Uitslag Kinderjury en hulp bij digitale overheid Trias atleet Jesper Peterse zesde van Nederland Team Zhong Hua Wushu Dorssports scoort op Wushu Games Hoorn HZV het Vennewater JO17-1 winnaar West 1 play-offs 12 INGEZONDEN MEDEDELING 2. Dummie de mummie en de smaragd van de Nijl Tosca Menten. Gesloten 'Bizonder' beeldje mist De laatste klaverjasdrive van het seizoen UITKIJKPOST 17 MEI 2017 HEILOO - De bibliotheek Heiloo geeft u de uitslag van de Kinderjury 2017 en informeert u over de beginnerscursus 'Werken met de digitale over heid'. Uitslag Kinderjury In de bibliotheek konden de afgelopen weken alle kinderen uit Heiloo meedoen aan de Kinderjury. Zij lazen de nieuwste boeken (uit 2016) en schreven of tekenden daar over hun recensie. En, net als in de krant, mochten zij voor elk boek maximaal vijf sterren uitdelen. Er is volop gestemd! Volgens de kinderju ryleden uit Heiloo zijn dit de beste boeken: Leeftijd tot 9 jaar: 1. Een paard voor Rik Lida Dijkstra. 2. Een zomer vol ponyplezier (Manege Appelbloesem) Pippa Young. 3. Het verhaal van Carl Mops Fabiola Nonn. Leeftijd vanaf 9 jaar: 1. Niek de Groot in topvorm Lincoln Pierce. 3. De ongelooflijke Ravi Ravioli Jozua Douglas. Uit de 167 ingeleverde stemkaart- jes heeft de Bibliotheek Heiloo nog één gelukkige winnaar getrokken, die in de bibliotheek een goed gevul de tas mag komen ophalen, met onder andere een Bruna-cadeaubon. Deze winnaar is Joeri Vos (9 jaar). Beginnerscursus 'Werken met de digitale overheid' De overheid gaat digitaal, doet u mee? Tegenwoordig gaan acties als het aanvragen van een huurtoe- slag, het zoeken naar werk en het doorgeven van een verhuizing alle maal digitaal. Wilt u leren hoe u dit zelf kunt doen? Volg dan de cursus 'Werken met de digitale overheid' bij Bibliotheek Heiloo. Een nieuwe reeks start op vrijdag 19 mei. Deze cursus bestaat uit vier bijeenkom sten. Tijdens deze bijeenkomsten leert u een DigiD aan te vragen en gebruiken. Bovendien leert u handig informatie opzoeken op websites van de overheid zoals de Belastingdienst en het UWV. Met veel tips en trucs en ruimte voor vragen. 'Werken met de digi tale overheid' is als volledige serie, bestaande uit vier bijeenkomsten, te volgen. Opgeven kan bij de klanten service via 072 - 5330670 of www. bibliotheekheiloo.nl. Bibliotheek Heiloo is donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) geslo ten. Op vrijdag 26 mei en zaterdag 27 mei is de bibliotheek normaal geopend. HEILOO - Trias atleet Jesper Peterse presteerde tijdens de NK meerkamp in Emmeloord uitstekend. De A-junior ver beterde op de tien onderdelen in totaal bij negen onderde len zijn persoonlijke record. Uiteindelijk waren zijn punten 6221 goed voor de zesde plaats. Op zaterdag 6 mei organiseerde atletiekvereniging Trias de eerste competitie voor de C en D junio ren. Er waren maar liefst driehon- derdtwintig deelnemers. De juni oren van atletiekvereniging Trias waren op dreef: C jongens werden tweede, C meiden derde, D meiden tiende en D jongens werden vijfde. De opvallendste prestatie kwam op naam van Nienke Madderom. Zij liep één van de snelste tijden ooit gelopen in Nederland op de 80 meter horden: 11.86 seconden. Helaas had ze teveel wind in de rug waardoor deze tijd nog niet officieel kan worden opgenomen. HEILOO - Heiloo is een bijzonder dorp. Er is enorm veel ruimte voor kun stenaars die als bisons op eindeloze prairies hun creatieve geesten de vrije loop kunnen laten. Voor 'de muzikale verbeelding' - een evenement dat gepland staat op landgoed Willibrordus op 20 en 21 mei - togen fotograaf Ineke Vijn en de Buk Danny Boogie Band op zaterdag 4 februari in de sche mer naar de meest 'bisondere' plek in Heiloo. Zij maakten prachtige foto's van en een goed contact met de bison, de grond en de lucht. Ook maakten ze plannen voor een Bisong, een heuse 'Bison boogie opera'. Kortom, er is geen eind aan de muzikale verbeelding. Kom op vrijdag even op de fiets naar het Hoekstuk om wat Bisonbollen te kopen bij Bakker Kaandorp. Ik rij op de Pastoor van Muyenweg. In mijn muzikale verbeelding ga ik vijftig jaar terug en zie ik Boer Bakker, de bul loper met reppelstilsky op weg naar weer een dekklus. Ineens dringt het tot me door: de Bison is weg. De sokkel is leeg. Laten we hopen dat hij even naar de dierenarts is of naar familie; even door de gemeente meegenomen voor een wasbeurt. Het zal toch niet dat hij het slachtoffer is van koper- of bronshonger? Want dat zou betekenen dat we zonder moeten. 