervoorstellin gen op bijzondere locaties, koffie met gebak in een kunstwerk, een wijnproeverij, een bezoek aan het Poldermuseum en heerlijk eten drinken. Het vertrek is vanaf het festivalhart op het Doelenveld. Zo verbindt Karavaan de stad met het ommeland. U kunt daarnaast over nachten in een kunstwerk, suppen in de binnenstad en de grachten plasticvrij maken en met het combi ticket 'In 1 dag van de oude naar de nieuwe wereld' zowel Karavaan als Kaeskoppenstad bezoeken. Komt met dementie zo lang mogelijk thuis blijven wonen. "Om het taboe rondom dementie te doorbreken zie ik mezelf graag zorgen voor ouderen met dementie in de nabijheid van hun eigen omge ving met vertrouwde mensen uit de buurt. Daarom zoeken we een loca tie in de dorpskern van Limmen en is het plan de dagbesteding samen met lokale vrijwilligers, investeer ders en sponsoren op te starten", aldus Anette. Missie en visie Thuisbij Iedere oudere met dementie zou zich prettig, veilig en vertrouwd moeten kunnen voelen. Thuisbij is een kleinschalige dagbesteding in een knusse woning midden in uw eigen woonplaats. Met een bourgondische inslag wordt elke dag gezamenlijk een verse warme maaltijd bereid. En bij de koffie? Zelfgemaakte appeltaart met slag room. Natuurlijk ondernemen we u naar 'Wie overleeft de grutto' in Schoorl, dan maakt u eerst een wan deltocht door het prachtige duin landschap. Diner- en luncharrangementen Heerlijk dineren of lunchen in combinatie met een voorstelling doet u bij het dansconcert Ten Noorden van Nergens tussen de leuke activiteiten en uitjes. Wat zou u graag willen doen? Onze kernwaarden: integriteit en persoonlijke zorg combineren met humor, bewogenheid en gastvrij heid. Thuisbij wil eraan bijdragen dat u en uw mantelzorgers van het leven kunnen blijven genieten. Het dagboek van Jan Wat ooit als therapie is begonnen, mondde uit in een dagboek geschre ven door oud-verslaggever Jan Baaij. Met boeiende en soms ont roerende verhalen geeft Jan u een kijkje in zijn dagelijkse belevenis sen bij Thuisbij Uitgeest en proeft u de sfeer. Zie www.thuisbij.eu/ dagboek-van-jan. Wilt u meer informatie of weet u mogelijk een geschikte locatie? Neem dan contact op met Anette Zeeman via limmen@thuisbij.eu of 06-38018222. windmolens in Wieringerwerf of in de duinen bij Huize Glory bij de voorstelling Bleekneusjes. U kunt ook aanschuiven in het pop-up res taurant van het festivalhart: Tineke kookt. Zin gekregen? Informatie en tickets vindt u op karavaan.nl. AKERSLOOT - De boswachter van Landschap Noord-Holland organiseert voor natuurliefhebbers een wandeling in de Hempolder bij Akersloot. Het is een rijk gebied voor weidevogels: buitelende kieviten, roepende grutto's en zenuwachtige tureluurs. Ze broeden hier volop door de hoge waterstand in combinatie met de kruidenrijke weilanden. De boswachter maakt een wandeling van 1,5 uur over de dijk zodat men de vogels prach tig kan bekijken. Ook de vogelhut midden in de polder wordt bezocht. Wanneer: dinsdagavonden 16 en 23 mei van 19.00 tot ongeveer 20.30 uur. Kosten: 7,-, beschermers 4,-, Kinderen resp. 3,- en 2,-. Reserveren is noodzakelijk en kan op www.gaatumee.nl. Tip van de boswachter: doe laarzen of stevige waterdichte wandelschoenen aan. De grutto. Foto: Joke Huijser-Spekken Fietstocht langs molens en dijken bij het Karavaan-festival. Aangeleverde foto Anette en Jan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17