Veertigjaar Lourdesgroep Heiloo Terugblik op muziektheatervoorstelling 'Als ik de zee maar zie' met verhaal van Victor Posch Peter Busink onderscheiden met bronzen speld Bezorger worden van deze krant? 11 Verkeersdiploma voor groep 8 Paulusschool UITKIJKPOST 17 MEI 2017 HEILOO - De Lourdesgroep Heiloo bestaat veertig jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden. De Lourdesgroep begint 21 mei met een jubileum viering in de Willibrorduskerk om 10.00 uur, waarin pastor Bas Rentmeester zal voorgaan. Vele uitnodigingen zijn reeds ver stuurd, maar wellicht wilt u ook wel komen! U bent natuurlijk van harte welkom, zo laat de Lourdesgroep weten. Aansluitend is er een gezel lig samenzijn in de Kerkstraat en ontmoetingsruimte met een feestelijk kopje koffie, een hapje en een drankje. Er is een mooie tentoonstelling van veertig jaar Lourdesgroep Heiloo te zien. Reis naar Lourdes De Lourdesgroep organiseert van 14 tot en met 21 oktober een fees telijke bedevaart - oftewel een jubi leumreis - naar Lourdes. "Hierbij gebeurt er iets extra's, de exacte invulling blijft nog even een verras sing", zegt Liesbeth van Zelst-Oud namens de Lourdesgroep Heiloo. "Wel is al duidelijk dat we deze reis met de TGV vanuit Tourcoing (Noord Frankrijk) zullen reizen. Vanaf de Willibrorduskerk vertrek ken we 's morgens vroeg met een touringcar naar Tourcoing." Wilt u meer informatie over de jubileumviering en/of -reis? Neem dan vooral contact op met een van onze contactpersonen. Irma van Loon: 072-536056. Jan IJpelaan: 072-5334828. Loes van Noort: 072-5337837 of Hannie Wessel: 072-5333913. V.l.n.r.: Victor Posch, Peter van Vleuten, Helen Botman en Fleur Jagt. Foto: Felix Hogeboom HEILOO - Gemoedelijkheid, een vleugje poëtische mijmering, verbonden met de Noordzeekust en een sprookjesachtig verhaal van een visser met een dochter die danseres wilde worden maar moest weglopen van huis om haar droom waarheid te laten worden. De bekende Heilooër saxofonist Victor Posch zette vrijdag 12 mei op sympathieke wijze de verha lende toon in het eerste deel van de muziektheatervoorstelling 'Als ik de zee maar zie' in de Remonstranse kerk van Alkmaar. Danseres Fleur Jagt beeldde het verhaal uit waarbij zelfverzekerd heid, gelukzaligheid en kwetsbaar heid elkaar afwisselden en het vrij heidsverlangen harstochtelijk werd bezongen. Gedanst werd zowel voor het publiek als door de zaal heen. De pianobegeleiding werd verzorgd door Victor Posch, die soms ook meezong en natuurlijk zijn partij tje blies op de saxofoon. Met veel uitdrukkingskracht zette Fleur een Zuid-Afrikaans gedicht neer dat in de voorstelling was verweven. Zowel taal als bewegingen waren geladen met dramatische noodzaak. Na de pauze trad zangeres Helen Botman op, samen met singer- songwriter Peter van Vleuten. Het betrof hier liedwerk in folkstijl met een crossover naar poëzie, aanha kend bij het thema. Helen zocht de vrijheid direct op door het uittrek ken van haar hooggehakte goud kleurige schoenen en stond plots met blote voeten op de met zand bestrooide houten kerkvloer. De romantiek was volop aanwezig in een lied over de ongrijpbaarheid van de wind. Peter van Vleuten las voor de eerste keer zijn poëtische tekst voor waarbij de zee een per soonlijke gestalte aannam en ons zo vertrouwd werd. Later volgde een stemmingsvolle nazomerobservatie, rijk aan zintuigelijke waarneming. De dichterlijk-artistieke toets in de voorstelling was duidelijk gezet en werd door het cultuurpubliek zeker gewaardeerd. De kerkzaal was goed gevuld; er was ruime belangstelling. Helen Botman zong een Portugees lied ter nagedachtenis van een Argentijnse dichteres die de zee als laatste rustplaats koos om haar gekwelde, door ziekte geteisterde leven te beëindigen. Met arm- en handgebaren werd het verhaal sub tiel uitgebeeld. Tot slot speelden de vier artiesten de titelsong 'Als ik de zee maar zie' waarbij het publiek uitbundig meeklapte. De voorstel ling werd besloten in feestelijke, joyeuze sfeer, met daverend applaus en staande ovatie. Tekst: Felix Hogeboom HEILOO - Peter Busink kreeg maandagavond de bronzen speld van verdienste van de Nederlandse Volleybalbond (NeVoBo) opgespeld door bur gemeester Hans Romeyn. Deze bronzen speld is de hoogste onderscheiding van de NeVoBo voor iemand die op regionaal niveau de volleybalsport ten dienste is geweest. Peter Busink krijgt deze bronzen speld voor zijn jarenlange inzet binnen de volleybalvereniging Effect. De Heilooenaar is ruim veertig jaar verbonden aan de vereniging, als speler en trainer. Verder is hij al dertig jaar bestuurslid. Peter Busink was voorzitter, jeugdcommissaris, hoofdredacteur van het clubblad, materiaalcommissaris en nu is hij secretaris. Ook op culinair gebied is hij actief. Peter verzorgt de snert bij het snerttoernooi in december en verzorgt de hapjes op de vrijwilli- gersavond. Ook was hij vorig jaar de motor achter de jubileumcommis sie tijdens het vijftigjarig bestaan van de club. Hij doet, ondanks zijn 73 jaar, nog steeds het liefst al zijn bezigheden op de fiets. "Ik ben hele maal perplex, heb helemaal niets gemerkt terwijl ik anders altijd wel iets in de gaten heb als er iets gaan de is", aldus een blije Peter Busink. "Ze hebben het goed geheim gehou den". Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Goed nieuws van de Paulusschool. Alle kinderen uit groep 8 ontvingen deze week hun ver keersdiploma van Veilig Verkeer Nederland (VVN). Ze hebben hiervoor een theorie- en praktijkexa men afgelegd. Van harte gefeliciteerd! Aangeleverde foto Burgemeester Hans Romeijn feliciteert Peter Busink. Foto: Stip Fotografie www.uitk1jkpost.nl 0226 333311 RODI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11