Tien vragen aan... Zondagmiddagconcert in Witte Kerk Kirsten van Teijn speelt theater De Beun plat Hans (j$j£ j, van der Laan 3 'Wat een flair' 2/ Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 17 MEI 2017 HEILOO - Het voorlaatste con cert van de serie 2016/2017 in de Witte Kerk Heiloo vindt plaats op zondag 21 mei. Onder de titel 'Luxe, Calme et Volupté' (luxe, rust en welbehagen) laten de sopraan Charlotte Riedijk en pianiste Ellen Corver een sublie me bloemlezing horen uit de Franse liedkunst van eind negentiende, begin twintigste eeuw. Op het pro gramma staan werken van onder andere Duparc, Debussy, Ravel, Fauré, Poulenc en Messiaen. Beide musici zijn gelauwerd om hun inten se en hartveroverende interpreta ties van dit Franse repertoire. In de zomer van 2012 maakten zij met ]ie- deren rond Mahler grote indruk in de Witte Kerk. Het concert begint om 15.00 uur. De kerk is om 14.30 uur open. De toegangsprijs bedraagt 15 euro (jon geren 10 euro). De website geeft nadere informatie en een bestel formulier. Een consumptie is bij de toegangsprijs inbegrepen. Na afloop van het concert kunt u napraten onder het genot van een drankje. U kunt reserveren via www. concertenwittekerk.nl of 06 - 45184525. Kaarten zijn ook ver krijgbaar bij de Schrijverij aan Heerenweg 199 in Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afslui ten met een diner bij de 'Loocatie' (tegenover de Witte Kerk) tegen het gereduceerde tarief van 25 euro op vertoon van uw toegangsbewijs. Reserveer hiervoor via 072-5333352. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Zaterdag 6 mei. Kleinkunstenares Kirsten van Teijn toonde tijdens haar sei- zoensafsluitende voorstelling 'Zalf expressief 'vuurwerk' in een uitverkochte zaal van thea ter De Beun in Heiloo. Te zien was schaamteloos spel met fysieke dramatische expres sie waarbij Kirsten regelmatig haar spierballen liet zien. Kirsten barstte uit haar voegen waarbij de perfor mance een vorm van topsport werd. Haar begeleider Leon Sibum tover de contrastrijk schurend spel uit zijn elektrische gitaar. Het publiek werd met raffinement getrakteerd op Kirsten's lichamelijke ervaringen die ze zeer beeldend en absurd neer zette. Ze zocht hierbij de grenzen van het cabaretgenre. Voor sommi gen in de zaal was het even wennen. Wellicht doen de confronterende opmerkingen met een seksueel getinte toespeling het beter bij een grootstedelijk studentikoos publiek. Ieder was echter meer dan over tuigd van het originele expressieve talent van plaatsgenote Kirsten van Teijn. Wat een flair, ze grijpt je bij de strot. Tekst: Felix Hogeboom Kirsten van Teijn. Foto: Anne van Zantwijk Ik ben Hans van der Laan, tweeënzeventig jaar oud en getrouwd met Ria. We hebben twee zoons en vier kleinkinderen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Heiloo aan het stuk van de Kennemerstraatweg dat nu nog de Oude Straatweg wordt genoemd, eigenlijk een ventweg tegen over het Heilooër bos. Mijn oudste zoon woont tegenwoordig aan hetzelfde stuk van die Kennemerstraatweg, een paar huizen bij mijn geboortehuis vandaan. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Dan was ik muzikant geworden. Ik speelde al op mijn twaalfde met veel plezier piccolo in het harmonieorkest St. Saecilia. Ik marcheerde trots als een pauw met het orkest door de straten van Heiloo, tot ik daar door school en studie geen tijd meer voor had. Er moesten moeilijk keuzes worden gemaakt. Het liefste zou ik in een band hebben gespeeld. Maar ja, van alle kanten werd mij een zeer schamele financiële toekomst in het vooruitzicht gesteld en ik was in die tijd geen groot avonturier. Nooit geworden, trouwens. