Druk weekend in de Cultuurkoepel Voorjaarsconcert Harmonie Caecilia - een muzikale wereldreis S^lEV% Steun de Sinterklaas-intocht met oude föhn of spaarlamp 6 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Mocca d'or-koffie verkrijgbaar bij de Theeklipper Alzheimer Café: medische vragen bij dementie Gratis introductietraining voor werkzoekende 50-plussers I N G E Z O N D E N B R I E F Onrechtvaardige veroordeling Geen ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 'ia ^SSSS". I UITKIJKPOST 10 MEI 2017 HEILOO - Theeklipper het theewinkeltje in 't Loo is momenteel vooral bekend om zijn overheerlijke soorten losse thee en leuke betaalbare kadopakketten. Maar wist u dat er ook koffiebonen verkocht worden? Waren het eerst 10 soorten bonen onder eigen merk, sinds vrijdag 5 mei is dit assortiment uitgebreid met een 6-tal koffiesoorten van het merk Mocca d'or (voorheen verkrijgbaar bij de Ontdekking). Ook voor uw Jura- apparaat levert de Theeklipper onderhoudsartikelen, zoals reinigingta bletten. Om Mocca d'or te introduceren hebben wij in de maand mei een leuke actie: 3 x 250 gram koffie naar keuze voor €13,95. Tevens ontvangt u bij deze soorten een waardebon die in juni €2,- korting waard is op 1 kilo koffie naar keuze. De Theeklipper: voor al uw losse thee, theezakjes van Twinings, koffie, bonbons, oud-hollandse snoep en leuke cadeau-artikelen! De Theeklipper - 't Loo 68, 1851 HT, Heiloo. Tel.: 06-105 29 929, website: www.detheeklipper.com. ^-l h: HEILOO - Alzheimer Noord-Kennemerland orga niseert op woensdagavond 17 mei 2017 een Alzheimer Café in Heiloo. Onderwerp is 'Medische vragen bij dementie'. De laat ste ontwikkelingen bij onderzoek naar dementie en ook de rol van voeding komen aan de orde. Duurt het nog lang voordat dementie te genezen is? Sprekers zijn dr. Francien de Leeuw en dr. Rosha Babapour, arts-onderzoekers in het Vumc Alzheimercentrum (Amsterdam). Er is veel gelegenheid om uw vragen te stellen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, hun naasten, belangstellenden, hulpverleners, en iedereen die in het onderwerp is geïnteresseerd. U bent van harte welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ in Heiloo. De inleiding begint om 19.30 uur en voor die tijd staan koffie of thee voor u klaar. Om ongeveer 21.00 uur wordt de avond afgesloten. Gratis toegang; aanmelden niet nodig. Voor inlichtingen: Riet Steenhoek, tel. 072 - 5337612. HEILOO - Active Case Management biedt op donderdag 18 mei een gratis introductietraining in 'Huis van de wijk' De Alkenhorst in Alkmaar. Een ideale kans voor werkzoekende 50-plussers die willen kennismaken met een uniek trainingsprogramma om weer aan de slag te komen. Er zijn voor deze introductietraining nog enkele plaatsen open. Jos Mulder van Active Case Management: "Veel 50-plussers ervaren dat sollicitatiebrieven schrijven alleen maar leidt tot teleurstelling. Maar er zijn betere manieren om jezelf bij een nieuwe werkgever in de kijker te spelen. Wij leren deelnemers hoe je succesvol kunt netwerken en de juiste vragen leert stellen. Wie ben jij en wat heb je te bieden: wat is het product 'IK'? Er zijn zeker kansen, maar je moet wel weten hoe je die pakt. Wist je dat 80 procent van alle vacatures onzichtbaar is?" No cure, no pay Het trainingsprogramma, waarvan op 18 mei een gratis voorproefje wordt gegeven, wordt aangeboden op basis van 'no cure, no pay'. Coach Jan Willem Steinman: "Als de cursist binnen een jaar een nieuwe baan heeft gevonden, dan pas brengen we een afgesproken vergoeding in rekening. Tijdens dat jaar ondersteunen we met expertise, zowel persoonlijk als tij dens de terugkomdagen." Meer weten of direct aanmelden? Zie www.50plusweeraanhetwerk.nl. Begin deze maand heeft de gemeente Heiloo een nieuwe ver ordening op het gebied van sociale ondersteuning laten ingaan, zo lees ik in de Uitkijkpost van 3 mei 2017. Een uitermate onrechtvaardige verordening overigens! Mensen met een midden- of hoog inkomen gaan daarbij minder betalen voor een aantal maatwerkvoorzieningen in de Wet WMO, vast een maatre gel die door de VVD in Heiloo is aangedragen of ondersteund. Fijn voor deze rijkere groep mensen natuurlijk, maar de armere drom mel vangt bot als hij bij de Sociale Dienst of het WMO-loket om een bitter nodige rollator komt vragen. Want dan zeggen deze diensten dat die niet door hen wordt ver goed, ook al is de aanvrager daar bekend als iemand met een mini muminkomen. Nee hoor, die moet die rollator uit eigen zak betalen. Omdat daar absoluut geen geld voor was, heeft zijn broer dus maar een rollator voor hem aan geschaft, ondanks het feit dat die ook een armzalig inkomen