Politie waarschuwt voor bellende internetoplichters Castricums talent in finale 'Kunstbende' Overleggroep Strandgebied Castricum Lichtend voorbeeld Zeeweg NIEUWS UIT DE REGIO Deelnemers uit Castricum Finale Voorleesmiddag bibliotheek Castricum V.l.n.r.: Sara Nijhuis, Ella van Gils en Mariëlle Kuin Foto: Kunstbende Amsterdam CASTRICUM - Afgelopen zon dag heeft de Kunstbende de Meervaart in Amsterdam over genomen. Voor deze zevenen twintigste editie was men in deze voorronde op zoek naar het Noord-Hollands jongerenta- lent op het gebied van kunst en cultuur. Alle talenten zijn tussen de der tien en achttien jaar en blinken uit in dans, dj, expo, fashion, film, muziek, taal of theater. In de catego rie theater was Castricum vertegen woordigd door twee acts. Er waren drie acts in deze categorie. De eerste deelnemers waren Ella van Gils (17, Castricum), Mariëlle Kuin (17, Uitgeest) en Sara Nijhuis (18, Egmond aan den Hoef). Deze dames zitten op het Bonhoeffer College en zijn daar ook betrokken bij Theater Bonhoeffer. Ella en Mariëlle hebben dit jaar meegeschreven aan het stuk 'Wir sind Berliner'. Ella speelde ook mee en Mariëlle deed de grime. Sara heeft al eerder meegedaan met de voorrondes van Kunstbende en heeft zelfs al een keer Noord Holland vertegenwoordigd in de finale in de categorie taal. Sara heeft Ella en Mariëlle enthousiast gemaakt om mee te gaan doen. Ella vond het erg leuk om op te treden in de Meervaart en het is bijzonder dat er twee acts uit Castricum kwamen. "Dat zegt toch wel iets over ons dorp." Jeroen van Arkel (16, Castricum) verzorgde de tweede act uit Castricum. Hij zit op het Jac. P. Thijsse College en staat eigenlijk van jongs af aan al op het podium. Hij heeft er altijd van gehouden mensen aan het lachen te maken. Jeroen speelt al vier jaar mee in de musical van JPTeens. Hij was bijvoorbeeld de ezel in de musical 'Shrek'. Hij heeft het vak 'Theater' in zijn pakket en vindt dit natuur lijk fantastisch! "Aan de kunstbende meedoen voelde voor mij als een nieuw avontuur. Ik ging er dan ook zonder verwachtingen in." Jeroen deed mee met een cabaret/stand-up comedy-act. Hij is tweede geworden achter de act van 'Strontvlieg'. Ella van Gils, Mariëlle Kuin en Sara Nijhuis; de meiden van thea tergroep Strontvlieg hebben zich gekwalificeerd voor de landelijke finale, die zal worden gehouden in de Westergasfabriek in Amsterdam. Met hun stuk 'Een ballon vol' gaven ze het publiek de boodschap dat feesten met drank best oké kan zijn, als het maar niet te veel wordt. De jury sprak van een toffe vormge ving en een gedurfde, professionele performance die ook nog eens het meest theatraal was van de voorron de Noord-Holland/Amsterdam. Op 1 juli 2017 vertegenwoordigen de meiden van Strontvlieg Noord Holland in de categorie Theater. De hoofdprijs is een theaterstuk opvoeren op Oerol, het grootste the aterfestival in Nederland. Op weg naar de finale krijgen de meiden fotoshoots en professionele hulp bij het maken van een theaterstuk. Daarnaast mogen ze hun theater stuk op meerdere events opvoeren. Tekst: Erika Dekker-de Groot CASTRICUM - De politie ziet de afgelopen maanden een toename van zogenaamde Microsoftscams. Computer gebruikers worden thuis gebeld door mensen die zeggen te bellen namens bijvoorbeeld Microsoft. Ze vertellen bijvoor beeld dat er een virus op de computer is gevonden. Dit kan dan alleen verwijderd worden door het downloaden van een bestandje, waarmee de oplichter op afstand kan meekijken. Gebrekkig Nederlands 'Trap hier nooit in' is de mede deling van Fred Ootes, teamleider Cybercrime van de politie Noord Holland. "Die bellers laten je een klein bedrag overmaken en zeggen dat ze daarna je computer virusvrij maken. Ze kunnen dan echter al je bankgegevens zien en daar maken deze oplichters dankbaar gebruik van." Opvallend is ook dat de bellers vaak vrij gebrekkig Engels