'Bizonder'.Ik ga kaarsjes opsteken bij de sokkel. Om de 'Bisondere' plek te eren. Om Heiloo te eren. Wij zijn bij zonder, wat moeten we zonder de Bison? We kunnen toch niet Bisonder? Ik hoop gauw van iemand te horen! Erwin Hoetjes HEILOO/HOORN - Afgelopen weekend behaalde het team van Zhong Hua Wushu Dorssports tijdens de Wushu Games Hoorn wederom meerdere medailles in verschillende categorieën. Onder aanmoediging van familie en vrienden wisten de atleten van het bij Dorssports in Heiloo trainende kung fu team onder leiding van Shifu Wenhua Zheng in totaal dertien medailles mee naar huis te nemen. Xinmei Reutelingsperger behaalde drie keer goud: met haar speervorm (Qiang shu), zwaard- vorm (jianshu) en haar vuistvorm (Baguazhang). Ze wist hiermee ook de beker voor het beste all round resultaat bij de dames bin nen te slepen. Goud was er ook voor Serena Tichelaar voor haar zwaardvorm (jianshu) en zilver voor haar vuistvorm (Chang Quan). De zwaardvorm (jianshu) van Sophie Bouwman was goed voor zilver en zij haalde brons met haar vuist- vorm (Chang Quan). Brons was er ook voor Peter Bouwman met zijn vuistvorm (Cha Quan). Maarten Hulsbosch haalde met zijn dub bele dolkenvorm (Shuang Bi Shou) de zilveren medaille en ook Ellen IJsselmuiden scoorde met haar hellebaard (Pu Dao) een zilveren medaille. Janno van der Eem wist met zijn hellebaard (Pu Dao) de bronzen medaille te winnen, een zilveren was er voor hem voor zijn vuistvorm (Baguazhang). Met zijn dubbele zwaardvorm (Lin Jiao Dao) behaalde hij het goud. Sterre Kalter greep in een sterk deelnemersveld helaas net naast het edelmetaal. Het team van Zhong Hua Wushu Dorssports, gesponsord door Libra Energy en Dorssports Heiloo, kan met tevredenheid terugdenken aan een sportieve, gezellige en succes volle dag. Voor meer beeldmateriaal en informatie over Zhong Hua Wushu kunt u kijken op de Facebookpagina van Zhong Hua Wushu of op www. zhonghuawushu.nl. Meester Wenhua Zheng ten midden van de deelnamende atleten en de organisator. Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 22 mei hebben we alweer onze laatste Klaverjasdrive van dit seizoen. We hebben ook weer een verloting met mooie prijzen. U bent allen, het liefst met partner, van harte welkom op onze locatie Cultureel centrum De Strandwal naast de Kapel, op Langoed Willibrordus in Heiloo (GGZ-terrein). Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, of als u voor het eerst komt, meldt dit even bij een van onder staande bestuursleden. Wij kunnen daar dan rekening mee houden! De zaal is open vanaf 19.00 uur. We beginnen om 19.30 uur en eindigen rond 22.30 uur. Inlichtingen bij Gerda via 072-5123271 of bij Ria via 072-5339345. HEILOO - HZV het Vennewater JO17-1 heeft de zaalvoetbalfi nale gewonnen van de play-offs West 1. In een spannende wedstrijd werd FC Marlene JO17-1 met 5-3 ver slagen. Het team gaat nu op naar het Nederlands kampioenschap op 14 mei in Amsterdam. Als D- en C-junioren zijn ze al Nederlands kampioen geweest. Het is ontzet tend knap dat ze nu als eerstejaars B-junioren weer mogen uitko men op het NK zaalvoetbal. Op de foto de mannen met de schaal en medaille van de KNVB. V.l.n.r. achter: Hidde, Daan, Tom, Skip, Juriaan (coach). V.l.n.r. voor: Dolf (teammanager), René(begeleider), Jens, Tim, Dennis, Merlijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 12