B Nieuwe veilingmeester Hoeverveiling Egmond aan den Hoef De Heer Tromp blaast 100 kaarsjes uit REGIO 27 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Care For Hair Castricum Teer Makelaars succesvol van start in Castricum Tegemoetkoming extra kosten chronisch zieken 'Ze is een lot uit de loterij' Survival weekend JOEB UITKIJKPOST 17 MEI 2017 - CASTRICUM - U vindt CFH Care For Hair in Castricum aan de Dorpsstraat 75j en in Heiloo in Winkelcentrum het Hoekstuk. Ons team weet alles over de laatste trends en kniptechnieken, zodat onze stylisten uw haar elk bezoek weer fantastisch kunnen knippen, kleuren en stylen. Om de klant zo goed mogelijk van dienst te zijn, kent CFH ruime openingstijden. Wij zijn van maandag tot en met zaterdag geopend. U kunt de hele dag zonder afspraak binnenlopen, waarbij in de ochtenden tevens op afspraak wordt gewerkt. U kunt altijd een afspraak maken. Dit kan telefonisch onder ope ningstijden of 24/7 via de handige online tool op de website. Stap gerust eens bij ons binnen voor een advies. Voor meer informatie over CFH en onze openingstijden kunt u kijken op www.careforhair.nl. CASTRICUM - Dat er een nieuwe makelaar in Castricum is bijgekomen zal u niet zijn ontgaan. De eerste succesvolle woningtransacties zijn inmid dels een feit en menigeen weet het gezellige kantoor aan de Dorpsstraat te vinden. "We hebben een geweldige start gemaakt", zegt makelaar Vanessa Vendel. "Nu zullen we doorpakken en laten zien dat een professionele begeleiding en aandacht voor mens en woning een succesformule is die garant staat voor tevreden klanten." "Castricum is een ontzettend leuk werkgebied en we voelen ons hier prima thuis", aldus de enthousiaste assistent-makelaar Britt Nelis. Teer Makelaars heeft in het kader van de opening van haar vijfde vestiging inte ressante acties in het vooruitzicht. "Houd onze website of Facebookpagina in de gaten of loop gewoon binnen voor informatie, ook op zaterdag. De koffie staat klaar." CASTRICUM - Mensen die chronisch ziek zijn of een beperking hebben, hebben vaak hoge kosten door medicijngebruik, artsenbezoek (reiskos ten), behandelingen en dergelijke. Voor deze zogenaamde meerkosten kunnen mensen zich verzekeren, maar de verzekering vergoedt niet alle kosten. Een deel van de groep chronisch zieken en mensen met een beper king heeft het sinds de veranderingen in het sociale domein financieel moeilijk vanwege hogere tarieven, hogere eigen bijdragen of een stapeling van kosten die niet meer worden vergoed. De gemeente Castricum gaat ook in 2017 deze mensen financieel tegemoetkomen als ze ook schoon- maakondersteuning krijgen. De gemeente gaat namelijk de kosten van het eigen aandeel aan deze ondersteuning vergoeden. Voor wie? Inwoners kunnen een financiële tegemoetkoming krijgen als ze ook schoonmaakondersteuning krijgen, maar die moeilijk kunnen betalen. Het gaat om de groep inwoners met een laag inkomen en beperkt vermogen maar ook om inwoners met een inkomen boven het sociaal minimum, die toch onder de 120% van de bijstandsnorm uit komen door de kosten die zij maken, óf doordat zij niet kunnen deelnemen aan bepaalde vergoedings regelingen, óf doordat ze weinig vermogen hebben. De tegemoetkoming is voor maximaal acht uur per vier weken. De kosten van meer uren schoon- maakondersteuning komen voor eigen rekening. In 2016 gold ook een tegemoetkoming van de gemeente voor deze doel groep. Dit jaar is de tegemoetkoming voor de kosten van het eigen aandeel aan de schoonmaakondersteuning, en dus niet langer voor de overige kosten. Inwoners in deze doelgroep kunnen van de regeling gebruikmaken tot eind 2017. De gemeente informeert alle mensen die vorig jaar voor deze regeling in aanmerking zijn gekomen. Anderen die denken in aanmerking te komen voor deze regeling, kunnen contact opnemen met het Sociaal Team van de gemeente via telefoonnummer 14 0251. EGMOND AAN DEN HOEF - De Hoeverveiling heeft een nieuwe veilingmeester. Samanta de Groot nam zaterdagavond in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef het stokje over van Cees Baaij. Egmonders stellen sinds jaar en dag artikelen en diensten beschik baar om deze tijdens de veiling van de hand te doen. De opbrengst gaat naar de Hoeverkerk, het jeugdwerk en sport- en muziekverenigingen. Net als voorgaande jaren was ook zaterdag de Hoeverveiling succes vol. De avond heeft bijna 18000 euro opgeleverd, zo laat Cees Baaij