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Er zijn verschillende mensen - bekend of niet bekend - die ik weleens zou willen ontmoeten, omdat ik ze bewonder. Iemand die zijn carrière als bankier afbreekt om schaapsherder te worden mag op mijn bewondering rekenen. En Mike Boddé. Ik vind die man geniaal. Hij is een geweldig muzikant, speelt op een virtuoze manier zowel jazz als klassieke muziek en is daarnaast als ca baretier iemand die je regelmatig de lachstuipen op het lijf jaagt. Bovendien lijkt hij me redelijk goed benaderbaar. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? De mooiste herinneringen uit mijn zorgeloze jeugd komen uit Schermerhorn. 's Zomers logeerden we daar altijd een paar weken bij ome Willem en tante Jo. Ome Willem was boer. Mijn broertje, mijn zusje en ik 'hielpen' bij het hooien, sliepen 's nachts in datzelfde hooi, voerden 's morgens in alle vroeg te, terwijl de zon nog maar net boven de horizon uit kwam in een roeibootje naar het land waar de koeien stonden en deden daar ons best om ome Willem niet al te veel in de weg te lopen terwijl hij met zijn melkkrukje van de ene koe naar de andere sjouwde. Alles ging nog met de hand. Ik rijd tegenwoor dig nogal eens langs Schermerhorn en altijd kijk ik op de Noordervaart opzij om te zien waar de boerderij ook weer was. Hij is er niet meer. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Er zijn heel wat mooie plekjes in Heiloo zoals een bankje aan het einde van de Ronde O-laan aan de rand van het Overbos, het Heilooër Bos aan de westkant van de spoorlijn. Wanneer je achterom kijkt, kun je nog een glimp opvangen van huize Nijenburg en vooruitkijkend kun je al dromend in de ochtendzon over het weiland staren in de richting van Egmond aan den Hoef. Op de achtergrond de duinen, op de voorgrond wat koeien en rustig grazende paarden, links een molentje, verderop wat wandelaars en wat vooral opvalt is de stilte van de natuur. Ik kom daar graag. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Liever niet, maar als het dan toch moet: een Brandenburgs concert van Bach of Pat Metheny samen met het Metropole Orkest. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Het beste advies kwam van mijn moeder. Ja ja.Ze bezwoer me niet in zaken te gaan. Ze was bang dat ik met hetzelfde virus behept zou zijn als mijn vader. Hij had een eigen bedrijf en het mag een wonder heten dat we meestentijds brood op de plank hebben gehad, want van zakelijk inzicht is mijn vader altijd verschoond gebleven. Ik herken in mijzelf veel van mijn vader. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Wat de meesten niet weten is dat ik gediplomeerd amateur astronoom ben. Het heelal, waarbinnen wij een zeer miniem deeltje vormen, heeft me altijd geweldig geboeid. De onnoemelijkheid en onmeetbaarheid van het heelal maakt je bescheiden. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik heb de indruk dat in Heiloo het welzijnswerk niet direct gezien wordt als een prioriteit. Het economisch belang daarentegen wel en dat gaat weleens ten koste van het eerdergenoemde beleid. Ik kan en moet mij inmiddels rekenen tot de groep oudere inwoners van Heiloo en ben waarschijnlijk ooit afhankelijk van een zinnige dagbesteding, maar die is in mijn buurt niet te vinden. Ook Heiloo vergrijst. 10. De persoonlijke vraag van Cees Lammers: "Wanneer komt je eerste cd uit?" Die is al uitgekomen, Cees. Een jaar of vijftien geleden al. Maar ik hoop in dit najaar, of anders in het vroege voorjaar van 2018, samen met mijn vrienden van 'Achterom' een nieuwe cd uit te brengen met geheel eigen werk. We zijn met de opnames bezig. Ik nomineer George Dekker voor de volgende 10 vragen. Mijn vraag is: ik weet dat je gedurende je werkzame leven, of liever gezegd de tijd dat je voor je werk werd betaald, heel zinnige arbeid hebt verricht. Hoe ervaar je in dat opzicht de tijd na je pensionering? Ellen Corver en Charlotte Riedijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3