spreken. "Meestal is dit een indicatie dat het foute boel is", aldus Ootes. Meteen ophangen De politie in Noord-Holland telt CASTRICUM - Tijdens de vorige bijeenkomst van de Overleggroep Strandgebied Castricum stond het Kustpact centraal. Sindsdien heeft de tijd niet stilgestaan. Het Kustpact is inmiddels onder tekend door een groot aantal par tijen, waaronder de gemeente Castricum. Een volgende stap is dat een kustzonering wordt opge steld, waarmee inzichtelijk wordt gemaakt waar geen nieuwe recre atieve bebouwing is toegestaan en in welke delen wel en onder welke voorwaarden. Om te komen tot een gedragen zonering heeft de pro vincie Noord-Holland besloten dat alleen dit jaar al vijfenvijftig aangif ten van dit soort feiten. Dat is een flinke toename ten opzichte van vorig jaar. Mensen die wel gebeld zijn maar op tijd hebben opgehan gen zijn hierbij niet meegeteld. In één zaak is bijvoorbeeld iemand voor maar liefst zesentwintigdui zend euro gedupeerd. Slachtoffers zijn hun geld altijd kwijt, omdat je als gedupeerde zelf de software hebt geïnstalleerd. Fred Ootes: "Ik benadruk nogmaals dat bedrijven als Microsoft nooit met dit soorten vragen met klanten bellen. Word je gebeld met een dergelijk verhaal, hang dan meteen weer op!" De recherche ziet de laatste tijd nog een andere ontwikkeling en dat is dat er niet meer om geld wordt gevraagd, maar om betaling met online waardebonnen van bedrijven als iTunes. Ook in dat geval heeft u te maken met oplichters. Meer informatie over dit onder werp kunt u vinden op www.politie. nl of via deze link https://www.poli- tie.nl/themas/microsoft-techscam. html. Bron: Politie Noord-Holland eerst een gemeenschappelijke visie op de toekomst van de kust moet worden geformuleerd. De bijeenkomst van de OSC op 22 mei is geheel gewijd aan dit onderwerp en wordt ingeleid door sprekers vanuit de provincie, de gemeente, de gezamenlijke natuur beheerders, de strandondernemers en de strandhuisjeseigenaren. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur in het gemeentehuis van Castricum (in De Heerlijkheid, 2de verdieping). De bijeenkomst is openbaar en alle belangstellenden zijn bijzonder welkom. Inloop vanaf 19.30 uur. CASTRICUM - Al lange tijd bestond bij velen een wens om verlichting langs het fietspad aan het beboste deel van de Zeeweg in Castricum. Een vrij kort, maar wel heel donker gedeelte. Dat moest ook donker blijven met het oog op Natura 2000, was het standpunt van de provincie. Toch werd een akkoord bereikt over een alterna tief, dankzij goede samenwerking tussen de gemeente Castricum, PWN en de in organisatie CaanZee verenigde strandondernemers. Dit alternatief bestaat uit tien nieuwe lantaarnpalen met bewegingsmel ders en aangepaste armaturen. Als iemand daar fietst, gaat het licht aan en als de fietser er voor bij is, gaat het licht weer uit. Sinds vorige week is het systeem in V.l.n.r.: Dirk Boonstra (CaanZee), wethouder Kees Rood en Jan van der Meij (PWN) bij een van de nieuwe lantarenpalen langs het Zeeweg-fietspad. Aangeleverde foto werking. De gemeente en CaanZee droegen bij aan de kosten. Inmiddels wordt nagegaan of de dynamische en natuurvriendelijke verlichting in de toekomst ook toe pasbaar is op het strandplateau en de parkeerplaatsen bij het strand en bij De Hoep. 'Opa en het avontuur met Kikkie het Kikkertje' CASTRICUM - Opa Piet leest voor in de Openbare bibliotheek in Castricum. Dat doet hij zaterdagmiddag 3 juni van 13.30 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. Piet Bouma heeft dit boekje in eigen beheer uitgegeven. Het boekje is ver krijgbaar bij de boekwinkels Stumpel in Middenwaard in Heerhugowaard en Alkmaar in de Langestraat, of bij Opa Piet aan Bergkristal 9 in Heerhugowaard. U kunt het ook bestel len via pmhbouma@ hotmail.com en telefo nisch via 06-37192477.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 25