weten. Hij is blij met zijn opvolger die zaterdag met de veilingmees ters Cees Baaij, Gerard Belleman en Gerard Scholten op het podium stond. Cees: "Samanta is een lot uit de loterij." Ook Samanta is content met haar nieuwe functie. "Ik vond het onwijs leuk om te doen en dacht van tevoren: dat doe ik wel even, want praten is mijn vak. Maar dat viel nog tegen. Gelukkig heeft Cees mij de kneepjes van het vak geleerd. Hij liet mij weten dat ik de tech niek snel oppakte." Samanta is voor deze functie 'formeel aangenomen' door de aanwezigen die hun stem moesten uitbrengen. Ook kreeg ze een luid applaus. "Dat vond ik wel heel bijzonder om mee te maken." Samanta gaat graag ook volgende jaar weer als veilingmeester aan de slag tijdens de Hoeverveiling. Scheidend veilingmeester Cees Baaij nam zijn rol als veilingmees- ter jarenlang met genoegen op zich. "Het is prachtig: je krijgt een feestje voorgeschoteld. Het was loeigezel- lig." Bijles en dagje metselen Het aanbod tijdens de Hoeverveiling was - als vanouds - uitgebreid. De giften varieerden van lekkernijen, bloemen en cadeaubon nen tot etentjes bij inwoners thuis, een portrettekening, een rondlei ding in de Slotkapel, bijles, vissen op een kotter en een dagje metse len. Later op de vond werd zelfs een kuub (100 kilo) mest geveild. Dit 'goedje' leverde ruim driehonderd euro op. Verder waren kaarten voor de Huis en Hof-toer door Egmond aan den Hoef bijzonder. Dit is een kunst- en cultuurroute waarbij gast vrije bewoners bijzondere huizen, herbergen en hofsteden openstel len. Enkele dames van het vrouwen voetbalteam B1 van Zeevogels assi steerden tijdens de veiling waarbij ze onder andere de geveilde produc ten lieten zien. Ook in een folder en op een groot scherm was informatie over de kavels zichtbaar. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Samanta de Groot en Cees Baaij. Foto: Evert Visser AKERSLOOT - De heer Jacob (Jaap) Tromp uit Akersloot vierde dinsdag 9 mei zijn hon derdste verjaardag. Groot feest in ViVa! woonzorgcomplex Strammerzoom waar zowel fami lie als bewoners de jarige kwa men feliciteren. Burgemeester Toon Mans kwam ook langs met een mooie bos bloemen voor meneer Tromp. Jacob Tromp woont sinds viere neenhalf jaar in het woonzorgcom plex. Op de vraag hoe het met zijn gezondheid is, antwoordt hij: "Mag niet mopperen, ik lust alles en eet goed". Gezien zijn hoge leeftijd is hij niet meer in staat om heel veel te doen maar wat hij kan, doet hij zelf. Hij zegt een gelukkig leven gehad te hebben waarbij hij eenenvijftig jaar getrouwd was. Uit het huwe lijk is één dochter geboren, Marijke. De heer Tromp komt uit een groot gezin, helaas zijn alle broers en zus ters inmiddels overleden. Alleen één schoonzus leeft nog. In zijn werk zaam leven was hij ruim tweeën dertig jaar vorkheftruckchauffeur. Wat meneer Tromp nog erg is bijge bleven op het gebied van technolo gische ontwikkelingen is de gehele ontwikkeling van de auto. Heel blij was hij ook met zijn eerste auto. Geheim van hoge leeftijd "Door gezond te eten, drinken en doorademen heb ik deze hoge leef tijd bereikt", aldus de heer Tromp. Hij heeft nooit gesport en is vijftig jaar geleden gestopt met roken. Een groot deel van zijn leven had de inwoner van Akersloot een moes- tuin. Daarmee kwam hij veel in de buitenlucht en had hij ook voldoen de beweging. DE tip van de heer Tromp voor onze lezers die ook zo oud willen worden is: "gewoon doorademen". Tekst: Yvonne van Stiphout Burgemeester Toon Mans en Jacob Tromp. Foto: Vera Fetisova EGMOND-BINNEN - Maar liefst eenendertig jongens en meisjes van dertien en veertien jaar vermaakten zich weer geweldig 'cool' in het weekend van 6 en 7 mei tijdens het JOEB Survival Weekend in Wilgje Buitensport in Buren. Zij kijken terug op een GPS-wandeltocht op vrijdagavond afgesloten met een kampvuur (en de hele nacht niet slapen), de highrope en spannend survivalparcours op zaterdag. Iedereen belandde hier in het koude water om vervolgens tot 23.00 uur wakker gehouden te worden rond het kampvuur. En wat te denken van techno- work-outs door Teun de Jumper? De zondag werd afgesloten met een steptocht door de mooie omgeving van Buren in de Neder-Betuwe. De stichting Vrienden van JOEB organiseert het JOEB Survival Weekend sinds 2009 elke twee jaar. De volgende editie voor dertien- en veertienjarigen vindt dus plaats in 2019.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 27