heeft. De gemeente Heiloo moet zich dus diep schamen met dit 'sociale beleid'. Een teleurgestelde lezer (Naam en adres van de inzender zijn bij de redactie bekend.) HEILOO - Komend weekend zijn er twee bijzondere optre dens in de Cultuurkoepel. Op vrijdag 12 mei speelt PAAZ, een voorstelling vol humor over een opname in de psychiatrie. Op zondag betreedt het Orkest van de Achttiende Eeuw het podium. Het Orkest van de Achttiende Eeuw Dit jaar staat het Orkest van de Achttiende Eeuw onder andere in de concerthallen in Essen, Gdansk, Parijs, Lyon, in het Concertgebouw, De Doelen, Tivoli en... in de Cultuurkoepel in Heiloo. Zondagmiddag 14 mei staan er 110 musici op het podium van de Cultuurkoepel. Het Orkest van de Achttiende Eeuw, opge richt door Frans Brüggen, bestaat uit 55 professionele musici uit de gehele wereld, met onderling 20 nationaliteiten. Voor het optreden in Heiloo wordt het orkest ver dubbeld met leerlingen van het Koninklijk Conservatorium uit Den Haag. Onder leiding van dirigent Kenneth Montgomery brengen zij het Mendelssohn Project. U kunt kiezen voor alleen het bijwonen van het concert óf voor het bijwo nen van het concert voorafgegaan door een introductie door Teunis van der Zwart (Heilooër en hoornist in het Orkest) en Sieuwert Verster (orkestleider). Hiervoor is slechts een beperkt aantal kaarten beschik baar. Toegangskaarten kosten 29,- (concert en lezing) en 27,- voor alleen het concert (inclusief pauze drankje). Voorstelling PAAZ Vrijdag 12 mei vindt PAAZ plaats, een solovoorstelling met humor die de donkere kant van de psychiatrie echter niet schuwt. Als Emma opge nomen wordt op de PAAZ weet ze zeker dat er een fout is gemaakt. Ze heeft een goed leven, dus dat ze dood wil kan dan toch geen pro bleem zijn? Het is het begin van Emma's zoektocht door de absurde wereld van de psychiatrische kli niek. Een zoektocht naar de uit gang, maar boven alles een zoek tocht naar zichzelf. De voorstelling is gebaseerd op de gelijknamige roman van Myrthe van der Meer. Van der Meer werkte als redacteur totdat ze na een burn-out vijf maan den werd opgenomen. Haar erva ringen verwerkte ze op indringende wijze in PAAZ. Toegangskaarten kosten 12,50 (incl. pauzedrankje). Kaarten voor beide voorstellin gen zijn online verkrijgbaar (www. cultuurkoepelheiloo.nl) of in het VVV-kantoor (De Verhalenkamer) op het Landgoed Willibrordus. PAAZ is een solovoorstelling vol humor. Aangeleverde foto HEILOO - Harmonie Caecilia neemt u mee op een muzi kale wereldreis bij haar voor jaarsconcert op zaterdag 13 mei in Cultureel Centrum de Strandwal. Zowel het A-orkest als het opleidingsorkest en de jongste leerlingen treden op. Frankrijk, Engeland, Taiwan, Argentinië, Nederlandmuziek uit deze landen komt langs op het voorjaarsconcert van Caecilia. De harmonie neemt u mee op een muzi kale reis rond de wereld in zo'n 80 minuten. De reis gaat onder meer via Franse chansons, Hollandse hits en Argentijnse tango. Reisleider van het A-orkest is dirigent Jeroen van Veldhuizen. Ook zullen de leer lingen en het opleidingsorkest van Caecilia optreden o.l.v. dirigent Bob Kanne. In de pauze vindt natuurlijk de bekende loterij plaats met mooie prijzen. Aanvang concert: 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Locatie: Cultureel Centrum de Strandwal, op het GGZ-terrein aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Toegangsprijs: 12,- inclusief con sumptie (voor donateurs 5,- inclu- sief consumptie). Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Zie www.caeciha-heiloo.nl voor meer informatie. HEILOO - Inwoners van de gemeente Heiloo die vanaf vrij dag 28 april afgedankte elek trische apparaten of spaar lampen (e-waste) inleveren op hun milieustraat, kunnen daarmee de lokale intocht van Sinterklaas ondersteunen. Hoe meer zij inleveren, hoe groter de kans dat de intocht hiervoor een sponsorcheque van 1000 euro van Wecycle ontvangt. De inleveraars maken kans op een nieuw appa raat. Wecycle organiseert de inza meling en recycling van e-waste in Nederland. Wie op de gemeentelijke milieus traat e-waste inlevert, kan ter plekke met een smartphone inchecken op de Wecycle-actiesite. GPS (Global Positioning System) stelt vast of de inwoner echt op de milieustraat is. Vervolgens kan de inwoner pun ten scoren voor het lokale goede doel. De vijfentwintig gemeenten met de meeste punten per inwoner, ontvangen van Wecycle een spon sorcheque van 1000 euro voor het goede doel. De actie loopt tot en met 31 augustus. Meer informatie: wecycle.nl/inleveren. Ook de klarinet leent zich goed voor het vertolken van wereldmuziek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 6